Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 09. 25. 23:02
Előzmény: #3957  Törölt felhasználó
#3960
"Gondolom azért nincs vele már probléma mert már a többség leszavazott,az elején nem bírta a rendszer a mennyiséget ami lehet,hogy nem is volt annyira nagy csak éppen ennyit tudott az informatikai rendszer,ezzel nem is lenne gond,azzal már inkább,hogy elkezdtek hazudozni az ellenzékiek ahelyett ,hogy elismerték volna  a technikai korlátaikat,inkább megpróbálták Orbánra  majd a kínaiakra kenni,hogy megtámadták őket."
.
Ez már csak azért is érdekes mert ezt a Korámny maga is eljátszotta 2 alkalommal is pedig neki milliárdos összegből felépített számítógépes hálózata és egész országos kapacitásai vannak. akkor természetesen nem volt gond :). Én mindkét esetben várom a nyomozás eredményét hogy volt-e vagy sem és utána döntök majd az ítéletről hogy vádasodás volt-e vagy sem.
Escorbia 2021. 09. 25. 22:51
Előzmény: #3955  badsector1
#3959
Rohadt okos vagy, nekem semmi garanciát nem jelent a nagy ellenzéki összefogás arra hogy az ország az eddiginél is jobban mehet. Tökéletesen meg vagyunk elégedve a jelen kormánnyal.
Törölt felhasználó 2021. 09. 25. 22:32
Előzmény: #3952  signal2
#3958
Németeknél mennyivel csökkent az államadósság az elmúlt 1 évben ha már ennyire lovagolsz ezen az államadósság növelésen ?
Törölt felhasználó 2021. 09. 25. 22:30
Előzmény: #3953  Peterbond
#3957
Gondolom azért nincs vele már probléma mert már a többség leszavazott,az elején nem bírta a rendszer a mennyiséget ami lehet,hogy nem is volt annyira nagy csak éppen ennyit tudott az informatikai rendszer,ezzel nem is lenne gond,azzal már inkább,hogy elkezdtek hazudozni az ellenzékiek ahelyett ,hogy elismerték volna  a technikai korlátaikat,inkább megpróbálták Orbánra  majd a kínaiakra kenni,hogy megtámadták őket,ugyan azt tették amit a TV székháznál is amikor megpróbálták eljátszani amint a földön fekszenek mert össze verték őket a biztonságiak,azt pedig azért kétlem,hogy értékelnék elsősorban a bizonytalanok ezeket a hazugságokat,,mert a híveknek tök mindegy,hogy hazudik a pártjuk vagy sem akkor is rá fognak szavazni a bizonytalanok esetében,viszont az ellenzék folyamatosan veszít a hitelességéből,az ilyen hazugságaik miatt.
Törölt felhasználó 2021. 09. 25. 22:21
Előzmény: #3946  Peterbond
#3956
Rátapintottál a lényegre,mondjuk elsőre én is benéztem,de aztán csak leesett,hogy Gyurcsány-  Karácsony barátság majd Gyurcsány _Jakab szövetség ténylegesen arról szólt,hogy Gyurcsány mindenkihez köthető legyen,így már nem is annyira gáz a feleségére szavazni aki értelemszerűen Gyurcsányt képviseli,arra ügyelt Gyurcsány,hogy az asszony mögött háttérben maradjon,ellentétben Karácsony és Jakab esetében,így úgy tűnhet,hogy Dobrev Klára "független"Gyurcsánytól.El kell ismernem,hogy még mindig ott van a politikai intrika szinpadán Gyurcsány és jól csinálja :)Úgy próbál miniszterelnök lenni a háttérből a feleségén keresztül,mintha ott sem lenne :))Miközben a felesége vetélytársait azért a háttérből szépen fúrogatja :)
badsector1
badsector1 2021. 09. 25. 21:53
Előzmény: #3940  Karvalytokes
#3955
"Közben Orbán úgy hazaverte az országot hogy a Moodys kénytelen volt emelni az adósságbesorolást"
  
Még 2009-ben, gyurcsány alatt is jobb volt a besorolásunk a Moody's-nál, mint most o1g alatt.
Hihihi.
badsector1
badsector1 2021. 09. 25. 21:46
Előzmény: #3938  zhagar
#3954
"A jogállam ismérve:
  • Önálló és független hatalmi ágak működnek egymás fékeiként és ellensúlyaként (A hatalmi ágak szétválasztása). Montesquieu szerint a hatalom elfajulásának csak hatalom vethet gátat, így érvelése szerint a törvényhozó (országgyűlés), igazságszolgáltató (bíróságok) és a végrehajtó (kormány) hatalmi ágakat legalább szét kell választani.
  • Senkinek nincs abszolút hatalma még informális utakon sem. Platón szerint abszolút hatalmat még erényes embernek sem szabad adni.[6] Lord Acton szerint "A hatalom megront, a teljhatalom teljesen megront".
  • Az önkényes döntésekkel szemben a jogszabályokkal összhangban álló döntések születnek.
  • bíróságok előtt és a törvények előtt minden ember egyenlő.
  • Az alkotmány az emberi jogokból származtatható, és ezek kikényszerítése a bíróságok feladata.
  • A hatalommal felruházott emberek sem állnak a jog felett."
  •   

Gyurcsányozásban erős vagy, de inkább olvasd el még egyszer a jogállam ismérveit.
Peterbond 2021. 09. 25. 20:58
#3953
Hát jelenleg semmi gond nem volt az online szavazással. A legutolsó kommentem óta lezavartam az egész procedúrát. Adatok beírása a honlapon, várakozás ( nem regisztráltam előre időpontr ) mivel 170-en voltak elöttem, de 93 vizsgálóbiztos volt online. 8 percet mondtak várakozási időt de már 4.-nél sorra kerültem  ( úgy kellett vissza szaladnom a teafőzésből :) ), azonosítás kamerával ( a túloldalon lévő személy végig türelmes segítőkész és kedves volt ) majd szavazás. Mindez meg volt 15 perc alatt. Szóval buzdítok mindenkit hogy akár online is szavazzon.
signal2
signal2 2021. 09. 25. 20:54
Előzmény: #3940  Karvalytokes
#3952
Hozzáteszem, a Moody's 2 érve közül az egyik az volt, hogy reményei szerint a kormány elkezdi újra csökkenteni az államadósságot. Ehelyett épp növelni kezdte. Szerintem, ha 2 héttel korábban jelentik be a teljes 13. havi myugdíjat és az SZJA visszatérítés részleteit, akkor nincs felminősítés.
Peterbond 2021. 09. 25. 20:38
Előzmény: #3950  Peterbond
#3951
Márkay Zay viszont szerintem a vártnál jobban fog teljesíteni és be fog jutni a 2. körbemegelőzve Jakabot. szóval én is a Dobrev, Karácsony Márkay Zay hármast várom ebben a sorrendben a 2. körre.
.
Az indexxen pl az 5 miniszterelnökös vita utáni szavazáson messze ő vezetett és azért az is egy majd 15.000 fős minta.
Peterbond 2021. 09. 25. 20:36
Előzmény: #3949  signal2
#3950
Szerintem sajnos az előválasztás azoknak kedvez akiknek elkötelezettebb, elszámntabb, fabnatikusabb szavazói vannak. Így a DK "erőn felül" lesz reprezentálva. Jakabék és a Momentum szerintem pont hogy rosszabbul fognak szerepelni ( szerintem ) mer a vidéken kevésbé megy el az ember a sátrakhoz és ezzel kb látható lesz róla hogy ellenzéki. Ez árthat Jakabnak.
.
A momentumnak meg nem annyira elkötelezett szerintem a tábora illetve jó része amúgy is külföldi így nekik maraad az online szavazás amiről agyba főbe terjsztik hogy szar lassú összeomlik ( hogy bajok voltak vele az biztos is amúgy ) így elvéve mindenki kedvét tőle.
.
Éles szavazáskor szerintem mindkét tábor jobban szerepelne szerintem. de aztán lehet rámcáfolnak. Azt mondják a nagy részvétel a DK-nak hátrány de szerintem ők fognak jól szerepelni sajnos.
signal2
signal2 2021. 09. 25. 20:26
Előzmény: #3944  Törölt felhasználó
#3949
Egyéni jelölt szinten szerintem szerintem momentumosból lesz a  a legtöbb (wishful thinking), a miniszerelnök-jelöltek közül pedig Dobrev, Karácsony es Márki-Zay jut a 2. fordulóba.
Peterbond 2021. 09. 25. 20:22
Előzmény: #3947  Törölt felhasználó
#3948
"A felminősítés azt jelenti,hogy gazdaságilag javult Magyarország helyzete a covid válság ellenére,ez pedig Orbánék helyes gazdaságpolitikáját tükrözi."
.
Akkor a 20100 óta tartó leminősítések pedig azt tükrözték hogy a válság elmúlta ellenére az ország továbbra is rosszabb állapotban volt mint 2010-ben és azt a szintet továbbra se érte el? Mert logikailag a két állítás együtt lehetséges csak. 2019-ben 2 szinttel voltunk 2010 alatt de mostmár csak egy szinttel vagyunk. ez tényleg előrelépés. Lassan 10 év után Bajnai szintjét is elérheti a Fidesz akkor szerinted? :)
Törölt felhasználó 2021. 09. 25. 20:20
#3947
A felminősítés azt jelenti,hogy gazdaságilag javult Magyarország helyzete a covid válság ellenére,ez pedig Orbánék helyes gazdaságpolitikáját tükrözi.
Peterbond 2021. 09. 25. 20:19
Előzmény: #3944  Törölt felhasználó
#3946
Dehát nem Karácsony Gyurcsány embere? Ezt sugáriozta 1 éve 100 milliókból minden Fidesz média. Talán azt akarod ezzel sugalni hogy az volt a cél hogy Karácsonytól elrettentsék a szavazókat így a Gyurcsány felesége magasabb támogatottságot érjen el az ellenzéken belül és a legesélyesebb kihívójától visszarettenjenek a D-val nem szimpatizáló szavazók, míg a DK szavazóknak amúgy is mindegy Gyuzrcsány személye de ők ígyis úgyis Dobrevre szavaznak?
.
Á én nem hiszem hogy ilyesmi lenne az események mögött.
Peterbond 2021. 09. 25. 20:17
Előzmény: #3943  Peterbond
#3945
Itt amúgy megtekintheted az adósbesorolásunk alakulását:
.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ad%C3%B3sbesorol%C3%A1s
Törölt felhasználó 2021. 09. 25. 20:16
#3944

Lehet tippelni a topikban,hogy kinyeri az előválasztást szerintetek.
Én szerintem Gyurcsány Ferenc fogja a legtöbb szavazatot bezsebelni.
Vagyis a pártja a DK és a helyette induló felesége, Dobrev Klára
Peterbond 2021. 09. 25. 20:15
Előzmény: #3940  Karvalytokes
#3943
1. Eddig a külföldi hitelminősítőket csak a Fidesz és a jobboldaliak váádsolták meg részrehájlással. visszafele egyszer se történt meg, de hozhatsz nyugodtan példákat.
.
2. Kicsit érdekes hogy mostmár akkor számotokra hitelesek a küföldi hitelminősítők de hát van ez így. Van amikor pár év kell az embernek hogy belássa egyes szervezetek nem direkt rá utaznak.
.
3. Ezek után akkor a jelenleg adósbesorolást te is reálisnak tartodd és örülsz neki hogy a Moodys felemelte Magyarország besorolását. Pontosabban:
"Az eddigi Baa3-ról Baa2-re minősítette fel a magyar adósosztályzat besorolását péntek késő este a Moody’s. A hitelminősítő stabil kilátást adott az új besorolás mellé."
.
Ez tényleg remek hír. Így már úgy értékelik, hogy alig valamivel vagyunk rosszabb helyzetben mint 2010-ben amikor Baa1-es besorolásban voltunk. Ezen véleményén osztozik a Fitch és a Standard & Poor's is akik ugyanazon szinten tartanak most minket mint 2010-ben.
.
Biztos hogy ezt az üzenetete akartad itt most megerősíteni? :).
.
Szerintem továbbra is tarts ki a Hitelminősítők nem tudják miről beszélnek és a Globális pénzügyi világot szolgálják ki élén Soros györgyel és a globalista balliberális elittel.
sztanil 2021. 09. 25. 20:11
Előzmény: #3940  Karvalytokes
#3942
Érdekes, hogy amikor leminősítenek, akkor "nem kell rájuk figyelni", ha meg a bóvli feletti elsőről a második szintre raknak, akkor az máris "sikertörténet".
Peterbond 2021. 09. 25. 19:49
Előzmény: #3931  zhagar
#3941
Te csajk rettegj hogy ha nem a Fidesz nyer akkor itt 1919 es vorosterror lesz es tanacskoztarsasag. Pont ha most elkezdenek ezektol elhatarolodni tennek nektek szivesseget hogy komolyan veszem ezeket a hulyesegeket.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek