Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 20:35
#31640
Phylaxa 2021. 01. 30. 17:29
Előzmény: #31633  tevelygo1
#31639
Megfertőződsz, tünetmentes vagy gyenge tünetekkel és pár hét múlva problémák jelentkeznek. Nem mondod, hogy nem olvastál róla?!
    
Semmit nem akartam kiemelni, mint amit írtam. Minden variánstól újrafertőződtek. Most éppen a dél-afrikaitól.
    
Az oltások hatásáról még nem tudok semmit.Amit írtam, az a valós vírusfertőződésekről szól.
algore 2021. 01. 30. 17:07
Előzmény: #31637  algore
#31638
Pl a visszavonast kovetelo tanulmany (nagyon szakmai, igyekszem majd egy hetkoznapibb, erthetobb zanzat csinalni hozza) :
http://cormandrostenreview.com/report/
algore 2021. 01. 30. 17:04
Előzmény: #31635  tevelygo1
#31637
Ezt a problemat hivjak a szakemberek "casedemic-nek". Az alapja pedig a PCR. Itt is nagyon sulyos osszeskuves szagu dolgok vannak a hatterben, esetleg irok rola. 
Ebben a problemahalmazban a kulcsfigura, Drosten, a nemet fokolompos, aki, ki tudja miert, kackac, januar 12-en nyujtotta be kesz publikaciojat, a Covid-19 PCR tesztelesehez es a zajlo jarvany PCR altali megfigyelesehez.Ezt 24 oran belul elfogadtak es azonnal publikaltak.  (ilyen nincs, ennyi ido alatt nem lehet ugynevezett peer-review-t vegezni, azaz ellenorizni egy publikacio tartalmat.) 
A WHO mar januar 12-en, vagy 13-an hivatkozott is ra.
Ez tobb dolog miatt erdekes. Az elso halalesetet januar 11-en jelentettek, azaz nem volt meg semmilyen jarvany. A WHO szerint nem volt kulonosebb aggodalomra ok, emberrol emberre csak korlatozottan terjed a virus, ha egyaltalan. Drosten megis kidolgozta a PCR diagnosztikat Covid-hoz. Ugy, hogy meg izolalt virussal sem rendelkezett hozza. Elvileg. Az egesz publikacio, es a PCR-os diagnosztika pedig annyi komoly sebbol verzik, hogy egy, a tema valodi szakertoibol allo csoport, a tavalyi ev soran izekre szedte az egesz tanulmanyt es koveteli a publikacio visszavonasat, mint tudomanyos ertelemben silany, es elfogadhatatlan minosegu munkat. 
Ehhez egy kiegeszites:
Magyar kollegakat kivancsisagbol megkerdeztem, covid-osztalyon es intenziv osztalyon. Soha nem kovettek ezt az eszement PCR-os baromsagot, amit Covidhoz kitalaltak, hanem a PCR alkalmazasanal es ertelmezesenel az eddigi gyakorlatot kovettek 2020 folyaman is, vegig. Pontosan azt a gyakorlatot, amihez most a WHO 2021-ben szeretne visszaterni. A celjaikat, barmik is voltak azok, elertek. A tovabbiakban nincs szukseg a "casedemic" fenntartasara. 
algore 2021. 01. 30. 16:45
Előzmény: #31630  tevelygo1
#31636
Ket okbol, egyreszt mert a klinikai vizsgalatok lebonyolitasat szabalyozo szervek nem engedelyezik a vizsgalatokat, vagy olyan feltetelekhez kotik amelyek nem teljesithetoek, vagy ertelmetlenne teszik azokat. Masreszt, a lejarato es felelemkelto kampanyok miatt, melyek szerint rendkivul veszelyes szerekrol van szo, nem lehetseges kello szamu onkentest toborozni. A megelozessel kapcsolatos vizsgalatokba nehezebb embereket bevonni, mint kezelessel kapcsolatos vizsgalatokba. 
Az USA-ban elinditottak egy jelentos, komoly, nagy letszamu vizsgalatot megelozes kerdeseben, azt az engedelyezo hatosag engedte, majd amikor mar latszott, hogy sikerul elinditani, eredmenyek is jottek volna, akkor elmeszelte. 
Hidroxiklorokinrol is van termeszetesen mindenfele egyeb vizsgalat,
bovebben pl itt, Literature Review fejezet:
http://hcqtrial.com/
tevelygo1 2021. 01. 30. 16:38
Előzmény: #31634  algore
#31635
Igen, ez nekem is feltűnt.
algore 2021. 01. 30. 16:35
Előzmény: #31629  tevelygo1
#31634
Ha a tunetmentesekkel nem foglalkoznank, nagyon nehez lenne mindent indoklo jarvany latszatat fenntartani, ugyanis egy orszagban sem erne el a hivatalos jarvanykuszobot az esetek szama.
(a tunetmentesek korabban sosem szamitottak "esetnek", csak a Covid kedveert valtoztattak a jatekszabalyokon, de a WHO friss ajanlasa szerint 2021-tol covid eseten sem kell esetnek tekinteni oket). 
tevelygo1 2021. 01. 30. 16:21
Előzmény: #31632  Phylaxa
#31633

Ha nincs tünet, akkor milyen probléma is jelentkezik utána? Legyél egyértelműbb, mert ez így valóban sajnos hülyeség, amit leírtál.
Az újrafertőződésről nem tudom, mit akartál kiemelni azzal, amit leírtál.
Phylaxa 2021. 01. 30. 16:12
Előzmény: #31629  tevelygo1
#31632
" Ha nincs tünet, kit érdekel a dolog?"
     
Sajnos sokakat. Ugyanis nemcsak a fertőzöttség probléma, hanem ami utána jelentkezik. Még mielőtt hülyeségekkel kezdünk el foglalkozni, informatikus vagyok, tehát csak azokból a tényekből tudok tájékozódni, amit eddig leírtak az egy év alatt.
    
Még egy dolog: az újrafertőződés az elsőtől és az azóta felbukkanó mutánsokból is bekövetkezett már sokszor. Ebből arra következtetek, hogy eddig bárhogy mutálódott újrafertőződtek emberek. Az lenne a jó, ha az újrafertőződés, ha bekövetkezik, akkor már ne okozzon akkora bajt, mint az előzőek. Bár erről még nem olvastam.
Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 16:12
#31631
2023 antrax lépfene?
tevelygo1 2021. 01. 30. 15:59
Előzmény: #31628  algore
#31630
Miért nem lehetséges befejezni/elindítani? Ivermectinről is vannak rendes vizsgálatok folyamatban.
tevelygo1 2021. 01. 30. 15:58
Előzmény: #31627  algore
#31629
Mint mondtam, abszolút alapoknál többet nem értek a vakcinákhoz, és szerintem te sem, ha nem vagy szakember. De az igaz, hogy csak a tüneteket mutatók alapján számolták a hatékonyságot (ez nem egyenlő súlyos megbetegedéssel). Viszont kb pont az is lenne a lényeg. Ha nincs tünet, kit érdekel a dolog? (Amennyiben a veszélyeztetetteket beoltottuk mind, meg azok is mind beoltatták magukat, akik pl félnek úgy, hogy nem veszélyeztetettek, vagy bármi)
algore 2021. 01. 30. 15:49
Előzmény: #31623  tevelygo1
#31628
Nem, nem azert nem foglalkoznak vele. Most is van minimum 100 study folyamatban csak prophylaxis vizsgalatra vagy elokeszites alatt, amit szeretnenek vegigvinni, es vagy befejezni nem lehetseges, vagy elinditani sem. 
algore 2021. 01. 30. 15:47
Előzmény: #31622  tevelygo1
#31627
A vakcina tudod hogy mukodik? Megprobalja minel nagyobb valaszra birni a termeszetes immunitast. A termeszetes immunitasnal sosem lesz jobb semmilyen vakcina, a vakcina oltas utan nem csinal semmit, a termeszetes immunitas fog dolgozni oltas utan is. Ami hatekonysagokat irogatnak vakcinakrol, az nem a fertozes megelozesi hatasossag, hanem a sulyos megbetegedes elkerulesenek eselye.
Egyik vakcinarol sem tudjuk hany %-ban ved akarmilyen megfertozodes ellen. 
De jo a propagandajuk, az latszik... 
tevelygo1 2021. 01. 30. 15:35
#31626

Az egyetlen dolog, ami miatt szívesen promotálom a népesség beoltását, mert akkor végre abbahagyják már ezt a hülye lezárásosdit. Tehát valójában kényszerítenek rá, hogy promotáljam, hogy támogassam.
De lehet, hogy nem kéne. Lehet, hangosabban kéne ellenezni. Mert különben folytatják, hogy jaj megfertőződött néhány ezer ember, és nincs nyájimmunitás, mert új mutáció és még nem oltottunk be mindenkit az új emlékeztető vakcinával, így legyen lockdown stb stb.
Ha ki lehetne zárni, hogy NEM lesz ilyen, hanem mehet tovább az élet SZABADON addig is, amíg mindenki meg nem kapta az emlékeztető oltását, akkor OK, akkor nagyon szívesen támogatom a népesség beoltását.
De akkor is csak azért, mert kényszerítenek rá. Józan ésszel, racionális, objektív, pártatlan érveléssel az jön ki*, hogy nem éri meg a teljes népességet beoltani a veszélyeztetetteken kívül. Csak akkor, ha kényszerítenek:))
Hát ez ennyi.
De ja, le vagyok döbbenve, hogy jönnek, jönnek a cikkek, hogy még mindig ne oldjunk fel SEMMI (!) korlátozást nyár végéig, mert addig nincs nyájimmunitás meg harmadik hullám lesz meg meg meg istentudja mi.
Nagyon durva ez már.
Valahogy ki kellene zökkenteni az emberiséget ebből az aránytalan pánikból.*: annak ellenére, hogy elismerem, hogy szépen működnek a vakcinák és alapvetően mindig is rajongtam az orvostudományért - ami miatt igazából rosszul is esik belegondolni, hogy nem mindig éri meg egy kezelést lefolytatni, vagy vakcinát beadatni, de hajlandó vagyok belegondolni, ha pártatlan akarok lenni, igen.
tevelygo1 2021. 01. 30. 15:27
Előzmény: #31623  tevelygo1
#31625
A 7 millió és 1400 lehet, hogy inkább 8 millió és 1600, de ugyanaz a vége a számításoknak
tevelygo1 2021. 01. 30. 15:24
Előzmény: #31623  tevelygo1
#31624
az első "nem bizonyítható" természetesen "bizonyítható"
tevelygo1 2021. 01. 30. 15:20
Előzmény: #31618  algore
#31623

Nem azért nem foglalkoznak már vele, mert nem teljesült az az alaptétel, hogy nem bizonyítható, hogy több haszna van, mint kára, ha sok emberen használnák ezt a cuccot? Ha nem bizonyítható, akkor nem használjuk.
A vakcináknál is lehet amúgy erről vitatkozni. Szerintem a veszélyeztetett csoportoknál bőven több haszna van, mint kára (esetleg nagyon öregeknél, nagyon betegeknél nem), a népesség többi részénél pedig nem igazán van sokkal több haszna, mint kára, ha van egyáltalán (a tippem, hogy van, de nem sok), ellenben jó sokba kerül a teljes népességet beoltani, főleg ha a képtelen "tökéletességre" törekszünk, hogy minden évben újra beoltunk mindenkit, és amíg be nem oltottunk mindenkit, addig lockdown.
Az orosz vakcináról éppen nemrég olvastam, hogy az oltottak 4,5%-ánál volt mellékhatás, és kb. 0,02%-nál volt súlyos mellékhatás. Szerintem a többinél is hasonlók az arányok.
Úgyhogy ha ez általánosságban igaz a koronavírus vakcinákra, akkor tényleg nincs túl sok extra haszna a károkhoz képest, ha a teljes népességet oltjuk vele. Mert mondjuk, hogy a kb. - mondjuk - 7 millió *nem veszélyeztetett* embert beoltjuk Magyarországon, akkor 1400 embernél lesz súlyos mellékhatás. Nem gondolom, hogy ennél sokkal több *nem veszélyeztetett* embert sújtana a koronavírussal fertőzés miatt súlyos betegség (netán halál). (De érvelhettek, adhattok számokat, hogy 1400-nál jelentősen több esetben lenne a fertőzésből adódó súlyos következmény.) Annak meg nem sok értelme, hogy nem beoltott időseket védjünk így, inkább tegyék náluk kötelezővé.
Én ettől függetlenül beoltatom magam, saját döntés alapján. (Van némi kis légzőrendszeri problémám, bár ha bármi gondom lehetne ebből, ez nem igazán lenne specifikus a koronavírusra, mert más vírus is okozott már vele problémát. Csak más vírusra nem csináltak hipergyorsan oltást:)) )
Ok, még lehet érvelni azzal, hogy kell a vakcina, mert full irtsuk ki a vírust, így tuti nem alakul ki nagyon gáz mutációja, de ez számomra már a szorongás, pánik kategória. Mivel nem racionális, kiegyensúlyozott érvelésből származó következtetés lenne. Nem tartaná be az arányosság alapelvét, stb.
tevelygo1 2021. 01. 30. 15:05
Előzmény: #31605  algore
#31622

Egyébként erről annyit, hogy: természetes úton kialakult immunitásról nem tudjuk, hány %-ban véd az újrafertőzés vagy a dél-afrikai mutánssal való fertőződés ellen. Azt hiszem a Novavaxról írták le nemrég, hogy 96%-ban véd az eredeti vírus ellen, 86%-ban a mutáns ellen. De lehet, hogy a természetes immunitás meg 88%-ban véd ellene:) Akkor a 12% még simán elkaphatja... és akkor lesznek ilyen cikkek persze. Nekem nem furcsa az a tény, hogy megfertőződtek a mutánssal néhányan.
Aztán ha a vakcina 50-70%-ban előzi meg a súlyos betegséget (de én úgy tudom, hogy 100%-ban), az sem feltétlenül jobb hatékonyság, mint ha csak simán elkapjuk a betegséget:) Az előnye a vakcinának alapból egyszerűen annyi, hogy nem kell átesni a teljes betegségen az immunitás kialakításához, így elkerülhetők az azzal járó kockázatok. Minden más előny bónusz.
Azt azért el tudom képzelni ráadásnak viszont, hogy a vakcina beadásával hatékonyabban alakítható ki az immunitás egyes természetes körülmények között megszerzett immunitáshoz képest. Mittomén, erősebben stimulálja az immunrendszert vagy bármi (nem értek hozzá egyébként).
De amúgy az teljesen rendben van, ha a vakcinának köszönhetően később enyhébb formában betegít csak meg valamilyen mutáns valamelyik későbbi szezonban... miért akarnak ennyire tökéletes védelmet meg tökéletesen kiirtani a vírust, bármiféle költség árán?!
Én értem amúgy, hogy szerinted az összeesküvés arról szól, hogy a vakcinagyártóknak legyen extra bevétele....... viszont nekem ez így nem elég kerek magyarázat.
Szerintem magyarázható pszichológiai tényezőkkel is, szal, hogy 1) az emberiség egy része még nem vette észre, hogy súlyosan bepánikolt (mert felszínes racionalitásnak látszó valamivel próbálják elkerülni) 2) eltérő értékrendszerek szerint akarnak javaslatokat tenni, sokszor nem hozzáértők, stb (tehát pl a virológiához vagy a járványtanhoz lehet értenek, de a logisztikához és a társadalmi kérdésekhez nem) 3) Groupthink/csoportnyomás és hasonló hatások 4) Még valszeg más pszichológia tényezők is vannak
Aztán politikailag nem tudom, mivel magyarázható még.
És még biztos, hogy ez sem mind elég magyarázat, még sok tényező lehet. Alaptétel, hogy sokszor adott jelenség csakis sok egybeeső tényező összeadásával magyarázható meg. Azon tényezők egybeesése nélkül nem merült volna fel a jelenség és szinte mindegyik tényező kell hozzá, nem elég 1-2 fő tényező/ok. Ez az életben sajnos nagyon igaz tud lenni. Nem olyan egyszerűek a dolgok:))
És akkor mindehhez hozzáadhatjuk a gyógyszergyártók érdekeit is persze, szóval persze hogy lehet, hogy az is hozzájárul a végeredményhez.
tevelygo1 2021. 01. 30. 14:50
Előzmény: #31619  algore
#31621
Szerinted miért nem merült fel akkor a lezárósdi és most miért igen?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek