Topiknyitó: JeGeMeLOV 2021. 01. 21. 08:48

Penny stocks  

Üdvözlöm a kis cégek, centes, pennys papírok iránt érdeklődőket.
Két szabályt lenne jó betartani:
1. Maradjunk a témánál
2. A tippek mellé minimális leírást, kutató munka eredményét is írjuk be, hogy miért ajánlott egy részvény.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tabáni Eperfa
Tabáni Eperfa 2021. 09. 15. 19:09
Előzmény: #279  Janiii
#280
Korrekt válasz, köszönöm! Bevallom, nem számítottam rá. Nos, csupán daytrade-re gondoltam, természetesen nem befektetni. VSZ elkapta ezt is egy penny hype, de kis TF-en tök bull, van is belőle de már nem merek többet venni, futtatom a kis pakkot. Veszélyesek tudnak lenni az ilyen papírok. Másik amit figyelek az inkább szektor, a cannabis. Ott vannak bajok, lassan ott tart a szektor mint egy éve, de hatalmas a potenciál. Kiemeltek: TLRY, SNDL. Eddig ezekben is szigorú daytrade, nem több.
Janiii
Janiii 2021. 09. 15. 18:20
Előzmény: #278  Tabáni Eperfa
#279
Csak rövidre, 1-2 napra, stoppal, ha már folyamatosan figyelemmel kísérted a történetét.Ha még csak most ismerkedsz vele, akkor hagyjad.Nézz körül a stoktweets-en. A Görög baromi ügyesen szedi el a pénzt a befektetőktől, cserébe én nem látom a valódi, részvényesi érdekeket is szolgáló üzletmenetet. Tele van homályos adattal stb.
Pl.:
https://stocktwits.com/Fundamentals_Only/message/379977939
J
Tabáni Eperfa
Tabáni Eperfa 2021. 09. 15. 17:51
#278
CTRM - Mik a meglátások? 2,6-2,9 benne van szerintem.
Boole 2021. 09. 14. 09:29
Előzmény: #276  Janiii
#277
Köszönöm, ilyen infók kellenének mindig. Gratulálok.
Janiii
Janiii 2021. 09. 14. 09:07
Előzmény: #275  Boole
#276
Stocktweets elsődlegesen, néha ihub, redit.
Meg https://www.otcmarkets.com/
J
Boole 2021. 09. 13. 20:14
Előzmény: #274  Janiii
#275
Jó volt az ötlet, az infót honnan csípted el?
Janiii
Janiii 2021. 09. 11. 21:07
Előzmény: #272  Boole
#274
Én is igy számoltam...:-)
J
Janiii
Janiii 2021. 09. 11. 21:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#273
Interactive Brokers
J
Boole 2021. 09. 11. 19:22
Előzmény: #271  Boole
#272
Nem véletlen, hogy 09.10-én 0,2075 USD volt a papír teteje. Aki vette, az pontosan tudta, hogy mennyit lehet érte adni. 
Boole 2021. 09. 11. 19:20
Előzmény: #269  Janiii
#271
Nem rossz elgondolás. A vásárló cégnek feltehetően pénzre van szüksége. A HRAA maximális hígítás esetén kb. 0,212 USD-t ér részvényenként. Egy centtel sem többet. Eddig a szintig érdemes venni, ha viszont nem lesz, vagy kicsi lesz a hígítás, akkor újra kell számolni az egy részvényre jutó értéket.   
Dexcar 2021. 09. 11. 15:15
Törölt hozzászólás
#270
Janiii
Janiii 2021. 09. 10. 18:08
#269
HRAA
Erősen spekulatív, kis összeggel, (lottopénz!) érdemes lehet foglalkozni vele.
Mai hír, hogy a céget megvette az Ameriguard Security Services nevű társaság.
Tudni kell, hogy a HRAA egy ún. héjtársaság vagy kagylótársaság, amit David Lazar nevű emberke vett meg és takarított ki. DL ezzel foglalkozik, cégeket "tisztít", pontosabban, OTC-re belistázott, legalább 3 éves cégeket tesz rendbe, amiket aztán elad olyan társaságoknak, akik ilyen üres , de OTC-s múlttal rendelkező céget keresnek, amibe aztán beleolvadnak. Ezt nevezik fordított egyesülésnek, a már valamilyen szinten működő cég vesz egy üres OTC-set, amibe beolvad. DL elismert szakember, számos ilyen ügyletet tető alá hozott.
Amit most tudunk, az az, hogy az ASS 450.000 usd-ért vásárolta meg a HRAA irányító 90%-át. De még nem tudjuk mit akar vele és milyen paraméterekkel bír a HRAA az összeolvadás után. Várjuk a cég nyilatkozatait a jövőt illetően. 
Fontos még, hogy ezeket az ügyleteket rosszhiszeműen is kezelhetik, előfordul, hogy a vevő a beolvadás után az alapító okirat szerinti kibocsátható részvények maximumára duzzasztja a törzsrészvényeket, vagyis higít. 
A HRAA-nál 500 M db kibocsátható, és 55M ténylegesen forgalomba helyezett (kibocsátott) törzsrészvény van. Az ilyen potenciális dilution miatt kockázatosak ezek a részvények, addig, amíg nem tisztázza a vevő, hogy mi a pontos szándéka.
Mi az izgalmas a történetben?
Az, hogy a HRAA - az alacsony részvényszám miatt - jelenleg 6-7 !! M USD MC-vel bír, a vevő Ameriguard vajon mennyit érhet? Nos ezt még nem tudjuk, de szerintem 100 M USD körül lehet. Ha minden egyéb paraméter változatlan (nincs trükk vagy dilution), korrekt a cég, vagyis csak a tőzsdei bevezetés, esetleg Nasdaq a cél, akkor 2 USD-t érhet. Most 14 cent.
Bejelentés: https://www.otcmarkets.com/filing/html?id=15218521&guid=QJh9kWFqhy0XathA vevő: https://ameriguardsecurity.com/
Üdv.J
Janiii
Janiii 2021. 09. 09. 19:52
Előzmény: #267  Boole
#268
Nem mondanám, hogy bizalomgerjesztő az SA cikk.
Szerinte a higítás nem is az, mert kölcsönpénz stb.
Nos, a Tysadco Partners egy magántőke társaság, az ABML mellett még talán 2 céget finanszíroz. Tehát nem bank! Gyanús nekem az egész, kicsit hasonló, mint a biotech nagy része: úgy teszünk, mintha csinálnánk valamit, közben költjük a részvényesek pénzét de mindig is tudtuk, hogy az egészből nem lesz semmi....
A hivatkozott partnerséget a másik oldalon még nem erősítette meg senki, meg ez egyébként is csak elvi jelentőségű lenne, nincs kötelezettségvállalás egyik fél részéről sem stb.
A szakmai rész, a technológia, ami a lényeg, az számomra átláthatatlan, csak annyit tudok, hogy a Tesla saját maga intézi az újrafeldolgozást, illetve nem ABML-lel partnerkednek.
Mondjuk a közeli múltban volt vezetőváltás...
Persze mindettől függetlenül bármi lehet a tőzsdén.
J
Janiii
Janiii 2021. 09. 09. 19:18
Előzmény: #265  Janiii
#266
Janiii
Janiii 2021. 09. 09. 19:14
Előzmény: #264  Boole
#265
Nem tudom eldönteni, hogy ezek valóban fel akarnak építeni egy céget, vagy csak pénzszivattyú.
Március óta megreccsent a bizalmam.
Amiben azonban biztos vagyok, hogy dilution jön pár héten belül....
Financial Forecasts 2021. 03. 10. 17:41#39484ABML-re vigyázni, lehet gond van ott...
https://www.sprucepointcap.com/
J
Boole 2021. 09. 09. 18:20
Előzmény: #256  kozi723
#264
Szerintem ABML-t ismét lehet venni.
Törölt felhasználó 2021. 09. 09. 16:26
Előzmény: #262  Janiii
#263
nagyon köszönöm. ez elég meggyőzőnek tünik.
 "A kvantumszámítógépek a mesterséges intelligencia csúcsán versenyeznek, és az idő töredékében oldják meg a problémákat, amelyeket a legerősebb szuperszámítógépeink még be sem tudtak fejezni."
Janiii
Janiii 2021. 09. 08. 10:24
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
https://www.thestockdork.com/quantum-computing-stocks/
Nem érdemes különböző profilú cégeket összehasonlítani.
Azt viszont érdemes megnézni, hogy milyen piacokon szerepelnek a (potenciális) termékei.
Ballistic Barrier 10-20B 
Punchzee App (építőipari szoftverek)/Procoretech (PCOR/US.NYSE) 13B
SAYPHR/ WhatsApp 20B
Van itt olyan, ami bevételt sem termel és 1B MC: TSNP-ből lett hmbl , ami 8B-ról pottyant le stb.
Tény, hogy a jövőbeni cashflow-t most nemigen lehet megbecsülni. Azonban, szvsz, ebben a cégben 100M Mc-nek megfelelő évi rendes cashflow-t könnyedén, akár a "vállalat takarítónői is összehoznak a jövőben", ami miatt a jelenlegi árfolyamon való befektetés átlag alatti kockázati szinten történik, legalább is a többi otc vagy növekedési céghez képest.
A mostani árszinten a durva hullámvasút szeptember 28-ig tarthat vagy addig, amíg PINK nem lesz.
Szárnyalásra és vérfürdőre egyaránt fel kell készülni, mivel NOINFO jelölésű cégekkel már nem lehet kereskedni csomó brókernél, IB-nél még lehet. Erre a keresleti és likviditási anomáliára sok Market Maker rájátszik, próbálnak pánikot kelteni, elindítani egy eladási hullámot stb.
Ez volt tegnap is és lesz még ilyen a hó végéig, erre fel kell készülni lélekben és cash-sel, mindenki a maga habitusa szerint....
 
Törölt felhasználó 2021. 09. 07. 23:18
Előzmény: #253  Janiii
#261
belevágok én is ebbe 100-200$-al. IBn keresztül. most várom,h megérkezzen az utalásom.
ez a 6mrd MC elég soknak tünik . Ennyi ér pld a MOL, vagy a Virgin Galactic.  :)

Topik gazda

JeGeMeLOV
JeGeMeLOV
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek