Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 19:46
Előzmény: #31376  csendben
#31380
Amit én belinkeltem ott pont azt próbáltam megmutatni, hogy ez közel sem így van, akár 20x az eltérés az egyes területek között.
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 19:46
#31379
Országos koronavírus-tesztelés: egy százalék feletti aktuális fertőzöttséget mutat az újabb szlovákiai fordulóagynyomorékok
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 19:45
Előzmény: #31371  Törölt felhasználó
#31378
Vettem a fáradságot és 1 órát rászántam a témára német és angol oldalakon rohangáltam. Egész jól haladnak a fejlesztések, a tesztelések is megbízhatóak, viszont nagy a nyomás a gyártásokon, ezért célszerű óvatosnak lenni, hisz a minőségbiztosítás nagyon nehéz, főleg ha a gyártást kiszervezik mindenhova, mint a szputnyik esetében. Az AstraZeneca viszont már az oroszokkal működik együtt.
Nem nagyon marad más választás, minthogy beállni a sorba és várni a sorsonkat.
Igazán akkor lennék nyugodt, ha a gyártásra nehezedő nyomás nem lenne, ezt viszont a politikusok meg a jegybankok az elmúlt években elcseszték, így sajnos nagyon nagy a gazdaság felöl érkező nyomás.
Idei nyaralást még csak óvatosan lehet tervezgetni külföldre, EU-n kívűl meg inkább nem is tervezném.
algore 2021. 01. 24. 19:41
Előzmény: #31376  csendben
#31377
Ket eleg jo vegpont lezarasokat tekintve Kalifornia es Florida. Kalifornia rendkivul szigoru volt vegig, Florida pedig hirhedten/hiresen enyhe. 
csendben 2021. 01. 24. 19:32
Előzmény: #31374  algore
#31376
"Ha egy ev elteltevel pont ugyanannyi esete lett lakossagaranyosan annak, aki lezart, mint aki nem"
Mivel igazolod ezt az alaptalan állításodat? 
A Te táblázataidban melyik grafikon mutatja a lezáratlan esetet?
algore 2021. 01. 24. 19:04
Előzmény: #31374  algore
#31375
Az abran szereplo lezaro allam nov-decemberben tobb esetet hozott ossze, es meredekebb lefutassal, mint a nem-lezaro az elso hullamban. (a magyarazat, hogy a nem-lezaro esetben a masodik hullamra mar nagyobb nyajimmunitas volt, mint a lezaroban) 
algore 2021. 01. 24. 18:59
Előzmény: #31367  csendben
#31374
Ha egy ev elteltevel pont ugyanannyi esete lett lakossagaranyosan annak, aki lezart, mint aki nem, akkor mi ertelme volt a lezarasnak? Ugyanis ha a gorbe ellaposodott (es ellaposodott), akkor a maradek idoszakban a gorbe ott volt laposabb, ahol nem volt lezaras. Azaz ott volt meredekebb, ahol volt lezaras. Az ellapositas egy darabig mukodott, utana viszont kontraproduktiv lett.
Hogyan vedted meg az egeszsegugyet azzal, hogy a masodik hullamra sokkal meredekebb gorbet kaptal eredmenyul? 
Ez mennyiben eredmeny szerinted? 
Shut-up
Shut-up 2021. 01. 24. 18:55
Előzmény: #31371  Törölt felhasználó
#31373
Ahhoz az kellene, hogy ha azt mondom, be akarom adatni, akkor már holnap tudjak menni oltatni. A jelenlegi tendencia alapján még jövőre se lesz ilyen helyzet. Addig a tézised jogellenes.
algore 2021. 01. 24. 18:55
Előzmény: #31365  Törölt felhasználó
#31372
Ha lezarsz, akkor ugye csokken a terjedese a virusnak? Az R0. Ugye? Ha csokken a terjedes, akkor a lezaras utan kell valahol tetoznie - valamekkora atfutasi ido utan. A lezaras hogy a tokbe nem befolyasolja sehogyan szerinted a tetozest? Mivel magyarazod?
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 18:24
Előzmény: #31370  Törölt felhasználó
#31371
Én is ezt gondoltam. De itt tényleg csak az extra pesszimizmus, a mindenki hülye, csak én tudom jól hangulat uralkodik. 
A vakcina útlevelet én támogatnám, igaz nem kaptam még oltást, de úgy gondolom, akik megkapták az oltást, azoknak ugyanolyan alkotmányos joguk a szabad mozgás, mint akiket jelenleg korlátoznak. Arra várni, hogy az oltásellenesek beoltassák magukat, hááát. Akkor tényleg vége a világnak, miattuk pedig az oltott egyének miért legyenek korlátozva? Ők vállalták a vakcina általi bizonytalanságot, akkor legyen annyi joguk újra, hogy utazhassanak. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 18:07
Előzmény: #31369  Törölt felhasználó
#31370
Gondoltam olvashatok valami értelmeset az oltásokról, vakcinával kapcsolatos útlevélről vagy olyan dologról, ami az életünket valóban befolyásolhatja, amolyan hírportál előszűrőként, maradnak a külföldi hírportálok, mint hiteles források ebben a fidesz által elbaszott országban, ahol a bizalom a béka segge alatt.
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 17:46
Előzmény: #31364  Törölt felhasználó
#31369
"racionális"? Ez már komoly esettanulmány ami itt megy, de igazatok van, mindenki hülye. Na mentem is a bolondok házába, az ennél sokkal racionálisabb hely.
Shut-up
Shut-up 2021. 01. 24. 17:43
Előzmény: #31362  algore
#31368
Ne erőlködj, vannak még jónéhányan, akik azt akarják belelátni a dolgokba, hogy itt egy világkipusztító vírus garázdálkodik. Persze ezért rettegnek és tapsolnak a lezárásoknak.
csendben 2021. 01. 24. 17:39
Előzmény: #31361  algore
#31367
"1 eves idotavon ugyanannyi eseted lett, csak kicsit mas lefutassal. "
Éretm én,hogy eleged voölt Ceciliából,de Ő ésa többi virológus is azt hajtogatja -pont egy  éve!-,hogy az a cél,hogy a görbét ellaposítsák. Ezzel tehermentesítve -már amennyire lehet- az egészségügyet.
Azzal,amiket belinkeltél, csak azt bizonyítottad,hogy a lezárások működtek.Hogy mennyire hatásosan,az attól is függött,hogy hol,mikor és milyen mértékben alkalmazták őket.
Azt egy percig se állította normális ember,hogy a lezárásokkal meg lehet szüntetni a járvány terjedését.Én legalábbis nem emlékszem ilyenre....
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 17:13
Előzmény: #31365  Törölt felhasználó
#31366
Bocs, Y-nál és 5Y-nál ugyanannál az X-nél, ha egy hagyományos X, Y-os koordinátarendszert veszünk.
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 17:11
Előzmény: #31361  algore
#31365
A tetőzésnek mi köze a lezáráshoz???
Rajzolj már légyszives két haranggörbét ami ugyanakkor tetőzik, de az egyik X a másik 5X-nél. Integráld légyszi, számold ki a területét.
Ami 5X-nél tetőzött az bizony nagyobb lesz, erre megy ki a korlátozás, nem a tetőzés időpontjának meghatározására.
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 16:42
Előzmény: #31357  algore
#31364
Kár erőlködnöd itt. Amíg az oltásellenes tábor egy része a chipektől fél, amit az oltással ültetnének a testedbe, akkor gondolhatod mi értelme itt bármi racionális dolgot vázolni... Kiröhögnek, mert többen vannak. :)
Törölt felhasználó 2021. 01. 24. 16:42
#31363
talán nem is hagyományos uton terjed,hanem irányitják?orosz nobel dijas tudos akit ugye vagy megöltek ?
algore 2021. 01. 24. 16:37
Előzmény: #31360  Törölt felhasználó
#31362
Nem akarlak egyebkent meggyozni semmirol, felolem ugy ertelmezed az adatokat es abrakat, ahogy neked jol esik.
En csak ideteszem az abrakat, az ertelmezest meghagyom a tisztelt olvasonak. 
algore 2021. 01. 24. 16:36
Előzmény: #31360  Törölt felhasználó
#31361
Az osszes allamban, fuggetlenul a lezarasok minosegetol ugyanakkor tetozik a jarvany. Ami megegyezik a lezarasok nelkul a korabbi influenza jarvany tetozesevel.
Ha lenne hatasa a lezarasoknak, akkor eltero tetozeseket latnal. Eltero lefutast az influenzahoz kepest. 
Ehelyett azt latod, hogy a termeszet teszi a dolgat, es az embernek nincs ra hatasa, akar influenza, akar covid, akar lezarsz, akar nem, ugyanakkor tetozik. 
Sot, akar lezartal, akar nem, 1 eves idotavon ugyanannyi eseted lett, csak kicsit mas lefutassal. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek