Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsombéki 2020. 11. 29. 16:15
Előzmény: #28700  tevelygo1
#28720
Ha nem vagy járványtagadó, akkor lehet nem neked szólt?
Zsombéki 2020. 11. 29. 16:14
Előzmény: #28699  kukker
#28719

Nem teszik a valóság meine Führer cukorborsó barátom?
Akkor maradj csöndbe te is és marad hely a szerveren másnak is!
tevelygo1 2020. 11. 29. 16:12
Előzmény: #28465  dmz
#28718

Ezt most látom, válaszolok rá. Hát nem, nemcsak tologatom a tényeket, vagy ha igen akkor te is. :P Már csak azért is, mert elég sok a red herring abban, amit írtál nekem.
Nem kérdőjeleztem meg külön, hogy aeroszollal fertőz, azt írtam, hogy nem bizonyított, hogy pontosan mi a helyzet ezen a téren, mert többféle tanulmány van erről (persze lehet, hogy azóta kijött valami ahol kétséget kizáróan bizonyították, hogy alapvetően aeroszollal fertőz). De a lényeg az aeroszol témában az volt, hogy amennyiben igaz, hogy így fertőz a vírus főleg, akkor hatástalanok a textilmaszkok, mivel azok ez ellen egyáltalán nem védenek (és nem csökkentik a levegőbe kerülő vírusok mennyiségét sem akkor). A textilmaszkok viseléséről egyébként is a tanulmányok azt mutatják, hogy nem sokat javít bármin is, sőt elvileg a komolyabb maszkokat is megfelelően kell igazítani, hogy tényleg hatékonyak legyenek. Én sajnálom, hogy ezt mutatják a tanulmányok, mert örülnék neki, ha elég lenne a sima maszkot viselni. Arra meg várhatunk, hogy mindenki komoly maszkot kapjon, amit még megfelelően is igazítanak az emberhez.
Arról is sokféle vélekedés van, hogy a tünetek megjelenése előtt fertőz vagy utána és hogy pontosan mikor ezen belül. Ezt azért jegyeztem meg, mert nem kéne erről azt terjeszteni, hogy jaj ez a vírus az apokalipszis vírus, mert bármikor bárhol fertőzhet baromi könnyen (ha ez igaz lenne akkor már 100 millió ember meghalt volna benne vagy még több). Tavasszal is csomó ember be volt pánikoltatva, és olyanokat kérdeztek tőlem, hogy ha kiállunk az erkélyre, akkor a szomszédtól elkaphatjuk-e és belehalhatunk???? Nem viccelek, tényleg ilyenek voltak. A 40% pedig nevetséges szám, mert csak arra jó, hogy az érzelmeket korbácsoljuk fel tovább. Nem, nem kell mindent belevenni a komoly kockázatok felméréséhez. A covid betegségbe 40% hal meg/rokkan bele a teljes népességben? Ez messze nem igaz.
algore 2020. 11. 29. 16:01
Előzmény: #28713  tevelygo1
#28717
Egyezzunk meg abban, hogy HCQ temaban akkor fogsz tolem kerdezni, ha tenyleg elolvasod az osszefoglalast, amihez linket adtam, es ami nagyjabol osszefoglalja a tudomanyos helyzetet, 100-200 studyval minimum.1-2 study nem oszt nem szoroz, ha van kozel ezer study. Osszessegeben kell oket nezni. Tessek, a link megegyszer:
http://hcqtrial.com/
algore 2020. 11. 29. 15:56
Előzmény: #28711  tevelygo1
#28716
Az ivermectinrol nem allitottam hogy covid ellenes csodaszer. Az csak dmz kollega hazudozasa. Ha utananeztel, miert gondolod hogy nagy dozisban adjak? Nem nagy dozisban adjak, sem latin-amerikaban, sem floridaban. Lehet hogy meg van minek utananezni. Azsiaban nem az ivermectint hasznaljak, hanem a HCQ-t. Soroljam melyek azok? Esetleg elolvasod azt a linket, amit arra adtam? 
algore 2020. 11. 29. 15:50
Előzmény: #28692  tevelygo1
#28715
Mi kell meg? Biztato retrospektiv etedmenyek vannak, ahol - ha figyelmesen olvasnad - nem 30x, hanem a teljesen normalis 1x dozist adtak. Es ugy tunik csokkentette a halalozast, sulyos esetekben is. Ami azert volna jelentos, mert pont sulyos esetekre nincs igazan gyogyszer. 
algore 2020. 11. 29. 15:47
Előzmény: #28693  dmz
#28714
Csodaszer, ugy altalaban. Reszletesen leirtam miert es mire, es adtam hozza linket. Nincs koze a covidhoz. Covidra nem irtam, hogy hatasos vagy nem hatasos. Csak annyit irtam, hogy nem igaz hogy 100x-os dozisban adjak, es nem igaz hogy ne lenne normal dozisban engedelyezve bizonyos orszagokban. Pontosabban olvasni, kevesebbet fustologni. 
tevelygo1 2020. 11. 29. 15:47
Előzmény: #28710  algore
#28713

Tudom értelmezni. Ez van benne:
"Its withdrawal is seen as a boost to backers of the decades-old anti-malarial drug, who include US President Donald Trump and his Brazilian counterpart Jair Bolsonaro.
“It’s very politicized – there is a group, probably not particularly small, who have learned to mistrust science and scientists, and this just feeds into that narrative,” Gabe Kelen, a professor of emergency medicine at Johns Hopkins University, told AFP.
This is despite the fact that even without The Lancet paper, evidence has been building against hydroxychloroquine’s use against Covid-19.
On Friday, results from a fourth randomized controlled trial – carefully designed human experiments considered the most robust form of clinical investigation – showed it had no impact against the virus."
algore 2020. 11. 29. 15:44
Előzmény: #28689  dmz
#28712
Mondjuk, ha 2018-hoz hasonlitasz, akkor almat hasonlitasz kortehez, ugyanis a CDC csak es kizarolagosan a covidra vonatkozoan megvaltoztatta a halaloki dokumentalas szabalyait. Amugy torvenybe utkozo modon, mert a felugyeleti szerveket megkerulte. Csak mondom. 
tevelygo1 2020. 11. 29. 15:44
Előzmény: #28708  algore
#28711

Ne haragudj de én már utánanéztem, sőt linkeltem is pár dolgot abban a hozzászólásban, amire reagáltál itt, úgyhogy ez nem talált be....
Nyilván nem mindegy, hogyan végezték azokat a study-kat, és erre fel is hívtam a figyelmed pont az előbb. Az ivermectinről linkeltem is korábban a topicban korrekt és tudományos összefoglalót (laikusok számára kérdés-felelek formátumban is), ami alapján bizony nem feltétlenül csodaszer (az összefoglaló egy kutatóintézet oldaláról származik, ahol kutatják ezt is, sőt ha jól rémlik dél-amerikaiak voltak)
Azt kérdeztem tőled, melyik ázsiai országban használják hivatalosan és sikerrel, ha ezt az egyszerű kérdést nehéz megválaszolni, persze kihagyhatod, de az is elég jelzésértékű lesz....
algore 2020. 11. 29. 15:42
Előzmény: #28687  tevelygo1
#28710
Sot, legalabb a sajat linkjeidet olvasd el, amiben eppen a Surgisphere botranyrol van szo, a hamis kutatasrol, amit vissza kellett vonni, es ami a HCQ ellenes hulyesegek alapja. Az szol ellene, es azt mar visszavontak. Amig a sajat linkjeidet sem tudod ertelmezni, addig mit varsz? 
tevelygo1 2020. 11. 29. 15:40
Előzmény: #28702  dmz
#28709

"számos", jó lenne ha valami konkrétum is lenne a pánikkeltés helyett
Pl. ha van hihető forrásból származó cikk, ahol összefoglalják - konkrét számokban is - ezt az influenzával összehasonlítva, linkeld nyugodtan.
algore 2020. 11. 29. 15:39
Előzmény: #28687  tevelygo1
#28708
Nezd, linkeltem osszefoglalast tobb szaz study-hoz. Aki komolyan akar a temaval a foglalkozni, vegye a faradtsagot hogy legalabb azt megnezi. Sem a HCQ-t, sem az ivermectint nem kell nagy dozisban alkalmazni. Amig valaki nem hajlando minimalis energiat sem beletenni, hogy megismerje a temat, addig en hiaba is irok barmi egyebet, falra nem hanyunk. Azsia meg rohog rajtunk, meg europa azon reszen aki benyeli a hulyesegeket. 
kukker 2020. 11. 29. 15:38
Előzmény: #28702  dmz
#28707

Szerintem nem érted, hogy én miről beszéltem.
Segítek, bár oda van írva.
A kolléga leírta, hogy micsoda soha nem látott szenvedés van erős sportembernél is. Ami eddig nem is volt még senkinél, ugyi a világban soha más egyéb betegségnél.
Én meg leírtam, hogy sokkal nagyobbat elszenvedtem már 4-5 éve influenzával - mint mait itt ő elsírt önmagáról - átlagon felüli, sportos fizikummal.
Na innen fuss neki még egyszer.
tevelygo1 2020. 11. 29. 15:37
Előzmény: #28704  fenytkerek
#28706
Lol, nem náthás voltam. Leírtam, hogy egyáltalán nem nátha volt, sőt. Úgyhogy befoghatod. Köszi.
tevelygo1 2020. 11. 29. 15:36
Előzmény: #28698  dmz
#28705

Kérlek ne adj olyat a számba, amit nem mondtam, bár ha pitcairnnak szántad, oké (bár nem figyeltem a korábbi hozzászólásait). Én az alapján, amit olvasni lehet a témában, nyilván úgy tudom, hogy eleve gyengébb immunrendszerű vagy idős embereknél bőven nagyobb a kockázat, hogy kialakul a covid súlyos formája, a tüdőgyulladással együtt. Azt pedig hogy honnan tudjuk, hogy hamarosan meghaltak volna, azt statisztikai alapon gondolom, mivel igen magas életkorú emberekről van szó, sok betegséggel. Kevésbé jellemző, hogy idős emberek úgy halnak meg, hogy előtte nem voltak túl betegek, amennyire tudom. Ezzel nem aztmondom, hogy áá haljanak meg nyugodtan...remélem ilyen félreértés véletlenül sem adódik. Az oltást is be fogom adatni, hogy hozzájáruljak a "nyájimmunitáshoz". Úgy gondolom, az oltás beadatásának kisebb a költsége, mint a haszna/előnye. Nem is értem, miért húzódoznak tőle elég sokan nálunk, más országokban sokkal nyitottabbak az oltás beadatására. (Meg úgyis erőltetni fogják a kormányok :), lehet nem lehet menni egyes helyekre oltásigazolvány nélkül majd állítólag, ezt én túlzásnak tartom, dehát az idióta lockdown-nál azért ez is jobb.)
Szóval, annak, amit írtam, az volt a lényege, hogy nem igaz, hogy a vírus mindenkire egyformán veszélyes, és hogy ne keltsük a pánikot erről. Nagyon zavar mindig, amikor ilyen híreket olvasok, ahol keltik tovább a pánikot olyanokkal, hogy ki tudja, milyen hosszú távú mellékhatása lesz a sok fiatalnál, akik elkapták a vírust. Hihetetlen csúsztatásnak tartom, amit pusztán az érzelmi indíttatás (pánik) motivál, gondolom, és elég durva ezt figyelni kívülállóként (olyan értelemben kívülálló, hogy én nem szeretném, ha ilyen érzelmek befolyásolnának, amikor véleményt formálok). De azthiszem, ezt már leírtam egypárszor ebben a topicban régebben.
fenytkerek 2020. 11. 29. 15:36
Előzmény: #28700  tevelygo1
#28704
ő elkapta a virust és tapasztalat alapján irt, te, saját szavaid szerint is, lehet h elkaptad, de lehet h csak náthás voltál, vagy ki tudja mibajod volt. ..mégis kinek lehet hinni?... költői kérdés volt.
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 29. 15:35
Előzmény: #28695  Zsombéki
#28703
Én jelentkezem,mert tavasszal átestem a kvíruson. Bergamóból jöttem haza február végén és egy lájtos influenzán estem át. Szóval nem haltam meg.
dmz 2020. 11. 29. 15:34
Előzmény: #28699  kukker
#28702
Hát pedig ez a vírus számos olyan szövődményt okoz, ami az influenzánál vagy nagyon ritka vagy egyáltalán nem jellemző. 
badsector1
badsector1 2020. 11. 29. 15:25
Előzmény: #28688  tevelygo1
#28701
"és nem kell 20 percet a betegek közvetlen közelében töltenem a gondolatkísérletedben ugye, "
  
Pont az lenne a lényeg, hogy elkapd a covidot majd első kézből számolhatnál be a tapasztalatokról.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek