Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2021. 05. 08. 08:13
Előzmény: #40579  totoro
#40580
A föld bolygon egyedül a "ricsi" képes 100 %-os vakcinát elő állítani. a többi gagyi és púder.:)
totoro
totoro 2021. 05. 08. 07:57
#40579
Egy kis érdekes: "Éppen a napokban használtam fel a Pfizer és a Moderna adatait, hogy megpróbáljak ezen a téren számításokat végezni. Különböző populációkat alapul véve arra jutottam, hogy 350-600 nap között lehet az az időtartam, ami alatt a feltételezett hatásossági szint fennmarad. Ezzel csak az a baj, hogy nem tudjuk pontosan, mi az a szervezetben lévő ellenanyag-szint, ami még hatékonyan védhet a fertőzéstől (arról nem is beszélve, hogy az ellenanyag-szint gyorsabban csökken, mint a szintén hatásosan védő T-sejtek száma). Abban mindenesetre már most is joggal reménykedhetünk, hogy ez a fenti két vakcina a gyártóik ígéretének megfelelően, legalább egy évig hatékony védelmet biztosítanak. Nem lennék azonban meglepve akkor sem, ha ennél jóval hosszabb ideig hatásosak lennének, hiszen egy ilyen járvány során az immunizált betegek is nagy eséllyel találkozhatnak újra a vírussal, ami ugyan nem betegíti meg őket, de a szervezet számára egyfajta emlékeztetőül szolgálhat és növelheti a védettség hosszát. Ebből a szempontból a járvány fennmaradása akár előnyös is lehet azok számára, akik be vannak oltva."
totoro
totoro 2021. 05. 08. 07:52
#40578
"Oroszországban például ötször nagyobb a koronavírus áldozatainak száma a hivatalosnál, Japánban tízszeres, Egyiptomban több mint tizenkétszeres az eltérés. Kazahsztán pedig még ennél is jobban alulbecsülte az áldozatok számát: tizennégy és félszer többen haltak meg az állam által regisztrált adatoknál; 5620 helyett 81 696-an."
Ennyit a japán csodáról. A teljes cikk: https://index.hu/kulfold/2021/05/07/a-hivatalosnal-tobben-haltak-meg-koronavirusban/
csendben 2021. 05. 08. 07:37
Előzmény: #40574  algore
#40577
Egy kis diagramm Afrikáról: https://static.dw.com/image/56761725_7.png .. Forrás: https://www.dw.com/en/why-many-africans-are-wary-of-covid-19-vaccines/a-56774599 Most már csak az a kérdés,hogy lehet ekkora eltérés az adatok között,ha az a csodás immunitás működik?
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 05. 08. 07:31
#40576
Példának szokták fölhozni, hogy a fekete himlő a védőoltások miatt tűnt el a Földről már több mint négy évtizede. Nem tudom visszatér-e.
Ellenpéldának fölhozható, hogy a spanyolnátha járványnak viszont oltás nélkül szakadt vége. Nem tudom visszatér-e.
Másik ellenpélda, hogy az influenzajárvány az oltások ellenére minden télen visszatér.
csendben 2021. 05. 08. 07:23
Előzmény: #40573  algore
#40575
Mielőtt tovább ragoznád az afrikai immunitás csodáját, itt elolvashatod a csoda receptjét: https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00719-4/fulltext
A titok nyitja a hiányos adatközlésban rejlik. :-)  Még egy apró,de nem jelentéktelen észrevétel: azzal,hogy újabban a PBS-re teszed fel az állításaid igazolására felhasznált képeket, két baj van: ez egyik,hogy ilyen módon rejtve marad a forrás, a másik,hogy olyan kommentet raksz mellé,ami Téged igazol... Ez a megoldás lehet hogy ügyes,de hiteltelenné teszi a hsz-edet! Tudom,hogy ez Téged cseppet sem zavar (azért is csinálod!).
algore 2021. 05. 07. 23:04
#40574
http://pbs.twimg.com/media/EtVNLUKXEAIpQ1R?format=jpg&name=large
A varazslatos lezarasok:Ha DK-Azsiaba szulettel, a lezarasok akkor is hatnak, ha le sem zarsz. Afrika, nagyon kemenyen betartja a korlatozasokat, az afrikai ember hordja a maszkot becsulettel. Sokkal jobbak szabalykovetesben mint mondjuk egy ocska svajc :) 
Ha a fejlett nyugatra szulettel, akkor pedig vert pisalhatsz a lezarasaiddal, sehogy sem halsz kevesbe. 
Foldrajzilag igen erdekesen csoportosul, hol eredmenyesek a lezarasok, es hol nem. Tekintet nelkul arra, hogy esetleg az adott helyen nincsenek is lezarasok :) 
A halalozasban a kulonbseg 30-100x-os.
Aki hisz a lezarasokban, az immunitas helyett, az szimplan hulye. 
Es nem, nem arrol van szo, hogy fiatalabb vagy oregebb a nepesseg, az oregek sem halnak covidban afrikaban es azsiaban:
http://pbs.twimg.com/media/E0d6mkhWQAAhfqt?format=jpg&name=medium
algore 2021. 05. 07. 22:44
#40573
Azsiai es afrikai orszagok "sikerenek" titka. Nem lockdown, vagy kontaktkutatas, hanem meglevo immunitas:(eleve nem ertem, hogyan feltetelezheti barki minimalis esszel, hogy a teljesen eltero lezarasokat es strategiakat folytato azsiai es afrikai orszagokban valahogy mindig a lezaras az ok, akar csinaljak, akar egyaltalan nem) 
http://www.nature.com/articles/s41577-020-0389-z
http://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fimmu.2021.636768/full?fbclid=IwAR2CVCNKecDvKJr39W7AKKOtC7XTYwbp8pbM4KHqcFK8GddVm7vbk13WwHc
Europaban 10-20% a jarvany elott meglevo immunitas, azsiaban 50-70%. (szingapurban 50%, indiaban 66%)
algore 2021. 05. 07. 22:31
Előzmény: #40391  Törölt felhasználó
#40572
Az ivermectint valoban engedelyeztek Csehorszagban, de az osszhalalozast nem helyes felhozni ervkent, leven hogy nemregen engedelyeztek csupan, nem a teljes jarvany alatt. 
itt lathatod egyebkent az engedelyezes idoszakat osszevetve az esetszammal:
http://pbs.twimg.com/media/E0A1MwMWEAIE5as?format=png&name=900x900
green1899white 2021. 05. 07. 20:03
Előzmény: #40539  tokos.
#40571

Pedig azt is nagy járványtani " szagérzők" állították !!! 
Jó lenne tudni , hogy mi is az igazság ..    de ha mondjuk csak 5  el szorzom  ( ennél jóval többet 10x 15X 20X mondtak) akkor van 800 000 igazolt X 5 = 4 mill   kérdés , ők hogy kapták el , hiszen 1 éve maszkban mennek még a budira is .. 
de vegyük csak a 800ezret     maszkban voltak, távolságot tartottak, kezet mostak ...
sanka 2021. 05. 07. 19:59
Előzmény: #40564  tokos.
#40570
"Nálam is az emberek az elején még próbáltak az elején kitérni, aztán mikor felemeltem ahangomat, akkor tudomásul vették, hogy mi a dolguk."
Komoly főnök lehetsz:))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 19:17
Előzmény: #40564  tokos.
#40569
szóval akkor (ellentétben Putyinnal) nem voltak elég határozottak :) talán nem kellett volna meccseken engedni a járvány terjedését, stb. :) ebből már nem jössz ki jól :) át kellett volna adni a gyeplőt a nagyfőnöknek, Putyinnak :) puhapöcsök voltak, röpködtek ők is Dubaiba meg minden helyre, össze-vissza kapkodtak... bírom amúgy, hogy "nálatok" kb. mindig az van, hogy mindenki más a hibás, ha a narancskomcsi maffiáról van szó, bezzeg amikor a szegfűkomcsik voltak hatalmon, akkor mindenért a kormány volt a hibás :) (nota bene: a szocimaffia is az ellenzékl nyakába akarta anno varrni az elbukott népszavazásos történeteket... de a halálozási statisztikákat soha...) remélem, érted: 2010 óta kb ez van mindenben... amikor pl. nő a házasságkötések száma, akkor a kormány érdeme, de a COVID statok. mindenki más hibája... amikor a szocimaffia költségvetési adatokat hamisított, az főbenjáró bűn, csak amikor az EXIMbank, stb. tételeket "véletlenül" kifelejtették,... no nem ragozom :)
algore 2021. 05. 07. 19:13
Előzmény: #40566  algore
#40568
Mondjuk ez teljesen vilagos volt mar akkor is, amikor hiteleti bizonysagot tettel a maszkok 98%-os, vakcinaknal is jobb vedelme mellett. 
csendben 2021. 05. 07. 19:13
Előzmény: #40564  tokos.
#40567
Én csak a covid téma kapcsán beszéltem egyetértésről,mert most itt vagyunk. Nem egyformán látjuk a dolgokat,de ez nem ok a személyes támadásra,sértegetésre. Ennyi:se több,se kevebb! :-)
algore 2021. 05. 07. 19:12
Előzmény: #40564  tokos.
#40566
"mindenki felelős, aki megfertőződött"
Ilyet csak az mond, akinek valojaban semmi fogalma nincs arrol, hogyan terjed a virus... 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 19:09
Előzmény: #40562  csendben
#40565
poénkodtam :) mint a másik hsz.-ben is, amiben az aknamunkát említettem... de ha valóban ilyen kis mimóza lelke van, akkor felvállalom: I BROKE THE DAM :) én "üldöztem el", én voltam sértő, bántó :)
tokos. 2021. 05. 07. 19:07
Előzmény: #40550  csendben
#40564

Általában nem szoktunk egyetérteni, merthogy eléggé eltér a világnézetünk :-). Talán ebbe a covid kérdésben igaz, hogy egyetértünk.
De különben egy fenét. Felnőtt emberek vagyunk, mi döntjük el, hogy mit teszünk, ha valakibe kést szúrunk, azért sem a kormány a felelős, és ha megfertőzöl valakit úgy, hogy tudod, hogy elkerülhető lett volna azért sem.
A kormány túllihegte a védekezést bizonyos dolgokban de aki egy percet is foglalkozott a járvánnyal az pontosan tudhatta, hogy lehet ellene védekezni, és mi történhet, ha ezt nem teszi meg. Ezek után mindenki felelős, aki megfertőződött, és továbbadta a fertőzést azért.
Nálam is az emberek az elején még próbáltak az elején kitérni, aztán mikor felemeltem ahangomat, akkor tudomásul vették, hogy mi a dolguk.
csendben 2021. 05. 07. 18:55
Előzmény: #40559  algore
#40563
Tudo,azu úgy volt,hogy amikor elkezdték a nagyfeszültségű hálózatik kiépítését az országban,akkor az MTA szakemberei megdöbbenve tapasztalták,hogy a nagyfeszültségű vezetékek altt sokkal jobban kelnek a vetések.Ki is ment egy bizotság kivizsgálni a dolgot és amikor a szántóföldön tanulmányozták,akkor oda ment egy földűves és megkérdezte Tőlük,hogy mit csinálnak? Mondták neki,hogy milyen jó hatással van a nagyfeszültség a vetésre.Erre az öreg megpödörte a bajuszát és azt mondta:Hát azt én nem tudom,de a költöző madarak a vezetékeken szoktak gyülekezni ősszel és bizony sokat trágyáznak...
csendben 2021. 05. 07. 18:50
Előzmény: #40554  upgrayeddAKS
#40562
Egy szót nem ejtettem politikai havatartozásról. Csak a szigorú tényekre kívántam felhíni a figyelmét.Most nem értettam Vele egyet.Se sértő,se bántó nem volt a hsz.-emben. (legalábbis nem volt szándékomban!)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 05. 07. 18:49
Előzmény: #40560  pitcairn2
#40561
Mises mit mondott erről? :)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek