Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2021. 04. 12. 22:22
Előzmény: #37616  csendben
#37620
A texasi dontes nem politikai volt, de nem is virologusok javasoltak. Hanem jarvanyugyi szakemberek a Great Barrington csoportbol.
Akarmilyen statisztikai elemzes semmire sem jo, ha nem visz elorebb. 
Ezert vettem a faradtsagot neha, hogy szembesitsem - elore - a lezarasos marhasagokat a valodi folyamatokkal. 
Utolag okoskodsz, elore azt mondtad, hogy aki kinyit, az majd felrobban jarvanyilag. 
Florida tavaly szeptemberben nyitott, es mindenki hulyenek nezte. 
Pedig nem politikai dontes volt, hanem a Great Barrington csoport javasolta. 
Minden "szakerto" bemondta, hogy rosszul jarnak, hiba stb
A Great Barrington mondta, nyissal nyugodtan, nem lesz baj. 
Most ugyanez Texassal. Biden szerint neandervolgyi hulyek, a sok "szakerto" szerint juj de meghalnak. Hozzak a klassz statisztikakat, mint te. Meg totoro. 
Iskolanyitasbol esetszam emelkedes lesz. 
A Great Barrington azt mondta Texasnak, nyissatok nyugodtan, nem lesz baj. 
A vegtelensegig lehet huzni, hogy nem latod be, ha tevedsz. 
Ki mikor latja be. Van, aki soha. 
A lenyeg, hogy hiaba okoskodsz, nem neked lett igazad, Texas eseten se. Az elet donti el a vitat. 
Az amerikai allamok jelentos resze pedig mar nem Faucinak hisz, hanem a Great Barringtonnak. Inkabb a szemenek hisz, mint nagyon szipi szupi de sehova nem vivo statisztikaknak. 
Hogy milyen szerepe van a lezarasnak, immunitasnak, azt az tudja jobban, aki jobban jelez elore. 
Azert mert te nem tudod, nem jelenti, hogy mas sem. 
TBSC 2021. 04. 12. 21:54
Előzmény: #37599  algore
#37619
Pöti problém, hogy minden alkalommal, amikor bárki veszi a fáradtságot az ömlesztett "tudományos" linkjeid elolvasására, kiderül, hogy a harmadát félreértetted, a másik harmadát megcsavarva elhazudtad, a maradék még nem is arról szól, ami állítasz.
csendben 2021. 04. 12. 21:23
Előzmény: #37614  Zille
#37618
De a sógorok nem akarnak foci EB-t lebonylítani....
csendben 2021. 04. 12. 21:22
Előzmény: #37615  green1899white
#37617

Hogy el tudd képzelni,hogy mi lenne ezen intézkedések nélkül,mutatok valamit: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210412/ime-az-abrak-amelyek-megmutatjak-mennyire-vagyunk-messze-meg-attol-hogy-jelentosen-lazitsunk-477938  Keresd meg benne Indiát.
csendben 2021. 04. 12. 21:19
Előzmény: #37611  algore
#37616
 Ma már egyszer javasoltam Neked egy cikket,amit megint csak kihagytál:https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210412/ime-az-abrak-amelyek-megmutatjak-mennyire-vagyunk-messze-meg-attol-hogy-jelentosen-lazitsunk-477938  Valahogy így néz ki egy statisztikai elemzés.Az,hogy Te kiválasztasz egy Neked tetsző cikket (amit,mint a texasi lentebbi esetben is tetted,még végig sem olvasol!) és abból vonsz le megállapításokat,alapvetően hibás felállás. Ahhoz,hogy az a megállapítás helyes is legyen,ismerni kell egy csomó más,a görbén nem látható,de annak értékelését befolyásoló tényezőt (ezeket rendszeresen elfelejted v. nem is ismered...). De ha most éppen nem Izrael,akkor Texas miatt túrtam Neked a NET-et. https://www.duncanville.com/wp-content/uploads/2021/03/2021-03-26-confirmed-covid-19-inpatients-in-dallas-county.jpg A texasi döntést nem virológusok javasolták,hanem politikai döntés volt (az általad adott cikk ezt leírja).Ennek megfelelően fenntartásai voltak a virológusoknak,de még a cikkben szereplő embereknek is...(pl.:bár lehett volna,mágse dobták el a maszkot). A diagramból látszik,hogy március elején már nem csak a csúcson,de a plató szakaszon is nagy biztonsággal túl volt Texas.Azt,hogy ebben milyen szerepe volt a lezárásnak, a mindneki által elérhető oltásnak, a természetes immunitásnak,azt senki,de még Te se tudod! Pedig ezek ismerete nélkül azt kijelenteni,hogy "dobj el mindent és akkor minden szép és jó lesz", az csak vicc. Igaz,ezt már megszokhattuk Tőled...   ui.:azért,ha a sok válasz után marad időd,azért nézz rá az Izrael témára,amit szintén ma leírtam és Te szintén ma nem olvastál el! 
green1899white 2021. 04. 12. 21:17
Előzmény: #37605  totoro
#37615
meg mindeki maszkot is hord meg folyton kezet mos ..  azt mégis a kórházban köt ki , ja meg távolságot tart .. 
Zille 2021. 04. 12. 20:44
#37614
Phylaxa 2021. 04. 12. 20:34
Előzmény: #37602  Heisenberg
#37613
Ha jól tudom, akkor a T-sejtes vizsgálatban tudható ez meg. Hogy ezt kik csinálják és mennyiért, azt nem tudom. Nekem is volt egy kérdésem, a tiedre is ez a válasz, ha jól gondolom.
algore 2021. 04. 12. 20:19
Előzmény: #37609  totoro
#37612
Eddig nem talaltad bizonyitottnak, megis szeded? 
algore 2021. 04. 12. 20:19
Előzmény: #37608  totoro
#37611
En szemezgetek? Te jottel olasz regiokkal, ahol felfutott az esetszam iskolanyitas utan. Texast kihagytad :) meg Floridat. Meg az egesz USA-t. Meg svedorszagot. Meg a UK-t a tavalyi iskolanyitasukkal. De en szemezgetek :)
Ha nem tudod megmagyarazni, akkor nem jo a modelled. 
Ugyanis ha a lezarasok mozgatnak a jarvanyt, akkor a lezarasok hianya is megmozgatna. 
En abban vagyok biztos az adatok alapjan, hogy nem a lezarasok hatnak a jarvanyra. 
Tehat hogy nalunk felfut-e, az nem attol fugg, hogy nyitod az iskolat vagy nem. 
Ettol meg felfuthat, mas okokbol. 
De egyebkent nalunk sem fog felfutni. 
Ha figyeltel volna arra amit mondok, akkor tudnad hogy mi alapjan merem ezt nagy magabiztossaggal kijelenteni. 
Ahogy a decemberi csucsot is nagy magabiztossaggal kijelentettem elore. 
Ez nem az egomnak fontos, nem a nagypofajusagom. Hanem hogy latszik, melyik modell mukodik es melyik nem. 
Amelyik modell semmit nem tudott elore megjosolni, csak melleloni tudott, az nem jo modell, ilyen egyszeru. 
Ha a modellnek nincs prediktiv erteke, akkor hibas a rendszer. 
Nem azert lenyeges, amikor a lezaraspartiak bemondtak, hogy 2 het mulva tetozunk, es mondtam hogy na ezt majd meglatjuk, hogy tevednek es valaki okosabb. 
Nem ezert lenyeges, hogy pl a lentebb idezett Osterholm szakerto Texasra vegiteletet josolt mostanra, es nem az lett. 
Hanem mert ertelmes embernek esetleg derengni kell, hogy ha semmit nem talalnak el a lezarasokbol kiindulva, akkor az a modell alapjaiban teves. 
Mar 50%-ot estunk a csucstol magyarorszagon, de nem mered elhinni hogy megvolt a csucs. 
Akkor is megvolt a csucs, ha kinyitjuk az iskolakat. Akkor is ha nem. 
Mert texasban is megvolt, csak korabban, mint nalunk, es minden kinyitasa sem valtoztatott ezen. 
(texasban egyebkent lesz pont most egy kis feliveles - a lezarok majd kiabalnak is, hogy na ugye megmondtam, de kis feliveles lesz, nem nagy jarvany. Aztan visszacsokken. Mindegy mit nyitnak-zarnak) 
kukacponthu 2021. 04. 12. 20:02
Előzmény: #37591  algore
#37610
Az megvan, hogy 2-3 honapos adatokba kapaszkodsz?
Picit valtozott azota a vilag...
totoro
totoro 2021. 04. 12. 20:00
Előzmény: #37607  algore
#37609
Nyilván szedem, mindenki szedi.
totoro
totoro 2021. 04. 12. 20:00
Előzmény: #37606  algore
#37608
Megint szemezgetsz. Most már államokat hozol, legközelebb falvak jönnek? Nem tudom megmagyarázni miért nem futott fel az esetszám Texasban, de nem is értem miért tőlem vársz erre magyarázatot. És te egyébként biztos vagy abban, hogy ha Texasban nem futott fel, az azt jelenti, hogy nálunk sem fog?
algore 2021. 04. 12. 19:52
Előzmény: #37605  totoro
#37607
Szeded a d vitamint? 
algore 2021. 04. 12. 19:45
Előzmény: #37596  totoro
#37606
Texas marc 2-an kinyitotta az iskolakat. Es az uzleteket. Es eldobta a maszkokat. Megszuntette a lezarasokat, tavolsagtartast es a mindent. 
Na most, a facebook posztodbol tudjuk, hogy az iskolanyitas onmagaban is esetszam emelkedeshez vezet. 
A maszk eldobas es minden mas kinyitasa egyuttesen akkor nemcsak emelkedeshez, de esetszam robbanashoz vezet. 
Ugye, prof? 
Majd nezz ra Texas esetszamaira marc 2 utan. 
Aztan probalj ervelni megint a facebookos iskolanyitasi study mellett, hogy az iskolanyitas mekkora esetszamemelkedest kell okozzon. 
Meg hogy a lezarasok mennyire lecsokkentik az esetszamot. 
http://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2021/03/02/us/coronavirus-reopening-texas.amp.html
totoro
totoro 2021. 04. 12. 19:44
Előzmény: #37603  algore
#37605
Szerinted az emberek mit csinálnak? Ismersz olyan embert aki nem tolja folyamatosan a vitaminokat? Mindenki szedi azokat amiket te, lassan mindenkinek D vitamin jön ki a fülén is, mégis kórházba kerülnek. Semmivel sem vagy előrébb az átlagnál.
totoro
totoro 2021. 04. 12. 19:42
Előzmény: #37602  Heisenberg
#37604
Ez csak az orosz problémája, astra ezért használ majomvírust.
algore 2021. 04. 12. 19:36
Előzmény: #37600  totoro
#37603
Nem prekoncepcio, hanem jozan esz, hogy az elerheto kezeleseket es preventiv dolgokat alkalmazza az ember. Hulye aki nem igy tesz. Te miert nem igy teszel? :)
De komolyan, aki a sorsra es a magyar egeszsegugyre bizza magat, es majd csak akkor tesz barmit, amikor mar sulyos beteg, az hulye... 
Törölt felhasználó 2021. 04. 12. 19:24
Előzmény: #37597  algore
#37601
Annak idején spec matekos voltam, de nem mernék ilyen kijelentéseket tenni. Iszonyat sok változó van a dologban, és nem hiszem, hogy lenne összehasonlítható adathalmaz a gyerekek ügyében más országokkal.
Politikailag lehet dönteni az iskola nyitásról, de az nem járványmatematikai döntés lesz, hanem politikai.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek