Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 12. 12. 23:07
Előzmény: #55598  Istvan78
#55600
Pont egy Covidost visznek szívklinikára😄 
Titeket úgy altatnak ahogy akarnak 😀
Istenben remelem nagyobb a hited!
Félelemkeltés az megy ti meg bedőltök a cenzúrázott híreknek.
 
Istvan78 2021. 12. 12. 22:56
Előzmény: #55597  Istvan78
#55599
Ejnye lemaradt egy szó...így kellett volna
...halálozás 30-40 ezer kötül van évente...
Istvan78 2021. 12. 12. 22:53
Előzmény: #55595  Törölt felhasználó
#55598
Honnan veszed, hogy a szivével került kórházba? A szív és érsebészeti klinikára több nap után vitték át, mert valószínűleg a szivére ment rá a Covid.
Istvan78 2021. 12. 12. 22:51
Előzmény: #55589  Zokszó
#55597
Például UA influenza halálozás 30-40 kötül van évente.
https://www.cdc.gov/flu/about/burden/past-seasons.html
Covidban az elmúlt másfél évben 800 ezer.
--
Az, hogy nálad enyhe tünetekkel ment le a Covid, semmit nem jelent. Nálunk a  5-6 millió megfertőzöttből minden 100. halt meg, örülj, hogy te a 99-be tartozol.
Törölt felhasználó 2021. 12. 12. 22:47
Előzmény: #55536  Törölt felhasználó
#55596
A portfóliónál van valamilyen kitüntetett szereped, bűnlajstromod nem kiemelkedő, hozzászólásaid vannak, de az sem kiemelkedő.
Szerintem van hozzáférésed a rendszerhez vagy valahogy meghekkelted :)
Törölt felhasználó 2021. 12. 12. 22:47
Előzmény: #55593  Shortfolio
#55595
A szívével került kórházba 😂
Média mit ír és a buta emberek mit hisznek el az megint a butaságot szemlélteti 😜
Gondolkodni és kételkedni nehezebb számotokra  mint a hazug médiának hinni!😭😢😰
Ez nem a mi gondunk, hanem a tiétek !
badsector1
badsector1 2021. 12. 12. 22:46
Előzmény: #55590  Zokszó
#55594
akkor nem sikerült az úgynevezett példáddal felhívnod a figyelmemet a szisztéma csalására. :))
Shortfolio 2021. 12. 12. 22:33
#55593
Zokszó 2021. 12. 12. 22:30
Előzmény: #55553  sanka
#55592
Ez nem igaz. Lásd a nagy adatbázisokat. Ja, a magyar azt sajnos nem nagyon nézegetheted, felesleges, akik látták (vagy nem), el szokták mesélni a médiában.
Zokszó 2021. 12. 12. 22:27
Előzmény: #55556  vigkrisz
#55591
Igen, de a tanárok napi rendszerességgel csesztetik a be nem oltott diákokat! A médiáról nem is beszélve. Ezt sem érted?  Nem baj ha lassan, de haladjunk.
Zokszó 2021. 12. 12. 22:24
Előzmény: #55552  badsector1
#55590
A példára vonatkozik a kijelentés. Ugye csak ugrattál! A példát én kreáltam, hogy a szisztéma csalására felhívja a figyelmet! Nem semmi fazon vagy :)
Zokszó 2021. 12. 12. 22:21
Előzmény: #55544  sanka
#55589
A covidról beszélsz? Ahol van rendes statisztika (USA, svéd, brit, skót), ott az influenzával hasonló kategóriába esik. De mit szólsz a svédekhez, + Texas, + Florida, + a családunk nagymamástul volt már covid-os (labor antitest teszt, 11eFt/fő) és tényleg egy enyhe-influenza. A saját tapasztalat sokat ér, de sem neked, sem vigkrisz-nek nincs, így addig csak olvasgattok/írogattok, miközben már lehet, hogy tünetmentesen átment rajtatok is. A norvégok egyenesen kijelentették, hogy az influenzánál sokkal gyengébbre szelidült a covid vírus, ezért befejezték a cirkuszt.
Ha beigazolódnak a félelmek, akkor a terméketlen házaspárokat hogyan fogod majd kárpótolni? Csak arra kérlek téged is, hogy gondolkozz! Most gondolkozz, nem várj vele 10-20 évet! Ez nem cinizmus részemről, hanem el szeretném érni, hogy legyél sokkal óvatosabb és megfontoltabb. 
A "periférián élő kutatók" nem látnak esélyt arra, hogy a nanolipid részek kiürüljenek a szervezetből, mert a testben ezek összekapcsolódnak. Ha beigazolódik, akkor baromi nagy probléma lesz, mert ezek bizony mérgek.
...és azt sem értem, hogy mit szarakodtok itt velünk, amikor a világ jelen állása szerint senki nem akarja elvenni a vakcinátokat! Annyit kérhettek ingyen amennyit csak akartok. 
A poén pedig az, hogy már természetesnek veszitek, hogy védőoltásként adattátok be és kiderült róla, hogy nem védőoltás, mert fertőződsz és fertőzöl. Észre sem vetted, hogy egy csapatba kerültél az oltatlanokkal? 
vigkrisz 2021. 12. 12. 21:20
Előzmény: #55587  tanrek
#55588
értem amit írsz, de a járványügyi intézkedések és a vakcinák nem egyénre szabottan készülnek, így az ajánlások is társadalmi szinten értendőek, ebben az esetben meg akkor a játékelmélet nem játszik
tanrek 2021. 12. 12. 21:07
Előzmény: #55577  vigkrisz
#55587
Ha csak fikarcnyi esélyt is látnék rá, hogy van itt bármi értelme, szívesen leírnám, hogy bármilyen esemény következményeként történő előny vagy kockázat mennyire szubjektív adott személy esetén, de ahhoz kicsivel több pl. játékelméletet kellene ismerni/felfogni, mint amennyit az itteni hozzászólások alapján feltételezek.
Az, hogy valaminek a kockázata matematikailag kisebb, mint amilyen eséllyel nyereménnyel kecsegtet, még nem garancia arra, hogy azt válaszd. 
Jó példa erre mondjuk az orosz rulett. Hány tárhelyes revolverrel emelnéd egyetlen golyóval a fejedhez és húznád meg a ravaszt, ha mondjuk 1 millió dollárt kapsz, ha életben maradsz?
Az általad választott, tehát biztosan bekövetkező kockázat, és egy másik, ami csak adott valószínűséggel (részben tőled függetlenül) következik be, más súlyozással kerül számításba.
Persze járványügyi szempontból mindez csak rizsa (lenne), ha az oltásoknak olyan bizonyított hatása lenne a közösség szempontjából, ami indokolná az önrendelkezés korlátozását. Azzal az egyén szubjektivitása (vagy ostobasága) simán felülírható lenne, de sajnos egyelőre nem az a helyzet.
Bízzunk benne, hogy hamarosan eljön ez is.
vigkrisz 2021. 12. 12. 20:15
Előzmény: #55580  mrider
#55586
az izraeliek szerint működik a 3. oltás az omikron ellen is:
Jelentős védelmet nyújt a Pfizer emlékeztető oltása az omikronnal szemben - Portfolio.hu
vigkrisz 2021. 12. 12. 20:12
Előzmény: #55580  mrider
#55585
az az apróság elkerülhette a figyelmedet, hogy 
"A súlyos állapotban lévők mintegy 80 százaléka teljes mértékben oltatlan a koronavírus ellen."
esetükben nem lehet szó 3. oltásról, hiszen még egyet sem kaptak
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 12. 20:03
#55584
a portfolio.hu elvileg gazdasági hírportál, ennek ellenére szinte mindennap több a covidról szóló cikk, mint a gazdasági témájú. ez már önmagában furcsa...
ma 16:21-kor kijött egy Ausztriával foglalkozó covid hír, de meg sem említik sem ebben, sem másik cikkben a következőt:
https://mandiner.hu/cikk/20211211_tobb_tizezren_tuntetnek_becsben_a_lezarasok_ellen
elgondolkodtató...
sulykaponka
sulykaponka 2021. 12. 12. 20:02
Előzmény: #55578  vigkrisz
#55583
alternatíva most is van - nem veszik fel az oltást. és ahogy látom egyre többen élnek vele. se posztkovid zombik se hullahegyek nincsenek az utcákon, lassan azért mindenki vagy átfertőződik vagy a környezetében vannak fertőzöttek, és el tudja dönteni, hogy érez-e akkora késztetést, hogy felvegye a (következő) oltást. valószínűleg lesz egy kemény mag (idős, krónikus beteg emberek) aki oltakozik majd szorgalmasan, meg lesz a társadalom nagyobbik része, aki nem. már persze akkor, ha hagyják nekik.
Phylaxa 2021. 12. 12. 19:52
Előzmény: #55577  vigkrisz
#55582
Tehát, ha kötelező, akkor teljesen mindegy, hogy én hogy gondolom. Tehát, ha én úgy gondolom, hogy nekem, személyesen túl nagy a kockázat, mert fingom sincs, hogy mit fog okozni, nem úgy mint az alfa és a delta vírus maga, amit megkaptam és tudom, hogy mit művelt velem, akkor elvesztem a megélhetésemet, ráadásul nem is folytathatom a tanítást az állami szektorban.
     
Komolyan mondom, hogy a vírusban jobban bízom mint a döntéshozókban. Legyengül és úgy élünk vele (ha el nem tűnik), mint a többi koronavírussal, amivel elég régóta együtt vagyunk. Nyilván ez a reményem. Ok, köszi a beszélgetést!

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek