Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
AudreyDeak 2020. 05. 01. 16:07
Előzmény: #39  csilla23
#40
 Ventas-t, NHI-t, MPW-t, Realty Income -t, mind-mind szépen csapják ma, esetleg nap vége fele talán érdemes lehet vásárolgatni közülük.... Majd megnézem a S&P Fiboját, de úgy látom most a 2900 megfogta rendesen....
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 20:18
Előzmény: #38  AudreyDeak
#39
Nem gond, én értetlenkedtem. Én az investing-est használtam erre: https://www.investing.com/dividends-calendar/ De csak azért, mert túl kényelmes vagyok, ugyanis sokszor van fent pontatlan, nem frissült adat. Mondjuk a dátumok legalább stimmelni szoktak.
Nem csoda, hogy dobtad. Megy a lemorzsolódás, hosszú távra is ráér még bevásárolni az ember, ha akar. Én is kipakoltam tegnap az OHI-t, egy trade-nek jó volt, nem a mínuszt kell most nézegetni, vagy éppenséggel dobni bukóval. Jók most ezek rövid játékok is. 
Este majd ránézek az eü.-s REIT-ekre, a többivel összehasonlítva hogyan állnak, mert mintha szolidabb esések lennének, ahogyan mintha visszafogottabb emelkedések is voltak.. Első pillantásra úgy tűnik, hogy naposan technikailag nem romlott el az emelkedő trend...
AudreyDeak 2020. 04. 30. 18:19
Előzmény: #37  csilla23
#38

Igen, elnézést, elég kacifántosan fogalmaztam , nem tudtam magyarul az in-dividend és az ex-dividend napok megfelelőit. Megint tanultam valamit. Találtam amúgy egy oldalt, ahol mutatják a következő ex-dividend napot is. 
https://www.dividendmax.com/united-states/nyse/real-estate-investment-trusts/medical-properties-trust-inc/dividends
Én ma dobtam egyébként az MPW-t , június most még nagyon messze van nekem ezeken az árszínvonalakon. Akármennyire kecsegtetőek ezek az osztalékok, júniusig még bármi lehet. Nagyon törékenyek most a piacok....
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 11:37
Előzmény: #36  MegmondóKapitány
#37
Így világos. A részvényesi megfeleltetés napjára gondolt, csak én nem értettem... Érdekes, hogy a BIF is megszellőztette tavaly, a negyedévenkénti osztit, aztán azóta se kép, se hang róla. 
MegmondóKapitány
MegmondóKapitány 2020. 04. 30. 11:01
#36
Szerintem az Ex-Div Date-re gondol. Igen négyszer nézik egy évben, hogy birtoklod-e a részvényt és csak akkor kapsz osztalékot negyedévente. 
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 10:26
Előzmény: #34  AudreyDeak
#35
bekerülési napokat? Ezt én nem értem. Ki nézi? Az adatokat (aktuális osztalék ráta) frissítik, sokszor hibásan a különböző oldalakon. A bekerülést mi nézzük csak, magunknak...
AudreyDeak 2020. 04. 30. 10:21
Előzmény: #33  cashattack
#34
Az ok, de az akkor azt jelenti, hogy négy alkalommal is nézik a bekerülési napokat? Én csak a Marketwatch-on találtam meg őket. Ti hol nézitek?
cashattack
cashattack 2020. 04. 30. 10:08
Előzmény: #32  AudreyDeak
#33
általában negyedévenként van az osztalékfizetés az USA papíroknál.
AudreyDeak 2020. 04. 30. 09:56
Előzmény: #26  csilla23
#32
 Lehet hülyeséget beszélek (kérlek nézd el nekem, ha így van) de jópár In-Dividend és Ex-dividend napot végignéztem és gyakorlatilag az ex-dividend mindenhol elmúlt már.... tehát erre az évre osztalék bukó. Akkor meg felesleges sietni, meg lehet várni a korrekciót, ami szerintem törvényszerűen be kell hogy következzen. Valamit rosszul gondolok?
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 30. 09:46
Előzmény: #30  csilla23
#31
Köszi, átnézem!
csilla23
csilla23 2020. 04. 30. 09:36
Előzmény: #29  Cyberslider
#30
Nem akarom senkinek a bizniszét reklámozni, de van egy igen okos, ám visszafogott pasi, aki vezet egy blogot, írt könyveket, stb. Mondhatjuk: osztalékprofi, aki kizárólag amcsi papírokkal építi évek óta a portfólióját. A REIT-kel kapcsolatban leszögezi, hogy félreértett eszközosztály, így pl a nem a szokásos mutatókat kell megvizsgálni, és nem a szokásos módon REIT-részvény vásárlása előtt.Belinkelem az oldalt: egy olyan “videóval, ami kizárólag a REIT-ekről szól. De nemcsak ezt érdemes végig “hallgatni” gondolatébresztőnek, hanem érdemes kalandozni is a blogon...
.https://osztalekportfolio.com/blog/2019/08/15/hogyan_erdemes_reszvenyeken_keresztul_ingatlanba_fektetni
Cyberslider
Cyberslider 2020. 04. 30. 08:38
#29

Sziasztok!
Én is kinéztem pár reit rv-t.. Az a "baj", hogy eddig nem kereskedtem US marketen (modjuk annyira nem baj, most bepótolom) csak nekem ez picit új terep.
Nem kicsit húzták ezeket is a napokban, de a hozamok nagyon jól néznek ki - igaz ki tudja mit hoz még a válság - de hosszú távra gondolnám (több év!) talán érdemes még most(?) beugrani.. vagynem :D
Simon jónak tűnik hisztorikusan, meg vornado, mert nem kis cég, P/E elég alacsony.
Osztinál az adó ugyanúgy 15%, Szocho?
cashattack
cashattack 2020. 04. 29. 23:40
Előzmény: #20  csilla23
#28
Valami kis megállás és visszaesés a mai kereskedés vége fele is látható volt, de május elején újranyitnak az spg malljai, ez most egy darabig biztos hír lesz és húzni fogja még az árfolyamot, nem hiszem hogy egyhar visszamegy a 40-50 es tartományba. Még most is csak a felén van a februári árfolyamnak, a MAC kb a 1/4én. Ilyen biztos osztalék hozamú reiteket ekkora diszkonttal szinte csak 10 évente lehet venni. Biztos hogy lesz visszaesés a bevételben, lesznek gondok, de sokminden be van árazva, ezért nem vagyunk 180 $-on. Szerintem tartja mostmár magát. Az más kérdés, ha 1 hónap múlva újra be kell zárni a boltokat... de előbb utóbb akkor is vége lesz ennek, lesz oltóanyag stb. 1-2 éves időtávon nagy lehetőség.
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 22:34
Előzmény: #25  Tibi0002
#27
Köszi a tippeket, megnézem őket. 
Igen. A retail REIT-ek nemcsak, hogy nagyon bezuhantak, de később is indultak be, ordas “korábbi” osztival forogtak múlt hét második feléig. Most meg 2-3 nap alatt úgy felhúzták őket, hogy csattani fognak. Legjobb példa a Tanger, ami nem csak a retail (Outlet vonallal), de menedzsment váltás, meg tavalyi problémák is terhelik. Pénteket +25% osztis árfolyammal zárta, ez most (+30% körül két nap alatt) egy szimpla speka rali. Viszont az SPG hosszú távon is jó lehet, nagyon szimpatikus cég, de nem hiszem, hogy nem ad vissza a mostani emelkedéséből. Szerintem.
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 22:28
Előzmény: #24  AudreyDeak
#26
Nem elemzést, azt nagyjából tudom, annál, amibe beleveszek. Hanem néhány egyszerű indikátort kereskedés közben (stoch RSI, MACD, bollikat, CCI, RSI, ROC, meg, ha kell ránézek másra is, de már ez is sok néha). Ha napizásra veszem, akkor 5, 15 percest, meg max órásat, ha egy pár napos körre (remélhetőleg csak), akkor órásat, naposat. A gyertyákat meg ugyanígy hozzá. De autodidakta vagyok, szóval nem az észt akarom osztani, csak leírom, ha már megkérdezted. Aztán meg szeretek stopot használni, de nem kényszeresen (ezen néha nyer, néha szív az ember). Meg építetek osztis portfóliót is, így aztán elviselem, ha ebbe a dohányos cégben 8,5%-os osztival beragadok egy indító pakkal, úgyis kinéztem már erre...
Tibi0002 2020. 04. 29. 22:03
#25
REIT-ből feltétlen javasolnám megnézni a Public Storage-t. Rendkívül ütésálló volt a járvány alatt (bétája 0.2), és a 20 éves CAGR-je 15%. Egyik kedvenc részvényem. Ezen kívül a Federal Realtyt és a WP Careyt tervezem korlátlan ideig tartani. A napokban a retail REIT-ek hasítanak ugyan, de a járvány elején zuhantak, mint a kő - ezzel is számolni kell. :) 
AudreyDeak 2020. 04. 29. 21:48
Előzmény: #23  csilla23
#24
TA alatt a technikait elemzést érted? Én se mert gondolom FIbo-k és korábbi ellenállások és támaszok nézése még édes kevés ide.... ennyire vágom én is...Mindenesetre nagyon gratulálok! Ügyes amit leírtál! Tartson még a szerencsénk sokáig...
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 21:37
Előzmény: #22  AudreyDeak
#23
Nem. Csak, ha úgy alakul. Nézem 5 percestől naposig a TA-t (nem mintha értenék hozzá...), aztán, ha úgy érzem bejelez, akkor felszámolom. Ma be is jött mind, eddig.
Ma kipakoltam a pénteki pozikat (+10% ill. +20%-ban voltak, de nem bíztam benne, hogy nem jönnek vissza nap közben), egyiket lehet, hogy visszaveszem. Egy részét áttettem az OHI-ba, amikor megindult, abban elég volt ma az 5%, kiszálltam, ott tartok a holnapi naptól, TA ide vagy oda. Áttettem egy dohányosba (MO), amit már nézegettem, és jónak tűnik... Mára befejeztem...🙄 Asszem.
AudreyDeak 2020. 04. 29. 21:27
Előzmény: #21  csilla23
#22
Én máról MPW-vel ülök a tegnapival együtt egy 5%-os nyerőben. Nem nagy lóvéval. Realizálsz most mindig nap végén? Én azon gondolkodok holnapra átviszem, még egy kísértem kicsit az ördögöt, holnap még azért bedöntés csak nem lesz, ha nem is megyünk már ennyit...
csilla23
csilla23 2020. 04. 29. 19:57
Előzmény: #20  csilla23
#21
No, meg hosszú kilábalás lesz ez, nem hiszem, a mostani hurrá hangulat el fog ülni, visszatesznek mindent a kellő fibo-szintre, aztán újraindítják. Mégiscsak ezekből a mozgásokból élnek. Szerintem a REIT-ekkel is így lesz,  március közepén ők is vonultak a csorda után, mint a többi komoly osztalék papír...

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek