Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Toniba 2020. 12. 08. 12:10
#2920
Évek óta nem volt ennyi kiadó lakás Magyarországon, a bérleti díjak többéves mélypontra csökkentek
https://telex.hu/gazdasag/2020/12/08/alberlet-kinalat-rekord-csokken-berleti-dij
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 08. 09:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#2919
A kollégára érdemes hallgatni, jókat ír.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 08. 09:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#2918
Tudom, hogy nem ezt akarod itt olvasni, de tetszik az elszántságod, őszinteséged és ezért mégis csak leírom. Nem ismerlek, de voltam ebben a helyzetben, lelki állapotban (amilyennek tűnsz) és megnyugtatlak, sokkal jobb lesz később, tuti! Tudom, hogy most hihetetlennek tűnik, hogy normális saját lakásod lehessen, de meglesz. Amennyire engedted, megismerhettünk, van benned potenciál! A szakmád elején jársz, tanulsz. Hova sietsz? Zavar, hogy lakbért kell fizetni? Engem is (én is fizetem). Meg tudod engedni magadnak a lakbért? Ha igen, akkor foglalkozz magaddal, fektess magadba, végezz el egy hasznos tanfolyamot, vegyél meg egy tervező szoftvert, indíts vállalkozást. Hajts, ne süppedj bele egy kompromisszumnak se nevezhető penészes lyukba, vagy putri környéken mindennapi életveszélyben az orkok között. Ha ilyet veszel, odaláncolod magad ehhez a rossznak tűnő döntéshez és azért nem mersz majd lépni, mert hitelt kell fizetni, vagy mert félsz otthagyni a lakást a "köcsög" bérlőtársnak. Saját magadat korlátozod be és mondasz le jobb lehetőségekről és maradsz a "biztos" szarban.
..
- 25 év alatt egész biztos ki fognak rúgni egyszer, vagy megszűnik alattad a cég és ez nem a te hibád lesz. Ez már nem a szoci, hogy az állami vállalatnál el lehet vegetálni nyugdíjig.
- fekete munka: felejtsd el! garantáltan át fognak verni, meg fognak alázni és az rosszabb mindennél
- építőipar: te tervező mérnök vagy / annak tanulsz. Se gyártásba, se építőiparba ne menj, ha rám hallgatsz. Tervezz, rajzolj, az a nyugalom garanciája.
- havi 100k törlesztő: kevesebbért hotelben lehet lakni, takarítással együtt. Ha lakás kell,  van egy csomó normális 100k alatt és egyedül lehetsz benne, viheted fel a csajokat
- lakótárs: én mindig a legjobb barátaimmal laktam együtt, minimális súrlódás volt, nem bántam meg. Idegenekkel lakni pokol lesz! Nem ajánlom. Kötöttség, stressz és a 30-50k, amit fizet valami lecsúszott alak, nem fog boldoggá tenni.
- feltételezem férfi vagy, gondoltál párkapcsolatra? valószínűleg most nem vagy benne, mert biztos nem idegenekkel akarnál összeköltözni. ha már ketten vagytok, fele annyiért lehet teljes lakást bérelni. mi van, ha a barátnőnek van sajátja? Kb rezsiért lakhattok nála együtt és gyűjtheted a pénzt egy nagyobb közös lakásra.
..
Elnézést a sok okoskodásért, ezek a saját élettapasztalataim és el kellett mondanom neked. Minden erőmmel lebeszélnélek a romok, pincék megvételéről, ha személyesen is ismernélek. Így csak egy fórumos okoskodó vagyok a sok közül :) Mindegy hogy döntesz, a lényeg, hogy legyél vele elégedett. 
Törölt felhasználó 2020. 12. 08. 07:09
Törölt hozzászólás
#2917
Toniba 2020. 12. 07. 17:21
Előzmény: #2915  JeGeMeLOV
#2916
Egyeterek.
A pince nem lakas. Sajnos vannak akik nem tudnak mast megfizetni.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 07. 14:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#2915
Ha még nincs asztmád, itt majd lesz. Én laktam 2 évet külföldön egy gyönyörűen átalakított 400 éves istállóban, amit szépen felújítottak és megcsináltak lakásoknak. Álom szép keresztboltozatos termek voltak benne, méter vastag tégla és kő falak. A ház sarka, hátsó fele egy dombba süllyed már. Azok a szobák 400 év alatt nem tudtak kiszáradni, fűtöttünk szó szerint télen-nyáron és így is penészes lett a bútorok alja, ágyam matraca alul, stb. Járhattam asztmát megelőző kezelésekre.
Ez egy pesti pince. Régen ilyenekbe zárták a rendszer ellenségeit, te viszont önként mész ilyenbe és pénzt is adsz érte. Ezerszer inkább egy bármilyen emeleti panel!
Toniba 2020. 12. 07. 14:09
#2914
Erre is megoldas lehet az allami berlakasprogram.
Lakhatasi valsag
https://24.hu/belfold/2020/12/07/lakhatasi-valsag-pedagogus-szakszervezet/
siemens 2020. 12. 07. 09:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#2913
Ez nem szuterén. Ezt úgy hívják, hogy PINCE...........
mr_bob
mr_bob 2020. 12. 07. 08:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#2912
én továbbra is úgy gondolom, hogy túlvállalod magad. nem tudom mennyire biztos a munkahelyed, de azért 6 havi megélhetés összegét mindenképpen különíts el! nézz körbe a nagyvilágban, hiába van vakcina, 2021 egyátalán nem lesz gyalog galopp. nő a tartósan munkanélküliek száma, nő a csődközeli cégek száma, teljes iparágak álltak a földbe. ki tudja, hogy eléri-e a te munkahelyedet is 2-3 áttéten keresztül a dolog. ettől független sok sikert kívánok, de legyél óvatos!
Törölt felhasználó 2020. 12. 07. 07:11
Törölt hozzászólás
#2911
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 06. 23:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#2910
Szia! A képeken látok egy páraelszívót a konyhában, ez nem túl ígéretes jel. A fürdőszobai mosógép bekötés és egy-két gyanús részlet alapján ez ugyanannak a lepattant román stílusban dolgozó brigádnak a műve lehet, amelyiknek volt szerencsém látni dohos és hepehupás padlójú kivitelezéseit. Ezek alapján én nem piszkálnám. Nálam a Váci úti lokáció azzal nyert, hogy a kivitelezés magasan jobb volt mint amiket például galériás minilakásoknál vagy főleg összegányolt szuteréneknél láttam, és a nedvesség egyáltalán nem volt jelen, ellentétben a legtöbb ilyennel. Na meg ott van öt perc gyalogtávolságon belül vagy kétszázezer négyzetméter iroda ahol covidmentes időkben ezrével vannak a szuterénre fogékony egyedülálló és fényérzékeny kocka arcok. Ami a társas használatot illeti: arra ezek végképp nem alkalmasak, hogy a vékony és rosszul szigetelt válaszfalak és az akciós beltéri ajtók mellett másokkal is megosszad az életteredet. Valamelyik lakó a konyhában elmos egy tányért és a fürdőben bebrummog a darálós vízátemelő. Én nem ajánlom. Magam se vettem volna ilyesmit, de amit én találtam az egy nagyságrenddel kiemelkedik ebből a mezőnyből. Hát ennyit tudtam erről mondani, remélem, hasznosnak találod.
apocca
apocca 2020. 12. 06. 22:31
Előzmény: #2907  PusztaPutyin
#2909

Elvtárs keresi az elveszett nickjeit:)
Amúgy meg mindenki hüle lett itt a fővárosban (már jó ideje, szerinte valszeg a kapitalizmus az oka), miközben minden eladó lakás reális ára min a fele a kikiáltásinak, erre megveszik drágán, dupla áron, hát nem agyrém:):)
Törölt felhasználó 2020. 12. 06. 21:34
Törölt hozzászólás
#2908
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 06. 20:59
#2907
Ha olvassa a tájszóló féláras parasztozós olvtárs a topicot más regisztrációval akkor üzenem, hogy a januárban vett szar szuterénem mellé gondoltam veszek egy másik szar szuterént a Váci környékén (a mostani szar szuterén egyik szomszédját), és képzeld impudent, több mint tíz százalékkal felment az ára az idén, most emésztem az információt. Gondoltam, érdekesnek fogja  találni.
Törölt felhasználó 2020. 12. 06. 20:35
Törölt hozzászólás
#2906
Törölt felhasználó 2020. 12. 04. 22:56
Törölt hozzászólás
#2905
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 12. 04. 18:26
Előzmény: #2901  Toniba
#2904
Meg fogom nézni, a tulaj magánszemély, szerintem az a típus, aki egy fillért se enged. Mi másért lenne ott a hirdetés nyár óta? 
pestenVideki-videkenPesti 2020. 12. 04. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#2903
Mintha a havannán is lenne 20 alatt 1+2 panel, 1+1es meg van egy csepelen is 16Mért, azokat láttad? 
Törölt felhasználó 2020. 12. 04. 11:25
Törölt hozzászólás
#2902
Toniba 2020. 12. 03. 14:01
Előzmény: #2899  JeGeMeLOV
#2901
Ha most akarod megvenni es 57 milliot szansz ra, akkor mindenkepp probald meg.
Vesztenivalod nincs. Legfeljebb azt mondjak, hogy nem.
Viszont 90nm teljes felujitasa nem ket filler, azt is szamold bele.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek