Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2021. 12. 05. 17:40
Előzmény: #54513  Törölt felhasználó
#54520
Színvonalas vélemény, és igaz.
Istvan78 2021. 12. 05. 17:37
Előzmény: #54511  JamesT
#54519
Ez így igaz, valóban, ha életévekben számolunk, jóval kisebb a veszteség.
Istvan78 2021. 12. 05. 17:35
Előzmény: #54506  emeric41
#54518
Azt akarod mondani, hogy akkor nem is komoly ez a járvány? Ezen tudnak segíteni a fejlett országok, hogy az 5 millió ne legyen 20, az afrikai éhezőkön jóval kevésbé, mert ott elnyeli a segélyeket a korrupt politikai és gazdasági elit.
mrider 2021. 12. 05. 17:20
Előzmény: #54514  kukker
#54517
Lásd az év mentőse. :(
Gabesz76 2021. 12. 05. 17:12
Előzmény: #54514  kukker
#54516
Szerintem engedd el az ilyen barom kijelentéseket.Áprilisban még azt mondta a dagi nagyvezír,hogy a vakcina olyan mint egy golyóálló mellény es aki beoltatja magát arról lepattan a vírus!Na most erre rohant a sok félelemben rettegő oltatni,most meg meg lehet nèzni az eredményét....Menj fel facen 1 olyan csoportba ahol csak oltottak mesélik el azóta mit éltek átaz oltásnak köszönhetően...van már jópár ilyen csoport sajnos.
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 17:03
Előzmény: #54501  JamesT
#54515
Ebolában összesen 11ezren haltak meg. HIV vírusban eddig összesen 35 millióan közel 40 év alatt. 
Covid esetében másfél év alatt valamivel több, mint 5 millióan. 
nem akarom ráderőltetni a véleményem, mert amit gondolsz az egészről az érthető. Téged nem érint, vagy a környezeted sem túlságosan. Nem látsz olyan dolgokat, amiket mondjuk az orvos az ápoló meg igen.
Tulajdonképpen én sem érzem ezt olyna súlyos dolognak ,ha azt venném, amit látok és ahogy érint a mindennapokban.
A számok azonban nekem beszédesek és az egészségügy nehézségei, amit minden országban tapasztalnak,hallok ,olvasok
Tehát van járvány és a védekezés jogos. A mértéke és eszközeiről lehet vitatkozni.
Járvány van és az oltás tünik az egyik  megoldásnak,mégha nem is teljes védelem. A kérdés, hogy az oltást mennyiben lehet megkövetelni mindnekitől és azt,hogy az oltási igazolvány jogos-e és milyen mértékben?
Neked mihez kell oltási igazolvány?
kukker 2021. 12. 05. 16:56
#54514

Aki három oltást kap, szinte biztos nem hal bele a koronavírusba
Mi az a "szinte" egy harmadik, az "oltás a megoldás" kijelentés után?
Segítene valaki megérteni?
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 16:48
Előzmény: #54497  Istvan78
#54513
Egyetértek. Az alacsonyabb iskolázottság inkább arra hajlamosít, hogy ne tudja kontextusba helyezni az információkat, de ők alapvetően nem rossz emberek, csak sokkal jobban befolyásolhatóak és gyűlölködővé tehetőek olyan solgokkal szemben, amit nem ismernek eléggé.
A magasabb iskolázottság sem véd a korlátoltság ellen egészen , viszont ők jobban átlátják a világ és a társadalom műkődését elvileg. Hogy nem így van, annak oka lehet,hogy a munkájukon kivül nem érdeklődnek ezirányba eléggé, másrészt ott az emberi gyarlóság  ami érzéketlenebbé teheti őket a társadalmi problémák irányába.
Nem akarom nagyon csűrni-csavarni én azt látom,hogy a társadalom még elég feudalista és konzervatív. a szocializációval adjuk át ezt a generációknak és az iskolarendszer, ami hivatiott lenne ezen változtatni és felvértezni a gyerekeket az átfogó személetre törekvésre a kritikus gondolkodásra ezt nem adja meg neki, sőt sztem arra van kitalálva,hogy elnyomja bennük ezt.
Erre világos bizonyíték,hogy a tanárok a rendszerváltás óta sem kapták meg a nekik kijáró támogatást, tiszteletet, környezetet. Ez sztem tudatosan van így. Az állam nem érdekelt a tudatos polgárok képzésében. Ahogy az állam által fenntartott összes szerveknél is csak a legfontosabb pozíciókban lévők kapják meg a megfelelő bérezést. Egsézségügy, rendvédelmi szervek stb ezek mind úgy vannak kezelve,hogy az aktuális hatalom kiszolgálói legyenek. A túl jól fizetett rendőr még a végén a pályán maradna és emberként kezelné a polgárokat. Helyette a rosszul fizetettet lehet olyan dolgokra is hzsnálni, amihez már gyomor kell. Erre a legalkalmasabb az, akinek a szellemi és morális szintje is alacsonyabban van.
Ha a tanárok jól meg lennének fizetve, akkor minőségibb oktatás is lehetne, olyna tanárokkal, akik pedagógialag is helyesen tudnák kezelni a gyerekeket.
Az ilyen megnyomorított rendszerben ,megnyomorított felnőttek kerülnek ki jobb eséllyel. Ezeket jól lehet irányítani és ostobaságban tartani. nem fognak lázadni,mert nem tanulták meg,hogyan kell.
mrider 2021. 12. 05. 16:22
Előzmény: #54486  Törölt felhasználó
#54512
Az mitől szélsőjobb, hogy az az álláspontjuk, hogy ne legyen kötelező, mindenki döntse el maga, kéri vagy sem?
Akkor a fityesz és a moslék oltásnáci?
JamesT 2021. 12. 05. 16:12
Előzmény: #54504  Istvan78
#54511
5M nem kis szám de ebbe nem mennék bele ez pontosan annyi vagy sem. Nálunk a kovidra írt halálozási számot én legalább 3-al osztanám el de lehet 4-el. Itt az is kovidban hal meg aki nem a kovidban halt meg,  Cilike elmondta és volt jópár igen bicskanyitogató példa is erre.
A másik 88 éves kedves nagymama 4 féle betegségre fél szatyor gyógyszerrel elkapja a kovidot tegyél igazságot mi ölte meg. Vérnyomása, vacak keringése, érelmeszesedések vagy simán eddig bírta a teste, vagy a kovid. Ha nem kapja el mennyivel megy tovább fél év vagy 1 év? Ha elkap egy sima influenzát pont egy gyengébb heteiben télen mennyire esélyes hogy az nem dönti le ősszel? És mennyi ilyen eset volt már 2 év alatt? Milliók.
JamesT 2021. 12. 05. 16:03
Előzmény: #54503  Benzedrine
#54510
Te hittél benne hogy ez megment a kórháztól, nekem kellett a kártya. Érdekként én nem a saját egészségem vagy másét veszem alapul.
Bele kényszerültem ahogy a feleségem is, nem volt választási lehetőség egyéb opciónk.
Phylaxa 2021. 12. 05. 16:01
Előzmény: #54501  JamesT
#54509
Egy éve a csapból is az folyik, hogy mennyi a vakcinák hatékonyságának ideje. Mondhatjuk, hogy jelen pillanatban 2,6 millió-an "védettek". Ezzel a 3. oltásokra utalok. A többiek az immunrendszerükre támaszkodhatnak. Kötelező az oltás? Nem, tehát nem is veszi fel még a fele sem. Egy bizonyos réteget fenyegetnek csak hálistennek. Ők elmennek máshova dolgozni, az amúgy is csak életfenntartásra elég fizetésüket pedig otthagyják Kásler úrnak, aki majd megoldja ezt a régóta húzódó problémát. Világos véleménye van erről, neki ez  nem probléma. Ezzel tehát a vírus valszeg magától fog lecsengeni, amit egyébként is tenne reményeim szerint. Utána pedig marad a megoldásra váró helyzet, amivel nem foglalkoznak már 30 éve. 
    
 
emeric41 2021. 12. 05. 15:52
Előzmény: #54506  emeric41
#54508
Minden percben 11ember a helyes
algore 2021. 12. 05. 15:51
Előzmény: #54505  Istvan78
#54507
A tobbseg itt racionalis, tudomanyos ervek menten fejezi ki ketelyeit.
Az "ellenoldal" szokta ervek nelkul "osszeeskuveselmelet" szinten ignoralni. 
Komolytalan bangladesi tudosok es fake news, es a "nem fogok idot pazarolni a linkre" a kedvenc ervek. 
Te is valami ilyesmit csinalsz, ezzel a hozzaszolasoddal vita nelkul ignoralod a "tobbseget", mikozben ma elismerted, hogy racionalis es hiteles ervekkel talalkoztal. 
emeric41 2021. 12. 05. 15:48
Előzmény: #54504  Istvan78
#54506
3 millió gyerek hal éhen évente
Minden 11.percben pedig 1 ember
Akkor az nem számít?
Istvan78 2021. 12. 05. 15:40
Előzmény: #54502  algore
#54505
Szerintem az teljesen rendben van, ha racionális és hiteles, tudományos érvek mentén fejezi ki valaki a kételyeit. A többség itt viszont nem ilyen.
Istvan78 2021. 12. 05. 15:38
Előzmény: #54501  JamesT
#54504
Már több, mint 5 millió halott és a világ minden részére kiterjedő (talán Afrika többé-kevésbé kivétel).
Még két dolog: mi lett volna, ha nincs vakcina és mi lett volna, ha nincsenek korlátozások. 10-20 millió halott? Csak 50 millió felett szabad komolynak venni egy járványt?
Benzedrine
Benzedrine 2021. 12. 05. 15:35
Előzmény: #54501  JamesT
#54503
Több velem egykorú (50) ismerősöm két hétig nagyon beteg volt, egy hétig lázas, egy hétig meg nagyon gyenge, közben meg rettegtek, nehogy kórház legyen belőle. Nekem ez nem hiányzott, ezért kértem az oltást. Most akkor hitből vagy érdekből vettem fel az oltást?
algore 2021. 12. 05. 15:30
Előzmény: #54497  Istvan78
#54502
Szerintem annak van megmerevedett szemelyisegszerkezete, aki szerint "oltasellenesek" csak megmerevedett szemelyiseguek lehetnek, mikozben ma korabban megfogalmaztal ketelyeket pl gyerekek oltasa kapcsan...
A fekete-feher latasmod a megmerevedett. 
Az pont nem az "oltasellenesekre" jellemzo. 
JamesT 2021. 12. 05. 15:27
Előzmény: #54495  Törölt felhasználó
#54501
Van ez is sajnos és tény tömegek vannak el a kis világukban, mindenből összeesüvés elméletet tudnak gyártani. Ez egy része a társadalomnak de nem túl nagy része.Oltás ellenes meg virus tagadó, ezek is szétfolytak persze van aki mindent tagad de a többség nem a vírus létét vagy a negatív hatásait tüneteit magát a járványt tagadja le. Egyszerűen ez a járvány nem egy ebola nem tudják világméretű járványnak végzetes világvége szintűnek elfogadni ahogy én sem tudom. Van és nem jó de nem látom benne azt a dömping szerű halált hullasort kihaló országokat stb, akármi számokat is mutogatnak próbálja a média már mindennel riogatni az embereket csak mindenki roppanjon össze végre és üdítőként iszogassa a szérumot amit kínálnak rá.Oltás ellenes vagyok 2 oltással az ortodox hívők szemében, konkrétan vagy elmentem és eltűrtem az oltásokat vagy megbénított volna a teljesen a kártya hiány. 
Sose feledjük mekkora az a szelet aki bele kényszerült az oltásba megtette mert meg kellett tennie de nem azért mert elfogadja hanem nyomás alatt ment bele. 
Véleményem szerint 20%nál nem több azoknak az aránya akik magát az oltást akarták felvenni és hitből nem érdekből mentek el oltakozni.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek