Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2021. 04. 22. 14:17
Előzmény: #931  SirDMR
#940
"És persze a fő ideológiai kérdés: mikor jó egy adórendszer? Szerintem akkor, ha hatékonyan be tudja szedni az adókat és megfelelően ösztönzi a gazdaság szereplőit. Lásd pl ÁFA bevételek alakulása. Nyilván összehasonlításhoz korrigálni kell 2012 után 2%-kal illetve a korábbi évek inflációival, de így is látható a tendencia, kipotyognak a potyautasok, mutyizók. Fehéredik a gazdaság. (EKR, NAV ONLINE stb.) SZJA bevételek pedig a munkahelyteremtéssel és reálbremelkedéssel tudnak növekedni még alacsony adókulccsal és családi adókedvezménnyel is. Na ez az amit a kommunisták soha nem fognak fel."
Tehát még egyszer: Magyarországon nem igazán van kommunista eszméket követő párt, és amiket írtál, azokat tökletesen felfogja mindenki. És senki nem is szeretné eltörölni sem az EKÁER-t, sem az online számlázást. Az ellenzéki összefogás pártjai az adózást tekintve kb. egy kalapba sorolhatók a fidesszel. Most az, hogy az SZJA 1 vagy 2-kulcsos, az marginális kérdés a rendszert tekintve. De ugyanezekben az adókban gondolkodnak, minimális átrendezéssel. 
Viszont van párt, amelyik gyökeresen máshogy képzeli el az adórendszert, ez pedig a Le az Adók 75%-ával Párt. Na, az már egy érdekes gondolat. Az állam gyakorlatilag vonuljon ki mindenből, amiből csak lehet, marad 3-féle adó. 
Shortelek 2021. 04. 22. 14:12
Előzmény: #934  Kisjanos56
#939
És te??
Shortelek 2021. 04. 22. 14:12
Előzmény: #934  Kisjanos56
#938
Te kinek a klónja vagy?
signal2
signal2 2021. 04. 22. 14:10
Előzmény: #932  Kisjanos56
#937
PEdig kb a dk és a fidesz a két legjobban hasonlító párt. Nem is érem, hogy lehet pont e kettőnek a legnagyobb támigatása. Sanálom, de tényleg nem tudom másra visszavezetni, minthogy a magyar emberek vágynak az agymosásra. Hpgy más megmondja helyettük, mi legyen véleményük, mire vágyjanak, kitől féljenek. A fidesz és a dk ezeket sulykolja beléjük, és nekik (de főleg a fidesznek) van is pénze erre a propagandára. 
rockmaster 2021. 04. 22. 14:10
Előzmény: #934  Kisjanos56
#936

- paksi giga hitel,
- Budapest-Belgrád mega hitel,
- most meg ez a kínai giga hitel a kémképző egyetemhez
Nem véletlen, hogy rekordon az államadósság.... így teszik tönkre a féleszű Matolcsyval az országot!
Ehhez vedd hozzá a bukott járványkezelést:
Magyarország a Világ Csúcsán a lakosságarányos halálozásban!!!!!
Törölt felhasználó 2021. 04. 22. 14:09
Előzmény: #915  badsector1
#935
az internet korában elég röhejes amit állítasz,hogy a média a Fidesz kezében lenne 90 % ban,a médiát a liberálisok uralják az interneten keresztül
Kisjanos56 2021. 04. 22. 14:05
Előzmény: #933  sityaki
#934
Te melyik országban élsz ???
sityaki 2021. 04. 22. 14:01
Előzmény: #921  SirDMR
#933
"milyen is mikor minden állami vagyont eladnak, minden adót felb*sznak, minden létező hitelt felvesznek, minden nyugati országnak tövig beleffentenek, és valahogy sosincs semmire se pénz."
Tökéletesen stimmel az Orbán-kományra, közgazdász barátom, bár az igaz, hogy nem nyugati országoknak nyalnak be...
Kisjanos56 2021. 04. 22. 14:01
Előzmény: #930  signal2
#932
Látod mivel ismerem,hát pont ezért választom a Fideszt !
SirDMR
SirDMR 2021. 04. 22. 14:00
#931
Aki esetleg adópolitika témában szeretne tájékozódni:
3.7.2. A központi költségvetés bevételei és egyenlege (2005–)
És persze a fő ideológiai kérdés: mikor jó egy adórendszer? Szerintem akkor, ha hatékonyan be tudja szedni az adókat és megfelelően ösztönzi a gazdaság szereplőit. Lásd pl ÁFA bevételek alakulása. Nyilván összehasonlításhoz korrigálni kell 2012 után 2%-kal illetve a korábbi évek inflációival, de így is látható a tendencia, kipotyognak a potyautasok, mutyizók. Fehéredik a gazdaság. (EKR, NAV ONLINE stb.) SZJA bevételek pedig a munkahelyteremtéssel és reálbremelkedéssel tudnak növekedni még alacsony adókulccsal és családi adókedvezménnyel is. Na ez az amit a kommunisták soha nem fognak fel. Ők szétadóztatnák a jövedelmet a szent mindenki egyenlő igazságosság jegyében. Náluk inkább legyen tehetséges és tehetségtelen egyenlően csóró, minthogy kialakuljon egy polgári osztály. Mert minden ember ugye azonos képességekkel, szorgalommal születik...
signal2
signal2 2021. 04. 22. 13:59
Előzmény: #928  Kisjanos56
#930
Én nem tudom, milyen egy dk-s szeminárium, de ezek szerint te igen...
Törölt felhasználó 2021. 04. 22. 13:58
Előzmény: #919  Kisjanos56
#929

Ajánlom felfogásra mikor a potrohos azt mondta, hogy a forint gyengítésével tulajdonképpen kilopják a pénzt az emberek zsebéből!
Orbán hazudozásai meg sem közelítik az Öszödi beszédet! Remélem felfogtad.
Kisjanos56 2021. 04. 22. 13:57
Előzmény: #925  signal2
#928
Köszönöm a DK-s szemináriumot !
sityaki 2021. 04. 22. 13:57
Előzmény: #922  Kisjanos56
#927
??
signal2
signal2 2021. 04. 22. 13:56
Előzmény: #923  Kisjanos56
#926
Szerintem nincs diktatúra, de a nyilvánvalóan ironikus írásom jó rezonált a te ironikus írásodra.
Szerintem egy neofeudalizmus lett kiépítve, a htalaomgyakorlás pedig meglehetősen autokratikus. A személyi kultusz egyértelmű. Úgy hívod ezt a rendszert, ahogy neked tetszik.
signal2
signal2 2021. 04. 22. 13:54
Előzmény: #921  SirDMR
#925
Azt mondod, utánaolvasol dolgoknak, tudod is azt értelmezni, majd leírod ezt: 
"Lehet választani a Korrupt, de elzötyög és a Kommunista/globalista/nemzetellenes bagázs között."
1. a fidesz nem csak korrupt, hanem egyenesen foglyul ejtette a magyar államot, a törvényhozást, mindent. A működésének központi kérdése a hatalom és a korrupció, a többi a máz. Emellett az folyamatos uszítás valaki ellen már tényleg elég irritáló. 
2. Miféle kommunista/globalista/nemzetellenes??? Hát hogy nézel te utána dolgoknak, és hogyan értelmezed azokat? Az ellenzéki pártok között nem igazán találni olyat, amelyik proramja szinet kommunista lenne. Ezzel ellentétben inkább a szociális piacgazdaságban hisznek kb. egységesen. Emelett az LMP és a Jobbik kimondottan antiglobaista pártnak számítanak. Ellentétben a fidesszel. A nemzetellenességet pedig kéretik megmagyarázni. Pontosan miben is nyilvánul meg? Mert szerintem az az ország, amit akár a közös ellenzék hozna, számomra jóval vonzóbb, az visz a jövőbe, és hosszútávon az Magyarország, azaz a nemzet érdeke. Ezzel szemben Orbán egymásnak ugrasztja a magyarokat, elszigeteli az országot, ráadásul érthetetlen szerződéseket köt diktatúrákkal. Szerintem ez utóbbi a nemzetellenes.
Törölt felhasználó 2021. 04. 22. 13:45
Előzmény: #922  Kisjanos56
#924
Egész egyszerűen félelmetesek vagytok, én itt kiszálltam...
Kisjanos56 2021. 04. 22. 13:42
Előzmény: #920  signal2
#923
Hol van diktatúra ? Ez egy liberálbolsi sablon szöveg,amit szerintem ők se hisznek el, csak ismételgetik mint a pereces !
Kisjanos56 2021. 04. 22. 13:37
Előzmény: #918  Törölt felhasználó
#922
Annak sikerűlt mélyrs sűlyedni,aki még a saját híveit is lebeszéli a vakcináról. Még hakeletiről legyen is szó !
SirDMR
SirDMR 2021. 04. 22. 13:35
Előzmény: #915  badsector1
#921
És mi van az olyan szavazókkal, mint én? 2 diploma, soha nem tolt senki protekcióval sehova, mégis jól élek, jó munkával önerőből. Közéleti információgyűjtés során lehető legtöbb forrást áttekintem, közgazdászként tudom is értelmezni a statisztikai mutatószámokat, adatokat, mintavételi eljárásokat. Hogyan létezhet egy ilyen emberkép a te világképedben, ahol minden jobboldali szavazó a fidesz szörnyű agymosásának áldozata? Te tényleg elhiszed, hogy a médiafölény nélkül valójában mindenki az országmentő ellenzékiekre szavazna? Komolyan ne nézd már le ennyire az embereket. Minden 4 évben ezzel mosakodjátok ki magatokat, és 0 de tényleg 0 önrevíziót tartotok. Azért szavaznak ennyien a Fideszre, mert nincsen semmilyen alternatíva. Lehet választani a Korrupt, de elzötyög és a Kommunista/globalista/nemzetellenes bagázs között.  Hát bocsi de ebből a kettőből mindig a Fidesz  fog kijönni, amég többségben vannak azok, akik emlékeznek arra milyen is mikor minden állami vagyont eladnak, minden adót felb*sznak, minden létező hitelt felvesznek, minden nyugati országnak tövig beleffentenek, és valahogy sosincs semmire se pénz.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek