Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 09. 28. 06:19
Előzmény: #47519  algore
#47520
azt az apróságot elfelejted, hogy náluk jóval komolyabb szigorítások voltak érvényben az elmúlt hónapokban, mint nálunk plusz jóval több oltást is beadtak, mint itthon
arról nem is beszélve, hogy ha majd 2-3 hónap múlva megint felfutnak az esetszámok, akkor simán visszahozhatják náluk is a korlátozásokat a járványra hivatkozva
algore 2021. 09. 27. 23:32
#47519
Svedek es danok utan norvegia is ugy dontott, vege a jarvanynak. Visszatertek a tok normalis elethez. 
A covid olyan, mint az influenza. 
Skandinavia befejezte a covid mizeriat. 
http://freewestmedia.com/2021/09/23/norway-reclassifies-covid-19-no-more-dangerous-than-ordinary-flu/
algore 2021. 09. 27. 22:53
Előzmény: #47517  PusztaPutyin
#47518
Ongyilkossagok, kabitoszerhasznalat, depresszio soha nem latott szinteken. 
Jol vannak. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 09. 27. 22:02
Előzmény: #47516  Helix Nebula
#47517
csillabá önkivetít, a gyerekei (ha vannak), valószínűleg jól vannak
Helix Nebula 2021. 09. 27. 21:22
Előzmény: #47499  Csilla76
#47516
Sajnálom, hogy a lányodat ennyire megviseli. Nekünk is van egy 14 évesünk. Mivel mi a covid-ból kb mostanra lábaltunk ki családilag, így a gyerek testközelből tapasztalta meg, hogy mennyi munka, kitartás felépülni a lélegeztetőgép után. De valahogy ez pont nem elkeseríti, hanem egy pozitívabb életszemléletet ad, hogy törékeny az életünk, felesleges dolgokkal ne terheljük. Erről nagyon sokat beszélgettünk az elmúlt időszakban. 
Az hogy ebben a helyzetben a drog jut eszedbe engem pl sokkol, mikor pont erősíteni kell a gyerekeket, hogy a nehézségeket is átvészelték. 
sulykaponka
sulykaponka 2021. 09. 27. 19:55
#47515
PIROSLÁBOS FESZTIVÁL 2021 SZIGETMONOSTOR
"A vásár és a piac szabadon látogatható. A kertekben az előadások kizárólag védettségi igazolvánnyal látogathatóak."
teljesen értelmetlen baromság! elment az emberek józan esze.
algore 2021. 09. 27. 18:14
#47514
Florida:
ott, ahol a csucs van, indult a fociszezon teletomott stadionokkal. 
Ott szolalt fel Fauci, hogy jaj, de meg fogjak banni. 
Azota 75%-kal csokkent az esetszam. 
A tudomany tehat egyertelmu. 
A jarvany megfekezesehez tomott stadionok kellenek. 
Esetleg, hogy egy kontraindikator gnom jajveszekelni kezdjen. 
Ha szakerto gnomokkal tomnenk tele a stadionokat, lehet hogy el is tunne vegleg a covid. 
http://pbs.twimg.com/media/FAOvm3EVUAIOdis?format=jpg&name=small
algore 2021. 09. 27. 16:50
#47513
Kisterepjáró 2021. 09. 27. 16:47
Előzmény: #47507  Törölt felhasználó
#47512
2 oltással is elkaptad ezt a vírust, én meg oltás nélkül sem .... 2 oltással is észrevetted, hogy elkaptad...ez tény, nem ígéret.... hogy a te szavaiddal éljek.
Én továbbra sem rettegek a vírustól, szembe tudok nézni a sorsommal...ebből az életből senki sem jön ki élve...nem csak ez a vírus van ám, csak szólok....egy legyengült szervezetű ember egy náthától is meg tud halni.
..ha valaki úgy érzi, hogy az oltás az egyetlen út ahhoz, hogy életben maradjon minél tovább.......erre mit lehet mondani...no comments.... 
Törölt felhasználó 2021. 09. 27. 14:59
Előzmény: #47506  Törölt felhasználó
#47511
Van akit hosszabb időre ledönt, van aki meg meg sem érzi. Saját tapasztalat: pár hete elkaptam - 2 oltással- ezt a nyavaját. 4 napig voltak tünetek, orrfolyás, fejfájás, kemény 37,5 fokos "láz"... Hetente 4x edzek, jelenleg alapozás van, a 2022-es szezonra, ami elég megerőltető. 9 napot hagytam ki, és semmi utólagos mellékhatás, hosszú covid stb. nincs, nem volt, mindössze némi elhanyagolható erőcsökkenés. Feleségemet Modernával oltották, ő el se kapta. Még egyszer: senkit nem akarok meggyőzni, mindenki csinál amit akar, nekem bejött az oltás. Ja, még valami, mivel az oltatlanok  lex@rják a védekezést - ezért oltatlanok- ezért én is így tettem, ha vki elkapta, így járt;) További kellemes és hasznos oltásparát a topiklakóknak!
totoro
totoro 2021. 09. 27. 14:54
Előzmény: #47505  Kisterepjáró
#47510
Én nem akarok meggyőzni semmit, ha öcsémnek azt mondták volna, hogy fele lélegeztetett oltott, akkor azt is leírtam volna itt. Egyébként ha jól rémlik, a legjobb oltásoknál is van 5-10% ahol nem alakul ki immunválasz (rosszabbaknál meg még nagyobb százalékban), így már csak ez miatt is lesznek oltott halottak, abban sem lesz semmi rendkívüli.
algore 2021. 09. 27. 14:54
Előzmény: #47506  Törölt felhasználó
#47509
Neked mi az erosseged? 
a gondolkodas nem az, sem a hallgatas... 
"French tennis star Jeremy Chardy wanted to do the right thing and get vaccinated but he ended up regretting that decision since it is now negatively impacting his career. Being vaccinated isn't mandatory to compete on the Tour but Chardy still decided to take the jab and do a "common good for humanitry."
Megbanta, hogy bevette a maszlagot es beoltatta magat, nem is magaert, hanem "az emberisegert". (azota tudjuk, hogy nyajimmunitasba nem jatszik az oltas, az emberisegert hiaba oltatod magad) 
Azt kiokoskodta hogy o nincs veszelyben, es neki kozvetlen nem nyujt semmit a vakcina. Kicsit felre lett vezetve a nyajimmunitast illetoen es a kockazatokat illetoen.. 
"Chardy has been suffering from movement-limiting pain for an extended period." 
Nem gyenge, hanem fajdalmai vannak. 
Olyan idegi jellegu fajdalom, mint pl Claptonnak. 
"Chardy, 34, is nearing the end of his career and finishing the season on such a disappointing way will surely hurt him. “I turn 35 in February so for the moment I’m maybe a little bit negative, but this is the first time the idea that next season might be my last has crossed my mind.
I’m thinking about it… It’s difficult because I was enjoying myself and I wanted to play longer”.
Szeretett volna sokaig jatszani, de valoszinuleg max 1 szezonja lesz ezek utan - felteve hogy lesz, mert fogalma sincs, hogy mikor tudna ujra edzeni egyaltalan. 
Kolyok
Kolyok 2021. 09. 27. 14:47
#47508
Törölt felhasználó 2021. 09. 27. 14:45
Előzmény: #47505  Kisterepjáró
#47507
Azért nem minden oltott akar itt győzködni oltatlanokat. Én be vagyok oltva (2 pfizert kaptam nyáron), néha beleolvasok a topikba, azt annyi. Ugyanúgy látom, ahogy leírtad, be vagyok oltva, sok bajom nem lehet - és ez már tény, nem ígéret:)- a többieket meg kb. le se .... Mindenki a saját életéért felelős. Én így döntöttem, és nem bántam meg, te meg amúgy. Nincs ezzel semmi baj most, amikor már mindenkinek ott a lehetőség a védekezésre. 
Törölt felhasználó 2021. 09. 27. 14:32
Előzmény: #47500  algore
#47506
ebben a cikkben az van írva,hogy nem játszik, mert le van gyengülve. arról nincs,hogy komolyabb baja lenne és arról sincs,hogy abbahgagyja a karrierjét.
bár tudjuk,hogy neked nem erősséged az igazmondás:)
Egy magyar válogatott labdarúgó mondta példaul, - ha jól emlékszem Schafer András - hogy neki is ki kellett hagynia heteket, miután ledöntötte a lábáról a vírus és bizonyára sok sportoló, egészséges ember ugyanígy járt. 
Kisterepjáró 2021. 09. 27. 13:41
#47505

Az oltottaktól kérdezném, hogy miért akarják meggyőzni az oltatlanokat az "igazukról"? Nekik már nem mindegy? Már beoltatta magát, ezen változtatni nem tud, mi a fenének stresszeli itt magát nap mint nap, hogy mi hülyék ebbe vagy másba halunk-e meg....(???) keresi az önigazolást? vagy kételkedik, hogy mégis szarul döntött, enélkül se lenne semmi baja? vagy mi a fenét túráznak itt, hogy csak oltatlanok mennek a hullaházba? Ha Bélus és a Jancsika nem tudja meggyőzni a szakmai- na hagyjuk is- tudásával, akkor itt egy- két ezt-meg azt hallottam orvostól sztori miért győzne meg oltatlant??? én tényleg nem értem....ha oltott lennék, szarnék a világra ugye ki mit mond, nekem má" bajom nem lehet, a sok szagértő szerint.....
Az hogy az oltatlanok folyamatosan tájékozódnak, olvasnak, elemeznek, informálódnak az logikus, hiszen továbbra is "döntés előtt állnak"...
tobzoskanátha 2021. 09. 27. 13:31
Előzmény: #47497  totoro
#47504
Én hiszek neked. Sokszor leírtam, én azt nem értem, miért nem közlik, hog Mo-n a meghaltak oltottak voltak-e vagy sem. Életkor és betegségek mellé beleférne ez is. Sőt, ez lenne a legjobb érv az oltások mellett. De mégse közlik, vagyis valami bűzlik a háttérben.
algore 2021. 09. 27. 12:47
Előzmény: #47501  exley
#47502
Ja, es hepatitisz oltastol rettegnek a sportolok mert temerdek karrier rament arra is. 
Ja, nem ... 
Alairni alairatjak, de tajekoztatni is illik. Mellekhatasok, alternativak, mi varhato ha elutasitod. 
Erdekessegkent megneztem a CDC mit mond a hepB oltas mellekhatasokrol. 
Aszongya a CDC, elfogadhatoan biztonsagos, ezt elsodlegesen egy CDC study alapjan mondja, ami 2005 es 2015 kozott attekintette a VAERS adatbazist es 20,000 jelentest talalt mellekhatasrol, azokat megvizsgalva nem talalt biztonsagi kockazatot. 
Tehat a vakcina biztonsagot a VAERS alapjan (is) ertekeli. 
Ami allitolag egy nagy rakas szar, es nem szabad es nem lehet belole vakcinabiztonsagra kovetkeztetni. 
Ezt hazudjak a hazugok. 
Mas vakcina eseten nagyon is megfelel a CDC-nek, hogy kovetkeztessen vakcinabiztonsagra. 
10 ev alatt 20,000 mellekhatas jelentes. 
10 ev alatt kb 300 millio oltas. 
0,7 mellekhatas/10,000 oltas
Covid vakcinara kevesebb, mint 1 ev alatt 700,000 mellekhatas jelentes. 
400 millio oltas
17,5 mellekhatas/10,000 oltas
A hepB vakcina hagyomanyos elolt virusos vakcina, 95%-ban ved a betegseg ellen es 85%-ban ved fertozes ellen. 
25 eves utankovetes alapjan. 
Az emberek 90%-aban hatasos vedettseget alakit ki. 
Hogy kiben milyen vedettseget alakit ki, es szukseges - e emlekezteto oltas, azt szerologiai teszttel hatarozzak meg (antitest szint) 
Csak annak adnak emlekeztetot, akinek nincs vedettsege. 
Nem a beadott vakcina szam alapjan dontenek. 
(hep B szovodmenyekbe evente 1 millio ember hal meg globalisan)
Covid vakcina eseten (a delta varians ellen) 
4 honap utan 0% a fertozes elleni vedelem es 60%-ban ved a betegsegtol.
6 honap utan (- 10%) -ban ved a fertozestol es ~50%-ban a betegsegtol.
Antitest merest vakcina utan kimondottan nem javasoljak. 
Mindenkeppen kapsz 4. dozist, akar kell akar nem. 
exley 2021. 09. 27. 11:29
Előzmény: #47500  algore
#47501
Mindenkivel alá íratják, hogy saját felelöségére kapja az oltóanyagot:) Azért a hepatitisz elleni oltáskor is aláíratták, biztos ami biztos:) Minden orvosi beavatkozás előtt alá íratják:)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek