Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sony123 2020. 12. 20. 20:07
Előzmény: #29839  totoro
#29840
Ez most téged komolyan mosolyra fakaszt? Azok az emberek, akik a TE életedet is próbálják megmenteni az első sorban, ezen TE képes vagy humorizálni. Ennyit rólad!
totoro
totoro 2020. 12. 20. 19:32
Előzmény: #29834  TBSC
#29839
A háziorvosokat nem nagyon sikerült megvédeni, a településünkön 3 van, ebből kettő idős, az egyik 80(!) feletti. Na ő be is nyelte a covidot, most kórházban van.
Gabesz76 2020. 12. 20. 19:24
Előzmény: #29837  antaltibor2
#29838
Te mitől parázol ennyire nagyon?? 
antaltibor2 2020. 12. 20. 19:06
#29837

Ráadásul a feleségem se kiváncsi rám, mondván hogy huhogó és félelemkeltő vagyok, de úgy gondolom, hogy semmi másról nincs szó, csak olvasottságról és tájékozottságról.
Igenis a biztonság kedvéért, a nemzetek min. 70-80 százalékos vakcinációjig szigorú lockdown kéne, hogy csökkentsük a terjedédést, a megbetegedést, a mutáció lehetőségét.
Szerintem 9 hónap szigor nem nagy ár lenne, hogy egy egytörzsű vírussal álljunk szemben, egy esetleges olyan helyzettel szemben, hogy 3-4 különböző olyan törzs van, ahol az antitestek csak csökkentett módon semlegesítik a vírust.
Nem mondom, hogy ez lesz, de a széleskörű átoltásig, a biztonság kedvéért, ez lenne a kötelező mimimum , látva az Angliai helyzetet is, szerintem ezt nem kell indokolni. És aki számára mégis kell, az meg megérdemli, ha a helyzet leszarása miatt, olyan helyzetbe kerül hogy évtizedekig a nyakán lesz egy megfoghatatlan , agyon mutálódott vírus. Mi a jobb? megfogni most, az elején, vagy szenvedni vele évtizedekig?
Törölt felhasználó 2020. 12. 20. 18:47
#29836
pomt anglia brexit,és amerika 2 a sátán országai,terjed az uj virus.nagyon hihetö.a határon nálunk meg dugo van
TBSC 2020. 12. 20. 18:46
Előzmény: #29833  antaltibor2
#29835
Ma is jött Londonból hat repülőgép. Mire az elvtársak felocsúdnak a vasárnapi leves után, még holnap is jön öt. Aztán rémülten keresik majd, hogy ilyen esetekre mit ír a népszavazásos védekezési terv.
TBSC 2020. 12. 20. 18:44
Előzmény: #29825  dmz
#29834
Váltani? Ebben három háziorvos volt érintett, nincs kire váltani, cseberből vederbe. Már vírus előtt is ez volt a helyzet, mostanra viszont teljesen lenullázódott a rendszer. A helyi kórházat felhívni, hát, sok sikert kivánok annak, aki ezt próbálja meg. Egymásnak sem veszik fel a telefont rendelés közben, nehogy beteget küldjön a kolléga. Az ország legnagyobb kórháza előtt a zebrán elütöttek egy mókust, két ember ment ki hozzá (több tucatnyi ablakból látni premier plánban a helyszínt), egy ápoló és egy urológus. És még őket is lebaxták, hogy miért nem hagyták a mentőre. Ehhez add hozzáa vírust és kb. ott vagyunk, hogy csak magadra számíthatsz.
antaltibor2 2020. 12. 20. 18:41
#29833

Sőt, sajnálom hogy nincs meg az Európai, Amerikai politikai erő és akarat az emberek teljes bezárására.Ugyanis, most , hogy kész vannak a vakcinák, most lenne a legfontosabb hogy leállítsuk a vírus terjedését, mint a keleti országokban, ugyanis ha hagyjuk terjedni, az csak növeli a mutációk  lehetőségét. Egyelőre az oltások védenek az összes keringő törzs ellen, de ha hagyjuk még az embereket csavarogni fél évig ugyanígy, akkor vajon mi lesz?
Tehát igenis most kussnak kéne lenni és lakat mindenki ajtóján a teljes beoltásig, mert egy esélyünk van, hogy kontrolláljuk a vírust a jelenlegi minimális genetikai diverzitással.
apocca
apocca 2020. 12. 20. 18:40
Előzmény: #29826  csendben
#29832
3 db laborminta az igen
antaltibor2 2020. 12. 20. 18:35
#29831

Majd ha a nyájimmunitás , vakcináció révén a napi esetszám 2-5 új beteg per nap lesz , akkor kidugom az orrom, de addig tuti nem.
Most is tele van a kórház olyanokkal, akik leszarták az egészet, nem szeretnék közéjük tartozni.
Pont az oltás, a fény az alagút végén, kellő ok arra, hogy megduplázzuk és megtriplázzuk az óvintézkedéseket , hisz nem mindegy, hogy az átoltás, milyen közösségi terjedési szint mellett történik meg.
antaltibor2 2020. 12. 20. 18:31
#29830

És kedves Fórumtársak, teljesen mindegy, hogy ki milyen a helyzet komolyságát lenézéő hozzászólást ír, egyértelműen hogy nem tudjuk, hogy mennyi a tényleges fertőzött, mennyi a tényleges tünetmentes, vagy, aki enyhébb tünetekkel ússza meg.
mivel egy életem van, nem kockáztatok a bizonytalanra. (és ismétlem, ezzel védem a közösségem is, nem csak magam is), és elég jópár ismerős, cimbi tapasztalata, aki fiatalon tüdő ödémával szenved és lehet hogy évekig (ha nem élete végéig) tüdőbeteg lesz a COVID miatt.
Szerintem mindenki , aki tehetei vigyázzon, de bárki bármit mond, én vigyázok.
Persze, lehet lehurrogni hogy rettegjek ahelyett hogy élném az életem. De miről is mondtam le? Hagymaszagú leheletekről plázákban, színházban? Azt hiszem, ez elviselhető lemondás, ha a közjót és a járványhelyzetet állítjuk ezzel szemben.
antaltibor2 2020. 12. 20. 18:24
#29829

Tisztában vagyok vele, hogy a vakcináció sem kockázatmentes, de elhanyagolható ahhoz a szörnyűséghez és hosszútávú szövődményekhez képest, amit sokan elszenvednek.
Szóval felőlem irhattok bármit, én egy ember illatát, leheletét nem vagyok hajlandó érezni maszk nélkül a következő fél évben, amíg el nem ér a vakcináció hozzám.
antaltibor2 2020. 12. 20. 18:23
#29828

Mivel az orvosi háttér, háziorvosok is bizonytalanok ilyen járványhelyzetben , nyilván  a minimális kockázat sem éri meg.
Ezzel védem magam, védem a közösségem. A lényeg, hogy a vírusnak minimális esélyt kell adni arra hogy terjedhessen.
Minden ezzel ellentétes vélemény mindenkinek a szíve joga, de nem csak az egyén önmagával és családjával szembeni felelősségéről van szó, hanem a közösséggel szembeniről is.
antaltibor2 2020. 12. 20. 18:21
#29827

Az, hogy ki és mit ír nem érdekel, én csak elmondom, hogy én mit csináltam/csinálok.
A családom teljes mértékig pajzsolva van. kizárólag FFP2-es maszkban megyünk közösségbe, home-officeban dolgozunk és a vakcináció lehetőségéig 0,01 százalék esélyt sem adok magam és családom számára a fertőződésre.
Nyáron szabadtéren mászkáltunk , jártunk strandra, szabadon étterembe, mert a számok lehetővé tették. Most teljesen bezárkóztunk.
Ha a munkahelyem nem teszi többé lehetővé (egyelőre megoldható volt) a home office-ot, akkor felélem a tartalékaim, amik min. 1 évre elegek.
Ez a vírus kiszámíthatatlan, az emberek 50 százalékának semmi problémát nem okoz, a fennmaradó 50 százalékból 40 százaléknak nincs nagy gondja, otthon kiheveri, de így is túl nagy a kockázat, amit nem vagyok hajlandó felvállalni.
Tudom, hogy mozgatni kell a gazdaságot, ellátást, életet, de ennek kétlem, hogy elengedhetetlen része lenne a karácsonyi plázai nyomorgás...én kizárom a fertőzés lehetőségét a vakcináig teljes mértékéig.
Ha mindenki így gondolkodna, nem is létezne a probléma.
csendben 2020. 12. 20. 17:24
Előzmény: #29814  Törölt felhasználó
#29826
Magyarország2020. 50. hétA figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett ..
becslés szerint..
 megállapítható, hogy 2020. december 7 - 13. között az országban 6 700 fő fordult orvoshoz..
influenzaszerű tünetekkel..
Az 50. héten orvoshoz fordult betegek kormegoszlása az alábbiak szerint alakult: a betegek 20,1%-a 0-14 éves gyermek, 35,6%-a 15-34 éves fiatal felnőtt volt, 31,0%-uk a 35-59 évesek, 13,3%-uk pedig a 60 éven felüliek korcsoportjába tartozott.Az 50. héten a Nemzeti Népegészségügyi Központ,..
 Nemzeti Influenza Referencia Laboratóriumába érkezett 3 mintából az elvégzett vizsgálatok influenza vírust nem mutattak ki.A kórházi alapú influenza surveillance keretén belül a fekvőbeteg-ellátó intézmények által ellátott betegeknél kezdeményezett, laboratóriumi vizsgálattal igazolt influenza pozitív eredményről nem érkezett jelentés..
Az 50. héten nem jelentettek influenzaszerű megbetegedések halmozódását.
dmz 2020. 12. 20. 17:19
Előzmény: #29823  TBSC
#29825
Több különböző dologról beszélünk, de ezeket nem kellene összemosni. Az elsők között voltam, akik már augusztusban jelezték itt a fórumon, hogy ha hasonló arányban veszik félvállról az emberek ezt a járványt, mint amit a topikban megfordulók reprezentálnak, akkor novemberre olyan terhelés vár az egészségügyi ellátórendszerre, amit nem látott békeidőben. És ha másért nem is, az egészségügyi dolgozók munkájának megkönnyítése miatt lehetnének még a laza csávók is körültekintőbb annál, mint ahogyan itt viselkednek. Nem tudom miért nem eszmélt a lakosság időben, mert még csak nem is hirtelen, hanem hosszú hónapok alatt történt mindez, de ez a lehetőség lassan bezáródott és ilyenkor kevés dolgot lehet tenni, ha az ellátórendszer kapacitásai ennyire ki vannak feszítve. De az öngyógyszerezés nem alternatíva semmire. Ha valakinek súlyos tünetei vannak és a háziorvosa nem elérhető, akkor hívja fel a helyi kórházat/rendelőintézetet és beszéljen valakivel, aki segít eldönteni, hogy a tünetei alapján otthon gyógyuljon tovább vagy pedig ellátásra szorul. Szerintem előbb-utóbb fog találni olyat, aki segít. Hosszabb távon gondolkodva pedig érdemes lehet háziorvost váltani.
Sony123 2020. 12. 20. 16:13
Előzmény: #29823  TBSC
#29824
Sajnos ez így van! Azzal még tetézném, hogy az én háziorvosom 79 éves, és az összes többi kollégája 55-nél fiatalabb. Na most az összes kollégát átrendelték, így rámaradt a teljes rendelő, amit normál műszakban négy orvos rendelt! Azért gondoljon már mindenki ebbe, hogy négy orvos helyett egy 79 éves orvosnak kell rendelnie. Maradjunk annyiban, hogy nem irigylem.
TBSC 2020. 12. 20. 15:33
Előzmény: #29821  dmz
#29823
Akinek súlyosabb tünetei vannak, az beszéljen orvossal, persze. Az én háziorvosomat az utóbbi két hónapban lehetetlen elérni, a rendelési idő első percétől az utolsóig félre van téve a telefon. Rendelési idő után egy perccel kicseng, de már senki nem veszi fel. Tudom, hetekig próbálkoztam beszélgetni vele az influenza elleni oltás miatt. Ha odamész, 10 perc alatt jön ki az asszisztens és kelletlenül elküld a pi.ba. Ha tüneted van, rád csapja az ajtót (de akkor nem is mehetsz oda, mert tilos). ha szerzel magadnak egy oltést és odaviszed, hogy adja be, úgy néz rád, mintha a Holdról jöttél volna le, hogy ő nem szúr betegeket. (És ő fog megmenteni az anfilaxiás sokktól, ha kell, miután valahogy beadta neked az orosz oltást, haha, persze. 30 éve végzett az egyetemen, amikor még azt tanították, hogy 200 NE D-vitamin halálos adag és azóta semmilyen komoly továbbképzésben nem részesült). Ha mentőt hívsz, mert tüneteid vannak, azt mondják, hogy majd jönnek. Aztán öt napig nem történik semmi, te meg otthon ülsz a három gyerekkel addig, se munka, se óvoda, se iskola. Aztán elmész saját pénzen és kiderül, hogy csak nátha. A mintavevők azóta is jönnek (három hete volt). Ha nagyon szarul vagy és mentőt hívsz, másfél nap után kijönnek, elvisznek egy 220 km-re lévő kórházba, ahol két napig semmilyen egészségügyi személyzet rád sem néz, majd harmadik napon sztetoszkópos hallgatásra bemondja az orvos, hogy covidos tüdőgyuszi. Megröntgenezni az egész ott töltött idő alatt nem röntgeneznek meg, mert ahhoz át kellene vinni egy másik épületbe és utána fertőtleníteni a röntgengépet. Ágynál használható karos röntgengép egy megyei kórházban nincs. Egy hét után kidobnak, mert kell a hely másnak, saját úton végzett teszted még 10 nap múlva is pozitív. A család otthon maradt részének se karantén, se matrica, sem teszt, mert a háziorvos elfelejti a bejelentést. Már újra otthon vagy, mire egy másik családtag is tünetes lesz és felhívja a háziorvost, aki akkor jön rá, hogy karanténba kellett volna menni, piros matrica, anyámtyúkja. Elméleti karanténnak 10 nap múlva vége, te felhívod a háziorvost, hogy szeretnél egy negatív tesztet, mire aszongya, hogy lejárt a tíz nap, nyugodtan menj dolgozni, majd rád teszi a telefont. Magánúton végzett teszt még három nappal később is pozitív. Mindegyik rokonokkal történt meg. Van orvos is a családban, barátai, kollégái azt mondják, van olyan osztály, ahol a lélegeztetőgépről élve levett betegek aránya 0%.
Kit kérdezzen meg szerinted a beteg, hogy szedhet-e ivermectint (tegyük fel, hogy van otthon a kamrában a hivatalosan EU-ban emberi használatra engedélyezett vényköteles gyógyszerből)? A fogalmatlan és elérhetetlen háziorvost? A berángatott negyedéves medikust, aki kijön a mentővel? A 112-öt? És ha megkérdezi, melyik hallott róla? Ha nem hallott róla, ő hol nézi meg? Csak nem ugyanott, ahol te magad is bármikor meg tudod nézni? Ezek helyett én simán be fogom csapni a másfél ml propilalkoholt, ha akár minimális esélye is van, hogy el tudom kerülni. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem hat.   
TBSC 2020. 12. 20. 15:02
Előzmény: #29806  totoro
#29822
A tárgyilagosság meg az igazság elhallgatása két teljesen különböző dolog. Azért ne kelljen már seggre esni egy írás előtt, mert hazugságok helyett csak féligazságokat tartalmaz.
dmz 2020. 12. 20. 11:49
Előzmény: #29805  TBSC
#29821
Azt, hogy más nincs benne, nem a tájékoztatóból kellene tudni, hanem a gyártástechnológiára vonatkozó minőségbiztosítási szabványokból, ami sok esetben elmaradhat a humán készítményekre vonatkozó minőségbiztosítási követelményektől. Másrészt pedig nem jó ötlet orvosi felügyelet nélkül bármilyen vényköteles gyógyszert szedni, mert minden gyógyszernél mérlegelni kell, hogy más készítményekkel együtt szedve pl okozhat olyan interakciókat, amiről pl a közösségi médiában nem kap senki tájékoztatást. Tehát ez totális zsákutca, hogy állatgyógyászati szereket szednek emberek, egyáltalán mérlegelik ezt. Aki koronavírusos és súlyosabb tünetei vannak, az beszéljen orvossal öngyógyszerezés helyett. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek