Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2021. 05. 04. 07:43
Előzmény: #39848  algore
#39880
Mi ez a "Hope-Simpson" előrejelzés? A csatolt képet megnéztem. Nagyon érdekes. Egy link,ahol ezt a diagrammot kitárgyalják...
badsector1
badsector1 2021. 05. 04. 07:42
Előzmény: #39875  Törölt felhasználó
#39879
"Kína ugyanis csak a 18-59 éves korosztályban oltott vele."
  
Te a kínaiaknak mindent elhiszel?
Törölt felhasználó 2021. 05. 04. 02:23
Előzmény: #39875  Törölt felhasználó
#39878
Mindenki abban hisz amiben akar.
Törölt felhasználó 2021. 05. 04. 01:04
Előzmény: #39876  algore
#39877
154,144,940 eset
3,226,013 halott
Ennyiről tudunk, ez tudod mi ?
algore 2021. 05. 04. 00:59
Előzmény: #39860  PusztaPutyin
#39876
Erdekes dolgokat olvastam egy szakertotol, aki gyogyszerbiztonsagossagi es gyogyszerajanlasi panelekben is szakert idonkent.
Par hete elemezgettem itt az amerikai oltas szovodmeny felderitesi/jelentesi adatbazist. A VAERS-t. (vaccine adverse event reporting system) 
Barki elemezgethet benne, ha tudja hasznalni a keresorendszeret. 
Az osszes tobbi, egy ev alatt beadott oltashoz es azokhoz jelentett halesetekhez viszonyitgattam. 
(kotozkodoknek: a rendszerbe oltas utan bekovetkezo dolgokat jelentgetnek, de ez nem jelenti hogy osszefugges van, csak jelentik, hogy aztan szukseg eseten kivizsgalhassak. A tovabbiakban vegig igy tessek ertelmezni a szamokat) 
Akkor voltunk valahol 2200 halaleset kornyeken, most boven 3000 felett vagyunk. Eleg utemesen emelkedik. 
Szoval ezt egy kicsit mas kontextusba helyezte. 
Ugyanis volt vakcina, amit leallitottak a multban, az 1976-os influenzajarvany idejen 45 millio oltas utani, 400 idegbenulas es 25 halaleset utan az oltakozast leallitottak. 
(covid vakcinaknal most 80 millio oltas utani 3500 halalesetnel vagyunk) 
2021 Marcius 8-an a CDC bejelentette, hogy 1500 halalesetet mar kivizsgaltak es egynek sincs koze az oltashoz. Ilyen vizsgalat maskor hosszu honapokig tart, szakertok bevonasaval. A CDC nem nevezi meg, hogy ebben a vizsgalatban milyen szakertok vettek reszt, nem vallaljak, kiknek a szakvelemenye hogy minden vizsgalt esetben kizarhato az osszefugges. 
Influenza oltas 190 millio, atlag 20-30 halalesettel per ev. 
Covid, 80 millio oltas, 3500 halaleset. 
A covid vakcinakhoz kotheto szamok a szakertok szerint, az USA tortenelmeben a legmagasabbak, leggyakoribbak minden vakcina kozul. De senki nem kerdez semmit. Legalabbis a mediaban. 
Nagyon erdekes lesz ez a sztori. 
Erdeklodve varjuk hogy alakul. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 04. 00:41
Előzmény: #39867  badsector1
#39875
Ez az egész úgy ferdítés ahogy van. A WHO oldalán szereplő hivatkozott dokumentumban az áll, hogy a 60 év feletti korosztály esetén nem tudtak meggyőződni a hatásfokról, mert egyszerűen nem volt elegendő tesztalany. Kína ugyanis csak a 18-59 éves korosztályban oltott vele.
Ergo nem azt jelenti, hogy a 60 év felettieknél hatástalan, hanem hogy erre nézve nincs elég klinikai adat.
Törölt felhasználó 2021. 05. 04. 00:14
Előzmény: #39873  Törölt felhasználó
#39874
Nincs ilyen állásfoglalás a WHO hivatalos oldalán és a külföldi sajtóban sem találtam semmi nyomát ezidáig.
Törölt felhasználó 2021. 05. 03. 23:51
Előzmény: #39872  p-b
#39873
"téves biztonságérzetet ad"- szvsz ez a legnagyobb probléma. ELISA teszt Mo-on, ahol a covid tesztért is vagy fizetsz, vagy kicsúszol az időből, amíg elvileg hatásos a Favipiravir? Nagy reményt nem fűznék hozzá. Ha ez a WHO állásfoglalás lefut a sajtóban, akkor a többi Sinopharm mehet is a lélegeztetőgépek mellé.
p-b 2021. 05. 03. 23:42
Előzmény: #39866  badsector1
#39872
Sztem nem is az a legnagyobb baj, hogy kinai, hanem az, h 60 fölöttieknek is beadták, holott erre a korosztályra nem vot vizsgálat sem.  Viszont ha már beadták az időseknek, akkor sztem az lenne a minimum, hogy behívják őket szerológiai ELISA tesztre, hogy megállapítsák, hogy kialakult e az antitestes védelem. 
Ma reggel az ATV fórumon volt egy 70 + os mérnők betelefonáló, hogy Sinopharmmal oltották és a 2. oltást követően 2 hét után elment laborba ELISA a IgG mennyiségi vizsgálatra és negatív lett a teszteredménye. Elképzelhető, hogy azért van valamennyi sejtes immunítása, de ez csak feltételezhető, de nem mérhető. Tehát nem csak a védettségi igazolvány egy elb@szott kormányzati akció, hanem ez a Sinopharm vakcinázás is, ami egy téves biztonságérzetet ad, ami súlyos betegséghez, sőt halálhoz is vezethet.
Nem hiába nem vállalták az EU engedélyezést és egy EU tagállam sem vállalta be a kockázatát, csak ez a kormány, leginkább a saját anyagi haszonszerzésük motíválta, csak hogy elmondhassák, hogy mi vagyunk a beoltottság eu bajnoka. csakhát majd kiderül, h milyen áron és ereménnyel. 
algore 2021. 05. 03. 23:27
Előzmény: #39867  badsector1
#39871
Aranyos ez az adathiany, kedves WHO, engem a tobbi vakcinaval kapcsolatban is erdekelne:
  • a védettség időtartama, az emlékeztető oltások szükségessége és a vakcinával összefüggő fokozott betegség (VAED) jövőbeli kockázata;
  • várandósságban való biztonságosság;
  • idősekben, társbetegségekben és egyéb alcsoportokban mutatott biztonságosság
badsector1
badsector1 2021. 05. 03. 23:22
Előzmény: #39869  Törölt felhasználó
#39870
pfizerrel sem biztos, hogy jobban jártunk, ha a hűtési lánc megszakadt
Törölt felhasználó 2021. 05. 03. 23:20
Előzmény: #39867  badsector1
#39869
Akkor most mi lesz? A kínai csodára ráoltanak Pfizerrel, h érjen is valamit? vagy kéthetente sinopharm oltás, hátha védeni fog? Beadtak vagy 1M kínait, sokat időseknek (nálunk a családban mindenki ilyet kapott 70 felett) akik most vagy védettek, vagy nem? Debrecenben építenek egy oltóanyaggyárat, ahol ezt a fajta vakcinát akarják gyártani. Hát mit is mondhatnék https://i.imgur.com/DKUTruJ.gif
green1899white 2021. 05. 03. 23:04
#39868
" A halálozások magas számára a leglogikusabb magyarázat, hogy a koronavírusban elhunytak még jóval a védettség kialakulása előtt kapták el a betegséget,"         Ezt sem teljesen értem ..  Vagyis mikor ? Még az első oltás előtt ? Vagy már után ? aztán elment a másodikra is ..  majd meghalt ? mennyi idő van a két oltás között ? 3 hét - 1 hónap ?
badsector1
badsector1 2021. 05. 03. 23:00
Előzmény: #39865  Törölt felhasználó
#39867
"Dobson Szabolcs gyógyszerész-engedélyezési szakértő, a Pécsi Tudományegyetem címzetes egyetemi docensének összegzése alapján a WHO az alábbi következtetéseket vonta le a Sinopharm vakcina értékelése után:
  • Mi (a WHO) nagyon bizonyosak vagyunk abban, hogy a BBIBP-CorV (azaz Sinopharm) vakcina hatásos a PCR-teszttel igazolt COVID-19 megelőzésében (18-59 éves) felnőtteknél.
  • Közepesen vagyunk bizonyosak abban, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után (18-59 éves) felnőtteknél alacsony.
  • Alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a BBIBP-CorV oltás 2 dózisa hatásos (60 év feletti) idősebb felnőtteknél.
  • Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után (60 év feletti) idősebb felnőtteknél alacsony.
  • Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a BBIBP-CorV vakcina 2 adagja hatásos a PCR-teszttel igazolt COVID-19 megelőzésében társbetegségekben szenvedőknél vagy olyanoknál, akiknek az egészségi állapota fokozza a súlyos COVID-19 kialakulását, amint az a klinikai vizsgálatban szerepelt.
  • Nagyon alacsony mértékben vagyunk bizonyosak a bizonyíték minőségében abban a tekintetben, hogy a súlyos mellékhatások kockázata a BBIBP-CorV vakcina egy vagy két oltása után alacsony társbetegségben szenvedőknél vagy olyanoknál, akiknek az egészségi állapota fokozza a súlyos COVID-19 kialakulását
A WHO szerint jelenleg adathiány van a Sinopharm vakcinánál az alábbi területeken:
  • a COVID-19 súlyos formája elleni védelem;
  • a védettség időtartama, az emlékeztető oltások szükségessége és a vakcinával összefüggő fokozott betegség (VAED) jövőbeli kockázata;
  • a kiemelten kockázatosnak tekintett vírus variánsok elleni védőhatás;
  • várandósságban való biztonságosság;
  • idősekben, társbetegségekben és egyéb alcsoportokban mutatott biztonságosság és klinikai védelem;
  • a forgalomba hozatal utáni biztonságossági megfigyelés során észlelt ritka mellékhatások észlelése és értékelése.
Összességében a WHO értékelése nagyban összefügg azokkal a jelzésekkel, amelyek az elmúlt hetekben érkeztek. A magyar kormány által közzétett, oltások utáni koronavírusos halálozási táblázat alapján is kérdésessé vált a Sinopharm hatékonysága.A Sinopharm hatékonyságát több nemzetközi példa is megkérdőjelezi. Az Egyesült Arab Emírségekben és Szerbiában is úgy találták, hogy több esetben nem alakult ki védettség a Sinopharmmal oltottak esetében, így harmadik dózisra lehet szükség."
  
pedig trump szerint a who kína szekerét tolta korona ügyben.
badsector1
badsector1 2021. 05. 03. 22:56
Előzmény: #39865  Törölt felhasználó
#39866
a kínaival csak annyi a bajom, hogy kínai, a maga átláthatatlan,a diktatórikus rendszerével.
ha az eu-nak bemernék nyújtani engedélyezésre, már sokat nőne benne a bizalmam.
Törölt felhasználó 2021. 05. 03. 22:44
Előzmény: #39864  badsector1
#39865
Miért volna az? Én pl megírtam itt, hogy miért választottam a kínait. És teszek a politikára, ki mit dumál nem érdekel. Kikértem egy olyan immunológus orvos véleményét a végleges döntés előtt, akiben maximálisan bízom. Minden mást elengedek a fülem mellett.  
badsector1
badsector1 2021. 05. 03. 22:40
Előzmény: #39861  Törölt felhasználó
#39864
a keleti oltóanyag tényleg egy orosz rulett, de nem "fikáztam" senkit ezért.
badsector1
badsector1 2021. 05. 03. 22:37
Előzmény: #39862  Törölt felhasználó
#39863
ne legyen már ennyire orbánüldözési mániád, én csak arra gondolok, hogy mai magyar egészségügy alkalmatlan több millió vakcina kilogisztikázására a körzeti orvos rendelőkbe -20 -80 fokon, amit persze direkt elhallgatnak :))
Törölt felhasználó 2021. 05. 03. 22:26
Előzmény: #39855  badsector1
#39862
Most ez lesz a legújabb? Hogy direkt hatástalanították a Pfizert gonosz Orbánék?
Van a facebookon egy oldal, ahol az ellenanyag szinteket publikálják az oltottak, nem tűnik hatástalanítottnak. Bár lehet külön neked fenntartottak egy hatástalan ampullát. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 03. 22:22
Előzmény: #39852  badsector1
#39861
Nem kellett, de így döntöttél. Sok oka lehet, hogy valaki mondjuk a Pfizert választja. Viszont vedd észre, hogy senki nem beszél a Pfizer ellen, nem gúnyolódik, hogy azt választottad, te viszont folyamatosan fikázod, aki másképp döntött azáltal, hogy leszarozod a keleti oltóanyagokat.
Én tiszteletben tartom a te döntésed, rólad ez nem mondható el. 
Ítélkezés helyett jobb lenne annak örülni, hogy nő az átoltottság. De a magyar erre nem képes, először 2 részre szakad (oltáspárti/oltás ellenes), majd a beoltottak a nyugati/keleti vakcinával oltottak táborában osztják az észt. Ez a szomorú. 
Részemről nincs mit hozzátenni a továbbiakban ehhez a vakcina vitához egyelőre.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek