Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gujo
gujo 2020. 05. 02. 19:18
Előzmény: #756  lancaster
#760
USA ban több mint 3 millió embert rúgtak ki egy hónap alatt ami az egész világgazdaságra kihat...
gujo
gujo 2020. 05. 02. 19:16
Előzmény: #757  signal2
#759
Mert a németekhez vagyunk kötve ,amitől csak próbálkozni lehet leszakadni...
gujo
gujo 2020. 05. 02. 19:13
Előzmény: #723  valoigaz
#758
NÉZD meg az államadósság alakulását a GDP-hez viszonyítva 2008-2018 ban!
signal2
signal2 2020. 05. 02. 19:10
Előzmény: #753  gujo
#757
Felvázolnád, hogy teszi tönkre az EU a gazdaságunkat? EU alatt mit értesz? Ha nem jó nekünk, miért nem lépünk ki?
lancaster
lancaster 2020. 05. 02. 19:10
Előzmény: #749  gujo
#756

Mi köze az USA-nak ahhoz, hogy  "Kirúgnak 56 ezer embert, és 2 ezerrel nő a munkanélküliek száma "
Ez a KSH-t minősíti :D
gujo
gujo 2020. 05. 02. 19:07
Előzmény: #733  valoigaz
#755
Meg ahogy te!
gujo
gujo 2020. 05. 02. 19:03
Előzmény: #753  gujo
#754
1EUR-ból
gujo
gujo 2020. 05. 02. 19:01
Előzmény: #752  Shagrath
#753
Az EU csak a magyar gazdság tönkretételéért adja a támogatást,amiből minimum 0,5 euró visszamegy németországba!
Shagrath 2020. 05. 02. 18:51
Előzmény: #748  fatihszultan
#752
"Először is: az EU nem OV-nek adja a pénz, hanem pl. Mo-nak. A probléma az, hogy az itten rendszer ennek jó részét ellopja. Ezért az EU a hibás?
Vagy én vagyok a hülye..."
Segítek. Ha pénzt egy alkesznak hogy költse normális dolgokra és ne piára akkor az alkesz a hülye vagy te?
Szerinted? 
gujo
gujo 2020. 05. 02. 18:40
Előzmény: #750  gujo
#751
2022
gujo
gujo 2020. 05. 02. 18:39
Előzmény: #745  euler
#750
Az Mszp már tönkretette Mo.-ot.22022-ben be sem jut apartlamentbe!
gujo
gujo 2020. 05. 02. 18:36
Előzmény: #731  signal2
#749
Nézd az USA ban kirúgott emberek számát létszámarányosan.
fatihszultan 2020. 05. 02. 15:36
Előzmény: #746  peter_s
#748
Ezt most megint nem értem!
Tehát arról beszélünk, sokunknak az a véleménye,hogy Orbán rendszere káros, tele hibával, korrupt, stb. Ehhez, hogy jön most, miszerint az EU pénzt ad neki és valaki jónak tartja az európai uniót (nem a szervezetét), az akkor hülye, vagy mi van?
Először is: az EU nem OV-nek adja a pénz, hanem pl. Mo-nak. A probléma az, hogy az itten rendszer ennek jó részét ellopja. Ezért az EU a hibás?
Vagy én vagyok a hülye, mert az egyesült Európát egy klassz dolognak tartom, de az EU ad pénzt Mo-nak, amit itt ellopnak, ergo én hülye vagyok? Ezt nem teljesen értem.
Vagy valami közös osztogatás a probléma? Egy országban is van központi költségvetés és helyi/önkormányzati költségvetés. Ők is osztogatnak.
Még USA-ban is van állami és szövetségi költségvetés/osztogatás-elvonás. 
signal2
signal2 2020. 05. 02. 15:26
Előzmény: #746  peter_s
#747
"Amikor meg valaki laissez-faire kapitalizmust követel az EU-ban, azaz, hogy véget kell vetni a központi osztogatásnak és a brüsszeli vízfejet kipukkasztani, azt minden oldalról zsigerből nácizzák és fasisztázzák"
Erre tudsz néhány konkrét példát hozni? Hogy valaki követeli a központi pénzosztás megszüntetését, és azt lenácizzák?
Itt a topicban pl pitcairn írta le többször, higy az osztogatást be kellene fejezni, de nem emlékszem rá, higy lenácizták volna.
peter_s 2020. 05. 02. 15:23
Előzmény: #744  ________
#746
Az lehet, hogy röhög rajta de az általatok annyira dícsért Európai Unió úgy önti a korrupt rendszerébe az európai adófizetők pénzét mintha nem lenne holnap. Amikor meg valaki laissez-faire kapitalizmust követel az EU-ban, azaz, hogy véget kell vetni a központi osztogatásnak és a brüsszeli vízfejet kipukkasztani, azt minden oldalról zsigerből nácizzák és fasisztázzák (mintha olyan sok köze lenne a laissez-faire gazdasági filozófiának a náci és fasiszta ideológához).
euler 2020. 05. 02. 14:08
#745
Az Mszp elnökségének válasza Mesterházy Attila Parlamentben tett "jövő bizottsága" c. seggnyalására:
"Az MSZP nem kezdeményez, és nem támogat olyan kétoldalú javaslatot, amely Orbán Viktorral és a Fidesszel tervezi meg Magyarország következő 20-30 évét."
________
________ 2020. 05. 02. 13:44
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#744

a fél világ röhög már rajta
Brüsszelbe be sem engedném
fatihszultan 2020. 05. 02. 10:55
Előzmény: #741  fatihszultan
#742
Bocs, elírtam: magyar NB1-ben természetesen havi 2-3 millió HUF-ot lehet megkeresni gond nélkül, nem évit. De, akár többet is.
fatihszultan 2020. 05. 02. 10:42
Előzmény: #738  szektas
#741
Jó, akkor nézzük a stadionokat más szemszögből. Rám senki nem mondhatja, aki ismer, hogy foci ellenes vagyok. Édesapám fociban volt olimpiai bajnok, mégpedig ott is kiemelkedő teljesítménnyel, a csapat egyik legjobbjaként. Más, nagyon közeli családtag szintén válogatott focista volt, még az aranycsapatban is játszott. Gyerekkoromtól kezdve én is annak készültem. Nem is voltam rossz, de, hogy miért nem sikerült, ez egy hosszabb történet, de mai is focirajongó vagyok.
-De, csak egy példa: a kis falu iskolájában egy kicsi, penészes tortanterem van, ahol leszakadt a plafon. Tehát ősztől tavaszig nem lehet jó ideje tornaórát tartani. Vagy esőben sem. Hány ilyen iskola van Mo-on? Szerintem rengeteg. 10-20 stadion helyett miért nem épült 1000-2000 kis tornaterem, ahol 1 osztály tud mozogni? Én inkább erre fordítottam volna.
-TAO pénzek: már régebben is azt mondtam, hogy a magyar fociba nem pénzt kellene betenni, hanem kivenni. Ha valós bevétel, teljesítmény nélkül meg lehet keresni évi 2-3 M HUF-ot, akkor minek hajtani?
-330 Mrd nem sok 10 évre elosztva: lehet. De, a sok/nem sok mindig relatív. Valamihez viszonyítva. A cikk a 10 éves GDP-hez viszonyította. Viszonyítsuk az USA 10 éves GDP-jéhez. Úgy még kevesebb.
De, ha ahhoz viszonyítjuk, hogy mennyit adott a kormány az elmúlt 10 évben az iskolák tornatermének építésére, felújítására, akkor szerintem egészen más arányszám jönne ki. Úgy már soknak tűnik - nekem. A te gyerekeid sportműsort néznek egy laptopon tornaórán, mert nincs hol mozogni? Az enyémek igen.
-Másrészt ez csak egy tétel a kormányzati kiadásokban. Ha egy család takarékoskodni akar, ott sem működik, hogy azt mondom: jó, ha lecserélem az izzókat LED-re, az havi 1-2e HUF. Minek azért szórakozni?Ez egy tétel. De, ha a fűtésen is fogok pár ezret, a biztosításokat, a bankszámlákat, stb átnézem, újrakötöm, éves szinten már 6 számjegyű összeget takarítottam meg.
Szóval a stadionokhoz még vegyük hozzá a sok-sok presztízsberuházást, amikről mindenki tudja, hogy milyen költségvetéssel épültek, kik építették, szervezték a rendezvényeket, stb. A NER lovagoknak juttatott összegeket, amik 10 év alatt már nemzetgazdasági téren is jelentős összeg és még folytathatnánk a sort. 
Na, ha ezeket mind összeraknánk és ez az összeg egy állami alapban most rendelkezésre állna, amit pl. most gazdaságot megsegítő intézkedésekre lehetne fordítani, vagy legalábbis a költségvetést már enyhe pluszba vitték volna, némi takarékoskodással, akkor az ilyen ínséges időkben többet lehetne fiskálisan lazítani.
Szóval, szerintem a demagógia az, hogy kiemelek egy tételt, azt összehasonlítom egy jó nagy számmal. Természetesen az jön ki, hogy ez egy "nevetséges" tétel (bár szerintem 330 Mrd-ból sok jót lehetne cselekedni, értelmes beruházást, programot finanszírozni) , tehát, az hogy a nagy részét értelmetlenül elszórtuk, egyszerűen bagatell. Na, ez a demagógia!!!

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek