Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 03. 02. 10:29
Előzmény: #33156  Peterbond
#33160
Érdekes EU vakcina esetén nincs élő közvetítés hogy most jött 100.000 pfizer. majd megint jött 100.000 pfizer. Most jött 80.000 Modena. De ha orosz jön arról már 5 Facebook posztja volt. Rakodják a kamiont. Elinsult a kamion, úton van a kamion. megérkezett a kamion.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 02. 10:27
Előzmény: #33155  Törölt felhasználó
#33159

Az egészségügyre jelenleg a következő mértékű nyomás nehezedik az én kis helyi tapasztalataim szerint:
 
A háziorvosunkhoz nem jár senki mert azt nem lehet csak úgy, de a telefont se veszi fel, az emailre pedig deklaráltan nem válaszolnak - idézem, az arra van fenntartva ha valaki pl távdiagnózishoz képet küld. Ezt úgy sikerült megtudni hogy egy nébihes követelmény miatti eü kiskönyvet (so pénzért) kellett hogy lepecsételtessek és a végén már azt mondtam, bazmeg bemegyek mert így a vállalkozás fog megállni ha nincs kiskönyvem. Az üres rendelőben bekopogtam, nézett hogy mit nézek, meg mit keresek egyáltalán ott. Mondtam hogy másképp nem tudok kapcsolatba lépni mert a telefonra nagy ívben szarnak. Végül beengedett, szájhúzva pecsételt, fizettem, elhúztam.
 
Szereztem egy csontot ért sérülést is pár hónapja, és úgy nézett ki hogy nem fog magától rendbejönni. Bejelentkeztem idén korábban a helyi szakrendelőbe sebészetre, itt meglepően gyorsan kaptam mail választ, mehetek beutaló nélkül. El is mentem még aznap, hamar bejutottam, a sebészeten nem volt senki (korábban békeidőben többször jártam ott fiammal, mindig 4-6 órát vártunk és tömeg volt), most le se tettem a váróban a seggem, behívtak. Az egész üres rendelőintézetben lézengés volt különben, csak a bejárat előtt toporogtag huszan a fagyban. A doki 4 méterről diagnosztizált, azt mondta ez nem múlik el magától, egynapos műtét kell, de azt most nem lehet csinálni. Hívni fog a koordinátor de pár nap múlva én is keressem, kaptam telefonszámot. Bő egy hét és kb 9 telefon (a 9 nem is vészes, komolyan) után elértem a koordinátort, amit akkor ő mondott a telefonban az alapján már kellett volna hogy keressenek műtét időpont miatt. Közben a sérülésem amire a doki 4 méterről azt mondta hogy magától nem gyógyul meg, csodák csodájára már majdnem teljesen gyógyult. Úgyhogy most már kivárom mikor keresnek (ha fognak) és megköszönöm a lehetőséget, majd lemondom a műtétet.
 
Mifelénk ilyen nyomás nehezedik az egészségügyre. Szerintem ebben még van tartalék.
Törölt felhasználó 2021. 03. 02. 10:25
Előzmény: #33156  Peterbond
#33158
A lényeg,hogy azzal az oltással lehet csak oltani ami itt is van ami még ezután jön azzal még nem.Gondolom az oltás lassúsága azzal is összefügg,hogy az emberek egy részének nem jó az itt levő kínai vagy orosz vakcina ,ha lenne több nyugati vakcina akkor valószínűleg jobban haladnánk az átoltottsággal.
Törölt felhasználó 2021. 03. 02. 10:19
#33157
Bohócok bedobták március 15 ig szigorítani kell ujabb bizonyiték a bohockodásra-és mi véletlen a 6. hullám a választásoknál lesz,mi véletlen karanténozás lesz-vagy otthonrol szavazunk vagy nem lesz választás és ezt elhiszik,mikor tanul a magyar-mikor már pusztulását nézi?Meghalt Mátyás vele az igazság is.de most feltámadt.az IGAZSÁG.
Peterbond 2021. 03. 02. 10:15
Előzmény: #33155  Törölt felhasználó
#33156
Csak éppen megint érdekelne hogy az orsozból állítólag megint elindult egy szállítmány. Eddig 2 szállítmány volt. külügyminiszterünk mindegyiket élőben közvetítette Facebookon. Igaz annyi jön most is mint Pfizerből 2 hét alatt de úgy harangozzuk be mint a megváltást.
Közbe megy hogy azért nem oltunk mert nincs vakcina, de ha lenne már 1 milliót beoltottunk volna egy hétvégén ( és ettől még meredekebb is volt ). Már akkor mondtuk hogy hülyeség. Na most van bőven vakcina a kínai miatt. és mit ad isten a napi 100.000-et se tudjuk elérni mint csúcs hétvégén. Heti átlagban meg a 30.000 napi oltás is alig jön össze. De az EU vakcina miatt nem tudunk oltani...
.
Meg az lassú és késik bezzeg az orosz az jön ( csak azt nem írjuk hogy fele olyan gyorsan mint az EU  ).
.
Szóval hagyjuk kérem ezt a szöveget hogy EU miatt nem tudunk oltani meg a keleti vakcina ment meg minket. Az se jönn gyorsabban csak annyival jobb hogy 2 helyről jön most, igaz azt már nem bírjuk követni oltással. Meghát vettünk 2. vonalas kevésbé ellenőrzött vakcinát kétes módszerekkel ( külügyminiszteri jóváhagyás pl kínai esetén orvosi helyett ). Aztán mneg vagyunk lepődve hogy az emberek szkeptikusak. 
Törölt felhasználó 2021. 03. 02. 10:01
Előzmény: #33153  harlem
#33155
Jó,de érthető,hogy a gazdaság beinditásának feltétele,hogy a vírus minél kevésbé legyen már képes megbetegíteni az embereket,ezt pedig vagy vakcinával lehet elérni vagy úgy,hogy elkapja mindenki és kialakul a természetes védekező képesség,ez utóbbi esetében,viszont sokkal nagyobb nyomás lenne az egészségügyön.
Törölt felhasználó 2021. 03. 02. 09:08
#33154
kásler Frizeus szigorítása,aki köveket dobál szikla jön vissza,most ássák a saját sirjukat.Azt hiszik megússzák,Alig marad az emberiségből ezek biztosan nem maradnak.
harlem
harlem 2021. 03. 02. 08:31
Előzmény: #33152  53fok
#33153
Az egész világ a vakcinák tesztlabora még.
A magyar ember óvatos és megfontolt és mivel kicsit elveszett a körülötte záporozó infó tengerben, óckodik biztos döntést hozni.
Amint jönnek nagyban az eredmények kiforrja itthon is magát a dolog és mindenki eldönti mi hogyan legyen.
De ez a menjél, mert menjél, kapod ami van, stb kampány kicsit erőltetetté teszi az agitációt.
OT kicsit ráoldhatna a hezitálásra vakcina infókkal is, főleg amiből tele a padlás és vakon van vele a pógár. 
53fok 2021. 03. 02. 02:50
#33152

Nekem a propagandából az nem tetszik, hogy oltasd magad, mert tele a padlás vakcinával.
Most lett volna aktualitása egy "konzultációnak"!
Merkely is csak sír, hogy a regisztrálók nem akarják oltatni magukat.
Arról viszont mélyen hallgatnak, miért is rendeltek a "zembereknek" kínait, meg oroszt. Lehet a 2/3 szavazók sem kérnek belőle?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 02. 02:41
Előzmény: #33148  Törölt felhasználó
#33151
4 éve mondtuk a gyerekeknek hogy majd ne csodálkozzanak, nagyon komolyan kövér embereket fognak látni, aztán nem úgy lett. Hát akkor már nekünk is éppen tíz év maradt ki éppen, és azalatt nagyon sok változás történt. Korábban például nagyon sok embernek volt konkrétan kékes árnyalatúra fehérítve a foga, az is szépen elmúlt. 
grump 2021. 03. 02. 00:30
Előzmény: #33129  badsector1
#33150

Erre kizárólag azért válaszolok, mert nagyon nem szeretem, amikor időpontokra akarnak egy teljes érvelést alapozni, amikor az időzítés nem stimmel. Nekem is fontosak a dolgok időpontjai, pont azért.
Tehát: semmiféle logikai hibáról nincsen szó, azt te teljesen komolyan gondoltad, hogy 2020 decemberében nem volt semmiféle információ a szállítási ütemezésekről?! Nyilván nem most februárban derítették ki ezt a dolgot, hanem már akkor is tisztában volt vele a kormány, hogy mit ígértek ilyen téren a Modernánál.
A te elképzelésed extrém, mert gondolod hogy erre hirtelen most jöttek rá a kormánynál? Nem, hanem mert felmerült a hiszti, hogy nem rendeltük meg az összes lehetséges adagot a Modernából, most adták ki ezt az információt.
Na de ezzel tényleg kiszálltam az egészből, most már semmire nem válaszolok, további szép napot/éjszakát mindenkinek.
Peterbond 2021. 03. 02. 00:05
Előzmény: #33144  Törölt felhasználó
#33149
Ez legalabb olyasmi amit tenyleg tovabb tudnank adni. Nem ugy mibt a lelegezteto gepeket. De felek ebbol is csak a mutyi lesz.
Törölt felhasználó 2021. 03. 01. 23:01
Előzmény: #33147  PusztaPutyin
#33148
Nem mostanában volt,de emlékeim szerint nagyon más volt egy ottani gyors étteremben a látvány,mint ide haza.Talán azóta sok pert vesztettek a gyorsétteremek,ezért változott a helyzet :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 01. 22:08
Előzmény: #33146  Törölt felhasználó
#33147
Nem tudom mikor jártál arrafelé utoljára, mostanában a magyarokhoz képest már nem kövérek. Régen megdöbbentő volt odautazva látni mekkorák. Most kevesebb nagyon kövér van náluk, és közben nagyon sok magyar lett igen súlyos. Valójában már nem kövérebbek nálunk.
Törölt felhasználó 2021. 03. 01. 21:46
Előzmény: #33145  harlem
#33146
Kérdés ki számít túlsúlyosnak,az amerikaiakhoz képest csont,bőr a magyar.Ha jól sejtem itt elsősorban a valóban kövér emberekről lehet szó,azokból azért szerencsére nem sok van.
harlem
harlem 2021. 03. 01. 21:33
Előzmény: #33144  Törölt felhasználó
#33145
Törölt felhasználó 2021. 03. 01. 20:58
Előzmény: #33141  cintanyer
#33144
Az mondjuk egy jó oltóanyag ,ha nem a kínait választanám akkor pfizer lenne helyette ha beoltatnám magam.De már két Magyarországnyi lakosságra való oltóanyag rendelésünk van mi a fenét kezdünk ennyivel ,halvány fogalmam,mert,hogy jövőre egyik sem lesz már aktuális a mutáció miatt ,az elég valószínű
badsector1
badsector1 2021. 03. 01. 20:51
#33143
"Iskolabezárást követelnek a tanárok: futótűzként terjed a járvány az iskolákban, egyre több a beteg gyerek"
  
a csuti nyitni szeretne nem lezárni, ezért csak betegedjenek a magyar gyerekek az iskolában.
cintanyer 2021. 03. 01. 17:18
#33141
Most aztán van bőven lekötésünk, a Moderna duplán bepótolva:
https://koronavirus.gov.hu/cikkek/orszagos-tisztifoorvos-novelte-lekotott-pfizer-vakcina-mennyiseget-magyarorszag
.
Mindenkinek ajánlom a 444 adatvadászott covid oldalát:
https://444.hu/koronavirus-covid-19-jarvany-data

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek