Topiknyitó: Wally_Karue 2020. 04. 30. 12:12

Befektetés LP (Limited Partnership) cégekbe  

Húsvétkor (2020.04.13-án) indítottam a portfóliómat, úgy döntöttem, hogy az olaj, gáz szektorban fogom a pénzem fialtatni
6 felé osztottam el a pénzem
ET
Energy Transfer LP
16%
MPLX
MPLX LP
16%
PAA
Plains All American Pipeline LP
16%
EPD
Enterprise Products Partners LP
10%
MMP
Magellan Midstream Partners LP
10%
OKE
ONEOK, Inc.
10%
melléjük írtam, hogy milyen éves hozamot várok tőlük a jövőben - így számításaim szerint, ha ezt a szintet hozni tudják, akkor 2025 nyarára "nyugdíjazni" tudom magam
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 13:55
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20

a randomnál azt mondták, hogy már a csökkentett összeget kapják és írják jóvá a számlán, természetesen jelezték a kettős adóztatás kizáró egyezményt, elvileg ezt minden ügyfelükre lejelentik, magyar brókercégnél nem kell ilyet külön kitölteni
tényleg nagy katyvasz ez az adózás dolog, meglátom az első distribution-öknél hogy mi a helyzet, mi a mostani gyakorlat?
esetleg érdemes lenne a Degiro-t is megkérdezni, hogy ők hogyan járnak el?
egyébként úgy tudom, hogy az USA számlákra levonás nélkül a teljes distribution megérkezik, és a K1-el tulajdonképpen ők vallják be és fizetik be az IRS-nek az összeget (0,15,20% a jövedelemtúl függően), tehát az LP nem von le semmit a distribution-ből.
talán majd jön valaki, aki kinti adóilletékességű és ezt meg tudja erősíteni/cáfolni
tény hogy elég ingoványos még ezt a talaj, reméljük majd keményre tapossuk az évek során
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 13:50
Előzmény: #15  Wally_Karue
#19
azért nem ez a megoldás, hogy a broki cég tőled még 1X levonja azt amit már megfizettél egy adóegyezményes országban, szerintem osztifizetés előtt hívd fel erre a figyelmüket! A W8-as űrlap kitöltésével azt nekik kellene az IRS-nek és a NAV-nak elküldeni és ennyi. Az IRS amugy is kapcsolatban van a Nav-val és megküldi amit kell. A brokicég miért is von le még egyszer azután adót+Szoc.hot ami után nem kell ;-))))
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 13:46
Előzmény: #15  Wally_Karue
#18
Valóban nem kéne, de azt hallottam, hogy függ , ő levonja, és szaladgálj te a visszaigényléssel, ami lehetetlen. A broki bebiztosítja magát, hogy levonja és ennyi, de kéne jelezni neki, hogy tőled már az LP (IRS-nak átutalva, ami az amerikai "NAV")  levonta, amit kell. Szóval félő, hogy az RC  ezzel hibát követ el, és adóegyezményt szeg, mert akárhogy is nézzük ez kettős adóztatás, és jogod van kint adóznod, de nem szabad emiatt kétszer adóztatni. Azonban ehhez szükséges a W8-as űrlap kitöltése. Ilyet kitöltöttél?
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 13:41
#17
ha esetleg valaki tart még LP-ket a portfóliójában, az megírhatná, hogy melyik brókernél van és mennyit vonnak neki adót (akár TBSZ-n, akár normál számlán)
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 13:37
Előzmény: #10  Wally_Karue
#16
Tehát én velem kitöltette a DeGiro a W-8BEN/W-8BENE űrlapot és ezt írja ki:
Elfogadva: adóegyezmény kedvezménye alkalmazandó
Elvileg ez szűri ki hogy az X összeg 63 százalékára (37%-os max adókulcs) után ne vonja le a 15% adót és a 17.3% körüli szochot itthon, ha a LP után USA-ban a adóztam, én így értelmeztem. Lehet rosszul.
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 13:36
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15

elvileg brokicégtől nem kellene hogy függjön, mert már a kifizető le kellene hogy vonja az adót, mondjuk amit a random ír, hogy ez capital gain az szerintem nem igaz (főleg hogy 21%-os adókulcsot nem találtam arra, csak 0,15,20-at), elég nagy a katvasz ezek alapján, furcsa hogy egyik cég 46%-ot, a másik 21%-ot
május 14-19 között mind a hat cég fog fizetni osztalékot, beírom majd hogy mennyit vontak le a randomnál belőle, ha valóban 46%-ot, akkor még inkább felerősödik bennem, hogy az ex-div előtti eladás és az utána való, kiárazódott osztalékhozam miatti alacsonyabb árfolyamon történő visszaszállás kifizetődő lehet hosszú távon
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 13:31
Előzmény: #10  Wally_Karue
#14
Egy összefoglalót írnál ide is lágyszi, hogy LP (MLP)-nél ez hogy van végül is? Szerintem brokicégtől is függ, ahogy olvastam.
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 13:30
Előzmény: #9  Wally_Karue
#13
nem EHO hanem SZOCHO de a lényegen nem változtat
Törölt felhasználó 2020. 04. 30. 13:28
Előzmény: #8  rbbj11
#12
Szia! Ez engem is érdekelne, mert attól tartok igazad van, ha Limited Partnership-be fektetsz. DE (!): Ha USA-ban a Limited Partnership kifizette a Cash Distributiont, akkor ha jól tudom , mint nem amerikai befektetőtől levonnak 37%-os adót és slussz passz. Mivel USA és Magyarország között adóegyezmény van, így értelmezésem szerint már nem vonhatnak le további adót vagy Szoc.ho-t MO-n, FELTÉVE HA beazonosítható módon a brókercéged beazonosít téged mint magyar állampolgárt (erre külön nyilatkozatot kell tenni, pl a DeGironál és kiírja, hogy adóegyezményre jogosult vagy), akinek MO-n van a lakhelye+ adóazonosítójele/adószáma és magyar a bankszámlája. Amennyiben így van, tudtommal már a NAV nem vonhat le semmit, mert USA-ban adóztál és az adóegyezmény szerint ez kettős adóztatás lenne, ami TILOS. Vagy valamit rosszul értelmeztem? Mert én is most tervezek venni LP-t.
Örülök a topicnak :)
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 13:22
#11
tavaly futottam velük egy kört (a randommal), akkor ezt válaszolták, bemásolom ide, hogy itt is meglegyen:
eredeti levél:T. Ügyfélszolgálat!
Ma megkaptam az első osztalékomat Amerikából, érdekldőnék, hogy miért 21% lett levonva a kapott osztalékból? Én úgy tudtam, hogy 15% az adó az osztalékra. Kérem nézzenek utána, és várom válaszukat.
2019.02.14. Magellan Midstream 2018. évi osztalék 49.88 USD
2019.02.14. Magellan Midstream 2018. évi osztalékadó -10.47 USD
Köszönettel:
és a válasz:
Külföldi részvények osztalék fizetésével kapcsolatos megkeresésére az alábbi tájékoztatást adjuk. Az osztalékfizetésre jogosító külföldi részvényeknél a kibocsátó megküldi az osztalék összegét. A külföldi részvények után járó osztalék esetében általában csak a nettó osztalék érkezik meg az adózó számlájára, a bruttó osztalékból az adót levonja a kifizető társaság és/vagy valamelyik, a tranzakcióban közreműködő közvetítő, az adott ország adózási szabályainak megfelelően.
Általánosságban az amerikai értékpapírok után 15 % osztalékadót vonnak le, de előfordulhat, hogy ennél többet, mint jelen esetben is, amelynek oka az, hogy a Magellan Midstream egy ún. limited partnership és mint ilyen nem hagyományos osztalékot fizet, hanem capital gain-t (tőkenyereség), aminek más az adóvonzata.
Társaságunknak az osztalék jóváírásnál a külföldi partner szolgáltató hivatalos kivonata alapján kell eljárnia.
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 13:17
Előzmény: #8  rbbj11
#10
de mintha ezt a Value topikban kitárgyaltuk volna annak idején, neked a 46% hogy jön ki?
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 13:15
Előzmény: #8  rbbj11
#9
nem csinálok, nekem TBSZ-en 21%-ot vonnak, EHO-t nem legalábbis eddig az ET és az MMP is ennyit vont, az OKE nem LP, szóval ott csak 15% az adó, a többit bevallom még nem tudom, de majd májusban okosabb leszek... én a randomnál vagyok ők ennyit vonnak
rbbj11
rbbj11 2020. 04. 30. 13:10
Előzmény: #2  Wally_Karue
#8
46% körüli adót levesznek osztalékból, ami azért nagyon kemény....így elég nehéz a visszaforgatás?
Saját tapasztalat. Vagy csinálsz amerikai adóbevallást?
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 13:06
Előzmény: #6  Wally_Karue
#7
Szuper! Grat! Az ET a legnagyobb befektetési ötlet volt. Szvsz. Sajnos én az Ersténél vagyok, és arra nem tudtam kötni, csak néztem, ahogyan feljön 4,5 $-ról, 8,12 $-ra...🥺
Nagyszerű és visszafogott stratégia, amit tervezel: folyamatosan kis pénzt beletenni...👌
Én a korrekciós hullámokat próbálom lekereskedni. Az ésszerű az lenne, ha két Ex-Dividend Date között kicsit megfeküdnének, de ez csak “normális időkben” lesz. Ezt még nem néztem meg rendesen, de meg fogom... Ráadásul, az intézményi befektetők bármikor bekavarhatnak mega vételekkel.
Igen, ezekben a napizás nem működik mostanság: gap-es nyitás után sokszor kiszámíthatatlan a mozgás. Viszont a 3-4 napos tradek már jók, mégha rizikósak is...
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 12:44
Előzmény: #4  csilla23
#6

üdv :)
hullámokat nem kereskedek, buy&hold stratéga vagyok... :)
bár a distribution-ökkel tervezek később valamit, mert itthon 21%-ot levonnak (cserébe nincs K1), de gondolkozom azon, hogy ex-div előtti napon eladom a pakkot és másnap visszaveszem, már osztival csökkentett áron, így gyakorlatilag adómentesen lehet bővíteni a darabszámot... de ezt csak nyugodt időben lehet, a héten az EPD és a PAA dobta le az osztit magáról, másnap mégis 5-10% plusszaban nyitottak, szóval jól megszívtam volna...
egyelőre nem ugrálok bennük, az eddigi tapasztalatom alapján a daytrade-en inkább bukni, mint nyerni lehet...
remélem sokan megtalálják ezt a fórumot és egy jó kis csevegő alakulhat ki... de ha nem, akkor is én azért beírom majd a tapasztalataimat
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 12:37
Előzmény: #3  Wally_Karue
#5
😲 és !!!
Én is építgetek ilyesmit is, 20-25%-a a portfóliónak natural gas utilities vagy operations “iparág”. Csak nem bírom ki, hogy ne ugráljak ki, be...
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 12:33
#4
 Natural gas forever! Már ilyen topik is van. Igazán hiánypótló! Köszi! 
Kisbüfik “menni Amerika”! Jobb későn, mint soha... Legszívesebben belinkelném az “Újvilág” szimfóniát.
Nekem CLNE volt pár napig, de tegnap nem bírtam már nézni, ahogyan felragasztották órákra a plafonra, annyira túlvett lett. Van rizikó az átmeneti kiszállásban, de próbálok lejjebb visszaszállni. 
Te például lekereskeded a pár napos hullámokat? Ha megkérdezhetem?
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 12:20
#3

és néhány szó a tervekről:
szeptemberől 2025 júniusáig minden hónapban $1000-t fogok beletolni a portfólióba, illetve addig minden distribution-t visszaforgatok, így fog kijönni a kb $300.000, persze kedvező piaci körülmények között, úgy gondolom, hogy ez az összeg már elegendő ahhoz, hogy ne kelljen napi szinten dolgozni
jelenleg a portfólió $5.551 distribution-t hoz egy évre, de jellemzően ezek a cégek a korábbi gyakorlat alapján minden kifizetésnél pár centet emelnek, ezért ez hosszú távon emelkedhet, nyilván jelen piaci állapotban nincs kizárva a csökkentés sem (PAA például felezte legutóbb a kifizetést)
reméljük 5 év múlva megvalósulnak a terveim, addig pedig nincs más hátra, mint előre :)
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 30. 12:15
#2
tervezem, hogy minden hét végén leírom, hogy hogyan áll a portfolió,
most egy pillanatnyi helyzetkép:

jelenleg a portfóliom, az elmúlt napok kedvező piaci hangulatának megfelelően, +25,80 % - on áll (ET +41,60%; MPLX +41,23%, PAA +35,20%, EPD +18,73%, MMP +1,69, OKE +15,26%)
EPD-t és MMP-t csak nemrég vásároltam, ezért ők egyelőre még nem vitézkedtek sokat
május közepén kb $1361 distribution-t fogok kapni, azokat is visszaforgatom majd

Topik gazda

Wally_Karue
Wally_Karue
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek