Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2021. 03. 13. 10:41
Előzmény: #34336  Törölt felhasználó
#34340
Szerinted a század végére befejezik a kormányok ezt a hullámoztatást?:) Az 1218. hullámnál? Jaj Istenem, az összeesküvés elmélet hívők!
p-b 2021. 03. 13. 10:38
Előzmény: #34329  bobi74
#34339
Azért ne legyen benned olyan téves biztonságérzet, hogy már átestél rajta és minden oké. Valószínű szerencsédre egy kisebb adagot nyeltél be, amit az immunrendszered hamar felismert és semlegesíteni tudott. Egy erősebb fertőzés másképp viselkedik Ezért is vigyázz magadra és másokra is.
A szerbek is ünnepelni kezdtek, kogy beoltottak pár százezer embert. https://www.facebook.com/watch/?v=270640387777126
Holnaptól pedig zárnak mindent. Távoktatás homeoffice, stb!
Az éló példa az izraeliek, ahol kb a lakosság 55-60%-a már beolotásra került, de a vírus mégsem gondolja úgy, hogy nyájimmunítás van.:)
antaltibor2 2021. 03. 13. 10:38
#34338

Egy kérdés.
Kína mikor is lesz kőkeményen (vagy lesz valaha is?) felelősségre vonva a szándékosan szabadjára engedett vírus miatt? Köztudott, hogy amikor Vuhanban terjedt, belföldön lezárták a határokat, de nemzetközi utazásokat engedték továbbra is kifelé Kínából.
Ennyire nincs vér a többi nagyhatalom pucájában?
Istvan78 2021. 03. 13. 10:38
Előzmény: #34328  Törölt felhasználó
#34337
Van alkalmatlan ember vezető, menedzser pozícióban még a versenyszférában is. A közszféra meg mindig is elmaradottabb volt és lesz, mert gyengébb a jövedelem. Itt viszont meglepő, hogy úgy tűnik, nem volt a járvány, oltás mögé téve egy profi informatikusi csapat. Ahol 100 milliárdok mennek el, miért sajnáltak pár száz milliót arra, hogy ne legyen bénázás. Egy tapasztalt informatikus csapat még segített volna végiggondolni orvosi, szakmai dolgokat is, amik nem közvetlenül az ő feladatuk, mert hozzá vannak szokva a logikus, részletekbe menő gondolkodáshoz.
Törölt felhasználó 2021. 03. 13. 10:38
Előzmény: #34333  Helix Nebula
#34336
Attól függ mi a propaganda-ha az lesz hogy nyáron is terjed akkor nem,bár szerintem talán van esély pici nyitásra juni 1 töl.aztán zárás lesz szeptembertől 4. hullám -minden ország máshogy kell hogy kezelje ez egy terv része és ezt megcsinálják ha akarjuk ha nem,meg kell barátkozni ,ez egy bioháburú.
antaltibor2 2021. 03. 13. 10:37
Előzmény: #34329  bobi74
#34335
Örülök, hogy jól vagy és jól átvészelted.
antaltibor2 2021. 03. 13. 10:36
Előzmény: #34330  apocca
#34334

1. Költői kérdés volt
2. Egyértelmű, hogy kell a további szigorítás, de érdekes mód kormányunk, ezt későn veszi mindig észre. Ugyanez a szívás volt már a késői novemberi szigorításnál és most is.
Helix Nebula 2021. 03. 13. 10:29
#34333
Mit gondoltok a melegedő időjárás fogja enyhíteni a járvány mértékét, terjedését? 
Istvan78 2021. 03. 13. 10:23
Előzmény: #34327  Dilettans
#34332
Most senki se élheti úgy az életét, mint békeidőben, ezt el kell fogadni. 
fatihszultan 2021. 03. 13. 10:16
Előzmény: #34329  bobi74
#34331
Helyes! Érezzétek jól magatokat!
apocca
apocca 2021. 03. 13. 09:30
Előzmény: #34326  antaltibor2
#34330
Mert az embereknek vírustól, általában a betegségtől való félelme, mint minden emberi tulajdonság, óriási szórást mutat. Értelmiséginek vallod magad, ezt a szimpla egyszerű dolgot, hogy nem tudod "felismerni". Számomra az az elképesztő, ha valaki a virusról, a járványról, azzal kapcsolatos védekezésről, stb a saját gondolatát, viselkedését univerzálisnak tartja és felfoghatatlan számára, hogy mások nem úgy gondolkodnak, viselkednek.
bobi74 2021. 03. 13. 09:26
Előzmény: #34326  antaltibor2
#34329
A bezárkózás nagyban függ attól, hogy ki mit tapasztalt a környezetében. Én átestem októberben a fertőzésen a lelki megrázkódtatás nagyobb volt, mint a testi tünetek.  A környezetemben senki nem került súlyos állapotba. Én nem vonulhatok home office munkába, buszozom, metrózom, élem az életem. Elegem van a sok idióta hírhajhász cikkekből (portfolio is), ami mindig csak a negatív dolgokat emeli ki. 
Ma megyünk a családdal kocsikázni, kirándulni, élvezzük a napsütést.
Törölt felhasználó 2021. 03. 13. 09:18
Előzmény: #34324  Törölt felhasználó
#34328
Az a baj,hogy aki ezeket az embereket alkalmazza a butasága miatt nem látja,hogy ki mire képes,mihez ért. 
Buta esetleg "korrupt" vezető a papírjai miatt veszi fel az embereket nem a tudása után.
Számbelileg megvan,hogy mihez ért az majd elválik. Akár 2 évig is kihúzza mire kirúgják.Mire valaki észreveszi,hogy hülye! Persze ez sem a főnöke!  
A munkahelyemen egy ilyen "programozó,mindenest" annyira leterheltek feladatokkal,hogy leszámolt. 
Főnököknek mondtam,ha elengeditek, akkor a gyár leáll. 2 héten belül így is lett. Visszakellet hívni a srácot,hogy elinduljon a termelés. Most 7 ember csinálja azt, amit akkor ez az egy ember csinált. 
10 x annyi pénzért és még csak nem is úgy! 
És persze minden héten Hétfőn, alkalmazák ezt az embert is.Mert nélkülözhetetlen. a tudása.A 4 napra havi 600 ezerért.
Ma már vállalkozó,mert az ilyet keresik a munkahelyek,mert ritka mint a fehér holló.
Olyan emberek vannak pozícióban akik nem oda valók!  Papír kutya!!! Innen a többi már adott. 
8 általánossal, sokkal rátermettebb emberek vannak vezető beosztásban,mint Egyetemet végzett emberek.
És az élet ezt bizonyítja,mert ezek tények és valós dolgok. 
 
 
 
Dilettans 2021. 03. 13. 09:13
Előzmény: #34326  antaltibor2
#34327
Talán mert az átlagember élni szeretné az életét...
antaltibor2 2021. 03. 13. 08:58
#34326

Egyet mondjatok meg: Az átlagember miért a hivatalos/állami intézkedésektől teszi függővé a saját védelmi intézkedéseit?
Látva a fertőzöttek számát, az emberek miért nem óvatosabbak, bezárkózóbbak? Miért a hivatalos állami "szigortól" fűgg hogy ki mit tesz és nem tesz?
antaltibor2 2021. 03. 13. 08:42
Előzmény: #34323  Törölt felhasználó
#34325

 Mindenki : Egyrészt elegem van a portfolio.hu ból is hogy minden egyes hírmorzsát felcsíp és klikkvadász címeket ad.
RNS vírusról lévén szó, a mutáció természetes. Inkább azt kéne kihasználni, hogy ez a vírus jóval lassabban mutálódik mint az influenza és több mint 1 év extrém terjedés mellett is relatíve stabil maradt. Elegem van a médiából, teljesen igazad van, ezeket már el sem olvasom. Emlékezz vissza milyen hiszti volt a nyércek miatt Dániában.
Persze van jelentőségük a variánsoknak, ahogy az angol variáns is jobban fertőz, figyeljenek is oda rá a tudósok, nemzeti hatóságok, tegyék meg a szükséges lépéseket, ha kell, de hogy az összes variáns variánsáról szalagcím születik, az rohat idegesítő.
Inkább tenni kéne róla, hogy minél előbb kontroll alatt legyen a járvány világszerte a siránkozás helyett, viszont amíg Brazíliának ennyire idióta elnöke van, szerintem kívülről lakatot kell tenni arra az országra egyelőre.(beutazás tiltása..stb). De ha kontroll alatt van a világ gazdagabb felében, akkor gondoskodni kell a szegény országokról is.
Egyelőre nem látok túl sok pozitív jelet, az USA , UK is ül a saját vakcináin, mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti. Johnson se hoz április végéig vakcinát.
Algore:  Lehet , hogy vannak információk, youtube csatornék, site-ok, szakmai fórumok, amiket nem követek és kimaradtam valami ígéretes kezelésből, de annyi csodaszerről lehetett már a járvány kezdete óta hallani, aztán kiderült mindegyikről, hogy nem működik. Valóban a mainstreamből tájékozódom, nem szeretnék azon kívül foglalkozni a vírussal/a helyzettel, mert így is sok időm ment el rá és rájöttem, hogy sokat nem tehetek. De közben nagyon remélem, hogy lesz egy kifejezetten erre a vírusra, vagy koronavírusokra kifejlesztett direkt antivirális koktél/szer, ahogy a HIV-re, de az a gyanúm, hogy mire eljutnak idáig, már nem lesz járvány és megy a süllyesztőbe, ami viszotn szűklátókörűség, hiszen előre kéne készülne arra, ha lenne esetleg később, más koronavírus okozta világjárvány.
Bocsi, nem akartam degradálóan beszélni Rólad, sőt szerintem sok hasznos, érdekes , informatív dolgot írsz, ugyanakkor nem tudok egyetérteni azzal , ha kritizálod, netán sötét erők által irányított gonosznak állítasz be olyan szakembereket, akik csodamód hozzájárultak ilyen gyorsan ennyire hatékony vakcinák kifejlesztéséhez.
De emellett drukkolok a hatékony gyógyszerek kifejlesztőinek. De kérdés, ha HIV-re megoldható  volt, ami egy rapid módon mutálódó vírus és mégis sarokba szorították és a gyógyszer sok komponense alól nem tud "kitérni", akkor miért nem gyorsabb a fejlesztés SARS-COV2-re? Ok, az előbbi egy krónikus fertőzsé, az utóbbi akut, de ettől még megoldhatónak kellene lennie.  Hogy látod? És ne iverme. (le se tudom írni) ről beszéljünk, vagy 40-50 százalékban múkodó favir. ról, hanem kifejezetten erre a betegségre kifejlesztett, 100 százalékosan hatásos gyógyszerre.
Törölt felhasználó 2021. 03. 13. 08:23
Előzmény: #34321  Törölt felhasználó
#34324
Azért ebben az országban szerintem van egy pár olyan informatikus, aki lazán helyre tenné a kormány oltási rendszerét. Miért is nem lépnek ez ügyben? Minden területen digitális átállás zajlik. Ki is követelik ezt egyes szakmáknál (pl. könyvelőknél, stb.). Ezek után a kormány meg nem képes létrehozni egy Minden szempontból tökéletes, átlátható, minden adatot tartalmazó oltási rendszert? Te ezt elhiszed? Nekem a "nem akarásnak, nyögés a vége" jut eszembe erről... 
Törölt felhasználó 2021. 03. 13. 08:19
#34323
Szomorú felfedezés: már fertőz a brazil koronavírus-mutáns mutánsának a mutánsa, ami bonyolítja a védekezést.Tyűha ezt nevezem az elmegyogyintézetben mindent lehet?
antaltibor2 2021. 03. 13. 08:16
#34322

Ha nem közigazgatásban dolgozó, alulfizetett informatikusok kezelnék, akkor lehetne professzionális is.
Nem kéne sajnálni a pénzt egy 10 fős, kiváló csapatra. Kezdjük ott, hogy onnan látszik hogy nem profi a rendszer, hogy az oltás regisztrációs site-nak eleve úgy kéne működnie, hogy az e-maileddel/jelszavaddal be tudsz jelentkezni , tudod ellenőrízni a megadott adatokat, státuszod, várható oltás időpontját. Innen kezelhető lenne , hogy aki jogosulttá válik a saját kora/alapbetegségei miatt, maga jelentkezik az oltóponton  az általa kiválasztott időpontban.
Ötlet van és nem rocket science megvalósítani. Sok jól képzett, profi informatikus dolgozik itthon. De mivel ez közérdek, szerintem sokan még ingyen is segítenének.
Törölt felhasználó 2021. 03. 13. 08:13
Előzmény: #34320  Törölt felhasználó
#34321
Neked ebben mi az elképesztő? ))))) Pedig pont ennek a hatására változott meg a világ. "Számítógép,informatika" Mindenki ezt nyomkodja és még is hülyék! 
Szakemberek már kihalófélben. Mindenhol a töketlenség és a hülyék tömkelege. 
Ezek a papíron szakemberek! "Papír kutyák" Optimista vállalkozók!A Hülye rá van szorulva a hülyére! 
Ilyen világot élünk. És ez igaz bármerre is mész. A fiam Okleveles tanuló! Az iskola legjobb tanulója.
Mondtam a feleségemnek,akkor képzeld el a többi gyereket milyen lehet.))))))  Katasztrófa!!!  Tudom és ismerem a fiam képességeit. Én 10 évesen, különb dolgokat csináltam mint most a fiam 22 évesen. 
Persze ilyen tanárok mellett nem is csodálkozom. Csak mosolygok és fejbiccentéssel intek a páromnak,nézd már megint milyen hülyeséget csinál. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek