Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2021. 04. 06. 15:30
Előzmény: #939  stolz
#940
Az meg már csak hab a tortán, hogy pont egy kamara akarja az emberek szabadságát korlátozni...vagy a kamarák mindig beteljesítik történelmi feladatukat!? ...
stolz
stolz 2021. 04. 06. 15:27
#939
https://hvg.hu/kkv/20210406_iparkamara_mkik_oltas_vedettseg_vedettek_gazdasag_turizmus
Több kérdés is felmerült bennem:
1. Nem beoltott vendég nem lehet, de nem beoltott dolgozó igen?
2. Azzal a szar dumával szerintem le kéne számolni, hogy aki nem oltatja be magát az másokat veszélyeztet( és lassan a haza ellensége, stb...), mert ugye az a mantra, hogy a vakcina megvéd a súlyos komplikációktól, tehát aki nem oltatja be magát az csak saját magát veszélyezteti, ami az egyéni felelősség körébe tartozik. És ez már csak azért is biztos, mivel a vakcina sem a fertőzéstől nem véd meg, sem pedig a fertőzés tovább adásától.
3. A napi halottak jelentésénél vajon miért nem számolnak be arról, hogy hány halott volt beoltva? Ha igaz a duma és a vakcina megvéd a súlyos komplikációktól, akkor minden jelentéskor harsogni kéne, hogy az elhunytak közül 0 volt beoltva. Ha meg nem 0, akkor az felvet újabb kérdéseket.
Summa summárum én nem beszélek a vakcina ellen. Mindenki döntsön maga, mert ez mindenkinek a magánügye. De lassan kezdem azt érezni, hogy a nem beoltottak új ellenségképpé alakul. Esetleg valami megkülönbözető jelzést ne viseljenek!??...
Balin2020
Balin2020 2021. 04. 06. 13:38
Előzmény: #937  kukacponthu
#938
Én 358 környékére várom, mielőtt fordul. Ott vennék egy újabb csomagot!
kukacponthu 2021. 04. 06. 12:25
Előzmény: #936  stolz
#937
Egy 359-es tuskevel forditanek is, de itt 361 korul barhova mehet szuk 2 forintot.
stolz
stolz 2021. 04. 06. 11:43
Előzmény: #935  kukacponthu
#936
Innen fordul sztem. Jó hosszú csökkenésen van túl, majd' fél hónap...
kukacponthu 2021. 04. 06. 10:21
#935
Eurhuf zarva es figyeles, pozi nelkul:)
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 04. 05. 20:30
Előzmény: #931  stolz
#932
Csak + 23% kb. innen. Június elejére összejöhet. :D
stolz
stolz 2021. 04. 05. 19:44
#931
Kint kiváló a hangulat! SP sec-perc alatt 5000 lesz! ;)
kukacponthu 2021. 04. 05. 07:44
Előzmény: #910  Balin2020
#930
Ez kottaba van komponalva...es majd a burgonyas, gyulolkodo, alkereszteny tomeg unnepelve es viragszirmokat szorva eljenzi majd a fovarosba bevonulo nagyvezert...
Labjegyzet:
Anno az IMF hitellel nem volt ekkora az allamadossag, mint most, pedig ebben benne van a 3000 milliardos nyugdijbuli is. Ha ez nem lenne eleg, van egy 360-as euronk is, meg lassan 500 forintos gazolajunk, pompas mutatok!
kukacponthu 2021. 04. 05. 07:15
Előzmény: #928  stolz
#929
Nem tudom...szerintem nem joban vagyunk a szovjetekkel, hanem egy massziv alatendeltsegi viszonyban es ennek Paks ill. az orosz bank idehozatala az ekes pelda.
Annyira szep volt, ahogy Szajer badogos munkaja utan azonnal jott a szovjet kontingens, de vagy 8-10 ember:)
Egyebkent a tortenelmi helyzetunk pont olyan, mint az elmult szuk 1000 esztendoben, utkozoallam vagyunk, akit mind a Kelet, mind pedig a Nyugat beladoz, ha szukseges.
Ertem en, hogy a szovjettel jo joban lenni, csak a lovet meg a hanyatlo Nyugat adja...
Nekem errol a kormanyrol mindig az eger es az elefant hidon duborges jut eszembe...es ezt Macron mar egyszer nyiltan is jelezte, hogy kis hazank egy kerekitesi tetel az EU gazadasagaban, nem tobb!
Nagyon az az erzesem, hogy a mi fenyesseges tekintetu vezerunk szepen es lassan kivezet minket az EU-bol...ne legyen igazam:(
stolz
stolz 2021. 04. 04. 22:21
Előzmény: #926  Balin2020
#928
Úgy gondolom, hogy ennek is van helye itt. Amikor a piac pihen, akkor foglalkozhatunk más témákkal is, ami végső soron talán minket is kikapcsol egy értelmes beszélgetés formájában.
stolz
stolz 2021. 04. 04. 22:19
Előzmény: #925  casual
#927
Én is köszönöm! Igazán kedvemre való az effajta diskurzus. :)
Balin2020
Balin2020 2021. 04. 04. 22:19
#926
Jó olvasni a gondolataitokat, bár kicsit eltávolodtunk a fórum eredeti témájától. Elnézést mindenkitől, ha ez valakit zavar! A magam részéről pont azért szeretem ezt a topicot, mert ez is belefér. Intelligens módon  persze.
casual 2021. 04. 04. 22:15
Előzmény: #924  stolz
#925
Köszönöm az értékes gondolatokat, de mára elfáradtam, nekem nem volt teljesen munka nélküli az ünnep és holnap is korán kezdek. Élveztem egyébként, még lesz alkalmunk folytatni. Kár, hogy csak hipotetikus az egész, igazi hatásunk nincs a dolgok alakulásra.
 
Mindenesetre nagyon is szívesen venném, ha hasonló "viták", beszélgetések folynának a jövönkről a nyilvánosság előtt is a politikusaink részéről, nem csak ez a megosztás és értelmetlen sárdobálás menne, pusztán hatalomtechnikai okokból, hanem valódi jövőépítő programokról hallhatnánk.  Persze tudom, hogy ez nem fog megvalósulni, hisz erre csekély az igény, a többire meg genetikailag kódoltan van.
stolz
stolz 2021. 04. 04. 22:07
Előzmény: #922  casual
#924
Félelem. Ez fogja egyben tartani őket. Mi lesz, ha megint Orbán lesz és én nem állatam ki mellette. Elveszik mindenem!? Sztem így fognak gondolkodni...
stolz
stolz 2021. 04. 04. 22:05
Előzmény: #920  casual
#923
Sok olyan nép vam tőlünk nem messze, pl a Balkánon, akim történelmi szerepüket tekintve csak a lábjegyzetbe férnek fel, s mégis van önálló államalakulatuk. Magyarország ebből a szempontból, azért jóval előrébb tart és, ha ügyesen lavíroz, akkor viheti újra valamire. Ehhez persze talleyrandi ravaszság kell. Ebből a szempontból lehetnének rókalelkűbb diplomatáink és nem pártkáderek...
casual 2021. 04. 04. 22:03
Előzmény: #919  stolz
#922
Ebben talán az is benne lehet, hogy azelőtt igazán nem erősödött meg mellette egyik érdekcsoport sem, volt miért küzdeni, most meg azért már komolyan felnőttek gazdasági csoportok, annyira megerősödve, feltőkésítve, hogy gondolhatják azt (talán jogosan), hogy ekkora tőkével már megállnak majd politikai támogatás nélkül is, azaz lehet nem kockáztatják már meg azt, hogy egy esetleges újranyerésért lemondjanak a javak egy részéről is. Van már annyi, ami generációkon át krőzusi életmódot biztosít. Sokaknak csak ez volt a cél, nem politikai hatalom, ez sztem csak a kedves vezető mániája és nem biztos, hogy ezt finanszírozni óhajtják. Eddig pont azért tették, hogy eljussanak idáig, már talán nincs is rá szükségük.
stolz
stolz 2021. 04. 04. 22:03
Előzmény: #920  casual
#921
Külpolitikailag egyelőre a jelenlegi állapotunkban tudunk a legmegfelelőbben létezni. Bent egy nyugati szövetségben, de erős orosz kapcsolatokkal. Ebben a kérdésben is az arany középutat kell megtalálni és egyelőre egyik oldal felé sem elköteleződni teljesen. Attól meg nem félek, hogy eltűnünk. A kicsinységünk a túlélés záloga...

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek