Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Helix Nebula 2021. 03. 21. 10:11
Előzmény: #35146  Törölt felhasználó
#35160
Valószínűleg a betegek körében több az, aki nem kapott oltást. De van akire ráolthattak. Vagy amit mondunk hogy még nem védett, de elkapta oltás után. És megnőtt a vírus koncentrációja. 
Pl. Bárányhimlő oltásnál se tudod, hogy pont nem-e szedted össze valahol a vírust és szépen ki is fog jönni a himlő. 
Itt az az érdekes, hogy milyen súlyos lesz a lefolyás. Elméletileg gyengébb lenne, de a sztorik szerint nem mindig. Szomorú. 
totoro
totoro 2021. 03. 21. 10:10
Előzmény: #35158  Törölt felhasználó
#35159
Tőlem a legközelebbi Aldi 40km-re van.
Törölt felhasználó 2021. 03. 21. 10:04
Előzmény: #35154  Noire
#35158
"pozitív teszteredményig nem juthat hozzá, mert a háziorvos csak az után írhatja fel, így időben senki nem tudja megkapni."- ne essünk túlzásba. Nálunk az Aldi mellé letettek egy konténert, ahol netes bejelentkezés után még aznap megvan a teszt. Eredmény gyorstesztnél 15 perc múlva. Most pl. 10.15-re is van szabad időpont. De bárki megnézheti, van -e a közelében gyors tesztelésre lehetőség. https://whitelab.hu/
Helix Nebula 2021. 03. 21. 09:53
Előzmény: #35154  Noire
#35157
A kommunikáció tényleg gyenge.
De valamelyik nap néztem az operatív törzs tájékoztatót, és Müller Cecíliának nagyon ideges volt a hangja, szinte remegett néha. Mivel talán egy hónapja sőt több nem néztem, így meglepő volt, hogy nem az a nyugodt kedélyes beszéd. 
totoro
totoro 2021. 03. 21. 09:46
Előzmény: #35150  fatihszultan
#35156
Ki nem szarja le, hogy te mennyit szaladgálsz, a lányom 14 évesen többet és gyorsabban futott mint te, és az rendben van, hogy ő rendre odajött, és megdicsértette magát, de felnőtt embernél ez erős önértékelési zavarra utal. Kis pöcs, bukta a tőzsdén vagy esetleg egyszerre mindkettő.
TBSC 2021. 03. 21. 09:38
Előzmény: #35150  fatihszultan
#35155
Nyugodtan. Fussál a Gerecsében (bár a legtöbb részén sok a szines egyéniség, remélem őket elkerülted a vaddisznókkal együtt), vörösbor is kapható a boltban, a rendszeres fogyasztókra van is egy szép magyar szó. Mindenki azt csinálja, ami szerinte a legfaszább dolog, és a többieknek seggre kellene esni előtte. Csak ne azt propagálja, mint a vírus ellenszerét. Főleg, amig nem bizonyosodott be, hanem csak reméli. Kb. olyan szint, mint azzal emberkedni, hogy mekkora faszság a 90-es sebességhatár, amikor te ma is 160-nal mentél a büdöstópusztai erdőben és semmi bajod nem lett. Ha meg rosszul lépsz, és eltöröd a bokád, majd telefonon meggyógyítja a Szent Borbála Kórház baleseti sebésze, aki éppen a nagy önbizalommal rendelkező, kocogó, középkorú covidosok lélegeztetését felügyeli.  
Noire
Noire 2021. 03. 21. 09:07
Előzmény: #35147  TBSC
#35154
Szüleim 70+, egyikük krónikus beteg. Még nem kaptak oltást. Bátyám 50 alatti rendőr (nem utcai, egészséges). Kb 1 hete oltották be, azt mondta, hogy náluk az őrsön már mindenki megkapta, kortól, beosztástól függetlenül (irodások is). 
Szíjjártó gyerek nem tudom mire föl, de ő is megkapta, nem tűnik se öregnek, se krónikusnak. 
Szóval a sorrend elég érdekes. Az egészséges politikusok, rendőrök, katonák oltása fontosabb, mit a 60 plusszus tanároké, bolti eladóké...Mit lehetne csinálni, ha már ekkora szarban van a rendszer ? Olcsó, tömegek számára elérhető segítségre lenne szükség. Nem lenne ördögtől való megfontolni, hogy bárki aki kéri, 1 alkalommal kaphasson 5 napra való (1 kezelés) Favipiravirt, ami korai szakaszban igazoltan enyhíti a fertőzés tüneteit. Ha gond van, legyen kéznél. Jelenleg aki problémát észlel magán, pozitív teszteredményig nem juthat hozzá, mert a háziorvos csak az után írhatja fel, így időben senki nem tudja megkapni. A tojáshipózás, meg hasonló hülyítések helyett pedig olyan hasznos infókat kellene propagálni, ami hozzáértőktől származnak és valóban hasznosak, mint pl a szájfertőtlenítő használata. Kb 10 hónapja amerikai kutatók kísérletei igazolták, hogy a szájfertőtlenítők meglepően hatásosan pusztítják el a koronát a garatban, szájüregben, nyálkahártyán. Pár hónapja arról cikkeztek, hogy a korona jelentős része elsőre ott tapad meg, nem pedig zsupsz, az egész megy egyből a tüdőbe. Kb 2 hónapja egy európai kutatócsoport is hasonló eredményre jutott a szájfertőtlenítők hatásait vizsgálva. Napi 3-4 öblögetés, aki emberek közé kényszerül, kockázat nincs, legrosszabb esetben nem lesz büdös az emberek pofája. Logikusan nézve meg valamennyi részét biztosan kinyúvasztja, ami növeli a szervezet esélyeit.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 21. 08:49
Előzmény: #35150  fatihszultan
#35153
Rozét én is ritkán iszom de ma is maszk nélkül fogok futni én is.
Andy01 2021. 03. 21. 07:47
#35152
Oltasok: a sok negativ es szomoru jelenseg mellett tegnap kedvezo tapasztalatokat szereztunk. 
A Kutvolgyi uti korhazban (Janos korhaz) a beoltas gordulekenyen, szervezetten ,pontos idoben (az elore megadott idopont es lista szerint), kulturaltan, varakozas nelkul tortent. Csaladunkban a 75 eves nagymamat es nagypapat oltottak be. Udvarias, segitokesz volt az olto szemelyzet magatartasa,  KOSZONET A MUNKAJUKERT!
Tégenkünknek
Tégenkünknek 2021. 03. 21. 07:36
Előzmény: #35139  Törölt felhasználó
#35151
A halálozási arányszámban azért lehetünk az élbojban mert nálunk az áttétes tüdőrákban elhunytat is lazán beleszámolják a statisztikába. A lista végén kullogó országokban pedig máshol van az a bizonyos mérce. 
A lényeges kérdés inkább az, hogy a "matek" nálunk miért ilyen? 
fatihszultan 2021. 03. 21. 07:15
Előzmény: #35148  TBSC
#35150
Tegnap csak 5 km sikerült reggel. De gyönyörű a deres erdő a Gerecsében. Vörösbor. Rozét nyári melegben iszom. Házmester, vagy viceházmester jégkockával. Ja, megbocsátasz, hogy maszk nélkül futottunk? Remélem a vaddisznókat nem zavarta.
Törölt felhasználó 2021. 03. 21. 01:22
Előzmény: #35147  TBSC
#35149
vajon mennyi elsportolot oltottak be ? hogy lehetett igy elcseszni mindent (((
es barmennyire is romlik a helyzet, a propaganda az, hogy : "A hatar kozeleben vagyunk de meg birjuk." Nem igaz. Osszeomlott a helyzet kezelese. En ezen felul azt is erzem, hogy ez az orszag egyszeruen megszunt. Nem halt meg mindenki, de kicsit ugy erzem (es nem a gyilkossagok miatt), mintha 1919 oszen lennenk, amikor mar nem volt Tanacskoztarsasag, de meg Horthy se volt kormanyzo. Az egy torvenyeken kivuli korszak volt, bar volt valaki vezeto de mar nem tudom ki. Talan Friedrich ? A lenyeg, hogy az egy anarchia szeru idoszak volt, brutalis gyilkossagokkal. Szerintem Magyarorszag is ilyen anarchia szeru, bar nincsenek brutalis allami gyilkossagok. En azt erzem, hogy ez az orszag mintha mar nem letezne, es nem a virus miatt. Mar evek ota ilyen.
TBSC 2021. 03. 21. 01:20
Előzmény: #35146  Törölt felhasználó
#35148
Ja, meg nem későn jutnak az emberek kezeléshez, hanem egyáltalán nem jutnak. Biztos viccből rángatják bele a medikusokat is (akik kb. lófaxt se értenek az effektív betegellátáshoz, állhatna ott a portás is, ha már levizsgázott anatómiából), meg nyomnak be felnőtt covidosokat már a Heim Pál gyerekkórházba is. De minden rendben van, legfontosabb a piknikhangulat; hogy ne kelljen má' maszkot hordani, hát fulladásos hisztirohamot kapok benne 10 perc után; meg hogy az én immunrendszerem aztán császár, erdőben futkosok, fasztudja milyen rosét nyomok naphosszat, optimista is vagyok, rólam lepattan, mint a szar.   
TBSC 2021. 03. 21. 01:07
Előzmény: #35146  Törölt felhasználó
#35147
Európa egyik legjobban beoltott nemzete vagyunk? Az 1.4 millióból, akik legalább az első oltást megkapták, 734.000 március 5. után kapta meg, tehát nem alakult még ki védettsége, így semmi hatása nem volt a vírus terjedésére. Ezért nem most kellett volna szarozni, a szánalmas háziorvosos oltási "rendszerrel", hanem október-novemberben kitalálni, hogy mi lesz és azt végrehajtani egyből, amikor megjött az oltóanyag. De ahhoz ész kellene. A másik 700.000 nagy részének úgyszintén semmi hatása nem volt a vírus terjedésére (otthon üldögélő legidősebb nyugdíjasok). Ráadásul pont azokat kapja el jobban (45-50-60 évesek), akiket nem oltottak még be, mert a beszari utánregisztráló öregeket meg a későn befosott egészségügyi dolgozókat kellett oltogatni. Lehet, hogy pont ezen a 3-4 héten múlt a dolog. De elértük, Béláim, 1.500.000 millió beoltva!    
Törölt felhasználó 2021. 03. 21. 00:35
Előzmény: #35144  Helix Nebula
#35146
Azt mondod, hogy a fertozottek beoltasa rosszabb, mintha be se oltjak az embert ? Felre is erthettem persze.
En nem ertem, hogy hogyan lehet aranyaiban ilyen sok aldozat, ha Europa egyik legjobban beoltott nemzete vagyunk. valoszinuleg keson jutnak az emberek kezeleshez. csak ez lehet. vagy az, hogy az olto anyag nem jo, esetleg higitjak... de ez nem lehet, bar nyilan nem beszelnenek rola
prmiklos 2021. 03. 20. 23:53
Előzmény: #35096  algore
#35145
Helix Nebula 2021. 03. 20. 23:18
Előzmény: #35139  Törölt felhasználó
#35144
Az elején oltást kapók között nem halljuk ezeket. Olyan mintha tényleg a fertőzés plusz oltás lenne a fő ok. De akkor miért nem csinálnak legalább egy nyomorult tesztet.
Hozzáteszem, hogy apósom mikor megkapta a 2. oltást egyből mondták neki, hogy most még 2 hétig nagyon - nagyon vigyázzon. 
pitcairn2 2021. 03. 20. 23:14
Előzmény: #35139  Törölt felhasználó
#35143
én a XVI. kerületben sétálva inkább piknik hangulatot láttam:)
pitcairn2 2021. 03. 20. 23:13
Előzmény: #35141  algore
#35142
furcsamód akik nem paráznak és folyamatosan aktív egészséges életet élnek azok általában kirobbanó formában vannak...
pl. a sokat szidott Gödény
vidáman nyomja a súlyokat és kutya baja...
algore 2021. 03. 20. 23:09
Előzmény: #35126  PusztaPutyin
#35141
Ha volt fertozes, akkor teljesen tunetmentes volt. Tenyleg makkegeszseges volt. Parazott a covidtol nagyon. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek