Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 12. 02. 16:31
#3180
Amikor kirobbant a Borkai-ügy, az egész ország rácsodálkozott arra, hogy egy magát nemzeti-kereszténynek, mi több konzervatívnak nevező fideszes politikus milyen ember is valójában. Akkor az emlékezetünkbe égtek a képek, amelyeken Borkai egy luxusjacht fedélzetén vett részt egy szexpartin. Akkoriban sokszor elmondtuk, Borkai nem kivétel, hanem egy a sok közül: miközben a fideszes politikusok kereszténységről, családról, hagyományos nemi szerepekről meg erkölcsről papolnak nekünk, valójában egy teljesen más életet élnek, a lehető legtávolabb az általuk hangoztatott értékektől. Szájer József példája bizonyította most be, hogy igazunk volt.
Magas labda feltenni a kérdést, hogy mennyire számít keresztény és konzervatív cselekedetnek részt venni egy illegális, drogos, csoportos szexorgián, miközben az ember felesége és gyereke gyanútlanul alszik otthon. De inkább megfordítom a kérdést: mennyi joga van az ilyen embereknek ahhoz, hogy nekünk akarják megmondani, mi a család? Hogy nekünk beszéljenek arról, hogy milyen a keresztény erkölcs, meg a konzervatív értékek? A válasz így is ugyanaz. Ezek az emberek nem azok, akiknek mondják magukat, és nem hisznek semmiben, aminek a nevében tönkreteszik a hazánkat.
Mi tesszük a dolgunk, a feladatunk világos: megszabadítani hazánkat ettől a történelmi károkat okozó kormánytól és attól a morális válságtól, amibe taszították az országot.
geza77
geza77 2020. 12. 02. 15:46
#3179
signal2
signal2 2020. 12. 02. 15:33
Előzmény: #3172  euler
#3178
Továbbra sem láttam adekvát kutatást arra, hogy a két lista valóban csökkentené az ellenzék esélyét az egy listához mérten. Azok a kutatások ugyanis, hogy az ellenzéki szavazók 80%-a 1 listát szeretne, erre alkalmatlanok. Hogy miért? Azért, mert az a 80% akkor is szavaz nagy valószínűséggel, ha 2 lista van, meg akkor is, ha 1, mivel neki mindegy, hogy kedvenc pártja az a,b,c,d,e másik párttal van egy listán, vagy csak az a,b,c-vel. Ő nem finnyás egy pártra sem.
A 20%-nak viszont van valami baja a közös listával, feltételezhetően az azon szereplő valamelyik párttal, ezért vonakodik olyan listára szavazni, amelynek az ellenszenves párt tagja. Így ezen szavazatok egy része elveszhet.
Ezt úgy lehetne bemérni, ha a kérdező különféle összetételű listákra való szavazási hajlandóságra kérdez rá. Ebből derülne ki, hogy milyen összetételű listára hányan szavaznának, és melyik kombináció hozná a legtöbb szavazatot.
A 71 fős listaállítási küszöb ezt persze kicsit zárójelbe teszi, de azt is hozzáteszem, hogy nem véletlenül emelkedett 71-re ez a szám. A fidesz érdekeinek ez felel meg a leginkább.
Ezen felül azt is kifejtettem már, hogy szerencsétlen esetben az ellenzék 2022-es győzelme 4/5-ös fidesz visszatérést hozhat 2026-ban, a ma ismert ellenzék teljes megsemmisülése mellett.
cintanyer 2020. 12. 02. 15:27
Előzmény: #3169  euler
#3177
Azt nem mondtam, hogy a legerősebb párt a Momentum, de nem kívánatos elem a Fidesz szemében.
Nem tudom emlékszel-e még a 2014-es EP aláírásgyűjtésre, ahol a MOMA úgy gondolta, hogy bőven megvan az aláírás, de utólag derült ki, hogy 1400 duplikált aláírás van. Csak végig kellett futni az aláíró pultokat.
A főpolgármesteri előválasztás egészen más volt, hiszen ott 3 nem kívánt jelölt volt. 
geza77
geza77 2020. 12. 02. 15:20
#3176
Na ha még nem ülepedett le fidiótáinkban a dolog, segítek: Az itt a gond, hogy egy, a Magyarországot Európában képviselö csúcspolitikus-, a magyar alaptörvény írója az EU-Parlament városában:
- 24 pajtásával homoszex-orgiázik
- mindezt a világjárvány kijárási tilalma-, szigorú korlátozása közben
- kokót rejteget
- meztelenül ereszcsatornán rendörök elöl menekül...
-...majd miután elkapják, a demokrácia nyújtotta mentelni jogára hivatkozik... ...miközben Hidvégi ezzel mentegeti: "az vesse rá az elsö követ, aki büntelen…"
Törölt felhasználó 2020. 12. 02. 14:55
Előzmény: #3164  cintanyer
#3175
"Nagyon sok más fideszes politikusról is ez a hír járja"  
Kicsit buzizósra sikerült ez a fellépés. Nem különbözött egyik-másik fideszes kommunikátorétól.
euler 2020. 12. 02. 14:40
Előzmény: #3173  peter_s
#3174
Nagyjából egyetértek. Írtam is valami hasonlót hétfőn. Lehetne persze finomítani rajta:  #3152 . Talán pont az előválasztás során, ha az kiterjedne a listára is.
Nyilván köztiszteletben álló jelölteket kellene indítani, de van azért még jó néhány követelmény. Pl. a feddhetetlenség, ismertség, kommunikációs készség, műveltség, anyagi függetlenség stb., és hogy egyáltalán vállalja is. Ezek azért leginkább egy helyi politizálás során tudnak megmutatkozni, amihez többnyire egy párt is tartozik. És az egész választási rendszer a pártok indulását preferálja.
peter_s 2020. 12. 02. 14:17
Előzmény: #3172  euler
#3173
A győztes recept már megvan, amivel simán 2/3-al lehetne nyerni a Fidesszel szemben csak az a probléma vele, hogy igazából a megélhetési ellenzéki politikusok és a szektás hívek miatt megvalósíthatatlan. Mi a recept? Minden körzetben és a listán is köztiszteletben álló, értelmiségi jelölteket indítani. Csak ugye ezt Gyurcsány, Kunhalmi, Bangóné, Vadai meg úgy az ellenzéki képviselők 95%-a nem tudja elfogadni, ami be is árazza az ellenzékiségüket: annyira nem fontos Orbán leváltása, hogy feláldozzák érte a biztos munkahelyüket. 
euler 2020. 12. 02. 14:02
Előzmény: #3165  signal2
#3172
"visszaút arcvesztés nélkül", egy valószínűleg soha be nem következő esemény miatt. Kezdenek elgyengülni az érveid az egy lista ellen. :)
 Ha adja Isten a fidesz tényleg meggyengülne választásokig, az sem indokolná (vagy tenné elfogadhatóvá) a több listát. Mert csak csökkentené az ellenzék győzelmi esélyét, vagy annak mértékét a jelenlegi szabályokkal.
A jelenlegi helyzetben az ellenzéknek nincs más reális lehetősége mint a "minden egy", ha győzni akar, és a mérték is számít. Ami nekem gyanús, hogy erre pont a fidesz kényszeríti rá. 
Aztán, hogy mit tud kezdeni a győzelemmel az a jó kérdés. Ezzel kellene már inkább foglalkozniuk.
(Tartottam tőle, hogy a Momentum fog meglepetést okozni az ellenzéki összefogásban, de úgy látszik Fekete Győrnek sikerült meggyőznie magát és tényleg hallgat a tagság bölcsességére).
rockmaster 2020. 12. 02. 13:52
#3171
Navracsics Tibor fideszes uniós biztos már szeptemberben elmondta, hogy az egész Soros-kampányt a választási kampány retorikai elemének tartja:
"az Európai Bizottságban nincsen ilyen, nem beszélünk ilyenről és az európai bizottság munkatervében sem szerepel ilyen feladat" - mondta.
Peterbond 2020. 12. 02. 13:46
Előzmény: #3169  euler
#3170
"Budapesten sem sikerült szerintem a főpolgárm. előválasztásnál. Az előválasztásnál is kötött a kínálat, hogyan csinálnák? Ja, és az ellenzék szervezi."
.
Nem akarok én tippeket adni, de simán kinézném a Fideszből hogy tömegesen az MSZP-s és DK-s jelöltekre szavaztatna. Az MSZP-sre azért hogy a téglái minél inkább bent legyenek és pl a mentős sztory és hasonlókkal rombolják az ellenzéki kritikák hitelességét.
.
A DK-re meg azért hogy lehessen riogatni hogy na tessék Gyurcsány tér vissza nem új politikai erők és új emberek. ( ami egyébként a céljuk is. Maradjon csak a régi garnitúra azt sokkal könnyebb lejáratni meg kézben tartani ).
.
Ettől függetlenül még mindig ezt tartom a legjobb ötletnek ( előválasztás ) mint a zöldasztalon kialkudunk valamit az arányokról elvet.
euler 2020. 12. 02. 13:39
Előzmény: #3166  cintanyer
#3169
Ha jól értem attól félted a Momentumot, hogy legerősebb ellenzéki erőként, majd miatta sok fideszes megy el az előválasztásra, hogy széttrollkodja azt?
Budapesten sem sikerült szerintem a főpolgárm. előválasztásnál. Az előválasztásnál is kötött a kínálat, hogyan csinálnák? Ja, és az ellenzék szervezi.
cintanyer 2020. 12. 02. 13:29
Előzmény: #3167  signal2
#3168
Azért részemről az kizárható, hogy a Momentum Fidesz kakukk tojás lenne.
signal2
signal2 2020. 12. 02. 13:12
Előzmény: #3166  cintanyer
#3167
Per ma nehéz elképzelni, hogy nem lesz ott 2022-től, akármilyen listán is induljon.
cintanyer 2020. 12. 02. 13:06
Előzmény: #3165  signal2
#3166
Tisztázásnak:
A rangsor 1. helyét úgy értem, hogy a Momentum az igazán nem kívánatos a parlamenti patkóban. 
signal2
signal2 2020. 12. 02. 12:46
Előzmény: #3164  cintanyer
#3165
Gondolom, tisztában vannak a kockázatokkal. Éa az tény, hogy ez (is) kockázat. Ahogy szerintem az is, hogy már most elköteleződtek az 1 lista mellett. Lehet, hogy a fidesz akkorát gyengül még a következő 1 évben, hogy már nem is lesz vonzó az 1 közös lista, de a momentumnak innen már nincs visszaút arcvesztés nélkül.
cintanyer 2020. 12. 02. 11:40
#3164
Értetlenül állok a momentum 1 listás előválasztós elképzelése mellett.
http://www.atv.hu/videok/video-20201201-fekete-gyor-evtizedek-ota-lehet-tudni-hogy-szajer-jozsef-homoszexualis-politikus
(2 perc környéke)
Ennyire nem számolnak a Kubatov katonák torzító szavazatával? Előválasztásnál nem lehet kizárni őket. 
Nagyon jól tudják, hogy a Fidesz rangsorban az első helyen vannak ellenzéken belül.
Ennél már sokkal jobb az is, ha egy elfogadott közvéleménykutatót bíznak meg, akiknél hivatalból ott vannak a Fidesz szavazók, akik így kizárhatók.
Törölt felhasználó 2020. 12. 02. 08:33
#3163
fidesz saját sirját ássa.láthatjuk
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 12. 02. 07:47
#3162
#21
"Az ellenzéknek borkaizsoltokat kell találnia a fideszesek között. Itt inkább a bőség zavarával kell küzdeni, hogy a maradék söpredékből kiválasszák a legborkaizsoltosabbat."
Akárki is találta meg Szájert, nagyobb halra akadt Borkainál. A fidesznek az a baja, hogy nem sokan maradnának, ha kipöckölnék maguk közül a szájerféléket.
hellforceone 2020. 12. 02. 06:31
Előzmény: #3145  peter_s
#3161
Választási program?? Az meg mi? Tehetné fel a sok fidess-es, de nem teszik. '18-ban elég volt nekik konkrétan annyi, "folytatjuk". Azt persze senki nem mondta, hogy a lopásra, csalásra, sorosozásra, EU-val való baszakodásra, jogállam leépítésére, szóval ilyen klasszikus, "jó" dolgokra gondolt a vezér, de ez látszólag mindegy is volt a népnek, a lényeg, viktátor uralkodjon felettük, akkor minden jó lesz! Ahogy már sokszor leírtam, ez a nép ilyen, ezt a vezért érdemli! '22-ben is biztos a győzelem, sőt, már most mondom, '26-ban is. Majd előtte oda nyomnak a családoknak megint vagy 40-50 milliót, ha vállalnak egy hatodik gyereket is, meg 2 hétszemélyes kocsit ingyen, aki meg csak 1-2 vállal vagy netán nem csinál a vezérnek, annak meg adót emelnek, mondjuk úgy 150%-al! Ja és persze ne feledjük el azt a csodás ötletet sem, hogy már a gyerek is szavazhat lassan, pontosabban a szülő szavazhatna a gyerek nevében is, mert ugyebár volt már ilyen felvetés. Így kell növelni a fidesses szavazótábort!

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek