Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OlafGrof 2020. 09. 13. 11:44
Előzmény: #439  infin
#440
Jogos, mindig elfeljtek szurni ra (nem kiadot keresek csak most nezegettem mik vannak) am jo szemetseg h akkor egy negyzetmetert se ir oda, ebben az esetben felejtos a dolog en a 100+ os lakasok alberlet araira vagyok kivancsi erre meg szobak jonnek fel...
infin 2020. 09. 13. 11:41
Előzmény: #435  OlafGrof
#439
ez kiadó SZOBA.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 13. 11:36
Előzmény: #434  Murdoch
#438
Különösebben nem foglalkoztat hogy min nem kellene meglepődnöm, én elmondtam hogy mi van és kvázi le lettem hazugozva. Aztán ne csodálkozzak. Poénos ember vagy.
Murdoch 2020. 09. 13. 11:27
Előzmény: #435  OlafGrof
#437
Nocsak, ez az ár már tényleg a vicc kategória.
OlafGrof 2020. 09. 13. 11:25
Előzmény: #435  OlafGrof
#436
Szuteren garzon*
OlafGrof 2020. 09. 13. 11:23
Előzmény: #434  Murdoch
#435
https://ingatlan.com/31430735
Ez is mi mar... Es akkor 130 egy garzon persze
Murdoch 2020. 09. 13. 10:56
Előzmény: #433  PusztaPutyin
#434
Mondjuk nem kellene annyira meglepődni, hogy ilyen kínálat mellett rácsodálkozik az ember, hogy 130-ért bérel valaki egy garzont. 
https://ingatlan.com/v-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31711084
Nyilván vannak kiemelkedő tulajdonságú ingatlanok, amit magasabb áron ki lehet adni, de általánosságban már nagyon más a helyzet. Főleg a belvárosban, ahol nagyon erős volt a külföldi turisták szerepe. Ennyi, nem kell túlreagálni a dolgot. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 13. 10:17
Előzmény: #432  Batiszkáf
#433
Itt is lett nagy vihar a biliben amiatt mert nem elég jó ingatlant vettem és túl jó áron adható ki, volt nagy kurvaanyámat az este.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 09. 13. 10:00
#432
Rendesen szét lett k*rva offolással a régi topik.
Törölt felhasználó 2020. 09. 13. 09:58
Törölt hozzászólás
#431
OlafGrof 2020. 09. 13. 07:45
Előzmény: #411  Murdoch
#430
Szar hely, de ikerhaznak alkalmas mert 30+ az utcafront. Kivancsi leszek milyen aron kelnek majd el a most epulo projektek. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 13. 01:44
Előzmény: #400  Murdoch
#429
A fizetések nőttek, ez tény. (Katás, nem katás...) Igen ám, de az ingatlanok ára is sokat nőtt. Szóval nem sokat változott a lakással nem rendelkezők helyzete, kiv. persze, hogy olcsó a hitel (elég alacsony a kamat).
Az utóbbi években egyre csak több lett a kínai, vietnámi és orosz befektető (pongyola megfogalmazás...) :). Ők átlagosan 32 m.-t költöttek egy-egy lakásra, de ez az átlag régebbi adat. Nem hiszem, hogy bárkik is "támasztani" fogják a piacot, ha beindulna egy komolyabb árcsökkenés, de amit írtam az ad1 meg ad2-ről, az elég komoly támasz lehet majd akkor, amikor...
Értsd: ha mondjuk 2020+2021 nominális csökkenést hozna, akkor 2022-ben annál inkább lenne ok az emelkedésre, pl. mert senki sem adna át új lakásokat. Ugyanakkor a koronavírus-hiszti nem érintette Mo.-ot az irodák szempontjából kifejezetten hátrányosan. Pl. az EUR/HUF újabb mélypontjai miatt csak még vonzóbb célpont HU a FDI számára, főleg az olyan szolgáltatásoknál, ami export-orientált. Gondold végig: átszámolja a befektető az USD-t vagy az EUR-t, és az jön ki, hogy olcsó most ide befektetni, de a béreket kifizetni is az, miközben a bevételei nagy része devizában realizálódik... ha nem lennénk ekkora légypiszoknyi ország, hasonló árfolyamok mellett már idejött volna a Tesla, meg mondjuk "Írország fele" :) mármint akik ténylegesen gyártanak is ott valamit, nem csak odaviszik a profitot a holland-ír adószendvicsbe :) egyébként nem is értem teljesen, mi olyan vonzó a befektetőknek mondjuk (hogy régiós versenytársat említsek) Brnóban, ami kb. egy Győr méretű város, és a szolgáltató szektora majdnem olyan "felkapott" mint mondjuk Bp. (Persze a csehek régóta előttünk járnak, de ez tükröződik is az áraikban...)
Szóval én azt látom, hogy lakásépítési projekteket fel-felfüggesztenek, bedőlnek, stb. DE iroda építését csak elvétve (Bpesten). Azt nem állítom, hogy leálltak a lakásépítések, de mintha az irodáknál folyamatosan mennének ki a Váci úton + Soroksárin (és még a Kopaszinál is megy Budán pár projekt... tényleg, meg is nézem, hogy áll a MOL HQ :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 13. 01:13
Előzmény: #394  PusztaPutyin
#428
Bocs, tényleg benéztem, és 30-cal számoltam a nm-t, biztos valami bekattant valahonnan (brainfart). A lényeg, hogy köszi a választ. (Amúgy csak 3 kérdésem volt, de ebből 2 egymásból adódik, szóval csak 2. :) Jó vétel volt egyébként. Na bakker, most emiatt eszembe jutott még egy szempont, ami lényeges... hát hogy ne legyen mondjuk 100 (de inkább 60, vagy 80) lakásnál több a társasházban... egy relatíve kisebb lakóközösség esetén sok értelmes dolgot meg lehet szavazni, persze ha sok a kretén, akkor meg ígyis-úgyis szívás van...)  Ezzel amúgy fullra egyet tudok érteni:  "nekem nem az számít hanem hogy lehet benne lakni és kiveszik." Amit említettem, azt én meg is vettem volna, ha nem találok jobbat tőle ár/érték arányban. Végső soron van egy csomó olyan dolog, amit az ember keres az ingatlanban, aztán ezeket bármikor képes kidobni, ha remek az  ár/érték arány... legfeljebb később még hozzányúl a vevő, és ezt-azt átalakít, ami nem volt jó benne, ha megéri. De a lokációt nem lehet "átalakítani" :) ezért is mennek nagyon az angyalföldi lakások...
infin 2020. 09. 13. 00:12
Előzmény: #425  upgrayeddAKS
#427
jah, a mostani bérlőpárnál is a nő döntött:))) de ott ő viseli a gatyát amúgy is sztem : P
Murdoch 2020. 09. 13. 00:07
Előzmény: #419  upgrayeddAKS
#426
Nem-nem, tényleg jók a támpontok. 
Na igen, nekem is ez a gondom, most nagyon sovány a kínálat, cserébe viszont (még) aranyáron vannak a normálisabb ingatlanok. Persze a kripto detto, még 2012-13 környékén foglalkoztam a BTC-vel, most nem látom értelmét.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 13. 00:02
Előzmény: #422  upgrayeddAKS
#425
jah, még egy dolog: legyen KÁD!
Nem kötelező, de azt jobban szokták keresni, valszeg azért, mert ahol még az sem fér el, ott olyan kicsi a fürdőszoba, hogy azt mondják sokan: köszi, majd visszajelzünk :)
Főleg a nők nézik meg kb. első helyen a fürdőt, és sok-sok esetben bizony a nő dönt... :)
infin 2020. 09. 13. 00:00
Előzmény: #422  upgrayeddAKS
#424

na én már nemtom h ironizált-e vagy sem :))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 23:58
Előzmény: #421  infin
#423
Ráhibáztál... titok :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 12. 23:57
Előzmény: #418  infin
#422
Kösz. No akkor ezek szerint mégiscsak érthető lett, én meg azt hittem, ironizál itt Rupert Murdoch :)  Mondjuk pár helyen elb..tam a gépelést, pl. ezt akartam írni: mondjuk nálam vannak is alternatívák a LAKÁSBELI cigizésre... 
.
hozzá is kell tennem: ha valaki olyan fa..z, hogy nem megy ki a bérelt  lakás elé, amíg elszív egy cigit, az meg is érdemli... de azért jó, ha van pár erkély, terasz, miegymás, az amúgy is a dohányosok tipikus "otthona", amíg a szenvedélyüknek hódolnak... ha csak tehetem, olyan lakást teszek a shortlistbe mindig, aminél ez is adott / megoldható. Szeretem továbbá, ha duplakomfortos, bár ha átalakítható olyanná, az is jöhet. A népek szeretik, ha tusolás közben nem jön be senki odasz..ni :) nem is értem, azt miért tolerálják, ha a kúrmányok az asztalukra sz..nak (pártoktól függetlenül)... :) Na mindegy, azért számomra is vannak még rejtélyek :)
infin 2020. 09. 12. 23:48
Előzmény: #419  upgrayeddAKS
#421

Abszolút nem baj, hogy hosszú lett, engem az is érdekelne, amit említettél, hogy az idővel is jó optimalizálni. Azzal kb mire gondoltál, ha nem titok?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek