Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 12. 01. 10:02
Előzmény: #53508  gipsy
#53520
ha kötelező lesz, akkor szerintem EU-s szinten lesz kötelező vagy EU-s ajánlások alapján, így érdemes most a nagykutyákat (pld. Németország) figyelni, hogy náluk hogyan alakul ez a dolog
nálunk jön a választás, addig valószínűleg nem teszik kötelezővé, utána meg várhatóan jön a járvány nyári lecsengése, így jövő őszig lehet, hogy nem kerül újból terítékre a dolog 
meg az is kérdés még, hogy melyik típusú oltás lesz a kötelező, mi kap esetleg jövőre végleges engedélyt
aztán jövőre már az orrspray vakcinák is bejöhetnek a képbe, plusz lesz EU-s hagyományos és fehérje alegység vakcina is, ha igazak a hírek
de az is lehet, hogy csak bizonyos korosztálynak lesz kötelező, ilyenre is van már példa
szóval végtelen kérdés merülhet még fel, kár most ilyen szinten izgulnod, figyeld a többi országot, hogyan alakul
Kolyok
Kolyok 2021. 12. 01. 09:40
Előzmény: #53518  totoro
#53519
És emberekkel foglalkoztok vagy csak simán irodába vagytok?
totoro
totoro 2021. 12. 01. 09:39
Előzmény: #53513  Törölt felhasználó
#53518
Igen.
Törölt felhasználó 2021. 12. 01. 09:34
Előzmény: #53508  gipsy
#53517
Sajna nem háború lesz, hanem már van. :-(
Törölt felhasználó 2021. 12. 01. 09:17
Előzmény: #53493  mrider
#53516
ez a lejárat nagyon nem tisztességes
szo se volt ilyenröl
Törölt felhasználó 2021. 12. 01. 08:57
#53515
Gondolom pénzbírságot vetnek ki a kötelezőt megtagadókra. És azt nem szívesen vállalja be senki. 
Törölt felhasználó 2021. 12. 01. 08:55
Előzmény: #53511  gipsy
#53514
Ha nem írom alá a nyilatkozatot, akkor nem adhatják be !   
Törölt felhasználó 2021. 12. 01. 08:48
Előzmény: #53512  totoro
#53513
Állami cégnél dolgoztok?
totoro
totoro 2021. 12. 01. 08:45
#53512
Két oltatlan kollégám teljesen el van keseredve, hatodikáig kell leadni az oltási igazolásokat nálunk, de sokallják a 160 ezret a kamu oltási igazolásért (igen, valamelyik már talált forrást....), mert az csak fél évre szólna, és fél év múlva ugyanott lesznek ahol most, és vagy oltakoznak, vagy megint perkálnak ennyit.
gipsy
gipsy 2021. 12. 01. 08:45
#53511
Az a baj, hogy mindegyikőtök logikusan és jogszerűen, jogos megoldásokban gondolkozik, miközben, már régen JOGTIPRÁSOK közepette telnek a napjaink. PL vészhelyzeti intézkedések és máris ki van kerülve az álláspontotok.
Monte 2021. 12. 01. 08:42
Előzmény: #53482  algore
#53510
Köszönöm a kimerítő válaszod.
 Sajnos Magyarországon a „bíróság” előtt sejtes immunitással, nem tudom bizonyítani az ártatlanságomat, akarom mondani a védettségemet. A most igényelt kártyám 4 hónap múlva lejár.(ha egyáltalán megkapom ismét) Oltatni nem szeretnék. 
 A vírustól nem félek, szerintem 2020 februárjában voltam beteg. Azóta tüneteket nem tapasztaltam. 
 Azt figyeltem meg, hogy a bőröm mindig jelzi, ha találkozom a vírussal. A betegség után történt először, a rajtam lévő „cimbalom szegek” (fibrómák?) közül egy-kettő viszketni kezdett. Majd elsebesedtek és leestek.
 Utoljára pár hete történt ilyen, majd lettek megbetegedések a munkahelyemen. 
 Vajon milyen rokoni szál kötik össze a két vírust? (költői)
totoro
totoro 2021. 12. 01. 08:41
#53509
Algore sűrűn hivatkozik arra, hogy megnőttek az összhalálozási számok azokban az országokban is ahol oltanak, és ezt rendszeresen az oltásnak tulajdonítja. Mi is lehetne más ugye? Szerintem pl ez:
Készült egy tanulmány amelynek a célja a COVID-19 fertőzés és a COVID-19 kezdeti epizódjából való felépülést követő 12 hónapos halálozás közötti kapcsolat meghatározása volt felnőtt betegeknél. A konklúzió az lett, hogy a COVID-19 kórházi kezelésben részesülő betegeknél szignifikánsan (több mint duplájára) megnövekedett a jövőbeli halálozás kockázata.
forrás:
Frontiers | COVID-19 Post-acute Sequelae Among Adults: 12 Month Mortality Risk | Medicine (frontiersin.org)
gipsy
gipsy 2021. 12. 01. 08:40
Előzmény: #53503  vigkrisz
#53508
Mi az hogy milyen formában lesz kötelező?????? Először is ott van édesanyám korosztálya, akik kaptak kettőt, de eddig nem mertek szólni, mert ismert a véleményem, de most kezdik bevallani, hogy hónapokig rosszul voltak tőle. Retteg mert üzent a háziorvosa, hogy gyerünk a harmadikért. Anyám pánikol!!!!! Könyörög, hogy ne... Aztán vannak, akik azért mondják, hogy legyen, mert be vannak oltva, és akkor ugyebár, "Dögöljön meg a szomszéd tehene is", hiszen érzik, hogy valami nem stimmel, ide sorollak Téged is. Aztán vannak, akik konkrétan kórházba kerültek, de meggyőzték őket, hogy semmi köze az oltásnak ahhoz, hogy pl. 40 napot menstruál és majdnem elvérzik....  egyéb hormonális borulások. Aztán vannak, akik már kikerülték, orvos ismerős által, lefolyóba a cuccot és uzsgyi tovább. Aztán vannak a Szlávik félék, akik köteleznék, de a saját szeretteit azt ne vegyük már ide..... Aztán vannak a zsigeri elutasítók.  Aztán vannak a gondolkodók, akik azt látják, hogy 6 millió oltott, még több beteg ésvannak akik a lelépésen gondolkodnak, mert látják, hogy pl Indiában nem fekszenek a halottak az utcán csak a Tv felvételeken... aztán vannak, akik érzik, hogy ebből háború lesz, hiszen mindig így kezdődik........és így tovább és így tovább....
Törölt felhasználó 2021. 12. 01. 08:35
#53507
Miért adatnám most be, mikor itt az újabb variáns, ami ellen új vakcinát kell fejleszteni. Ha kijön az új vakcina, addigra a virus megint mutálódik, és megint hatástalan a legújabb vakcinaq, és így tovább....
A vírus egy lépéssel mindig előttünk van. 
Miért lenne kötelező a mostani vakcina, mikor itt az új mutáns? Ezt úgy megkérdezném, ha kötelező lesz.
algore 2021. 12. 01. 08:35
Előzmény: #53497  vigkrisz
#53506
A dohanyzast is ajanlotta minden szakember es hatosag a 60-as evekben, mert egeszseges.
Azok a korhazak es lodoktorok akik toredek halalozassal kezelik a covidot, a d vitamin hatasa mellett vannak. 
Törölt felhasználó 2021. 12. 01. 08:32
Előzmény: #53500  gipsy
#53505

 KI MIT FOG TENNI, HA KÖTELEZŐ LESZ AZ OLTÁS???
Attól is függ ki teszi kötelezővé? A kormány, vagy a munkáltató? És hogy mivel büntetnének, ha nem veszem fel.
Szerintem a munkáltatók nem vállalják a felelősséget. 
Jogi érdekközösséget kellene alakítani. Ügyvédet megkérdezni mindenre kiterjedően. Munkaszerződés, alkotmányossági próba...ilyesmi.
Lehet hivatkozni vallási beállítottságra.?
Nem tudhatom milyen hatással lenne az egészségemre, ha beadnák az oltást, ezért szerintem jogom van megtagadni.
Vagy nem írom alá az önfelelősségvállalási nyilatkozatot.
signal2
signal2 2021. 12. 01. 08:31
Előzmény: #53500  gipsy
#53504
Egyelőre semmilyen adatsor alapján nem látom indokoltnak, hogy pl a 40 év alatti, krónikus betegséggel nem rendelkező emberek esetében mi indokolná a kötelező oltást. Nem látom, hogy nagyobb valószínűséggel halnak meg abban a csoportban az emberek, mint közlekedési balesetben.
Ha kötelező lesz, akkor én egyébként felveszem, de vízionálok olyat is, hogy elindul egy migráció azokba az országokba, ahol nem kötelező.
vigkrisz 2021. 12. 01. 08:27
Előzmény: #53500  gipsy
#53503
egyébként meg az emberek döntő többsége semmi nem fog tenni, hiszen már beadatta az oltást, így egy újabb kérdés merülhet fel, hogy hány oltás lesz kötelező, milyen időközönként "jár le", stb...
vigkrisz 2021. 12. 01. 08:24
Előzmény: #53500  gipsy
#53502
a kérdés az, hogy milyen formában lesz kötelező, mitől esel el, miből leszel kitiltva, ha nem adatod be
mert, ha jobban utána nézünk, akkor most sem "kötelező" pld. az állami szektorban, hiszen elmehetsz olyan munkahelyre is dolgozni, ahol nem kötelező feltétele a munkakör betöltésének az oltás
Zeci 2021. 12. 01. 08:21
Előzmény: #53500  gipsy
#53501
Ha nem vettem volna fel a 3. oltást tiltakoznék ellene.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek