Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 19. 13:34
Előzmény: #79  gombócból_is_sok
#80

Pedig az a politika lényege. Megszerzed a hatalmat és közel kerülsz a kondérhoz. Ha valaki jól megél a piacon, akkor nem süllyed le politikussá.
Ez a szál sem a demokráciáról vagy a népjólétről szól, hanem hatalomszerzési technikákról.
A birkákat és a birkák természetét vizsgálja. Hogyan és mit kolompoljanak nekik  a főkolomposságra vágyók.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 19. 13:25
Előzmény: #78  Dehogynincs
#79
Nincs benne semmi meglepő, egyébként onnan lyukadtunk ki itt, hogy támadt egy téves benyomásom (már elmúlt) hogy a jól menő vállalkozóságának az alapjait kétes alapokra helyezted.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 19. 13:11
Előzmény: #76  gombócból_is_sok
#78

Mi abban a meglepő, hogy akit meg lehet venni, azt meg is veszik? Kicsit sarkítva azt is mondhatnám, hogy bármi, amit pénzért meg lehet venni, az olcsó.
Kóka ennyibe kerül. Én is röhögnék, ha Erzsébet-utalványért vagy gázszámlajóváírásért adta volna el magát.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 19. 13:08
Előzmény: #73  zeli39
#77

Ez fél évvel ezelőtt jó duma lehetett, de most már nem Demszky vagy Tarlós az, akit a legtöbb szavazó közvetlenül választott meg, hanem Karácsony.  Orbánt, Ádert vagy Schmittet csak közvetetten választották meg.
Ha ennyire gyenge, akkor a fidesz miért nem örül felhőtlenül egy ilyen gyenge ellenfélnek/ellenségnek?
Ha ennyire gyenge, akkor a gyengeségi skálán hova helyezed a fideszt a fővárosban és a megyeszékhelyek felében?
Biztosan láttál már hagymát. Képzeld el, hogy a hagymán belül hagymahéjak vannak. Ez a topic arról szól, hogy mit tegyenek azok, akik a héjakat is látják, azokkal, akik előtt csak a hagyma elnagyolt képe dereng homályosan.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 19. 13:07
Előzmény: #71  Dehogynincs
#76
És fontos az irány is. A NER nem tudta ellehetetleníteni, úgyhogy elkérte a részét a buliból. Ez nem volt része a tervnek. Tudom, mert dolgoztam a cégénél ebben a témában mielőtt ez megtörtént és amikor még levadászandó személynek tekintették a narancsosok.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 19. 13:01
Előzmény: #71  Dehogynincs
#75
Szerencsére én nem vagyok nekik érdekes. Meg én nem is társulnék velük. Ez nem von le semmit abból amit írtam.
Törölt felhasználó 2020. 04. 19. 12:58
Előzmény: #73  zeli39
#74
Egy zacsko fos, hogy finoman fogalmazzak.
zeli39 2020. 04. 19. 12:56
Előzmény: #58  Dehogynincs
#73
Karácsony Gergely egy jó ember de "gyengekezű " politikus ,ráadásul azt a liberális eszmét vallja ami már nagyon régen legalább 120-130 éve meggyengült .
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 19. 12:42
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#72

"Ki gondolta volna 2010-ben, hogy hat év múlva a gazdasági stiklik miatt elszámoltatott, megbüntetett balliberálisok száma messze elmarad majd a külügyi vonalon helyzetbe hozott régi szocikétól és szabad demokratákétól? Hogy az a Szijjártó Péter fogja istápolgatni az üzletemberré visszalényegült Kóka Jánost, aki egykor karaktergyilkos sajtótájékoztatókat vezényelt a volt SZDSZ-elnök ellen?"
http://valasz.hu/itthon/elvtars-nem-vesz-el-120202
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 19. 12:38
Előzmény: #63  gombócból_is_sok
#71
"Aztán ahogy a NER nem tudta beszántani, társult vele. Most Ázsiában vannak érdekeltségei."
Pali! Az Orbán legyőzhető topicban azt fejtegeted, ha nem tudnak minket beszántani, akkor társuljunk a NER-rel? Nem félsz attól, hogy a NER és jól megtársul téged?
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 04. 19. 12:19
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
A Puskás Akadémián várhatóak esetleg megszorítások, mit tudsz?
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 19. 12:17
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Ez a duma már oviban is szarnak számított.
Törölt felhasználó 2020. 04. 19. 12:14
Előzmény: #66  gombócból_is_sok
#68
Nem ismerem eulert, ha te mondod.. most mar ertem mi az oka a topiknak, koszi a felvilagositast! :)
sanka 2020. 04. 19. 12:14
Előzmény: #66  gombócból_is_sok
#67
:)DD Lehet most babosko30 alatt fut:))
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 19. 12:12
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
‘kizsgyermek’ vazsi pálinkába mártott kenyerett kapott a szántóvető paraszt apukájától és bealudt.
sanka 2020. 04. 19. 12:10
Előzmény: #63  gombócból_is_sok
#65
Pedig stróman mészárostól  sokat tanulhatna:))
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 19. 12:02
Előzmény: #61  Dehogynincs
#63
A Kókával dolgoztam, ő valódi vállalkozóként működik. Nem az a típus aki mutyi nélkül éhenhal, bár tény hogy mint minden valamire való vállalkozó épít a kapcsolataira. A payment piacon is komoly eredményeket ért el, és sok éven át erős ellenszélben. Aztán ahogy a NER nem tudta beszántani, társult vele. Most Ázsiában vannak érdekeltségei.
Törölt felhasználó 2020. 04. 19. 11:52
Előzmény: #61  Dehogynincs
#62
Ezt a jól menő vállalkozót nem teljesen értem. Megszedi magát állami beruházásokon? Mint a kakaóbiztos számítógép?
Itt kellene egy kicsit javítani. Ugyanez a mentalitás megjelenne a külföldi cégekkel szemben nem csak itthon, egy szót nem szólnék. Ha Mészáros újítana fel egy határmenti osztrák erőművet lehet másképp gondolkoznék. Ameddig kormányzati megrendelésekhez van közük egy vállalkozónak, addig én nem tudom kijelenteni, hogy jól menő vállalkozó. Értem én, hogy valahol meg kell erősödnie és ebben tud segíteni az állam, de akkor egy innovatív cég ki kell hogy tudjon menni külföldi piacokra is, majd ha ez megtörténik, akkor fogom azt mondani, hogy felnézek egy vállalkozóra és mind1, hogy mit csinál vagy szolgáltat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 19. 11:31
Előzmény: #59  signal2
#61
Kóka is orvos és jól menő vállalkozó. A fidesz alatt is remek üzleteket csinált a mi adónkból. Adataim nincsenek, de nem lepne meg, ha koronavírusos beszerzéseken is részegre kereste volna magát.
A vidékiek és fővárosiak is ugyanabból a silány választékból választanak. A vidékkel semmi bajom nincs és józan paraszti észt sokra tartom.
A kemény fideszes híveknek, a kőszociknak és minden egyéb szereplőnek is lehetne józan esze. A politikai oldalak minden rosszat elmondanak egymásról és sajnos többnyire igazuk is van.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek