Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2021. 05. 25. 20:19
Előzmény: #41778  algore
#41780

Furcsa. Birmingham város lakossága kb. 1.1 millió fő. Ha csak 1%-a hal meg évente, az 11000. Szerintem nem csak a covidosok hiányoznak az adatokból.
Másrészt az is nyilvánvaló, hogy a bezártság egyes haláleseteket csökkentett. Szélsőséges példa, de mondjuk nem repültek, így repülőgép szerencsétlenségben nyilván kevesebben haltak meg.
Ennek ellenére az adatok valóban érdekesek.
algore 2021. 05. 25. 19:34
Előzmény: #41778  algore
#41779
algore 2021. 05. 25. 19:32
Előzmény: #41776  tokos.
#41778
A covid veszelyt realisan szeretnem csak latni.
Itt van pl egy kiharcolt nyilvantartas a hamvasztasokrol, es temetesekrol egy nagyon feetozott nagyvarosban (korabban linkeltem egy masik orszagbol orszagos adatot hasonlo eredmennyel). 
http://pbs.twimg.com/media/E2Pst00X0A8Ew4G?format=jpg&name=large
Hova lesznek a covid halottak? 
Felszivodnak? 
A manipulalhatatlan adatokban (osszhalalozas, temetkezesi adatok) valahogy sosem latszik az a hudenagy spanyolnatha. 
algore 2021. 05. 25. 18:13
Előzmény: #41776  tokos.
#41777
Egy jarvany befejezesehez szukseges nyajimmunitas valtozo dolog.
Egyfelol, a kialakult szemelyes immunitas gyengul. Idovel ujrafertozodhetsz, csak beteg nem leszel. Pozitiv lesz a teszted, ha eppen nezik, de eszre sem veszel semmit. 
Masfelol, valtozo a szukseges nyajimmunitas merteke. 
Nyaron 0 nyajimmunitassal sincs jarvany. 
Telen magasabb nyajimmunitas szukseges. 
Aprilisban, egy honapnyira a nyartol, sokkal kisebb nyajimmunitas is eleg. 
A jarvany lecseng, de ettol meg telen megint vegigmegy a virus az orszagon. 
Aprilisban kialakult a szukseges nyajimmunitas? Igen. Kb 15-20% fertozottseg eleg volt hozza, a meglevo keresztimmunitassal egyutt. 
Telen is kialakult? Igen, csak magasabb szinten. 
A teszteles messze nem mutat mindent. 
A legtobb esetben a nyalkahartyaimmunitas, az elso vedvonal mar megallitja a virust, es be sem jut melyebbre.
PCR teszt kimutatja? Nem. 
Antitest teszt kimutatja? Talan. Nem valoszinu. De olyat nem csinaltak, most meg mar keso. 
A keresztimmunitas es t-sejtes immunitas ma mar alap beszedtema. Tavaly hulye volt, aki felvetette hogy szerepet jatszik a jarvany lecsengeseben. 
A lezarasokkal kapcsolatban is alakul a "tudomany". 
Megsem terjed tunetmentesekkel. 
Megsem terjed kulterben. 
Megsem hatasos a tavolsagtartas. 
4 maszkot kell hordani mert 3 sem hatasos. 
Etteremben nem kellett maszk, megsem terjedt az etteremben. 
Telik az ido es elfogadott lesz, amit csak a "hulyek" mondogattak tavaly. 
Karanten, az Antartktiszon 6 honapnyi "karanten" utan is kitor az influenzajarvany. 
Sokat tanulhat a mainstream tudomany a tapasztaltakbol, es beepitheti az eddig periferiara tolt elmeleteket. 
Persze, ahhoz el kellene ismerni implicite hogy vegig tevedtek. 
tokos. 2021. 05. 25. 17:57
Előzmény: #41774  algore
#41776

Abban teljesen igazad van, hogy az információt bitosítani kell, és ez eléggé egyoldalú jelenleg.
Amúgy emiatt is bele szoktam nézni, abba, amit írsz, de úgy gondolom, amit írtam is, az oltás ellenes adatok nagyon túlhangsúlyozottak az esetedben, a covid veszélye meg el van mismásolva.
Aztán voltak olyan feltételezéseid is, amik az általam látott adatok alapján egyértelmű tévedések voltak, pl. a  másodszor is elért nyájimmunitás vs. a lezárásokkal kapcsolatban.
Olyan cégnél dolgozok, ahol az alkalmazottakat rendszeresen tesztelték, értsd, hetente-kéthetente.
Ha itt valóban kétszer végigment volna az országon, akkor nagy számú fertőzöttet regisztráltak volna.
Kb. ezer ember adatira látok rá, ha kétszer keresztül ment volna az országon a vírus, akkor ez a fertőzöttek számában látszódott volna. De nem látszodott.
tokos. 2021. 05. 25. 17:50
Előzmény: #41774  algore
#41775
Három gyerekem van, a fiam 17, őt beoltattuk. Autoimmun betegsége van, a immun szupresszánst szed folyamtosan. Az interneten fellelhető adatok alapján nincs jelentős covid kockázata, de ez votl az az eset, amikor azt mondtam, hogy talán jobb oltani. A lányaim egyébként felnőttek, ők eldöntötték maguk. A nagyobbiknak mindössze annyit mondtam, hogy ha utazni akar, akkor talán jobb lenne, ha beadatná, de nem hatotta meg. Külföldön tanul, egyelőre távoktatásban, de nemsokára utaznia kell majd.
algore 2021. 05. 25. 17:41
Előzmény: #41771  tokos.
#41774
Az astra be van tiltva. A pfizer nincs.
Brit adatok, elso oltakozottakra juto halalozasi arany:
Astra: 0,0033%
Pfizer: 0,0032%
Tudtad?
A panikkelteshez igazitott CDC adatok szerint
0-17 eves korban a covid halalozasi esely: 0,0011%
Ez a legdurvabb, hivatalos CDC adat. 
Mas adatok szerint ennek toredeke a valosag. 
De ez a CDC. 
A CDC szerint oltani kell mindenkit, mert az oltas elonye mindig meghaladja a kockazatot. 
Bocsi, nem hiszti nem oltani fiatalokat, hanem jozan esz. 
Bocsi, nem okos dolog fiatalokat is oltani, hanem gazemberseg. 
Es nem beszeltunk az ismeretlen kockazatokrol. 
A covidet pedig kimaxoltuk statisztikai porhintessel, ha a CDC adatot fogadjuk el. 
Nevezheted fanatizmusnak, ha szova teszem. 
De a sajat gyerekedet te sem oltattad... 
algore 2021. 05. 25. 17:34
Előzmény: #41771  tokos.
#41773
Pont annyira agalok oltasok ellen, mint te. Bizonyos csoportnak indokolt, bizonyos csoportnak nem.
Barmilyen oltas, vagy egyeb beavatkozas a tajekozott beleegyezes elven kell alapuljon. 
Megfelelo tajekoztatashoz joga van mindenkinek. 
Az informalas, nem lebeszelest jelent. 
Mindenki eldonti maga, felteve hogy tajekoztatva lett megfeleloen. 
Eleg baj, hogy nincs megfelelo tajekoztatas, es te is minositgetni kezded, az informaciok megosztasat. 
Senkit nem beszeltem, es nem is beszelek le semmirol. 
De kockazatokrol igenis beszelni kell, ha megprobaljak elfojtani, hisztinek beallitani, akkor annal inkabb. 
Alapveto joga mindenkinek teljeskoru tajekoztatast kapni. 
Szorri ha ez neked nem tetszik. 
sulykaponka
sulykaponka 2021. 05. 25. 17:28
#41772
sajnos eljutottunk oda, hogy aki nem akarja feltétlenül beoltatni magát, az "oltásellenes". pedig ez a szó 2 éve még teljesen mást jelentett. én, aki korábban gyakran vitatkoztam a valóban oltásellenes párommal erről a kérdésről, azon kaptam magam, hogy egyszer csak én is "oltásellenes" lettem, pedig a véleményem nem változott.  kb. azt gondolom a koronavírus elleni oltásról, mint az influenza elleniről gondoltam akkor - akire az inlfuenza nagyobb veszélyt jelent, az oltassa be magát, én még nem sorolom magam ebbe a csoportba. pár év múlva majd lehet, hogy én is kérni fogom.
"A koronavírus elleni oltás elutasítása és a védőoltásokkal szembeni általános bizalmatlanság nem mindig jár kéz a kézben – többek között ez derül ki a Political Capital megbízásából a négy visegrádi országban készült kutatásból. Vannak, akik szerint az oltásoknak több hátránya van, mint előnye, mégis, az aktuális problémának, a koronavírus-járványnak hatékony ellenszereként tekintenek a vakcinára. Náluk is többen vannak azok, akik elutasítják a Covid-oltást, annak ellenére, hogy a védőoltásokról általánosságban jó véleménnyel vannak."
https://politicalcapital.hu/hireink.php?article_read=1&article_id=2773
tokos. 2021. 05. 25. 17:28
Előzmény: #41766  algore
#41771

Igaz, elnéztem, a halálozási arány nagyobb.
Olvastam a betilásokat, nem az oltást tiltották be, hanem egyes vakcinákat, ez az AstraZeneca illetve a Johnson and Johnson emlékeim szerint. A többivel szerintem oltanak.
Nem vagyok oltásellenes, mint ahogy szerintem túlzottan oltáspárti sem. 
Mikor 21 éves lányom mondta, hogy beoltatja magát, megkérdeztem, hogy minek??? Annyit mondott, hogy az ő korosztályában sem nagyon "élvezte" a vírust, aki elkapta. Nyilván haláleset nem volt szerencsére.
Ugyanakkor egy kicsit javasolnám, hogy nézz magadba, mekkora energiát fektetsz abba, hogy itt (és esetleg másfelé is) az oltások ellen agitálj. És gondolkodj el, figyelembe véve, azt, hogy mindenkinek a saját dolga, hogy a vírus, vagy az oltás kockázatának teszi ki magát, hogy ez már átlépi-e a fanatizmus határát, vagy még innen van.
algore 2021. 05. 25. 17:24
Előzmény: #41768  tokos.
#41770
Persze hogy. Minden mas halalozasban is vilagelso a magyar.
Szar az altalanos allapot es szar az egeszsegugy. 
A nemet intenziv osztalyhoz kepest a magyar osztalyon 8x annyi covidos hal meg. 
Az eleg komoly kulonbseg. 
De pl melanomat tekintve, ausztraliaban ahol ozonlyuk van, 2-4x annyi melanomat diagnosztizalnak /fo. 
A magyar melanoma osszhalalozas megis magasabb, mint az ausztral. 
Megint sok x kulonbseg. 
A melanoma sem halalosabb a covid sem halalosabb mint mashol. Mibe haltak bele, a melanomaba, vagy az ellatorendszerbe? 
csendben 2021. 05. 25. 17:18
#41769
ivermectin India: "2021. február 4-én a Merck gyógyszeripari cég, amely az Ivermectint gyártja, és 1996-ig szabadalma volt a gyógyszerre, azt mondta, hogy nincs érdemi bizonyíték a gyógyszer klinikai hatékonyságára a COVID-19 betegeknél....A Merck nyilatkozatában azt is elismerte, hogy az Ivermectin jelentős kölcsönhatásban áll a Warfarinnal, amely egy olyan koagulent, amelyet gyakran írnak fel a COVID-19 betegeknek. Együttes szedése extrém vérhígítást okozhat, ami súlyos vérzéshez vezethet. "Így mindkét gyógyszer öngyógyítása súlyos egészségügyi komplikációkhoz vezethet."....Ez idő alatt a MoHFW kiadta a felnőtt CoVID-19 betegek kezelésére vonatkozó klinikai iránymutatást, amelyet az AIIMS COVID-19 csapatai és az Indiai Orvosi Kutatási Tanács közösen fejlesztett ki.A dokumentum azt javasolta, Ivermectin "lehet" adni azoknak, enyhe esetekben és az otthoni elszigeteltség, mint a terápia alapján "alacsony bizonyosságú bizonyítékok". 200 mikrogramm/testtömegkilogramm (mcg / kg) dózist javasoltak naponta egyszer, három-öt napig.....Azonban egyik iránymutatás sem beszélt az Ivermectin profilaktikus gyógyszerként betöltött szerepéről....A szakértők kiemelték az Ivermectin hatékonyságának és biztonságosságának biztosításával kapcsolatos információs rést, és azt mondták, hogy használata elvonhatja a figyelmet más terápiák alkalmazásáról, amelyekre jobb bizonyítékok vannak. "A válogatás nélküli használat csökkentheti annak elérhetőségét más olyan körülmények között is, ahol előnyét megállapítják, mint például a parazitafertőzések.".... Innen: Ivermectin for COVID-19: Mismatch between global and Indian policies (downtoearth.org.in)
tokos. 2021. 05. 25. 17:10
Előzmény: #41767  algore
#41768
Akkor ez arra is választ ad, hogy miért nagyobb a halálozási arány.
algore 2021. 05. 25. 16:49
Előzmény: #41763  tokos.
#41767
A magyar egeszsegugyben, a magyar altalanos egeszsegi allapottal a 40 eves magyar felel meg egy 65 eves fejlett nyugati orszagban elo embernek. 
algore 2021. 05. 25. 16:47
Előzmény: #41763  tokos.
#41766
Az a jelentesi rendszer az oltas utani szovodmenyek 1%-at regisztralja.
Komoly viszgalatok nem voltak. 
Egymillio adag utan atlag 11 ember halt meg. A 4,5/millio a sulyos anafilaxias eset gyakorisag. 
Ahol voltak komoly vizsgalatok, pl dania, norvegia, egyes vakcinakat egy az egyben betiltottak, korosztalytol fuggetlenul. 65 ev felett se adjak. 
Mindezek fenyeben nem hiszem, hogy a kritikus gondolkodas az oltasojrol, fanatizmus lenne.
Hisztis oltasellenes lennel, mert 40 ev alattiakat nem oltanal?
Minositgetni barki tud, csak minek. 
Kar, hogy ertelmes vita helyett minositgetni akarsz, holott a velemenyekben minimalis a kulonbseg. 
csendben 2021. 05. 25. 16:42
Előzmény: #41757  exley
#41765
:-) Akkor is jó buli volt.
csendben 2021. 05. 25. 16:41
Előzmény: #41758  algore
#41764
"Nyugodj bele, hogy tolem te nem fogsz ehhez linket kapni.": Ebben egészen bizots voltam! Tettél egy kijelentést,amit nem tudsz alátámasztani semmivel. Erre a helyzetre szoktad "nemes egyszerűséggel" azt mondani,hogy:"hazudtál"!
tokos. 2021. 05. 25. 16:37
Előzmény: #41762  algore
#41763

Adtam oltási kockázat adatot is. Benne van, egymillió adag Pfizer beadása után átlag 4.5 ember halt meg, A halál oka nem a vakcina volt a vizsgálatok alapján.
A 40 év és a 65 év közötti korosztályba tartozom én is pl. és nekem baromira nem mindegy, hogy felülről, vagy alulról szagolom az ibolyát.
Ha érzem egyáltalán a szagát.
És igen, az esetedben úgy gondolom, hogy a fanatikus szó eléggé helyénvaló.
algore 2021. 05. 25. 16:28
Előzmény: #41759  tokos.
#41762
Na, lett valasz. Kezdhetted volna igy is.
Szerintem is mindenkinek szive joga eldonteni. 
Indokoltsagban szerinted 40 ev, szerintem 65. 
Ennyi a kulonbseg. 
Es ezen tudsz fanatikusozni, oltasellenes "hisztirol" beszelni. 
Kicsit gondolkozz el, hogy ekkora kulonbseg indokol-e ilyen szelsoseges hozzaallast a reszedrol. 
"túl sok ismerősöm nem élte túl vírust a 65 alattiak közül és a vakcinába pedig még egy sem halt meg"
Ez tovabbra sem erv, sem adat semmire. 
Szerintem sikerult vegre korrekt valaszt adnod, csak jelzem, hogy adat nincs hozza. 
Sem a covid halalozasi kockazathoz, sem oltasihoz. Anekdotalis informaciod van. 
exley 2021. 05. 25. 16:26
Előzmény: #41760  tokos.
#41761
nem kell már annyit sírni csuti lemondta vírust. Mindenki megnyugodhat már nem fertőz. A tőrzs ezután már nem riogat:)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek