Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JamesT 2021. 11. 14. 19:12
Előzmény: #51139  filius
#51140
Köszönöm ezt a hozzászólást számomra hasznos volt.
Ez alapján is csak azt tudom mondani nagyon elleneztem az oltást kényszerből belementünk a családban de 2 adag és ennyi. Felesleges bárkire is követ dobálni oltott vagy oltatlan fenntartom az aktuális egészségi állapot és a genetika dönt hatalmas mértékben, maguk az oltások sajnos a gyorsan beugró variánsok miatt, nem képesek igazán arra amit állitanak róluk.
Mindenkinek van éppen elég gondja baja ezen már nem szabadna egymást szapulni, újabb megosztó butaságnak bedőlni.
filius 2021. 11. 14. 17:49
Előzmény: #51122  Shareholder
#51139
T Shareholder ! 
Megpróbálom megválaszolni a kérdéseket. A pontos várost nem jelölném meg, igazából nincs jelentősége szerintem, meg fogalmam sincs milyen jogszabályok vonatkoznak ma a nyilatkozókra. 
Kb. két hete nyílt a covidosztályunk, én csak most ügyeltem előszőr, eddig sürgősségiztem, nem volt pontos rálátásom a bennfekvőkre, persze állandóan kérdezősködtem a kollégáknál, akik azt mondták, hogy a gépen lévők döntő többsége oltatlan. Én öt lélegeztettel vettem át az osztályt, mindegyikük oltatlan, a relatív fiataloknél feltünt a jelentős túlsúly. Ezen túlmenően volt egy 68-as születésű betegem, előző nap még enyhe covid tüdőgyulladással vettek fel, aki éjszaka rohamosan romlott, mielőtt gépre raktuk volna meg is halt, semmilyen előzménye nem volt a legalább 120 kilós testsúlyán kívül, gyógyszert sem szedett korábban. Oltást ő sem kapott. Ennyit amit biztosra tudok mondani. 
Beszéltem az intenzíves orvossal, ő hivatkozott egy nagyobb centrumban dolgozó kollégájára, ott szintén oltatalan a lélegeztetettek többsége, 1-2 Sinopharmos, többi ritka. Az osztályon fekvő kb. 60 betegről nem készítettem statisztikát, de feltűnő közöttük a jelentős számú a korábban már oltottott, mindenféle vakcinával találkoztam az átadólapon. 
Következtetéseket a fentiekből rátok bízom. 
Mindamellett a teljeskörű, mindenkire kiterjedő vakcinálást személy szerint ellenzem a már említett okból, hogy kísérleti vakcinákról van szó, túl rövid az idő, hogy kizárjuk a hosszútávú mellékhatások kockázatát ill. rövidtávú mellékhatások miatt is mérlegelni kell a haszon kockázat arányt. Egy kórházi orvounk Pfizer után súlyos myocarditist kapott, egy másik kolléganőm pedig szemvéna trombózis miatt veszítette el fél szemére a látását szintén a Pfizer után. Egy rokon kislányt Sputnik után agyi nyomásfokozódás tüneteivel kezelték kórházba, szerencsére azóta teljesen jól van. 
Ennek alapján én mondjuk a 60 év felettieknél, cukorbetegeknél, elhízottaknál ill. szív és érrendszeri betegeknél (esetleg terheseknél, akik szintén fokozott kockázatúaknak tűnnek) mindenképpen forszíroznám a védőoltásokat, náluk valószínűleg a haszon jóval meghaladja a kockázatot. Többieknél egyéni döntésre bíznám és nem alkalmaznék nyílt vagy burkolt kényszerítést. Ennek ellenére persze lennének fiatal covid halottak akik annak ellenére halnak meg oltatlanként, hogy nem tartoznak a rizikócsoportok egyikébe sem
A sorozatban beadott (booster) vakcinákat és itt első sorban az mRNS vakcinákra gondolok, senki sem vizsgálta klinikai vizsgálat keretében. Tehát nem tudjuk, milyen a hosszútávú hozadékuk, magas a tüskefehérje, amit termeltetűnk az érfal egy kritikus pontján kötődik (ACE receptor), ehhez kapcsolódik a rövidtávú mellékhatások jelentős része, de hosszútávon is problémát jelenthet főleg ismételt vakcináció esetén. Ahhoz hogy tudjuk az igazságot, legalább öt évig kellene az oltatlanul figyelni placebocsoportot és összehasonlítani a 8. vagy 10. vakcinát is megkapó aktív karral. De ilyen vizsgálat sajnos nincs és valószínű nem is lesz. 
csendben 2021. 11. 14. 17:46
Előzmény: #51134  mrider
#51138
Oroszoknak van valami csuda tablettájuk.Azt bevennéd? Igaz,annak sincs engedélye...
mrider 2021. 11. 14. 17:45
Előzmény: #51127  MetalHeart
#51137
Igen, kellene lejárati idő a kártyáknak, mert ez így parasztvakítás, hogy az oltatlanok minden baj okozói, miközben korán sem ennyire egyszerű a történet. Főleg, hogy az oltottak is fertőzhetnek és nem igaz az a hazugság, amit az elején hazudoztak, hogy az oltás megakadályozza a fertőzés terjesztését is.
green1899white 2021. 11. 14. 17:44
Előzmény: #51127  MetalHeart
#51136
Ezt a laposföldhívők a fakenews oldalakon már tavaly nyáron elmondták hogy így lesz - mikor még egy db vakcinát sem adtak be .. ( nem is volt még elvileg )   S lám te most követeled 2021 novemberében ...
csendben 2021. 11. 14. 17:43
Előzmény: #51133  mrider
#51135
Nem akar olyan parttalan vitát,mint ami ezen a topikon folyik. :-)
mrider 2021. 11. 14. 17:42
Előzmény: #51131  MetalHeart
#51134
Ezt írom hetek óta, hogy ezekkel az oltásokkal nem lesz vége a vírusnak, bármennyire is erőltetik.
Új, hatékony vakcinák kellenének, csak erről senki se beszél, mert csilingel a profit.
mrider 2021. 11. 14. 17:40
Előzmény: #51130  vigkrisz
#51133
Tudod, ott vérzik ezer sebből a dolog, hogy amikor valaki olyat ír, ami neki nem tetszik, egyből kinyitja a száját és kéri, hogy hagyja el a személy az oldalát.
Ilyenkor pedig szép csendben kussol...
csendben 2021. 11. 14. 17:40
Előzmény: #51129  vigkrisz
#51132
"Itt mindenki hülye? Itt mindenki."(Üvegtigris)
MetalHeart
MetalHeart 2021. 11. 14. 17:20
Előzmény: #51124  mrider
#51131
Ez duma, nem lehet megállítani tudjuk, max. csökkenteni, de ezzel a 4 fal közé szorítás a lényeg, hogy oltakozzanak. Nálunk lesz ugye a karácsonyi vásár , nos ott is ez a lényeg, az élményből való kizárás, mindenki tudja hogy egy plázában erősebb a fertőzési esély, de mégsem mondhatják ki konkrétan, hogy a végső cél az ellehetetlenítés ! 
vigkrisz 2021. 11. 14. 17:20
Előzmény: #51124  mrider
#51130
Dobson követeli? Nem ő, hanem a kommentelők, akkor ez miben befolyásolja Dobson szakértelmét?
vigkrisz 2021. 11. 14. 17:18
Előzmény: #51122  Shareholder
#51129

meg tudnád mutatni, hogy hol írtam én azt, hogy itt mindenki idióta?
"trollkodni persze lehet, sajnos a Pf nem tiltja."  --> erre válaszolva írtam, hogy milyen állapotok uralkodnak itt
vigkrisz 2021. 11. 14. 17:16
Előzmény: #51125  harlem
#51128
a kórház parancsnok nem katona?
MetalHeart
MetalHeart 2021. 11. 14. 17:15
Előzmény: #51126  mrider
#51127
Ez jogos, valójában már ott kéne tartani, hogy beoltástól számított 6-8 hónap (szakik eldönthetik, de kb. ez a hatékony időszak) után már érvénytelen legyen a kártya és csakis 3. oltással lehetne újra érvényes, mint vmi oltásbérlet. Minden ország saját szabályai szerint próbálkozik, nincs kialakult eljárás, az oltatlanok jogosan pattognak ezen szempontból.
mrider 2021. 11. 14. 17:03
#51126
A korábbi kérdés még továbbra is adott.
Ha az oltottak egyre nagyobb része nem védett, akkor őket miért nem tesztelik, miért nem írják elő a PCR-t, ha már az oltatlanoknál ezt megkövetelik pl. műtét előtt?!
Sok oltottnak úgy van semmitől sem védő védettségi kártyája, hogy már gyakorlatilag védtelenek, de ez nem számít, csak kártya legyen.
harlem
harlem 2021. 11. 14. 17:03
Előzmény: #51122  Shareholder
#51125
Keress kórház parancsnokot a listán az 1. kérdéshez 
https://mok.hu/koronavirus/a_covid_egyeszsegugyi_aldozatai
mrider 2021. 11. 14. 16:59
Előzmény: #51120  mrider
#51124
A covid sztár szakértő rajongói szekta klubja már is követeli, hogy ugyanez legyen itthon is, minden oltatlant tegyenek karanténba, mert csak így lehet megállítani a vírus terjedését.
Anyátok.
...és ez hiteles hírforrás meg nagy szakértő.
:D
MetalHeart
MetalHeart 2021. 11. 14. 16:57
Előzmény: #51116  green1899white
#51123
meggyőződésem, hogy könyörögnél !!! a "kemény legények" mind megtörnek az intenzíven és túlélés esetén újragondolják a világnézetüket !
Shareholder 2021. 11. 14. 16:26
Előzmény: #51114  vigkrisz
#51122
Az hogy tudósított, erős túlzás. A mai bejegyzésében sem említett semmi konkrétumot, csak általánosságokat. Megint arról beszélünk, hogy írt valaki egy kommentet, ami egybevág a te felfogásoddal és ez most 1-2 embernek nem tetszett, erre te azt a következtetést vonod le, hogy itt milyen állapotok vannak. Most komolyan, azért mert 2 ember diszlájkolta, ezért szerinted itt mindenki idióta? Hogy lehet valaki ennyire korlátolt? Ha az ellenkezőjét írta volna, már itt kongatnád a vészharangot, hogy nem mond igazat. Néhány értelmes kérdést teszek fel, hátha sikerül megválaszolni, sejtem mi lesz a reakció.
1, Melyik városi kórház covid osztálya?
2, "Ilyen-olyan vakcinálval oltott beteg fekszik az osztályon." Konkrétan hány ember és milyen vakcinával?
3, "A lélegeztettek, covidban elhunytak gyakorlatilag mind oltatlanok" Ez sem mond semmit, mekkora az alapsokaság és ebből hány ember oltatlan, milyen időtávról beszélünk?
4, "jelentős túlsúllyal rendelkezők magas kockázatát emelném ki" Mit nevezünk jelentős túlsúlynak?
vigkrisz 2021. 11. 14. 16:21
Előzmény: #51118  mrider
#51121
ha az ivermectin-re gondolsz, akkor azt pont az indiaiak száműzték a kezelésből, de ezt már korábban is kitárgyaltuk itt:
Ivermectin: How false science created a Covid 'miracle' drug - BBC News
Why HCQ and Ivermectin were removed from India’s Covid-19 treatment protocol - Coronavirus Outbreak News (indiatoday.in)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek