Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2021. 05. 12. 16:05
Előzmény: #40935  PusztaPutyin
#40940
szörnyű ez a lipsi átláthatóság, bezzeg a szputnyik 5.-t szíjjártóval kénytelenek reklámozni :))
csendben 2021. 05. 12. 16:05
Előzmény: #40936  PusztaPutyin
#40939
Szerintem ismét nem ártana tisztázni,hogy ki miről is beszél! :-) Én legalábbis csak egy cikkről beszéltem,erről: https://www.news-medical.net/news/20210510/Research-suggests-Pfizer-BioNTech-COVID-19-vaccine-reprograms-innate-immune-responses.aspx .A pf-ről egy szót nem ejtettem!
algore 2021. 05. 12. 16:04
Előzmény: #40922  totoro
#40938
Be van bizonyitva es hasznalja is a vilag nagyobbik fele. Le vagy maradva. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 12. 16:00
Előzmény: #40935  PusztaPutyin
#40937
🙃
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 12. 15:58
Előzmény: #40933  csendben
#40936
Hát most mit kardozzak, ha te azonos szintűnek látod a két írást, hát akkor most akkor most hát na. Bmeg. :) Jó hogy feladom :))
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 12. 15:56
Előzmény: #40930  badsector1
#40935

Lám
Declaration of interests
FJA, JMM, FK, GM, KP, JS, DLS, and LJ hold stock and stock options in Pfizer. All other authors declare no competing interests.
badsector1
badsector1 2021. 05. 12. 15:56
Előzmény: #40925  PusztaPutyin
#40934
biztos lesz a pfizer-re ellenszérum is.
:))
csendben 2021. 05. 12. 15:52
Előzmény: #40931  PusztaPutyin
#40933
Bizom benne,hogy ezt nem sértésnek szántad! :-)
csendben 2021. 05. 12. 15:51
Előzmény: #40925  PusztaPutyin
#40932
Más felől:mint már egyszer leítam: a gyógyszer biznic egy hatalmas üzlet. Abban is biztos voltam,hogy aki kiáll a vakcinával,nagyot kaszál a piacon.De abban is biztos vagyok,hogy óriási erők mozognak,hogy bebizonyatsák,hogy a vakcina rossz. Ami érthető,hiszen: egy torta van és abból többen szeretnének egy-egy szeletet. Ez viszont csak a másik rovására megy. Úgyhogy a lenti idézetedet, a gyógyszergyártó pr.-ről,az ellenérdekelt oldalról is helyén kell tudni kezelni...(SZERINTEM!)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 12. 15:51
Előzmény: #40928  csendben
#40931
Jó hát feladom na.
badsector1
badsector1 2021. 05. 12. 15:50
Előzmény: #40925  PusztaPutyin
#40930
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 12. 15:50
Előzmény: #40926  totoro
#40929
Vagy ha pontosabban akarsz fogalmazni mint ez a portál ahol a Merck álláspontját be se linkelték csak a WHO-t, akkor itt van: https://www.merck.com/news/merck-statement-on-ivermectin-use-during-the-covid-19-pandemic/ - magától értedődően azt mondják, hogy nincs rá adat hogy használna, nem bizonyított, nem tudnak ilyesmiről, satöbbi. Így kell egy felelős gyártónak eljárnia, természetes ez a fajta felelősségelhárító nyilatkozat a részükről. Ezt egy picit másképp tálalja az általad betett idézet. Csak egy picit, de azzal már teljesen eltorzítja a lényeget.
csendben 2021. 05. 12. 15:46
Előzmény: #40925  PusztaPutyin
#40928
Csak a tisztánlázás okán: a portfolióst el sem olvastam,csak az áltlad adott eredeti linket. Az idézetem arról az oldalról az utólsó bekezdés volt. Tehát,ha ott azt írja,hogy:" * Important NoticemedRxiv publishes preliminary scientific reports that are not peer-reviewed and, therefore, should not be regarded as conclusive, guide clinical practice/health-related behavior, or treated as established information.
", akkor kénytelen vagyok ezt a se/se állapotot elfogadni.
Törölt felhasználó 2021. 05. 12. 15:43
Előzmény: #40925  PusztaPutyin
#40927
Én is szurkolok neked és mindenkinek aki kapott belőle.
totoro
totoro 2021. 05. 12. 15:40
#40926
Egy study az ivermectin egyik gyártójától. Biztosan csak azért jutott erre a megállapításra, mert nem akar sok pénzt keresni, összeesküdött saját maga ellen:
"A study by Merck, a manufacturer of Ivermectin, found that there is no scientific basis for a potential therapeutic effect against Covid-19 from pre-clinical studies"
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 05. 12. 15:38
Előzmény: #40917  csendben
#40925

Hát hadd zongorázzam a különbséget.
 
Ez volt az inkriminált pr cikk: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210506/uj-kutatasok-szerint-a-pfizer-biontech-vakcina-kiemelkedoen-hatekony-a-mutaciokkal-szemben-482046#, sehol egy link, nincs szerző, de vannak benne ilyenek hogy "Az izraeli egészségügyi minisztérium és a Pfizer kutatói megállapították," - gyakortlatilag ez egy pfizer press release alapú írás.
 
Nézzük ezt a másikat is. Eleve van hivatkozás az eredeti írásra, erre ni: https://www.news-medical.net/news/20210510/Research-suggests-Pfizer-BioNTech-COVID-19-vaccine-reprograms-innate-immune-responses.aspx - szakmai portálra érkezel, van szerző, tele van releváns hivatkozásokkal, és az eredményekre gyógyszergyáraktól független kutatóintézetek jutottak.
 
Én egyébként örülnék ha születne cáfolat, mert én kaptam ebből a szarból és két hét múlva kapom a másodikat belőle, nem vagyok annyira hülye hogy annak drukkoljak hogy gond legyen vele, nehogy egy pillanatig is azt hidd.
totoro
totoro 2021. 05. 12. 15:34
#40924
long-covid:
A tünetek kialakulhatnak hónapokkal az átvészelt fertőzés után is, és gyakran hullámzóan jelentkeznek, hol roszszabbak, hol jobbak. A panaszok sokfélék, és több szervrendszert is érintenek, tehát nemcsak a különböző betegek különböző tünetei, hanem az egy betegnél megjelenő számos különböző panasz is bonyolítja a képet. Dr. Krivácsy Péter kifejti: gyakori a fáradtság, a fizikai és kognitív teljesítőképesség csökkenése, a figyelemzavar, a mellkasi fájdalom, az elhúzódó lázas állapot, a felső légúti tünetek, a fejfájás, a szaglás- és ízérzésvesztés – ezek az akut betegségnél is markáns tünetek –, továbbá az izom- és ízületi fájdalmak, az alvászavar. Saját beteganyagunkban eddig két betegnél tapasztaltunk hallucinációkat és bizarr hullámokban jelentkező érduzzanatot, fájdalmat. Több betegnél diagnosztizáltunk thyreoiditist. Világosan látnunk kell, hogy a betegek jelentős részének nagyfokú életminőség-romlással kell szembenéznie. - közölte a szakértő.
Magyarországon a COVID-19-járvány második hullámában, kifejezetten magas megbetegedési számok után 2021 első felében jelentek meg ennek a szakasznak a long COVID-19 betegei. Dr. Krivácsy Péter várakozása szerint: A harmadik hullám vélhetően magasabb betegszáma a nyár elejétől várható az egészségügyi rendszerben. Biztosan nagy terhelést fog jelenteni mind a felnőtt-, mind a gyermekellátásban ezeknek a komplex és nagy energiát, odafigyelést, humánerőforrást és nem utolsósorban költséget igénylő betegeknek a vizsgálata, kezelése.
csendben 2021. 05. 12. 15:30
Előzmény: #40920  Törölt felhasználó
#40923
Igaz! :-)
totoro
totoro 2021. 05. 12. 15:29
#40922
Jaj, megint jössz Algore Sarkadival, miközben eltelt fél év és az ivermectinről még mindig nem sikerült bebizonyítanotok hogy hatásos. És igen, annak van bizonyítási kényszere, aki a hatásossága mellett érvel, nem annak aki ellene.
A legjobban azon fogok röhögni, hogy a végén maszkot fogtok hordani ellenünk. A vírus ellen nem hajlandóak az idióták, de az oltottaktól paráznak:
"Talán az összeesküvés-elméletek legnagyobb rajongói sem láttak még olyat, ami most az oltás- és maszkellenesek egy bizonyos körében terjed: a járványtagadók attól félnek, hogy a koronavírus-vakcinával már beoltottak meg tudják „fertőzni” az oltóanyaggal a körülöttük lévőket, ezért az a legbiztonságosabb, ha távolságtartással és maszk viselésével védekeznek a vakcinázáson átesettek ellen.Ahogy a legtöbb konteó, ez is több változatban terjeng, de a – szakértők által többször cáfolt, teljesen alaptalan – hiedelem központi eleme, hogy a beoltottak által átadott fehérjék terméketlenséget, a menstruációs ciklus felborulását és vetélést is okozhatnak. Az már az álhírek terjesztőinek vérmérsékletétől függ, hogy ezt komolykodó biológiai köntösbe csomagolják, vagy abban a keretbe foglalják bele, miszerint a COVID-19 világjárvány az elit terve a népesség csökkentésére, és ebben az összeesküvésben a vakcinák is fegyverként szolgálnak."
Törölt felhasználó 2021. 05. 12. 15:21
Előzmény: #40919  csendben
#40921
Semmi baj, megesik az ilyesmi.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek