Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2021. 04. 25. 20:14
#39040
Miután ismét megnéztema spanyolnátha filmet,most megnéztem az ATV-n Sváby,sógoréknál forgatott filmjét. Érdekes dolgokról volt szó. Losk-down,tesztek,oltások,vállalkozások támogatása,gyerekek,suli/oktatás.
Volt itt már sok országgal összehasonlítésról,kivéve a sógorékat! Ha valaki megteheti nézze meg a műsor ismétlését,megéri! Csak néhány dolog kiragadva a teljesség igénye nélkül: a nagy árúházak teljes bezárása, Bécsben egész napos kijárási tilalom van (,ájus 19-re tervezik a nyitást), 6x annyi tesztet végeztek,mint mi,oltás sokkal keveseb,mint nálunk (csak az EU-ban  engsdélyezett vakcinával!), de napi 17 halott(!). Hati 5 ingyenes tesz minden bécsinek és azoknak,akik oda látogatnak vagy ott dolgoznak. A magyar stáb BÁRHOL forgathatott (oltópontokon is,ezek szevezettsége ezsméletlen jó)..,
Látom,közben itt is ment a diskurzus. Szerintem férement a vakcinák megbízhatóságát firtató vita: összekeveredik két dolog. Az egyik:a vakcina "tényleges"  megbízhatósága,a másik az oltások bizotnsága.Véleményme szerint a két dolgot érdemes kettéválasztani.Mert bár az oltással jut a szervezetbe a vakcina,de nagyon nem minden,hogy kiébe és milyen eljárás során.Most nem arra gondolok,hogy fecskendő,tű,hanem arra,hogy uyge senkinél nem végeznak tesztet oltás előtt.Ebből adódóan olyanokat is oltottak(nak),akiket nemhogy nem kellenemde nem is volna szabad...Így aztán aztán az oltás utáni halálozást ráverik a vakcinákra. Érdekes lenne egy az osztrák oltások utáni halálozási statisztika,bár a napi 17 vs. napi 200,elég szembetűnő,azt hiszem.... Gyerekek oltása: ha valaki azt hiszi,hogy a gyerek nem viheti haza a vírust,annak jusson eszébe Trója,meg a faló.Ha a felnőtt,kereső szülők se oltással,se természetes immunitással nem bírnak,könnyen megszívhatják... Csak egy indokot kérek arra vonatkozóan,hogy a tünetmentes gyerekben miért nem mutálódhatna a vírus? (csak a félrelrtlsek elkerülése végett,a gyerek most a 18 év alatti korosztály!)
Köszben látom,hogy készül a határon túlui magyarok oltásának előkészítése. Jövőre választás...
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 25. 20:03
#39039
Basszus Sváby most szembesült azzal, hogy nincs antiteste jóval a második kinai oltás után sem....hát igen az a gond, hogy külön sejtes vizsgálat pedig még nincs.
pitcairn2 2021. 04. 25. 20:00
Előzmény: #39003  Istvan78
#39038
már 14 hónapja is ez a lemez ment...
pitcairn2 2021. 04. 25. 19:59
Előzmény: #39006  Istvan78
#39037
2020 márciusa óta már a "szélsőség" szó is értelmét vesztette:)
pitcairn2 2021. 04. 25. 19:58
Előzmény: #39034  totoro
#39036
a globális pszichózis már több mint 13 hónapja tart:)
tevelygo1 2021. 04. 25. 19:39
Előzmény: #39034  totoro
#39035
Te megőrültél? Én oltatom magam. Semmi közöm study manhez.
totoro
totoro 2021. 04. 25. 19:34
Előzmény: #39014  tevelygo1
#39034
Na, itt fejeztem be. Amikor már az eddig normálisabb posztolók is bevonódtak ebbe a pszichózisba, amit STUDY MAN próféta és sleppje nyom itt a fórumban, akkor már tényleg nincs helye a racionalitásnak meg a számokkal érvelésnek. Ne oltassatok, sok szerencsét hozzá.
Törölt felhasználó 2021. 04. 25. 18:34
#39033
Gates szerint éppen ezért elsődleges fontosságú, hogy a világ felkészülten várja a jövőbeni járványokat. Fontosnak nevezte ebből a szempontból, hogy kiépüljön egy globális vakcinagyártó hálózat.Bill Gates szerint a koronavírus elleni vakcinák már az idén egyre több fejlődő országban is tömegesen hozzáférhetővé válnak, és jövőre az egész világon visszatér az élet a teljesen normális kerékvágásba.jo nagy hazugság az utobbi,nincs visszatérés,elöbbi meg hát persze tudjuk,üzlet .sátánisták leleplezödtek.két ember van a földön az egyik felemeltetik a másik letaszittatik. ,nem a fele marad meg.de a sötétség szülötjei biztosan nem.és ezt tudják is mert kevés idejük van azért is sietnek és bizony csattognak az ostorok mögöttük,egyre hevesebben és gyorsabban,aztán bevégeztetett és uj napra ébredünk.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 25. 18:09
Előzmény: #39030  Istvan78
#39032
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 25. 18:06
Előzmény: #39030  Istvan78
#39031
Azzal egyetértek, hogy kormánypropagandának jók az adatok. Mint korábban leírtam, nagyon jól csinálják, elismerésem, de most egy kicsit bakot lőttek, mert nem én okozok bizalmatlanságot a vakcinák íránt, hanem most éppen ők. Méghozzá ezzel a táblázattal....
Istvan78 2021. 04. 25. 18:00
Előzmény: #39024  Heisenberg
#39030
Szerintem senki nem állította soha, hogy 100%-ban védenek a súlyos megbetegedéstől. Egyébként is egy új vakcinánál valami holt biztosat számonkérni felesleges.
Azt mondod, az adatok nem alkalmasak következtetés levonásra, de azért mégis levonsz ezt-azt, némi bizalmatlanságot okozva a vakcinákra vonatkozóan.
Szerintem felesleges ragozni ezt a táblázatot, a kormánynak propagandára jó, másra nem.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 25. 17:47
Előzmény: #39027  Törölt felhasználó
#39029
Nagy baj nyiván nincs, csak éppen nem hatékonyak annyira, mint állitják. Tekintve, hogy a járvány nyárra lecsendesül, ősszel viszont újabb hullám lehet, szerintem erre játszik itt mindenki. Ősszel majd azt mondják, hogy új mutáns van, amire sajnos nem véd a mostani vakcina verzió. A védettségi kártya érvényességét( amit pont ezért nem tüntették fel) pedig egyetlen kormányhatározattal vissza tudják tetszőleges pillanatban vonni. Utána nyilván mindenki futni fig újraoltatni magát. Ki van ez találva rendesen.
Törölt felhasználó 2021. 04. 25. 17:20
Előzmény: #39026  Heisenberg
#39027
Nincs teszt oltás előtt, ráadásul a legveszélyeztetettebbeket pfizrrel oltották eü tanárok vs. otthonülő nyugdíjasok, nem reprezentatív a minta.
Ez így csak annyit jelent számomra, hogy nincs nagy baj egyikkel sem.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 25. 16:50
Előzmény: #39025  Heisenberg
#39026
Ha korrektek akarunkblenni akkor 6 hónap múlva lehet bezárni az időablakot. Akkor kell megnézni, hogy 1,4 millió 2. dózist kapóból hányan betegedtek meg, hányan haltak meg. Annyit már tudunk, hogy eddig 273 ember halt meg. Hát ez az.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 25. 16:19
Előzmény: #39024  Heisenberg
#39025
.... kell látnom, hogy bár a 2. oltás utáni időablak még nincs lezárva...
Heisenberg
Heisenberg 2021. 04. 25. 16:15
Előzmény: #39023  tevelygo1
#39024
Alapvetően a kormány által közzétett táblázat bármilyen tudományosabb következtetésre alkalmatlan.
 Azzal próbálkoztam, hogy elfogadva az eddig közölt adatok valódiságát, ezt a táblázatot kiegészitettem ill más viszonyitási pontokat hoztam létre. Lehet, hogy ebben vannak tévedések.
De.
 Önmagában az is ijesztő számomra, ha ezt kell látnom, hogy bár a 2. oltás utáni időablak( azaz a közölt 1,4 millió immunizált esetében a végleges megbetegedési/ halálozási létszám még nem ismert, sőt az oltási görbe exponencialitását figyelembevéve még várható a jelentős növekedés) már most is több száz halottról beszélgetünk. Akkor mégis ez hogyan is van? Hol is van a " vakcinák biztosan" védenek a haláltól szövegek megalapozottsága? 
tevelygo1 2021. 04. 25. 15:57
Előzmény: #39019  Heisenberg
#39023
Ja azt hiszem részben látom mire gondoltál: az oltás mellett megbetegedettek kb. 5%-a meg is halt. De én a halálozást nem ehhez viszonyítanám... + Aki megbetegszik az oltás ellenére is, az valszeg "speciális eset". Ezért sem vonnék le belőle semmilyen következtetést önmagában.
tevelygo1 2021. 04. 25. 15:52
Előzmény: #39019  Heisenberg
#39022

Nem látom a problémát. Bár lehetne több információ, a táblázatból kézzelfogható előnyök derülnek ki az oltásról legalábbis a veszélyeztetettekre nézve, mert nekik van eleve igazi kockázatuk a súlyos betegségre/halálozásra. Vagy mire gondoltál?
Azt meg egyáltalán nem látom, hogy honnan jön ki belőle, hogy oltás után nagyobb az esély a halálozásra. Levezetnéd ezt?
tevelygo1 2021. 04. 25. 15:41
Előzmény: #39018  Istvan78
#39021
Igen, olyasmi, erre én is gondoltam már:))

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek