Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 06. 05. 20:34
Előzmény: #699  Cyberslider
#700
Márcsak ilyenek vagyunk! Nálam is ma kiment a HON és a GD (átmenetileg, hozott 15%-ot, kicsit túltolták mára őket, szerintem), és kis nyerővel kiment a Virgin fele is. A felszabadult pénz 3/4-éből dupláztam az ABBV-t, és visszaszálltam az ATVI-ba és az ABT-be, mintha fordulnának, és fogtam rajta 4-5%-ot...
Persze ráért volna talán jövő héten is, de utálom, ha nem dolgozik a pénz...🙄
Cyberslider
Cyberslider 2020. 06. 05. 20:15
#699
Na kereskedési kényszer, ugy vennék vmit a tegnap kiszortakbol, de mégis mit? Minden megy mint a raketa.. Inkabb megtartom majd korrekciora. Jobb lett volna tartani :) Bar Tilray-t megcsapták mázli h dobtam. Lehet vissza kéne venni -5% :))
csilla23
csilla23 2020. 06. 05. 18:08
Előzmény: #694  yooio
#698
Világos. Köszi! Ezekkel tisztában vagyok, de mindig jó róla beszélni. Ezért súlyoztam túl a kiszámíthatóbb iparágakat. Persze, a tőzsde olyan, mint az időjárás...
Az SPG-hez grat! 
Én pl. ezekhez nem merek nyúlni, habár gondolkodom, hogy egy alap-pakkot csinálok majd, olyanból, ami még nem “duplázott” a márc közepi mélypont óta, és leesett előtte a korábbi árfolyam felére (pl. kaszinók, hotelek...).
csilla23
csilla23 2020. 06. 05. 17:58
Előzmény: #696  csilla23
#697
Ránéztem még egyszer: a tegnapi gyertya nagyon árulkodó... 
csilla23
csilla23 2020. 06. 05. 17:53
Előzmény: #692  grapes
#696
Nem annyira nyilatkoznék benne, nekem túlságosan speka is. Ugyanebben a szegmensben a Tesla lett nálam játékszer.
Biztosan jó vétel lehet, ha jó a beszálló.
Szerintem most nem jó a pillanat:
1. egyszeri rápillantásra ahogyan én látom a TA-t: órásan lefordult már kereskedés utolsó óráiban, naposan pedig ugyan gyönyörű az MACD, de egyébként rövid távra éppen eladási jelzés van. Szvsz. 
2. TSLA (mint nem régen rámutatott valaki egy másik topikban) úgy tűnik követi a NIO a mozgását (csak nagyobb kilengésekkel). Nem azért mondom, mert a Teslát eladtam pár napja 888-on, és 865-855, netán 831-815 alatt “várom”, de a TSLA most pihen, még lehet, hogy rést is tölt. Én a NIO réseket nem néztem meg, de tuti, hogy van, nem kevés. Nálam ez a papír - nem vagyok benne, ergo árkon kívüli gyepmesterként mondom - vételre 4,45-4,5 között lenne. 
De én a TA alakulását napi szinten követem, ha valóban beesik, akkor csak onnantól venném, miután fordult. Vagyis: hosszú távon jó, de kell a tűpontos belépési pont.
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 05. 17:46
#695
most értem vissza, mi van itt... meddig tarthat még ez az őrület szerintetek? lehet PEI-t kéne venni, nagyon megy, hátha utánozza a HTZ-t, most +39% PEI.
azért a komoly papírok ma is komótosan mozognak, mint a tegnapi PSA :))
yooio 2020. 06. 05. 17:06
Előzmény: #682  csilla23
#694
Köszi, hat hosszabb távon azért vigyazz, mert szerintem viszonylag "könnyű" piac van, az agyonvert papírokat pumpálja a fed, de nemlehet tudni mikor jön egy szikra, szerintem ath-ra ütik a tözsdéket még amcsi választás előtt, de aztan lehet hogy már előtte ersni fog, komoly bizonytalanság lesz az elnökválasztás, ha a demokraták kerülnek hatalomra akkor meg szép lassan eresztő rv piacra lehet szamitani és a vallalati adók emelésére stb.
Mindenesetre sok sikert kívánok, tényxleg durva mi van, múlt héten a tőkém kb 1,5 %-at bevágtasm spg-be 56-n, erre most 90, de 100-ig siman fog menni sztem. őrület.
AudreyDeak 2020. 06. 05. 15:25
Előzmény: #690  Cyberslider
#693
teljes őrület van ebben, 150 - ig is elment.
grapes 2020. 06. 05. 15:22
Előzmény: #691  csilla23
#692
Ti mit gondoltok, a NIO meddig mehet még fel? Érdemes még belevenni egy plusz adagot? 
csilla23
csilla23 2020. 06. 05. 15:15
Előzmény: #690  Cyberslider
#691
🤭
Cyberslider
Cyberslider 2020. 06. 05. 15:12
Előzmény: #689  csilla23
#690
Mostmár a HTZ-m is nyerőre fordult. +120% :D
csilla23
csilla23 2020. 06. 05. 14:59
#689
Őrült rali lehet ma számos papírban: https://on.mktw.net/3gUaJbTCheck out this article from MarketWatch - U..S. regained 2.5 million jobs in May, unemployment falls to 13.3%, BLS says
szektas 2020. 06. 05. 14:47
Előzmény: #687  Cyberslider
#688
Tegnap lqrtam, maradt 100 db Hertzem. :) Rosszul vittem fel a megbízást. Ezt megtartom hátha túléli a cég valami csoda folytán. 
Cyberslider
Cyberslider 2020. 06. 05. 14:04
Előzmény: #686  Cyberslider
#687

HTZ ma is +80% LOL
Azért megnézném Ichan fejét, több milliónyi rv-t dobott 0.75-ön. Szépen elvették tőle..
Cyberslider
Cyberslider 2020. 06. 05. 13:43
Előzmény: #685  Sigmund
#686
Hihetetlen mennek tovább. RIG-em is kitört +20%> 1.38-ról 2. :))
Namost a tegnap kiszórt rvk helyett kéne vmi fincsi, dehát így...
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 05. 11:04
Előzmény: #684  Sigmund
#685
SPG +6,25%, SKT +13%, a piac azt hiszem máshogy látja mint én... :)
Sigmund
Sigmund 2020. 06. 05. 08:10
Előzmény: #680  yooio
#684
igen 3-án volt, olvastam, de nekem ez nem magyarázza.
vagy szokni kell, h nagyobbat ugrik a hírekre?
Már az oszti vágás után se esett nagyobbat, majd a hír előtt is ezt kezdte árazni a piac (ment 11%-ot hétfő-kedden), és ez elmúlt 2 napban (hír után) még 24%-ot.
Február 20-án (vírus beindulása előtti záró) 12,66 volt az árfolyam (akkor még oszti várakozással), most 8,23, én aránytalannak érzem, -35%.
SPG 140,5 - 76,7 ugyanezeken a napokon, -45%, pedig ott azért valamennyi oszti lesz, sokkal kisebb az adósság stb.
Hosszabb időtáv se igazán magyarázza (SPG-nél 168, SKT-nál 17,94 volt az 1 éves max).
Nekem az lenne a logikus, ha az SKT lenne -45% és az SPG -35%-ban, nem fordítva :)
csilla23
csilla23 2020. 06. 04. 23:59
Előzmény: #682  csilla23
#683
Oh, kicsit hosszú lett. Nem voltam túl lakónikus.
csilla23
csilla23 2020. 06. 04. 23:57
Előzmény: #677  yooio
#682
Szia!
Április 2. hete óta csinálom... :DDD 
Ami rövid idő, viszont a válasz legalább hosszú lesz. 
Addig csak otthon kereskedtem. Nem vittem bele rendes rendszert, esetleges volt. Sok szenvedéssel, azért összeszedtem, amit kell. Utóbbi 24 hónapban közel dupláztam az induló tőkét. Aztán, amint besültek a kispapírok, szép lassan becsúszott a java osztalékos részvénybe, amiben próbáltam a mozgásokat is lekövetni. Meguntam. Sok mindent.
Ide először csak a játszós pénzt hoztam (sajnos), aztán az utóbbi egy hónapban felszámoltam az otthoni osztis portfólióm 1/2-ét, áthoztam, és ezzel tízszereztem az induló amcsi tőkét. Fokozatosan nőtt április óta, de jó része az utóbbi három hétben futott be ide, vagyis most jött el a neheze, mert eleinte 2-3 papírban nyomtam csak, 3-5k $ pakkokkal. 
Azt jobban meg is becsültem, a vételeket, eladásokat is. Így az első négy hétben hetente megvolt a +10%. Kicsit vérszemet kaptam, és kiszámoltam, hogy mennyit hoz a “csak heti +5%” mindig visszaforgatva a profitot... Érdemes.
Sokszoros swingelős pénz, sokszoros játszótér, és könnyebb kezű vételek/eladások. Ezt figyeltem meg magamon. Rendszer kellett. Mostanra kialakult és beállt, hozta az utóbbi időben, immár két hetente a +10%-ot. Ehhez mostmár általában 10 papírt tartok egyszerre, részpakkokból felépítve 5-10k-s csomagokat. (Kivétel volt a Tesla, amibe belenyomtam a tőke 25%-át bő egy hét alatt, annyira lehetett érezni, hogy kitör a 830-ról.) Összesen 8-10 industry-ból raktam össze a watchlist-et (kb 100 részvény, hogy lássam napközben egy-egy terület mozgását), de ugyanabban a kb. 20 részvényben igyekszem lekövetni a +/- 15 %-os hullámokat, amik 1-2 hetes ciklusok. 
Amint kiment egy-egy pakk a felszabadult tőke általában be tud menni rögvest visszavételre, lehetőleg a korábbi kiszállóhoz képest legalább -5%-kal. Háromszor már olyan is előfordult, hogy a 10-15% nyerős, realizált pakkot ugyanott, vagy lejjebb vettem vissza, a kivett profittal arányosan több részvénnyel. Aztán megfutotta ugyanazt a kört felfelé.
Ha valami besül, akkor könyörtelenül kipakolom, mivel mindig akkor veszek bele, amikor fordul napos TA alapján egy-egy papír, így gyorsan lesz 2-3% fórom, a broki díjat beleszámítva nullában, kis plusszal kimegy akkor is, ha nem indul meg rendesen. Rögvest dobom át bővítésre olyan papírba, amiben megvan az alap-pakk, és halad is.
Azért írtam le ennyire bő lére eresztve, hogy érthető legyen a szisztéma, ne csak bemondjak egy igent, egy talánt, vagy egy nemet. 
Szóval, ez egyfajta swingelés, de hosszúra vett tickerekkel, csak nem ülök benne folyamatosan, hanem kihasználom a hosszú emelkedés közben a korrekciókat. Lehetőleg minél hamarabb újra lekötve a full tőkét. Mellette hetente napizgatok is párszor, az élvezet kedvéért, és ez is segít hozni a profitcélt.
Hogy a kérdésedre is válaszoljak: bízom benne, hiszek benne. Sziszifuszi meló, de nem beleszámítva a júliust-augusztust - amikor osztalékos papírokba akarok behúzódni, ex-Dividend előtt pár héttel, és eladni szelvényvágás előtt -, tartható lehet. Ergo: akár duplázni is lehet a tőkét fél év alatt, de nem gondolnám, hogy erre képes lennék, és extrémen pozitív körülmények kellenének hozzá. Megelégednék a másfélszerezéssel is év végére... 😏
Abban az esetben, ha nem hal be az összes iparág egyszerre, akkor működhet, mert láthatóan ki-be áramlik a tőke az industryk kötött. Hozzátenném, hogy az elképzelés hátterében meghúzódik egy szubjektív vélemény is: számos terület lesz, ami folytatja a korábbi, járvány előtti menetelést, és stabilan hozza az évi 10-15%-os árfolyamnövekedést (ezért tartok például hadiipari, health részvényeket, ilyen kb portfólió 60%-a), más iparágak pedig tudnak 20-25%-ot (ezért van semiconductor, video games, software infrastrukture, stb. papírom, portfólió 25-30%-a), és lesznek/folytatódnak nagy sztorik, hatalmas kilengésekkel (lásd Tesla, Virgin, ezekbe éppen annyit teszek, amennyit felszabadítok egy-egy meghúzás erejéig). Ennyi. 
Én is kiváncsi leszek, hogy ideális körülmények között tartható-e hosszú távon, de éppen egy normalizálódó, enyhén longos, kicsit oldalazós piacra van szabva. Ki kellett egy célt tűzni, anélkül nem tudok semmit sem csinálni. Ez lett az elvárt realizált profit. Ha csak a fele jön be, nagy odafigyeléssel, akkor is folyamatosan nő a tőke, mintha osztalékos papírba forgatnám vissza a nyerőt, csak 2-4-6 hetente ugyanaz a papír újra és újra hozza az osztit.

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek