Topiknyitó: adooptimalizalo 2021. 01. 28. 11:55

wallstreetbets  

https://444.hu/2021/01/28/itt-a-jackass-kapitalizmus-unatkozo-es-duhos-redditezok-rangatjak-az-amerikai-tozsde-arfolyamait
Valaki figyeli ezeket a csoportokat? Megoszthatnánk itt a tapasztalatokat, mert ha ráugranak egy részvényre, akkor lehetne belőle profitálni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Broafka_Ottokar 2021. 01. 30. 23:49
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
A streeten a legtapasztaltabb, legravaszabb rókák ezen törik a fejüket napi 8+ órában, "sokszámjegyű" fizetésért, a milliós bónuszra hajtva. :) Naivitás azt gondolni, hogy fel se merül bennük.
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 23:33
Előzmény: #98  Broafka_Ottokar
#99
Az azért elég ezoteria határát súroló gondolat nekem, hogy bárki önmagától kölcsönöz, csak, hogy mindenkit megvezethessen, hogy mekkora shortban ül, de közben ugye semmi, akkor teszi vissza egyik zsebéből a másikba, amikor akarja:)
Broafka_Ottokar 2021. 01. 30. 23:29
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
A kölcsönzés díja részvénynél valami 22%/év nagyságrend, amennyire olvastam. (Ha önmagától kölcsönzi az ezüstöt a JP, akkor gondolom lehet 0%.) Namost a GME ugye 100x-ozott ($4-ról $400), az 10 000% vö. 22%.
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 23:21
Előzmény: #96  Broafka_Ottokar
#97
Na de valahol megvan a a 250x mennyiségű short, ha nem a JPnél akkor máshol, aki nyilván zárni szeretnének, ha nagyon felmegy az árfolyam. Az meg nem tudom mire, jó, hogy csak kölcsönvétel van de eladás nincs. De nálam okosabbak lehet tudnak rá valamit mondani. Mert ugye a kölcsönnek is van díja, ha csak visszaadod akkor a részvénye 0-0 mert csak, jön és megy, és bukod a kölcsönzés díját.
Broafka_Ottokar 2021. 01. 30. 23:13
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Az nem lehet, hogy a shortolásra kölcsönvett részvényeket (ill. jelen esetben ezüstöt, vagy én nem tudom mit) nem is adták el, csak visszaadják majd? Csak arra várnak, hogy valaki észrevegye a short állományt és elkezdje felhajtani az árfolyamot, hogy majd jól kiszúr velük. Pedig akkor csak kiszórják a korábban olcsón feltankolt cuccot (a JPM ugye baromi olcsón vásárolt be, már rég tripláztak).
Ha nem így van, akkor meg ha minden shortost elijesztenek mindenhonnan, az fogja elhozni a köv. összeomlást (nem lesz aki vegyen esésben), az meg senkinek nem lesz jó, még a WSB spekulánsoknak se.
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 23:00
Előzmény: #94  Broafka_Ottokar
#95
Mondjuk a JP-t pont nem szivatják így valóban, de valami cikkben benne volt, hogy 250x annyi a short pozi, mint az ezüst (csak az nem a JP-nél, éppen itt a másik topicban írta valaki, hogy minimális a short poziciójuk. Meg neki van ezüst fedezete is,szóval vennie sem kellene, ha zárni akar.), na de valaki másnál csak vannak a piacon lévő shortos pozíciók, akiknek majd venni kell, ha túl magasra van verve az árfolyam és zárni akar.  Az meg még hajt rajta ugye. Legalábbis logikusan valahogy így nem?:S
Broafka_Ottokar 2021. 01. 30. 22:55
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#94
> "nagy ellenségük a JPMorgan irdatlan mennyiségű ezüstön ül"
Ezért jól felverik az ezüst árát. Na ezzel aztán borsot törnek a JPM orra alá... :) (nem) Mondom, szerintem ezt az egészet a big money találta ki, néhány milliót leszórnak az influenszereknek és kész a mozgalom, ami milliárdokat termel.
davidmate85
davidmate85 2021. 01. 30. 22:06
Előzmény: #92  dimdom
#93
dimdom
dimdom 2021. 01. 30. 22:03
#92
Olvastatok ezt a cikket: 
https://www.portfolio.hu/befektetes/20210130/a-forradalom-felfalja-sajat-szuleit-a-robinhood-a-gamestop-es-az-atvert-traderek-esete-467456
-----
Úgy tűnik Bazsika a cikk írója, együtt van a shortosokkal.
---
Pl. Elszolja magát, hogy "A széles körben elfogadott értékelés mindenesetre az, hogy a kis spekulánsok összefogva a nagy hedge fundokat a saját játékunkban verték meg. ”
Játékunkban
---
Meg azt állítja a cég elég rossz helyzetben van, miközben kb 100m készpénzzel rendelkezik, és a pandemia korlátozásait elég jól átvészelte.
---
Meg hogy a shortosok már kiszálltak a buliból már nincs, aki shortolja, miközben 11 milliárd dollár van ezek szerint:
https://twitter.com/ihors3/status/1355194252674953219?s=19 ;
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 20:00
Előzmény: #88  Seismic
#91
És szerinted reálisan mi lehet  vége? Mert ugye hatalmas lendülettel elképzelik, hogy ugyanúgy odacsapnak most is, mint a GME-vel, csak hát, azért szerintem ez picit más kávéház. Nyilván az árfolyamot valameddig felverik. Olvasom, hogy a nagy ellenségük a JPMorgan irdatlan mennyiségű ezüstön ül elvileg, amivel nyilván tud árfolyamot törni, ha az az érdeke, ugye páran félnek is "odaát" ettől. Ugyanakkor meg valami 250x annyi short pozi van, mint ezüst? Szóval még ha le is törik az ár és újra felverik, akkor megint megy az őrület. Kérdés meddig nőnek a fák? Mert ugye odaát az 1000 dolláros célról álmodnak. :D
Metis_papa
Metis_papa 2021. 01. 30. 20:00
Előzmény: #88  Seismic
#90
Részt vettek volna egy MésziStockon. :D
Seismic
Seismic 2021. 01. 30. 18:18
#88
Felszalltam en is a NAKED vonatra..mar csak figyelni kell, hogy eladja a gep;)
Az amcsik ebben le vannak maradva.. forradalom..vicc..jottek volna a betre 17ben :)
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 14:52
Előzmény: #86  daniel2121
#87
Belenéztem delelott, igencsak megszaladt tegnap este óta a lenduletuk. Szoval biztos, hogy szépen fel fogják hajtani, hétfőre. Azt hiszem csütörtökön kezdték az ezüstöt buzeralni, de igazából amerika csak tegnap délután cuppant ra, a többi rész meg most ejjel. Erdekes lesz a hétfő.
daniel2121 2021. 01. 30. 14:48
#86
Nekem viszont ki van a fa...m velük, USA állítólag a shortos-reddites játék miatt esik ami átterjed Európára és így a BÉT-re is. Trump egy pojáca nem kérdés, de szerintem ő nem hagyta volna ezt. Még egy dolog lehet, hogy beszállok én is csak ki tudjak szállni időben. Mindenestre dollárt már vettem a napokban.
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 05:27
#85
Bevallom sosem nézegettem a redditet, de már rá néztem délután, az őrület miatt. Szó volt a Nokiáról is, mint következő célpont, de a legdurvábban az a téma megy, ahol az ezüstre szállnak rá. Már linkeltek is képeket, hogy kikerült a téma, screenshotokkal pénzügyi oldalakra is. Úgy néz ki, azt vették tényleg célba, és ugye tegnap óta az árfolyam is elindult...Érdekes.
Kopejkabá
Kopejkabá 2021. 01. 30. 04:57
Előzmény: #83  Broafka_Ottokar
#84
Ez nem is kérdés, persze, hogy ez a helyzet. 
Egy példa.  Az ember eladja a szilvát a saját feleségének és kiabál, hogy nincs már több az egész környéken. Az asszony meg pálinkát főzet az urának és együtt árulják a városi kollegáknak aranyáron a "ritkaságot".  _) 
Broafka_Ottokar 2021. 01. 30. 02:11
#83
Az nem lehet, hogy ez az egész meg van rendezve big money részéről, és pl. a shortra kölcsönvett állományt nem is adták el sose, hanem egyszerűen visszaadják majd? Csak arra vártak, hogy a "szemfüles" WSB "befektetők" "észrevegyék" a short arányt és elkezdjék venni a részvényt. És akkor a nagyhalak kiöntik a saját részvényeiket, amiket korábban olcsón feltankoltak.
VUK1980
VUK1980 2021. 01. 29. 22:15
#82
Rába alkaas erre.alacsony közkéz
VUK1980
VUK1980 2021. 01. 29. 22:13
Előzmény: #77  LTKoko
#81
egyik ismerősöm 20 milliot pakolt 2 hete az egyik Altcoinba....

friss hírek További hírek