Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2022. 11. 18. 19:42
Előzmény: #5758  ORK
#5760
Sajnos neked nincs igazad sokmindenben. Nemcsak a bolti eladót és a kőművest, de még a műkörmöst is erdekli, mo lesz a gyerekével.
Az építöipar most áll le, nincs a serpenyőben. Tehát miről beszélsz?
És már hogyne érdekelne az embereket a 40%-os kajadrágugalás, alikor a bérek csak 25%-kal nőttek? Szerinted nem érdekli az embereket, hogy éhendöglenek? Komoly...
ORK
ORK 2022. 11. 18. 19:42
Előzmény: #5755  signal2
#5759
A háború benne volt a pakliban? Ja, nem. Akkor a felsorolásodat egy tollvonással megválaszoljuk: háború van….vagy jakabpeti miniszterelnöksége alatt nem lenne rezsi övekedés, inflació, stb. ? Akkor marad az, hogy nincs okunk a változtatásra. 
ORK
ORK 2022. 11. 18. 19:25
Előzmény: #5755  signal2
#5758
Sajnos nincs igazad sokmindenben. A kőművesnek és a bolti eladónak nem lesz orvos a fiából. Az Ő munkájukra mindíg lesz szükség, így piroska fodrásznak tanul, míg pistike burkolónak. Szakmunkást, segédmunkást, kereskedelmi dolgozókat nem érdekli, hogy mennyi állami beruházást állitanak le, zárnak be, van- e fűtés az irodaházban és jön-e EU forrás. Nem akarja egyetemre küldeni a gyereket, így az sem érdekli. Infláció mindenhol van, így a “nálunk magasabb” mértékegység ,megint nem releváns, hisz nem jar Ausztriaba shopingolni. Természetesen kehet mondani, hogy demokrácia, szólásszabadság, sajtószabadság míg a másik serpenyőben CSOK, közmunka, repülő építőipar van. A napi megélhetés biztonsága eddig is és ezutánis 2/3-ra veri a nagyívű, tavoli homályos ígéreteket , főleg hiteltelen emberek szájából. Az Orbán lop sajnos eddig is kevés volt és ezután sem fog bejönni. Ennél többet kell virítani az ellenzéki oldalon. Ja és a szomszéd országokban is drága a kenyér es sok a rezsi….így a nálunk mégnagyobb,mégdrágább, mint mértékegység megincsak lepkefing inkább, mint érv a változás mellett
signal2
signal2 2022. 11. 18. 18:58
Előzmény: #5754  ORK
#5757
Karácsony szavahihetőségével egyébként valóban van gond, de kevesebb, mint Orbánéval.
signal2
signal2 2022. 11. 18. 18:56
Előzmény: #5754  ORK
#5756
Nem volt szakértői kormányzásról szó, ezt honnan veszed? 
Egyébként az ország szempontjából közel bárki jobb lenne, mint a fidesz, de kulcs, hogy 2/3 kell, mert lülönben a fisesz marad de facto hatalmon.
signal2
signal2 2022. 11. 18. 18:54
Előzmény: #5753  ORK
#5755
A szülőket márpwdi lurvára erdekli, mi lesz a gyerekevel. Fontosabb neki, mimthogy maga mit eszik. A pakliban kinden benne van. Most pl az van benne, hogy Orbánék emelték durvan a rezsit, Orbánék állítottak le 200+ állami beruházast, Orbánék kiatt zárnak br a közintézmények, sportlétesítmények, Orbánék miatt emelkedik 40%-kal az élelmiszer. Ez volt a pakliban? Ja, nem. Eddig azt hihették az emberek az agymosásnak köszönhetően, hogy ezt nem a fidesz csinálja, hanem más. Hát most zabálják csak a szart, és vegyék 2000-ért a kenyeret. Ezt érdemlik!
ORK
ORK 2022. 11. 18. 18:36
Előzmény: #5753  ORK
#5754
Ja és tegyük hozzá, hogy a “ szakértői kormányzás” igérete Jakabpeti és Karigeri szájából nem igazán hiteles..
ORK
ORK 2022. 11. 18. 18:34
Előzmény: #5751  signal2
#5753
Kormányváltás esetén  benne van a pakliban, hogy változik a családtámogatás,  nem  nyomjak ennyire az építőipart, stb. Amennyiben nincs változás, úgy marad minden a régiben. A nagy vastag szavazóbázist nem érdekli a “ 20 év múlva az oktatás…” Most akar élni, most akar mekizni,nyaralni és 20 éves BMW. Jelen helyzetben ez többet nyom a latba mint a homályos “ demokrácia” igérete azaz a nesze semmi fogd meg jól igéret. 
ORK
ORK 2022. 11. 18. 18:26
Előzmény: #5748  Kvazir
#5752
Értem. Érvek nincsenek, így marad a : birkák, lölőke, O1G, foSrint, FideSS.
El kell keserítselek, ez eddig sem ment és ezután sem fog.
signal2
signal2 2022. 11. 18. 18:22
Előzmény: #5745  ORK
#5751
Az majd érdekelni fogja a következő hónapokban, hogy nem lesz meló. Azt aegjegyzést meg nem értem, hogy lemond róla. Attól nem áll le az építőipar, hogy kormányváltás van. Sőt, most az húzná ki a szarból, mert akkor nagyobb valószínűséggel jönnének EU-s pénzek.
És gondolom, az is érdekli az embereket, hogy milyen oktatást kap a gyerek, hogy ellátják-e a kórházban, stb.
ehe
ehe 2022. 11. 18. 17:57
Előzmény: #5746  Glo67
#5750
Én is beszéltem választás előtt családtaggal, pontosan lehetett belőle projektálni, hogy nem azon múlik majd a dolog, hogy mások helyett ikszelnek.
Viszont a fidesz médiában, plakátokon facebookon, youtube-on elkövetett hazaárulása ettől még megtörtént.
Bízom benne, hogy egy szép napon neked is kinyílik a szemed.
Sokaknak már kinyílt, akik fidesz szavazók voltak áprilisban...
ehe
ehe 2022. 11. 18. 17:52
Előzmény: #5748  Kvazir
#5749
Hátha én válok végre fideszessé!
Milyen boldog lennék, hogy belátnám végre, hogy az összes frusztrációm, ami ebből a rendszerből táplálódott belém alaptalan.
Mindegy, leírtam, amit akartam, a bizonytalanok meg leszűrik a tanulságogokat, ha akarják.
Kvazir 2022. 11. 18. 17:41
#5748
Miért nem hagyjátok itt a fizetett Fidesz trollokat?Kőkemény Fideszhívőt úgysem győzitek meg, hiszen itt a földi menyország épül és Orbán az Isten.
Ahogy a mondás mondja:
.....Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!
Glo67 2022. 11. 18. 17:37
Előzmény: #5736  ehe
#5746
te tényleg ennyire elvakult és tájékozatlan vagy??semmi közöm egyébként egyik párthoz sem!előszöris, mi az hogy propaganda?minden párt és minden kormány és minden ellenzék kénytelen propagandát folytatni, ez már az ókorban is így volt, max. nem úgy hívták!!tehát propaganda feszül propagandánaka választó meg él a valóságban és összeveti hogy amit tapsztal, az melyik "propagandával" van inkább összehangbanminden egyéb csak mellébeszélésde fogadjuk el amit írtál, amikor úgy állítod be - negatív színben feltüntetve - mintha "csak a fidesznek lenne csúnya propagandája", oké!DE akkor nézd még meg, mit mondott Mérő László vérbalos (ellenzéki) szaktekintély és köztiszteletben álló professzor: "A matematikus szerint a szavazás ellenőrzésére szánt pénzt és energiát inkább arra kellett volna fordítani, hogy kitalálják az ellenzék mondanivalóját. 
"Mérő László: Az én agyam van átmosva a budapesti propagandával
Mérő László matematikus Sárazsadányban volt szavazatszámláló. Ekkor jött rá arra, hogy nem az ő agyuk van átmosva a Fidesz-propagandával, hanem az övé van átmosva a budapesti propaganda által, hogy csupa agymosott, fogatlan, buta emberrel fog találkozni – mondta az ATV Egyenes beszéd című műsorában.
Bennük is éreztem, hogy vannak előítéletek irántunk, hogy mit keresünk itt, lejövünk Pestről, 260 kilométerről, de ezt egy percig sem mondták hangosan, és egy idő után nem is éreztem. Tehát elkezdtünk együttműködni, elkezdtünk időnként beszélgetni is
– idézte fel Mérő László, aki azért ment szavazatszámlálónak, mert négy éve sokan állították, hogy elcsalták a választást, ikszeltek az emberek helyett. Úgy látta, ezek miatt fontos, hogy ott legyenek minden egyes szavazókörben.
„Tényleg ott voltunk mindenhol, és döbbenten láttuk, hogy akkor se lett volna csalás, ha nem vagyunk ott. Egyszerűen csak így gondolták” – mondta Mérő László. Szavazatszámlálónak az ellenzéki pártok képviseletében több mint húszezer ember jelentkezett, akik maguk vállalták a feladattal járó költségeket.
Most sok százmillió forintos értéket lőttünk el a semmibe. Sok százmillió forintos értéket arra pazaroltuk el, hogy meggyőződjünk róla, hogy ott a szavazófülkékben nincs csalás. Ezt tudhattuk volna előre, ha egy icipicit megbízunk, és elhisszük azt, amit látunk. Ezt a pénzt, lelkesedést és energiát szánhattuk volna arra is, hogy kitaláljuk, hogy mi mondanivalója legyen az ellenzéknek, ami sokakat vonzani tud. Ehelyett arra szántuk, hogy ezt a butaságot, hogy el van csalva a választás, megcáfoljuk
– mutatott rá Mérő László.
Hozzátette: Sárazsadányba bármikor szívesen megy, de szavazatszámlálást nem vállal már.https://index.hu/belfold/2022/04/08/mero-laszlo-szavazatszamlalas-valasztas-sarazsadany/
nulla, súlytalan,  alaptalan a teljes érvkészleted!
ORK
ORK 2022. 11. 18. 17:29
Előzmény: #5741  signal2
#5745
Őszintén. Érdekli a festőt vagy a bolti eladót ,esetleg a pincérnőt, hogy milyen gazdasági hátszéllel vagy esetleg a jövő felélésével lett a napi bére 20K? Szerintem nem. Abban viszont biztos vagyok, hogy a “diktatúra lebontása” miatt nem mond le róla és az sem érdekil, hogy lölő milyen gazdag. 
signal2
signal2 2022. 11. 18. 17:02
Előzmény: #5743  ehe
#5744
Az árstopok annyit érnek, hogy amíg az EU-ban 15% körül van az élelmiszer infla, náunk 40%. Tehát SEMMIT.
ehe
ehe 2022. 11. 18. 17:01
Előzmény: #5742  ehe
#5743
Kikerestem, amire oly büszke volt Viktor, hogy 1,5(rezsicsökkentés)+0.5(üzemanyag)+0.9%(élelmiszer - ez utóbbit amúgy TÉNYLEG ki hiszi el neki? Glo67 v.  Robben Ti kérdezem tisztelettel elhiszitek?)=2.9% csökkenést sikerült elérni már egy 7.9%-os infla volt, azaz a stop nélküli infla ezekszerint 10,8%-ra kúszott már fel:
https://www.ksh.hu/stadat_files/ara/hu/ara0039.html
ehe
ehe 2022. 11. 18. 16:55
Előzmény: #5739  ORK
#5742
Te, én ezeket írtam?
Én csupán tényszerűen leírtam, hogy mégis mekkora fene nagy támogatottsága van a fidesznek, illetve tettem némi megjegyzést arra, hogy mennyire tisztességes versenyben is maradt alul az amúgy szerintem valóban kisebbik rossz(ami nem azt jelenti valóban, hogy jó).
Nem kellett ide akkora nagy gazdasági szakértelem, hogy az elmúlt 10 évben kicsit mindenki jobban éljen.
Kitalálták ezt a ZIRP+QE+MMT triumvirátust tőlünk nyugatabbra, mi meg még kiszíneztük ilyenekkel mint CSOK és tsai.
Aztán mikor a mérhetetlen pénzszórás beindította az inflációt rögtön mindenre sapkát kellett húzni, a háború meg még a kanyarba se volt, kapcsolódó illusztráció februárból:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=259589489677597&set=pb.100068796446785.-2207520000.&type=3
Hát nagy teljesítmény volt, gratulálok :D
signal2
signal2 2022. 11. 18. 16:54
Előzmény: #5739  ORK
#5741
Hozzátéve, hogy 2013-2019 közötti, történelmileg is extrém kedvező környezetben sem sikerült fikarcnyit sem közelíteni a régiós országokhoz és a fejlett államokhoz. Semmi egyedi nem történ Orbánék kormányzásában a gazdaságot tekintve. A nagyon kedvező szituációt a hatalom kisajátítására és a korrupció rendszerszintre emelésére használták. Ennél aljasabb vezetője még nem volt az országnak.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek