Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 12. 24. 19:10
Előzmény: #57116  mrider
#57119
Egyetérted minden szavaddal.
Akik Karikás Maris Nobel-díját erőltetik, elfelejtenek valamit. 2022-ben Nobel. Ha pedig majd netán 5-10 év múlva kiderül, hogy az mRNS technológia a beoltottak tekintélyes részénél súlyos bajokat okoz, akkor mi lesz? Visszaveszik tőle és emberiség elleni bűntettért megy börtönbe 3000 évre?
Ne így legyen, DE vastagon megérdemelné az emberiség. Kíváncsi lennék, akkor vajon a most véresszájú kovid-agitátorok mondanak-e majd annyit, hogy bocs, tévedtünk. (Természetesen költői a kérdés.)
Lásd Vioxx, vagy éppen Contergan. 
Hihetetlen, ami itt folyik. Az összes évszázados tudományos elvet felrúgták.
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 24. 15:23
#57118
Sokkal kisebb eséllyel okoz súlyos megbetegedést a koronavírus omikron variánsa, mint a korábbi vírusváltozatok - áll a brit kormány egészségügyi biztonsági hivatala (UK Health Security Agency, UKHSA) által elvégzett nagyszabású vizsgálatsorozat csütörtökön ismertetett eredménybeszámolójában.
magyar szakértők tolmácsolásában:
jakab ferenc: "úgy tűnik, az új vírusmutáció inkább a felső légúti sejteket támadja agresszívebben, és a tüdősejteket „kicsit talán” kevésbé"
rusvai: "nem okoz súlyosabb tüneteket, mint a korábbi változatok – sőt, mintha kicsit enyhébb lefolyású betegség lenne a fertőzés következménye"
tíz körömmel kapaszkodnak a szakértők a vírusba, úgy kell ez nekik, mint egy falat kenyér
green1899white 2021. 12. 24. 14:57
Előzmény: #57113  tevelygo1
#57117

mérted ? vagy csak mondod ..  arról nem beszélve hogy nekem nyálkahártya immunitásom is van .. 
adhatsz akarhány oltást ( látom számolgatod őket )  attól az nem lesz .. 
mrider 2021. 12. 24. 14:27
#57116

Megint a fikázás.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211224/duda-erno-kokorszaki-oltast-fog-gyartani-magyarorszag-518098
Duda úr garanciát vállal arra, hogy ez a csodálatos új mRNS 5-10 éves távlatban nem fog senkinél semmilyen mellékhatást okozni?
Fantasztikus technológia tényleg, csak még senki nem tudja, hogy lesz-e szívás miatta hosszútávon.
Én maradnék a szerinte kőkorszaki megoldásnál.
tevelygo1 2021. 12. 24. 13:05
Előzmény: #57114  tevelygo1
#57115
Kicsit tisztázom az egyik mondatomat: "Mivel az oltás általánosságban 5-10x-esével csökkenti a megbetegedéssel járó különféle kockázatokat (jó esetben ennél még kicsit hatékonyabb)"
Ez természetesen beleveszi az oltás mellékhatásait is, amik sokszor hasonlóak a valódi betegség hatásaihoz. Ezért számoltam úgy, ahogyan.
Pl. a szívizomgyulladás előfordulása fiatal férfiaknál az oltás mellékhatásaként szintén kb. 5-10x kisebb, mint a covid esetében. (Meg talán enyhébb is ami előfordul, remélem)
Persze azt nem számoltam ki egészen pontosan, hogy milyen értéknek felelnek meg az oltás mellékhatásai plusz a betegség kockázatai ha oltás után mégis megbetegedünk.
Ezért az egész csak egy becslés. De a lényeg marad ugyanaz: nem lehet fiatalabb, egészséges, nem veszélyeztetett, nem extrém túlsúlyos stb embereknek beadni 3 havonta ismétlő, emlékeztető oltást a fentiek miatt.
Ezért írtam, hogy nemcsak felesleges de káros is elvárni, hogy az oltás a megfertőződéstől/tünetes enyhe betegségtől is magas hatékonysággal megvédjen. Nem éri meg a népesség egy igen nagy részének. Az arányokon lehet vitatkozni, de szerintem ez reális probléma lehet. Nem zárható ki semmiképpen, márpedig alapelvként az orvostudományban - is - nem avatkozunk be, ha nem egyértelmű, hogy nem lesz az úgy okozott kár nagyobb, mint a haszon.
Ugyanolyan ez, mint hogy nem érdemes átesni a betegségen se pusztán azért, hogy védettséget szerezzünk. :)
tevelygo1 2021. 12. 24. 12:50
#57114
Más: úgy becsülték, hogy másfél évente fertőződhetünk meg mindig újra a vírussal oltás nélkül (vagy frissítő oltás nélkül). Mivel az oltás általánosságban 5-10x-esével csökkenti a megbetegedéssel járó különféle kockázatokat (jó esetben ennél még kicsit hatékonyabb), ezért aztmondanám, hogy 5 oltás másfél év alatt már sok és felesleges egy fiatalabb, egészséges embernek. Egy idősebb embernél biztosan jobban megéri, mert neki több vesztenivalója van alapból, de azért ott sem érdemes egy szintet átlépni az emlékeztetők számával. 1 évente 1 emlékeztető oltás valószínűleg még nagyon megéri az időseknek, de túlzásba nem kell vinni ott sem. Ennyi szerintem a lényeg.
Tehát ha az jön ki, hogy a vírus mindig velünk marad, és ha mindig legalább ugyanolyan veszélyes marad, mint az átlag influenzavírusok, akkor ez sztem reális. Plusz a jó gyógyszerek, amik már megérkeztek, és lehet még lesznek is a jövőben gyógyszerek, orrspray, mittomén. Egyéb más járványügyi intézkedést, ami NEM egészségügyi intézkedés, nem szabad fenntartani hosszú távon.
Hihetetetlennek tartom, hogy erről egyelőre még mindig nincsen konszenzus. Erre mondtam azt, hogy nem látom, hol a vége.
tevelygo1 2021. 12. 24. 12:23
Előzmény: #57110  green1899white
#57113
Hát 3x Moderna elég erős védelmet ad szintén :P
De sztem a többi is.
tevelygo1 2021. 12. 24. 12:20
Előzmény: #57108  Benzedrine
#57112
Ez egészen egyszerűen nem igaz. :)
Hacsak nem az az "elfogadható" számodra, hogy fertőzést meg enyhe tüneteket is megakadályozza az oltás.
De ez egészen egyszerűen képtelen elvárás és felesleges és káros is.
green1899white 2021. 12. 24. 11:38
Előzmény: #55960  green1899white
#57110

( Megjött az asszony ellenanyag szintje :   21 780 ....) 
na megjött az enyém is : 29 000 !!!   
novemberi átesés -az enyém kissé erősebb lefolyással .. 
( megnézném melyik oltással lesz ennyi )
sanka 2021. 12. 24. 09:12
Előzmény: #57108  Benzedrine
#57109
Víruskutató vagy?
Benzedrine
Benzedrine 2021. 12. 24. 08:09
Előzmény: #57090  tevelygo1
#57108
Elfogadható védelmet ad a harmadik oltás, kb. tíz hétre.
Törölt felhasználó 2021. 12. 24. 02:34
Törölt hozzászólás
#57107
tevelygo1 2021. 12. 23. 22:58
Előzmény: #57094  vigkrisz
#57106
Erről megkérdezhetlek, hogy van egy rövid összefoglalód arról, mi alapján láttad úgy tavaly tavasztól, hogy évekig fog mindez húzódni?
Azzal együtt, hogy amikor elég sok veszélyeztetett ember be van frissen oltva, akkor is ugyanúgy menne minden tovább, mint az elején?
Azt lehetett tudni, hogy kell majd emlékeztető oltás, az rendben van. De az, hogy előre lezárunk ezt-azt (még ha nem is teljes lezárás) meg korlátozunk sok mindent mielőtt bármi rossz egyáltalán megtörtént volna, úgy, hogy eleve már sokkal nagyobb a társadalom védettsége, mint korábban, az más eset.
És mire számítottál, mikor jött volna az omikron, és mi alapján?
tevelygo1 2021. 12. 23. 22:53
Előzmény: #57096  Shareholder
#57105
Ebben a topicban nagyon kevesen vannak, akik soha nem személyeskedtek, szerintem.
tevelygo1 2021. 12. 23. 22:45
Előzmény: #57061  tevelygo1
#57104
Ezt még le akartam írni. Miért van, hogy ennek a linknek a címében is benne van, hogy "szenarien" (forgatókönyvek)? :)
Briteknél az extrém pesszimista Sage scenario-k erőltetése már elég nagy felháborodást váltott ki :)
Twitteren írtak is erről, hogy pozitív scenario nem is készül, mert az nem hasznos a döntéshozásnak :) 
Lett is ebből felháborodás a kommentekben, hiába lett elkülönítve fogalmilag a modellezés és a forgatókönyvek készítése. Az sem segített, hogy Graham Medley ismételten nem válaszolt konkrét kérdésre a tisztázás céljából. Azon túl, hogy azt ugye viszont megjegyezte, hogy a pozitívabb kimenetel felvázolása nem hasznos a döntéshozás számára :)
(Itt: https://twitter.com/GrahamMedley/status/1472243230213394434
tevelygo1 2021. 12. 23. 22:25
Előzmény: #57095  vigkrisz
#57103
Ja, a lehető legjobbat meg a lehető legrosszabbat is bedobta lehetőségnek:)
tanrek 2021. 12. 23. 22:11
Előzmény: #57101  vigkrisz
#57102
Jaja, igazad van. Működik. Túl van reagálva, nincs itt semmi látnivaló...
Te a szeméből kiolvasol mindent. Az evolúció kicsit eltúlozta a dolgokat...
vigkrisz 2021. 12. 23. 22:00
Előzmény: #57098  tanrek
#57101
napi szinten kommunikálok maszkban emberekkel, ha erre akarsz kilyukadni, működik, igaz, a hangsúly átkerült a szemkontaktusra, de ez legyen a legnagyobb problémánk, majd csak elmúlik egyszer

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek