Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukacponthu 2021. 07. 23. 14:58
Előzmény: #2337  stolz
#2340
Igen, de pont a kamionon vonaglokkal vonjak egy csoportba azt a meleg orvos part is, akiket Pecsett megvertek…es ebben a kormany 100%-ig saras, mert pontosan tudja, hogy a szavazobazisuk - kiegeszulve a mi hazank bohoctarsulattal - igen sok ilyen kartekony mocskot olel fel.
stolz
stolz 2021. 07. 23. 14:58
Előzmény: #2334  Balin2020
#2339
Nem tudom mit akarnak a fiataloknak, de azt látom hogy van baj a fejekben rendesen. Eltekintve ettől az lmbtq témától is. És igen. Régen nem volt felvilágosítás meg ilyenek, aztán mégis ment az élet. Voltak akkor is olyanok, akik a saját nemükhöz vonzódtak, aztán kész. De ez a sokféle ,,meleg" már abszolút a modern kor ,,terméke". Ez már nekem sok, de elfogadom hogy létezik, ha nem nyomják a pofámba. Re kamionon vonaglás...
stolz
stolz 2021. 07. 23. 14:54
Előzmény: #2336  Balin2020
#2338
Ja, hát azt azért szerintem mindenki tudja, hogy ez csak egy politikai gumicsont. Helyén is kell kezelni a kérdést....
stolz
stolz 2021. 07. 23. 14:52
Előzmény: #2335  kukacponthu
#2337
Ezt jól látod, hogy 2 csoportjuk van. És ebből a kamionon vonaglók nyomulnak. Na, ezt kell megszüntetni és a probléma megoldódik. Mert a többséget teljesen hidegen hagyják az első csoportba tartozók. Szerintem, ha valakit megkérdezünk, hogy mi ugrik be neki a ,,buzi" szó hallatán, akkor én kizártnak tartom, hogy első blikkre mondjuk Kulka ugrana be. Hanem azok akik a pride-on vonaglanak...
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 14:44
Előzmény: #2330  stolz
#2336
Az lmbtq a melegeket jelenti szerinted? "Vannak melegek és punkt" - a téma ennél kicsit összetettebb, szerintem. Érdekes módon mindenki a szakértője a témának, de valójában a legtöbben a meleg kérdést értik csak alatta. Lehet ezért kellene felvilágosítás? Mert az emberi alapjogok mindenkit megilletnek, de amiről nem is tudunk hogy létezik, ott hogyan lehet a jogokat érvényesíteni társadalmi szinten? Másrészről pont nem ez a dolog ma Mo. egyik nagy problémája, szerintem. Fel lehetne sorolni 5-6 témát, amiről tényleg fontos lenne társadalmilag egyeztetni, és bevonni a döntésbe az embereket. Na arról a Fidesz éppen nem szeretne népszavazást, mert arra állítólag felhatalmazást kaptak. Én pl. nem adtam rá felhatalmazást, hogy akasszanak be az EU-nak, amikor csak lehetőségük van rá. Aminek az az eredménye, hogy visszatartják az EU pénzeket. Ezt minden magyar ember a bőrén fogja érezni 1/2 éven belül. Nem értek egyet sem Viktorral, sem Gergellyel, hogy ezt senki nem fogja megérezni. Márpedig ami az emberek bőrére megy közvetlenül, arról szerintem egyeztetni kellene! Nem lmbtq témát hordozva, mint a véres rongyot, felhatalmazást kicsalni választóktól a további szabadságharcra.
kukacponthu 2021. 07. 23. 14:35
Előzmény: #2330  stolz
#2335
Attol, hogy homokba dugjuk a fejunket, a problema meg letezik.
Most pedig nagyon nyers leszek:
2 csoportra osztanam oket, hisz vannak a kulturalt, tarsadalomba maximalisan beilleszkedo melegek avagy homoszexualisok ill. vannak a kamionon, onmagukat mutogato, boaban vonaglo buzeransok…nem leszek alszent, toluk en is falra maszom.
Sajnos az a baj, hogy az utobbiak miatt, az elobbieket belyegzi meg leginkabb a tarsadalom, erre hoztam fel par napja Kulka es Alfoldi szemelyet.
Egy biztos, az azonos nemhez vonzodas nem betegseg, meg ha sokan annak is akarjak beallitani.
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 14:31
Előzmény: #2327  stolz
#2334
A heteroszexualitás éppen ugyanúgy zavarokat okozhat egy arra még nem érett fiatal fejében. Azt sem kell propagálni! 100 éve nem is volt nagyon iskolai felvilágosítás sem a témában. Ma miért van? Azért, mert az egész világon rosszat akarnak a fiataloknak? Az egész téma jól össze van kavarva, pont a tisztán látás nem érdek. Nem hiszem, hogy EU tisztségviselők óvodai lmbtq felvilágosítást követelnének. A Fidesz kommunikációnak persze ez a fő sodra, nem véletlenül, szerintem. (Javaslom olvass utána a Lie of Art témakörének!) Egy ilyen tematizálással jó nagy ellenkezést lehet kiváltani bárkiből. 2 legyet ütnek vele egy csapásra, mert teljesen elterelődik a figyelem arról, hogy valójában miről van vita az EU-val. Ráadásul az emberek felháborodását meglovagolva lehet maguk mellett mozgósítani a tömegeket.
stolz
stolz 2021. 07. 23. 14:30
Előzmény: #2332  stolz
#2333
*eggyel
stolz
stolz 2021. 07. 23. 14:29
Előzmény: #2331  Tabáni Eperfa
#2332
Szerencsére egyel sem. És úgy gondolom, hogy ez egyébként keveseket is érint. Egyébként egy tizenévesnek halvány fingja sincs még a világról. Hogyan is dönthetne egy olyan nagy horderejű dologban, mint a NEMÉNEK a megváltoztatása...ez nonszensz lenne szvsz...
Tabáni Eperfa
Tabáni Eperfa 2021. 07. 23. 14:27
Előzmény: #2330  stolz
#2331
Bocs hogy beleszólok, de azt elmondaná valaki, hogy konkrétan hol volt lmbtq meg hasonló "lobbi", melyik iskolában/óvodában és mikor? Ilyen szvsz nem létezik, ez nem az elfogadásról vagy elutasításról szól. Hány átoperáltatott általános iskolással találkoztatok?
stolz
stolz 2021. 07. 23. 14:22
Előzmény: #2329  kukacponthu
#2330
Hát pl hogy ezt állítsák be ,,normálisnak". Tudományos, evolúciós szempontból sem az. El kell fogadni, hogy vannak mások, de ennyi. Egy kisgyereket sajnos nagyon könnyen össze lehet zavarni és én ezt károsnak találom. Pláne egy óvodásnak. Egy bizonyos kor fölött meg úgyis rájön mindenki, hogy melyik kapura is játszik sztem. Magyarországon egyelőre ilyen erős nyomulás nincs, de ne is legyen. Nyugaton tolják annyire a pc-t, hogy már átesnek a ló túloldalára. Sztem egyébként az egész téma túl van pörgetve. Vannak melegek és punkt. Ennyi. Itt kellene befejezni a dolgokat. A többség ne mutogasson újjal, meg ne buzizzon úton-útfélen. A melegek meg ne vonulgassanak, meg ne reklámozzák magukat. Ez a véleményem...
kukacponthu 2021. 07. 23. 14:15
Előzmény: #2327  stolz
#2329
Ok, nyilvan nem kell reklamozni, ebben egyezunk.
De mit is jelent ennek a propagalasa az iskolakban? Kifejted mire gondolsz?
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#2328
sarokba szorított és letaperolt
stolz
stolz 2021. 07. 23. 13:59
Előzmény: #2324  Balin2020
#2327
Akkor képzelheted, hogy mi dekódolódik egy kisgyerek fejében, amikor elkezdik mindenfélével tömni a fejüket. Szerintem ezért nincs helye az lmbtq lobbinak sem az óvodákban, sem pedig az iskolákban. Toleranciát kell tanítani a gyerekeknek, de nem propagálni a homoszexualitást meg az egyéb dolgokat...
stolz
stolz 2021. 07. 23. 13:55
#2326
https://www.portfolio.hu/befektetes/20210723/valami-kezd-nagyon-elromlani-a-tozsdeken-itt-az-ujabb-figyelmezteto-jel-493680
Sztem a mostani oldalazás félre van értelmezve. Kb olyan mint amikor lejövünk az autópályáról és szuttyogásnak tűnik az 50-es tempó...nem mondom, hogy nem drága a paic, de sztem kitörni készülnek és az elmúlt hetek oldalazása csak felkészülés volt erre...
Törölt felhasználó 2021. 07. 23. 13:52
Törölt hozzászólás
#2325
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 13:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#2324
Természetellenes? :) érdekes felvetés! A természetben is előfordul, az emberiség meg kb. azóta együtt él vele, mint a legősibb mesterséggel. Szerintem az a természetellenes, ha titokban akarják tartani! Azzal nem védesz meg senkit, semmitől, ha nem beszélsz róla, amitől meg akarod védeni. Személyes példám: 18 évesen vidékről jöttem fel vonattal Pestre, frissen felvett egyetemistaként. Hallani ugyan hallottam már róla, hogy vannak heteroszexualitás mellett egyéb irányvonalak is, de beszélgetni a témáról nem beszélgettem senkivel addig (tény, hogy nem is érdekelt), és elképzelésem sem volt róla, milyen helyzetekkel találkozhat egy fiatalember a nagyvilágban.Illetve leginkább csinos fiatal hölgyek közeledését reméltem. Mikor kimentem az utastérből a vagon előterébe, ahol az ajtók nyílnak. Egy idősebb férfi már ott várakozott. Senki nem volt a közelben, én azért mentem ki mert tapasztalatlan voltam, és volt bennem egy kis izgalom az utazás miatt. Konkrétan szexuális zaklatás áldozata lettem. Köpni nyelni nem tudtam, utána hetekig nagyon szarul éreztem magam. A szexuális identitásom nem változott meg ettől, de szégyellettem még elmesélni is bárkinek. 
kukacponthu 2021. 07. 23. 13:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#2323
Akkor gorgess tovabb:)
Törölt felhasználó 2021. 07. 23. 12:54
Törölt hozzászólás
#2322
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 23. 10:46
Előzmény: #2320  Balin2020
#2321
Nők esetében teljesen megszokott (persze nem helyeslem), hogy ha nem nagyon ronda az illető, és gyors karriert fut be, akkor elkezdenek sugdolózni a háta megett, vajon mit tett meg érte! Ez szerintem gender alapú diszkrimináció, férfiak esetében miért nem?

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek