Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
valoigaz 2020. 09. 04. 15:48
Előzmény: #2819  Dehogynincs
#2820
Meg van rá az okom.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 15:46
Előzmény: #2817  valoigaz
#2819

Miért nem szavazhatsz itt?
Miért nem akarsz ezen változtatni?
Ha neked mindegy, kit választunk, akkor mit érvelsz és sérvelsz itt?
Kettőnk közül melyikünk tett vagy tesz többet a kormányváltásért?
valoigaz 2020. 09. 04. 15:42
#2818

Forint 361!
Mindig tudtam, hogy kifosztják a népet az a szép, hogy ebben az Orbánt támogatók is benne vannak.
valoigaz 2020. 09. 04. 15:39
Előzmény: #2812  Dehogynincs
#2817
Valószínűleg nem szavazhatok mutyisztánban és ezen nem is akarok változtatni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 15:39
Előzmény: #2814  signal2
#2816

Én meg azt állítom, hogy nincs nagy különbség aközött hogy valaki dk-s vagy mszp-s vagy csak elfogadhatónak tartja mindkét pártot. 
Nem szeretnék most párt lenni. Lázasan kellene számolgatnom, hogy az orrbefogók vagy a mereven elutasítók vannak.e (lesznek-e) többen.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 15:33
Előzmény: #2807  signal2
#2815
Aha.
"a negyedik pedig Dobrev Klára 42 százalékkal"
A felesége is élesebb kés Gyurcsánynál.
Most mit tegyek? Veszítsem el a szemfényemet vagy inkább lássak át ezen a szitán?
signal2
signal2 2020. 09. 04. 15:30
Előzmény: #2813  Dehogynincs
#2814
Csak a listáról beszéltem idáig, egyéni jelöltekről nem. A lista esetében állítom azt, hogy nincs különbség aközött, hogy külön szavazol egy pártra, vagy úgy, hogy az más pártokkal szerepel egy listán.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 15:21
Előzmény: #2807  signal2
#2813
Paradigmaváltáson olyasmit értesz, hogy egy dk-s lenácizza a jobbikot, de befogja az orrát és a saját körzetében mégis a közös listás jobbikos jelöltre szavaz?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 15:13
Előzmény: #2811  valoigaz
#2812
Van aki más stratégiával segédkezik.
valoigaz szombat, 10:51    Előzmény: #2674  Dehogynincs #2676
Tőlem egyébként nem kell féltened sem a varangyot, sem Gyurcsányt, én nem járok választásokra nekem teljesen mindegy, hogy ki nyeri a magyar választásokat.
Én csak azt mondom ami a helyes lenne a magyarok szempontjából.
_____________________
Aha. Te azzal járultál hozzá a háromszori kétharmadhoz, hogy el sem mentél szavazni és nem is fogsz.
Más. Mindig gyanúsak azok a küldetéstudatos hozzászólások, amik megmondják, hogy állítólag  mi lenne helyes a magyarok szempontjából. Erre én nem vagyok felkenve.
A karzatot sem értem. A távolmaradással nincs bajukk, de nekem azt hányják a szememre, hogy el merészelek menni a választásokra és nem a fideszre szavazok.
valoigaz 2020. 09. 04. 14:58
Előzmény: #2805  Dehogynincs
#2811

Világos erről beszéltem.
Továbbra is asszisztálsz Orbán hatalomban maradásához és 2022-es győzelméhez.
Leváltásában nem játszol szerepet csak a további hatalmon tartásában.. gratulálok ehhez a felettébb értelmes gondolkodáshoz.. de azért le is akarod váltani. kétfarkúakra.
Húúú basszus, kurvára nem tudom, hogy te mit is szeretnél.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 14:56
Előzmény: #2809  signal2
#2810

A kétfarkúakra inkább azért szavaztam, mert mindkét vállalhatatlan bagázsnak jelezni akartam, hogy nem kérek belőlük.
Ha nem lettek volna kétfarkúak, akkor szándékosan érvénytelen szavazattal küldtem volna füstjeleket.
signal2
signal2 2020. 09. 04. 14:51
Előzmény: #2808  Dehogynincs
#2809
És a kétfarkúakról abból állapítottad meg, hogy nekik fontosak a választók, hogy nem álltak össze senkivel? Szerintem ilyen összefüggés nincs.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 14:47
Előzmény: #2806  signal2
#2808
Nem vagyok párt. Nem érdekel túlságosan, hogy egy pártnak mi fontos, ha a maga a választó nem fontos neki. Nem adom fel az elveimet (rigolyáimat, vadhajtásaimat) azért, hogy a pártok (bűnszövetkezetek) képviselői helyeket maximáljanak.
signal2
signal2 2020. 09. 04. 14:43
Előzmény: #2805  Dehogynincs
#2807
Valóban, itt is meg lehet nézni, hogy Gyurcsány nem a legélesebb kés a fiókban:
https://ezalenyeg.hu/kozugy/kutatas-bizonyitja-olvad-a-fideszes-elony-karacsony-elozi-orbant-16048
.
Ettől még megpróbálhatnád a paradigmaváltást, hogy azzal, hogy a közös listára szavazol, nem szavazol Gyurcsányra, csak annak a pártnak a szavazatait adod egy csoporthoz, akire egyébként szavaznál, ha külön indulna.
signal2
signal2 2020. 09. 04. 14:40
Előzmény: #2803  Dehogynincs
#2806
Megértem a hozzáállásodat, azonban mégiscsak az a helyzet, hogy ha ha a kétfarkúak valaki mással lettek volna közös listán, akkor a szavazatod hasznosult is volna, mert 1-2 képviselőjük ott ülne most a parlamentben. És még csak nem is kellene együttműködnie senkivel, csinálhatná ugyanezt, mint most, csak lenne hozzá nagyobb nyilvánossága, és több pénze. Szerintem teljesen valid egy választáskor választási stratégiát készíteni. Csak egyetlenegy célja van a szavazásnak egy párt számára: a képviselői helyek maximálása.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 14:37
Előzmény: #2802  valoigaz
#2805

Mekkora különbség az, ha az Apró -klán miniszterelnök-jelöltje Dobrev Klára lesz és nem Gyurcsány Ferenc?
Vedd észre, hogy Gyurcsány a dk-t  jórészt az mszp-ből és az mszp rovására rakta össze.
Az ellenzéki térfél annyira összetöpörödött, hogy abban a kis medencében nem kunszt nagy halnak tűnni.
Hiába erős viszonylag egy párt vagy pártelnök, ha az elutasítottsága is magas.
Már sokszor beírtam azt a tényt, hogy a legutóbbi három országgyűlési választáson nemhogy nem lehetett Gyurcsánnyal győzni, de még az egyharmadot sem sikerült elérni.
signal2
signal2 2020. 09. 04. 14:37
Előzmény: #2802  valoigaz
#2804
Mint lentebb láthattad, én már megbékéltem azzal, hogy egy közös listára szavazzak, mert beláttam, hogy az nem feltétlenül jelenti azt, hogy a dk-ra szavazok, csak tudomásul veszem, hogy akire szavaztam, annak a szavazatait hozzáadják másokéhoz. Én arra a kijelentésre reagáltam, hogy mindenért Gyurcsányt hibáztatnám. Hát nem. Csak írtam pár példát, hogy ő konkrétan mit csinált rosszul. Ahogy azt a hosszú listát is többször leírtam már, hogy a fidesz mit csinál - szerintem - rosszul.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 09. 04. 14:29
Előzmény: #2769  signal2
#2803
Nincs saját pártom. Legutóbb kínomban a kétfarkúakra szavaztam.
Az alapállásom az, hogy nem kérek a fideszből, meg azokból sem, akik vele összeállnak és nem kérek az mszp-ből és a dk-ból, meg azokból, akik velük összeállnak. Elfogadom azt is, ha a pártok azt hiszik, hogy így nem kellek a kormányváltáshoz meg a hasonszőrűek sem kellenek. A pártok nem érdekelnek túlságosan. Láttam már néhány hajdani pártot kiesni, eltűnni, sőt megszűnni. Éltem már diktatúrában. Többet mint valaha akartam. Volt idő, amikor úgy véltem, hogy egész életemet diktatúrában fogom leélni. Tulajdonképpen nem is tévedtem túl sokat.
valoigaz 2020. 09. 04. 14:15
Előzmény: #2801  signal2
#2802

Szerintem senki nem szeretné és nem is lesz már miniszterelnök, úgyhogy a rettegés és félelem teljesen alaptalan.
Viszont a legerősebb ellenzéki pártot ő rakta össze, így nem kérdés, hogy amennyiben Orbánt le akarjátok váltani akkor a DK. is benne kell legyen a szavazataitokban.
Tőlem egyébként Orbán is maradhat, rám nincs semmiféle hatással.
signal2
signal2 2020. 09. 04. 14:06
Előzmény: #2796  valoigaz
#2801
"de irritáló ez a mindenért Gyurcsány" - OK, de te olyanokkal szemben hoztad ezt fel, mint Dehogynincs vagy én, akik nem mindenért Gyurcsányt hibáztatjuk. Én csak megállapítom, hogy meglátásom szerint elég rosszul vezette az országot, ezért nem szeretném, hogy újra vezesse. Ennyi. Ez se nem visszamutogatás, se nem mindenért hibáztatás. 

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek