Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 08. 15:03
Előzmény: #33772  Peterbond
#33780
szerintem bárki bármilyen esetet felhozhat, macika pl. naponta hoz 1-2 mindmeghalunkosat, és időről időre olvashatunk én így jártam rosszul típusú beszámolókat, én egyébként azokat is fontosnak és érdekesnek tartom és úgy látom, aki akarja az megosztja, nagyon helyesen
pitcairn2 2021. 03. 08. 15:02
Előzmény: #33777  Shut-up
#33779
az sem sokat segít a helyzeten, hogy ugyanazt a dögunalmat erőltetik most is a közoktatásban mint egyébként...
100%-ban megtudom érteni a gyerekeket, hogy ha tehetik menekülnek...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 08. 14:59
Előzmény: #33771  Törölt felhasználó
#33778

nálad megfigyeltem már a tudcsill topicban is hogy nem megy a szövegértés, jobb esetben önkényesen kiragadott és mondandójából kicsavart részeken lovagolva próbálsz tök érvénytelen és hibás következtetésekre jutni
 
pl. ugyanott írom hogy szerintem létezik a vírus, de azt parodizálod mintha tagadnám, ez elég béna magatartás részedről, már nehari
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 08. 14:58
#33777
Az iskolák bezárása, főleg a középiskoláké sok szempontból hiba. Ami a legfontosabb, hogy a diákok nagy része úgy értelmezi, hogy alig kell valamit csinálni. Az egyik haverom fia reggeltől éjfélig a gép előtt ül és játszik lövöldözős és egyéb semmitérő játékokkal. Több tanáruk kijelentette pár hete, hogy ennek semmi értelme, nem fog feladni új anyagot, nem lesz házi, csak elküldi a tanulandó anyagot és lesz ami lesz. Másik haverom fia tavaly félévkor megbukott matekból, év végén csak a lezárások miatt rugdalták át. Folyamatosan az utcán lóg a haverjaival, tanulni nem kell semmit. Ez a mai digitális oktatás itthon. Keményen dolgozó, okos fitalaemberek kerülnek ki majd a munkaerőpiacra...
algore 2021. 03. 08. 14:57
Előzmény: #33772  Peterbond
#33776
Ezert kell megnezni a nyers eves, standardizalt ossszhalalozasi adatokat. Azzal nincs mit vitatkozni. Minden mas az akarhogy magyarazhato szubjektiv velemeny. 
pitcairn2 2021. 03. 08. 14:56
Előzmény: #33762  Peterbond
#33775
netán ugyanazt az uniós jogszabályt követik betűről betűre?:)
pitcairn2 2021. 03. 08. 14:55
Előzmény: #33768  p-b
#33774
Németországban nagyon erős az online kereskedelem lobbi:)
fatihszultan 2021. 03. 08. 14:55
Előzmény: #33764  p-b
#33773
Nálad gondolom nem probléma. Mersz a gémeskútból.
Peterbond 2021. 03. 08. 14:54
Előzmény: #33767  PusztaPutyin
#33772
Es ilyenkor akinek van ellenpeldaja nagyban kussol mert te leirhatod hogy a te penztarosodnal nincs semmi baj. En viszont egy forum vita kedveert mennyire lenne etikus felhozni egy ember tragediajat ami alatamasztana az ervemet.
.
Szoval csak annyit mondok, igen "erdekes".
.
Nekem se halt meg egy szulom se. Szoval amig valaki nem irja be hogy de az en szulom belehalt akkor addig ismerosi korben senki szuloje se halt bele. De ki fog ide ilyet beirni egy forumvita kedveert.
.
Es ezert mondom hogy ez itt inmegerosito. Egeszseges emberekkel barki peldalozik. Valos halalesetekkel kevesen szaladgalnak fel forumokra peldalozni ha van kapcsolatuk vele.
Törölt felhasználó 2021. 03. 08. 14:54
Előzmény: #33767  PusztaPutyin
#33771
Igazad lehet,én pld,még sohasem haltam meg közúti balesetben és az ismerőseim közül sem, pedig állítólag sokan meghalnak,szerintem csak átverés az egész,kitalálták,hogy lassabban közlekedjenek az emberek.De engem nem vernek át :))
algore 2021. 03. 08. 14:53
Előzmény: #33768  p-b
#33770
Peruban olyan szigoru lezaras volt, hogy paratlan napon csak nok mehettek utcara, paros napon a ferfiak. Egyes idoszakokban senki sehova. Mindent bezartak, katonak oriztek a kijarasi tilalmakat. A meglehetosen objektiv Google adatok elemzese alapjan a vilag legszigorubb lezarasat csinaltak meg, nem volt se mozgas, se kontaktus.
Sehol nem volt a vilagon olyan durva a jarvany, mint Peruban. 
A lezarastol ezt varjuk, nem? 
Mindenkit bezarsz az otthonaba, akkor az a logikus hogy nagyobb jarvany lesz, mint barhol a vilagon. 
De nem akarok mondani semmit, csak engem az ilyesmi elgondolkodtat :) 
Amit mondani akarok a temaban azt a Nature-ben publikalt kutatas mondja el helyettem. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 08. 14:48
Előzmény: #33768  p-b
#33769
az osanteszkós managgerek viszont valószínűleg pezsgővel locsolják egymást örömükben
p-b 2021. 03. 08. 14:46
Előzmény: #33764  p-b
#33768
De lehet kapni a paktikerben , baumixben, obiban is bármit, nemcsak 
Németországban a lezárást úgy értelmezik, hogy CSAK élelmiszert engednek árúsítani, a többi részleg le van teljesen zárva. Itthon meg a fentebb felsoroltakban, tescoban lehet mindent kapni. mert a tesco múszaki, ruházatirész az nem gáz, ha nyitva van, de a kisboltoknak bezárva kell lenni. Úgyhogy nagy kalap sz@rt ér ez a lezárás, de viszont minimum husvétig mindenki szivatva lesz. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 08. 14:45
Előzmény: #33761  Peterbond
#33767

"Amikor mindig jöttök itt a példákkal, hogy ez se beteg meg az se beteg pont azért írom hogy most akkor most mit is akartok állítani? mert jelenleg nagyon úgy tűnik hogy azt hogy nincs is vírus hisz senki se beteg."
 
Én szívesen elmondom neked hogy én mit akarok ilyenkor állítani: semmit. Azt meg végképp nem hogy nincs vírus. Én a magam részéről azt mondtam el mondjuk itt egy tucattal vagy kettővel vagy mennyivel lejjebb hogy a tömegeknek kitett személyzetek az én ismeretségi körömben talpon maradtak. Ez egy sima megfigyelés, csak azért írtam mert szóba került a maszkok hatásossága és az hogy ott dekkolnak a szupermarket pénztárosok a papír maszkjaikban, meg a vásárlók a maguk bugyi anyagú divatmaszkjaikban, minden harmadik készpénzezik, a pénztáros egyenként megfogja az árut amit a vásárlók egyenként felraktak a szalagra, aztán mégis mind a helyén van azóta is. És ez számomra valóban érdekes megfigyelés. Számodra nem?
algore 2021. 03. 08. 14:44
Előzmény: #33762  Peterbond
#33766
Oriasi tevedes. 
algore 2021. 03. 08. 14:44
Előzmény: #33761  Peterbond
#33765
1. A tudomany szerint a covid jarvany terjeszteseben a gyerekek szerepe minimalis, az iskolak bezarasa nem celszeru (ellentetben az influenzaval)
Gyerekek maszkra kenyszeritese, tavolsagtartas az iskolaban, gyakorlati szempontbol nem befolyasolja jelentosen a jarvany terjedeset. 
2. A tudomany szerint a lezarasoknak (kontaktcsokkentes) a gyakorlatban minimalis a jelentosege. 
3. Erdekessegkeppen: a strandok nyitvatartasa sem befolyasolja a jarvany terjedeset. 
Ezt mondja a tudomany. 
Mindezek mellett, az oktatas ellehetetlenulese, a gyerekek psziches traumatizalasa, a lezarasok miatti munkanelkuliseg es egeszsegkarosodas (az elmaradt egeszsegugyi kezelesek okan) helyrehozhatatlan karokat okoz, es mellesleg a demokracia visszafordithatatlan leepuleset. 
Ebben a kontextusban igenis lenyeges szempont az is, hogy ezt az egyre nyilvanvalobb tortenelmi elkurast 8000 betegre hivatkozva lepjuk meg, vagy 800 ezerre. Nagyon nem mindegy. 
p-b 2021. 03. 08. 14:40
Előzmény: #33757  fatihszultan
#33764
Ja nem , vagy mégis. Ma elromlik a csapteleped , akkor mi van?
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 08. 14:40
Előzmény: #33760  pitcairn2
#33763
Akkor ez még jó hosszú lesz.
Peterbond 2021. 03. 08. 14:37
Előzmény: #33758  pitcairn2
#33762
A legtöbb állam igen. Európában mindenképp.
Peterbond 2021. 03. 08. 14:37
Előzmény: #33755  Shut-up
#33761
Bezárások témában:
.
A cél a kontaktok csökkentése. Az hogy mi marad nyitva és mi zárva az kb politikai kérdés lett. A dohányboltok pl azért mert az emberek azért lázadoznának és mellette kurva nagy állami bevételt hoz. Tehát nyitva maradt. Ha engem kérdezel hogy mi van nyitva és mi zárva abban elég kevés járványügyi döntés van. Egyedül talán a szórakozóhelyek ( zárt tér, sűrű tömeg ) és a vendéglátó egységek helyben fogyasztása ( mindenki hosszabb távon van egy zárt légtérben maszk nélkül hisz enni azzal nem lehet ) az ami járványügyileg logikus. A többi csak annyi hogy minél kevesebb helyre menjenek az emberek tehát csökken az esélye a továbbfertőzés ütemének. És hogy eezt hogy érik el a politika dönti el ( lásd pl kaszinók valahogy mit ad isten nyitva lehettek, míg más nem ) A boltnak nyitva kell lennie függetlenül hogy ugyanannyi az esély ott is elkapni mint az IKEÁban. Így azt zárják be ami a kisebbik rossz.
.
Maszk nélkül mászkáló gyerekek: Igen minden intézkedés annyit ér amennyire betartják. Az iskolák bezárását viszont egyáltalán nem tartom rossz ötletnek. jelenleg az elsődleges terjesztési forrása a járványnak. Inkább mint a felsorolt plázák.
.
Boltok személyzete: én minden olyan embert előrevennék az oltásban aki sok emberrel érintkezik közvetlenül ( Bolti eladó, közintézmény ügyfélszolgálata, papok stb.... ) mivel ők kaphatják el illetve terjeszthetik könnyen. Hozzátéve az említett boltokban tényleg agyon van fertőtlenítőszerezve minden, műanyag plexik meg minden ( legalábbis ahol én jártam ) szóval "védelem" tekintetében messze előrébb annak mint pl egy zárt osztályteremben 20 gyerekkel a tanárok. Ezért is ott terjed jobban a vírus.
.
Amikor mindig jöttök itt a példákkal, hogy ez se beteg meg az se beteg pont azért írom hogy most akkor most mit is akartok állítani? mert jelenleg nagyon úgy tűnik hogy azt hogy nincs is vírus hisz senki se beteg. Ezért is ítam a kórtermes kérdést. És igen tudnék ellenpéldákat hozni. De már jó féléve azon moralizálok magamban hogy mennyire lenne etikus felhozni élő ( vagy már sajna halott ) emberek valós példáit csak azért hogy egy fórumon tényleg nyomatékosítsam hogy nem vicc ez a vírus hogy bár pl a lezárás mindenkinek szar és szerintem se jól csinálják igenis van alapja. Ahogy egészséges emberek is bele tudnak halni. Olyanok is akik azt hiszik egy sima lázzal megússzák a dolgot.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek