Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 05. 08. 20:18
#40640
Fontos honvédelmi törvényjavaslat jön, ami mindenkit érint rendkívüli helyzetekben egy éve irtam a katonai puncsot és ahogy tellik az idö szép lassan megvalosul,nem nehéz belátni a választások elmaradnak
Shut-up
Shut-up 2021. 05. 08. 20:14
Előzmény: #40638  sulykaponka
#40639
Mondjuk nem tudom milyen partira gondolt, mikor sorra mondják le a fesztiválokat. Vagy a falusi haknibulikra gondolt?
sulykaponka
sulykaponka 2021. 05. 08. 14:49
#40638
 a fiatalok oltási hajlandóságán még "dolgozni kell" - nem igazán jött be Maruzsa fenyegetése (no vakcina no party - mennyivel jobban hangzott volna, hogy no szuri no buli...)
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210508/koronavirus-a-16-18-evesek-mindossze-30-szazaleka-regisztralt-az-oltasra-482278
Maruzsa egyébként szerintem eléggé hasonlít John Carroll Lynch-re, aki gyakran alakít pszichopatákat amerikai filmekben.
https://static.wikia.nocookie.net/theamericans/images/8/8a/John_Carroll_Lynch.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/620?cb=20180211020326
algore 2021. 05. 08. 14:21
Előzmény: #40634  totoro
#40637
Racionalitasod es ervrendszered mindig lehengerel :)
Alig varom az oszi-teli szezont, amikor itt fogsz vinnyogni racionalisan megint a szuri miatt, jaj felvegyem a 4. emlekeztetot is, vagy esetleg ne :) 
algore 2021. 05. 08. 14:19
Előzmény: #40630  csendben
#40636
Kis utolso segitseg: nem is egy modellt hasznalok, hanem egyszerre tobbet. A vegeredmeny tobb modell eredoje lesz. Az egyik erre alkalmasabb, a masik arra. Az ido egy reszeben az egyik semmire sem jo, bizonyos szuk keretek, szuk tartomanyban pl nagyon is. Pl jarvany csucsot napra pontosan beloni, arra jo, se elotte sem utana nem jo semmire. A masik modell meg mondjuk belovi havi szinten a csucsot. 
Onmagaban egyik sem jo, egyutt meg nagyon popec elorejelzes lehet a vege. 
Ilyenek ezek a modellek, tudni kell hasznalni oket, mikor, melyik a jo es mire. 
A tozsden hasonloan mukodnek az indikatorok. Gondolom te nem hasznalsz semmi olyasmi boszorkanysagot. 
Sot, a covid gyogyitasaban is igy mukodnek a gyogyszerek. Tudni kell, milyen idoablak mellett, milyen tartomanyra, mikor erdemes hasznalni. Azon kivul semmire sem jo. Onmagaban kicsit jo az egyik is, kicsit jo a masik is, egyutt adva viszont popec csodakra lehetnek kepesek. 
Nem a megfelelo idoablakban adva viszont karos is lehet. Konkret pelda is van sok, ugyanaz a gyogyszer az egyik covidosnak jo, a masiknak nem. 
Es akkor jossz te (es a Big Pharma), hogy az a gyogyszer ami barmikor adva, barhogyan, barkinek, nem mukodik mindig, akkor az nem mukodik, be is bizonyitottuk es hajitsuk ki. 
Kicsit bonyolultabb az elet. 
csendben 2021. 05. 08. 14:12
Előzmény: #40633  algore
#40635
Abban a szernecsés helyzetben vagyok,hogy a gépelés nem az erősségem,ellentétben a logikus gondolkozással.Te viszont jól gépelsz... :-)
totoro
totoro 2021. 05. 08. 14:05
Előzmény: #40627  algore
#40634
Fosni csak te fosol egy szaros szuritól, és menekülsz a fantáziavilágodba.
algore 2021. 05. 08. 14:04
Előzmény: #40630  csendben
#40633
Jaj, magyarul sem beszelni? Ember. Na tovabbi jo gorcsot. 
algore 2021. 05. 08. 14:03
Előzmény: #40630  csendben
#40632
Az en konstruktiv javaslatom, hogy beszelgess magaddal :) 
algore 2021. 05. 08. 14:02
Előzmény: #40629  csendben
#40631
Tekintettel arra, hogy elorejeleztem tobb kulonbozo orszag vagy allam eseten igen jol a csucsot, a tovabbiakban az ennek lehetetlensegen gorcsolest meghagyon neked :)
minden modellnek van korlatja es ertelmezesi tartomanya, azaz van szamsor amire illesztheto es van amire nem. Olyan modell a vilagon nem letezik, ami minden szamsorra raillesztheto. Nem erted az egeszet, de ugy lehet igazan jokat elmelkedni :) 
csendben 2021. 05. 08. 13:59
Előzmény: #40628  algore
#40630
El is dobom az agyam,de rögtön! Mást se csinálltál idáig,mint azt bizonygattad,hogy a mindenható képlettel,Te bizony ezt,meg azt holt bizotsra megmodtad.... Szerintem,pihentetned kellene egy kicsi.Legalább addíg,amíg eldöntöd,hogy melyik állítás igaz: "igen,van működőképes modell" v. "nem,nincs ilyen működőképes modell". Írd le,hogy melyik állításnál maradsz és a továbbiakban ennek függvényében beszéljünk a dolgokról. Ez egy konstruktív javaslat -azt hiszem!- részemről.
csendben 2021. 05. 08. 13:55
Előzmény: #40625  algore
#40629
No.Akkor még egyszer,mert ismétlés a tudés atyja: az a matematikai modell nevezhető működőképesnek,ami az összes számsorra ráilleszthető. Lentebb ott a wiki 40 országot bemutató görbéje. Volt,amire ráhúzható a modell volt amire nem. Slussz! Ha Te beletrafáltál bármelyikre,az csak a véletlen műve,mint ahogy az előző csodaképletnél is bizonyítást nyert! 
algore 2021. 05. 08. 13:54
Előzmény: #40624  csendben
#40628
Latod, pont ezert irtam be parszor elore. 
Hogy latszodjon mindenkinek, mennyire keptelenseg mukodo modellt irni. 
Pusztan ennyirol szol a dolog. 
algore 2021. 05. 08. 13:51
Előzmény: #40623  totoro
#40627
Itt fostal hetekig, es foglalkoztal velem, hogy a csucs az nem csucs sajnos, beneztem irtad minden masodik nap, mert "magasan tetozunk". Persze, hogy te nem nyeltel be semmi bulvarmarhasagot. A vicc te vagy. 
csendben 2021. 05. 08. 13:50
Előzmény: #40622  algore
#40626
Ezt a márc. előrejelzésedet egyszer már kértem,hogy tedd be még 1x,mert nem találom (lehet,hogy elkerülte a figyelmemet),akkor az volt a válaszod,hogy térjünk rá vissza 2022 márciusában.... Ez a szóváltás is visszakereshető,ha nem emlékeznél rá!
algore 2021. 05. 08. 13:48
Előzmény: #40619  csendben
#40625
Hatha felbassza kicsit az agyadat mennyire nem egyezek a covid adatokkal, Michiganben apr 16 volt a 7 napos atlag csucs, utana beszakadt a gorbe.
Apr 20-n irtam:
"A gorben nem latszik, de Michigan szinten tetozes utan lefordulni latszik, aprilisban szokott az utolso fellangolas vegeterni es meredeken zuhanni. Szvsz ez jon ezen a heten es kovetkezo heten." 
A CDC igazgato 1-2 hettel azelott sirta tele a tv-t, hogy a kinyito allamok miatt vegitelet jon. 
Mert a szakertok ennyire egyeznek a covid adatokkal... 
Az eredmenyek beszelnek modellek kapcsan. A regi tudomany mukodik, az uj pszeudo pedig latvanyosan nem. 
csendben 2021. 05. 08. 13:46
Előzmény: #40621  algore
#40624
Csak a tisztálátás okán: bármilyen matamatikai modell,csak olyan szásorokra húzható rá,emely tagja ,ha nem is pontos értékkel,de egy legalább megközelító pontossággal logikai kapcsolatba hozhatóak. A covid kapcsán az adatok annyira megbízhatatlanok,hogy működő képes modelt képtelenség rá írni. Értem ezalatt,hogy a modellnek MINDNEN számsorra,országra stb. működnie kellene! Ebből a szempontból teljesen mindegy,hogy volt lockdown,nem volt,csak részleges volt,vagy mikor rendelték el,volt-e maszk,mikor és milyen,hogy az eü.rendszer v. a politika hibája v, egy egyszerű gépelési hiba miatt pontatlanok az adatok...Abban teljesen igazad van,hogy -személy szerint!- én nem keresek hasonló "megoldást",mert értelmetlennek látom a fentiek alapján.De ha már Te előállsz egy teóriával,azért engedtessék már meg,hogy annak a hibájára rámutassak (még ha ez nem is tetszik Neked!). Ahogy Murphy megfogalmazta: Működésképtelen elképzelése bárkinek lehet. Igazából már többször felmerűlt a kérdés,hogy mit is akarsz -és kinek- bizonyítani. Ha azt mondod,hogy meggyőződésed miatt nem oltatod magad,akkor ez nem vitatéma. De,ha mindenféle ideológiát gyártasz arra,hogy ezt miért teszed,akkor biza számolhatsz ellenérvekkel. Azt meg szintén nem értem,hogy miért akarod bizonygatni,hogy ez a járvány ez nem az a járvány,amitől félni kell? Vagy,hogy az oltás értelmetlen? Végül is mindegy,melyiket,miért teszed,csak ne akard az igazadat mindenféle woodoo-val görcsölve bizonyítani.
totoro
totoro 2021. 05. 08. 13:43
Előzmény: #40621  algore
#40623
Nem, nem várok semmit, pláne nem utazom rád, de ide benézve nem lehet elkerülni az agymenéseid. Már az vicces, hogy kijelented, hogy mi benyelünk valamit amivel kábítanak, a sírva ijesztgetést stb. Senki nem nyeli be ezeket a bulvármarhaságokat, meg politikusok hülye kijelentéseit, és rajtad kívül senki nem is foglalkozik velük, felesleges a térítésed, mert senkinek nem kell.
algore 2021. 05. 08. 13:39
Előzmény: #40619  csendben
#40622
A magyar nov-dec csucsot jeleztem egy honappal elore, a marc 26-i csucsot napra pontosan, michigannel mondtam, helyesen, a tavaszi csucsot, es most indiarol adtam reszletes elorejelzest.
Masrol nem beszeltem, ezek viszont barmikor visszakereshetok, az internet megorzi. 
Azert irom elore, hogy vallaljam az eredmenyt. Nem lehet utolag mellebeszelni. Tudom, nektek furcsa lehet ez, igy nem lehet nekem utolag A-t is meg B-t is mondani. 
Ha nem pontos, akkor lathato hogy mennyire. 
Szamonkerheto nyugodtan. 
Melyik szakerto lett szamonkerve, hogy 2 nagysagrenddel mellelott? Hogy ket honappal mellelott? Szoval ezert irom le reszletesen elore, hogy aki ertelmes, az lathatja a mukodo modellt, es mukodo tudomanyt es magaban ertekelheti ahogy akarja, osszehasonlithatja a pszeudoblablaval ami a mediabol jon, az ertelmetlen gorcsoknek meg legyen mire gorcsolnie. 
Ja, mutathatnal olyan szamitasi modszert, ahol egyezes a coviddal nem a veletlen muve. Ha tudnal ilyet mutatni a szakertoktol, az lenne valami. Nem csak egy kis gorcs :) 
algore 2021. 05. 08. 13:21
Előzmény: #40618  totoro
#40621
Szokas szerint mindketten felreertitek, es ego meccsnek allitjatok be, mert magatokbol indultok ki. Semmilyen relevans reakciotok sincs, teszem azt, egy alternativ elkepzeles, alternativ magyarazattal, alatamasztassal. 
Csak vartok, hogy lehessen valamibe belekotni. Ennyit tudtok. Ami rendben van, csak akkor nem kell kotozkodni, minositgetni, termeszetesen ervek nelkul. 
Ha valamibe bele akarsz kotni, ervekkel tegyed. sajat bevallasod szerint racionalis vagy. Probalj meg akkor egyszer az lenni :) 
Holott arrol van szo, hogy sokadjara mutatom a gyakorlatban, hogy rettento egyszeru a terjedes megertese, osregi tudomany van mogotte, es rendkivul jol jelez elore. Mert mukodik. 
A pszeudotudomanyos fassag amit kritika nelkul benyaltok, sokadjara teved, sot, mindig amikor javulasnak indul a helyzet, akkor fognak neki a szokasos fassagaiknal is ijesztobb kepet festeni. Sirva ijesztgetnek a tv-ben hogy juj nagyon messze a vege, a java hatravan. 
a modell, es tudomany, amivel kabitanak, a gyakorlatban sosem mukodik. 
Az egotokat leszarom. Aki sokadjara sem latja be, hogy teved, a real time-ban lathato tenyek es folyamatok ellenere sem, az pedig hulye. Es akarhanyszor atverheto birka. 
Akinek van esze, es szeme, annak mutatom, hogy mi a mukodo modell, ami lenyegesen jobban magyarazza a valosagot, sot elore jelzi. 
Az alapja pedig az immunitas. Semmi mas. 
Minden egyeb csak parasztvakitas, a valosagban nem mukodo modellt eredmenyezo bonyolitas es zavarorepules. 
Rodolfo ertene. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek