Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 12:09
#28640
38 777 022 Idei művi vetélésekmocskos állatok,mi ez a virushoz képest ,lusta gyümölcsei a Teremtésnek
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 12:03
Előzmény: #28638  Törölt felhasználó
#28639
mellik tavaszig sátánfajzatok
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 12:03
#28638
Német gazdasági miniszter: tavaszig maradnak a részleges lezárások a koronavírus miatt
algore 2020. 11. 28. 11:50
Előzmény: #28634  totoro
#28637
Marmint eltero a te elemzesedhez kepest. 
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 28. 11:50
Előzmény: #28634  totoro
#28636
Szóval még mindig ott tartasz, hogy a többség dacból utasítja el az oltást? Nem véletlenül azért, mert semmit nem tudunk róla, csak fél év alatt összedobtak valamit? A feleséged ezt nem magyarázta el?
algore 2020. 11. 28. 11:50
Előzmény: #28634  totoro
#28635
Szerintem meg lehet mindketto racionalis, csak eltero risk-benefit elemzessel mogotte. 
totoro
totoro 2020. 11. 28. 11:35
Előzmény: #28633  Shut-up
#28634
Szerintem mindkettő a racionális gondolkodás elutasítása és érzelmi alapú döntéshozatal, kb. egy tőről fakad.  
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 28. 11:22
Előzmény: #28621  totoro
#28633
Hehehhe, még a végén kiderül, hogy te mész szembe a forgalommal. De hát sokan még akkor se látják be, hogy nme mindenki gondolkodik úgy, mint te. Ezt el kell fogadni. Mondjuk azt nem értem, hogy mi az összefüggés a nem-oltás és orbán megválasztása között...
algore 2020. 11. 28. 10:45
Előzmény: #28631  algore
#28632
Az en ertelmezesemben, a hivatalosan irasban rogzitett intezmenyi vagy nemzeti protokollok nem szurkezonasak, bar engedellyel persze azok sem rendelkeznek. Ami ettol eltero alkalmazas, az a szurkezona, hiszen semmilyen hivatalos alatamasztassal nem rendelkeznek, sem tudomanyos, sem szakmai oldalrol. 
algore 2020. 11. 28. 10:43
Előzmény: #28630  dmz
#28631
Tobb szaz, lassan tobb ezer klinikai vizsgalat all rendelkezesre, szamos orszagban a hivatalos covid ellatasi protokoll resze pl a HCQ adasa, a gyogyszer eredeti indikacioinak megfelelo, vagy annal alacsonyabb dozisban. Egyetlen hivatalos ellatasi protokoll sincs, ami joval magasabb dozist alkalmazna. Ami egyebkent a gyogyszer hatasjellemzoinek ismereteben teljesen termeszetes is.
A hivatalos, kihirdetett intezmenyi vagy esetleg nemzeti ellatasi protokollok is termeszetesen a te ertelmezesedben szurkezonasak, es az engedelyezesi folyamat miatt marad is igy covid eseten nagyon sokaig. Nagyjabol minden egyeb terapiara is, csak az valahogy nem szurt szemet :) 
dmz 2020. 11. 28. 10:19
Előzmény: #28629  algore
#28630
Covid indikációra jelenleg az összes terápia szürkezónás, mivel nem állnak rendelkezésre megfelelően dokumentált klinikai vizsgálatok, ami alapján erre a terápiás alkalmazásra is engedélyeztetni lehetne. A szürkezónás terápiák között többféle megközelítés létezik, de a döntő többségük jóval magasabb dózist alkalmaz, mint ami a gyógyszer eredeti indikációiban szerepel. 
algore 2020. 11. 28. 10:08
Előzmény: #28627  dmz
#28629
Mint irtam, egyesek a szurkezonara hivatkozva probaljak hitelteleniteni a szereket, es figyelmen kivul hagyni a hivatalos, es biztonsagos vizsgalatokat es alkalmazasi modokat. A HCQ-val pont ugyanez tortent, pont ilyen modszerrel, amit lassan kenytelenek feladni a legelvetemultebbek is. Es ami egyebkent sok tizezer ember halalhoz jarult kozvetetten hozza, a terapia korlatozasa miatt, es a totoro altal vart, robanasszeru elterjedes lassitasa miatt. Neked sok kitartast, hogy tovabb bird a munkat.
Ha esetleg szakmai alapon szeretnel hozzaallni, javaslom a hivatalos kutatasokat, es nem a 'szurkezonat'. 
Mas terapiak eseten is a szurkezonas alkalmazasok alapjan iteled meg a biztonsagossagot es hatasodsagot? Mondjuk Paracetamol eseten is? 
Ugye hogy nem? 
totoro
totoro 2020. 11. 28. 10:01
Előzmény: #28624  Törölt felhasználó
#28628
Ebben teljesen igazad van, én is ha tehetem azt fogom választani ami nem kiforratlan. Ez az egyetlen a piacon jelenleg a kínai sinovac, az összes többi valamennyire kísérleti történet - még az orosz is adenovírus hordozóval operál, magyarul egy élő bár betegséget nem okozó vírust nyomnak beléd, ami elvileg ártalmatlan, de azért engem zavarna, az oxfordi majomvírusosról már nem is beszélve. És ezekről még nincs több éves tapasztalat, kipróbált de azért új technológiák, én sem vagyok velük szemben száz százalékosan nyugodt.
A sinovac elölt vírus, gyakorlatilag ugyanaz a technológia, és egyebekben ugyanaz az összetétele, hordozóanyag stb. mint amivel nálunk is sok éve oltják az influenzát. Magyarul egy bevált, kipróbált technológia, nekem ezzel semmi fenntartásom nincs, jöhet bármikor. Persze ha egyáltalán választható lesz, ha nem akkor a kétségek ellenére a kockázat/hozam elv mellett, aminek értékelésére a tőzsde azért már megtanított, jöhet az ami épp lesz.
dmz 2020. 11. 28. 09:59
Előzmény: #28625  algore
#28627
Szokás szerint neked kellene először tájékozódni. A linkedben is szereplő _éves_ dózis többszörösét adják naponta egyes szürkezónás terápiákban, több napos terápiaként. Ilyen dózisokra semmilyen toxikusság vizsgálat nem történt. 
algore 2020. 11. 28. 09:53
Előzmény: #28622  totoro
#28626
Roviden: tevedsz. A naivitasod mosolyogtato, de sajnos a vilag nem igy mukodik. Mind hidroxiklorokinra, mind ivermectinre, sokkal, nagysagrendekkel jobb eredmenyek vannak, mint pl remdesivirre. Mindket szer evtizedek ota ismert, biztonsagi profiljuk tudott, oriasi tapasztalat epult fel az alkalmazasuk kapcsan. Marha olcso szerek. A 'piac' megis 'robbanasszeruen' a sokkal (1000x) dragabb es nem hatekony remdesivirt adja. Az orvosok klorokint is, mast is, stikaban adnak. Ha piac mukodne nem lenne szukseg titokban adni, hanem piaci alapon nyiltan.
(vannak orszagok, lassan a fel vilag, ahol egyebkent 'robbanasszeruen' elterjedt a HCQ, sot, Europaban is nehezen de kezd terjedni. Az ivermectin le van maradva, de ugyanazzal a szembeszellel kuzd, mint a HCQ, es mint ami az itteni forumbol is jon) 
Szoval sok van e vilagon, Horatio. 
Bizony gyakran van hogy biztonsagos, bevalt szereket nem lehet elterjeszteni, sot olyan is van hogy egyszer csak betiltjak evtizedek utan. Lass csodat, van draga helyettesito alternativa mindig. 
algore 2020. 11. 28. 09:44
Előzmény: #28620  dmz
#28625
Szerintem te az in vitro vizsgalatra gondolsz, aminek ilyen ertelemben semmi jelentosege vagy relevanciaja nincsen. Petri cseszeben olyan dozist alkalmazol, amilyet akarsz. In vivo vizsgalat nem sok van, de pl egy floridai retrospektiv analizis, ami biztatonak is tekintheto, az egyebkent elfogadott dozist alkalmazta. Nem 100x-os dozist, hanem a tobb evtizede alkalmazott dozist.
Megjegyzem, hidroxiklorokinnal ugyanez ment, oriasi dozisokra hivatkozva probaltak egyesek hitelteleniteni a biztonsagossagat, holott nincs szo arrol, hogy human terapiara, egyebkent evtizedek ota biztonsagosan alkalmazott szereket, ne a biztonsagos dozisban adnanak tomegesen, vagy javasolna barmilyen protokoll. 
Mielott a biztonsagossagarol 'dezinformalsz' itt ugye :) 
Tajekozodni, tajekozodni. 
Arrol nem beszelve, hogy milyen idozitessel, milyen strategiaval adva mutatnak hatasossagot (in vivo tapasztalatok alapjan), semmi ertelme sincs magas dozisban adni, vagy nem megfelelo idozitessel. Akkor nem hatasos, es lehet verni a tamtamot, hogy nem is hat. Tudni kell alkalmazni oket, ismerni a hatasprofiljukat, mint barmi egyeb szert. Barmi egyeb szert is lehet rosszul alkalmazni, es akkor maris nem fog hatni. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 28. 09:41
Előzmény: #28621  totoro
#28624
Minden elismerésem az őszinte leírásért. Viszont ne ítélkezz ilyen gyorsan, ez a vakcina fejlesztés gyanúsan gyors.
Hány gyógyszer van már a világon, hány kereszt tesztet végezhettek el? Meddig jó egyáltalán? Részemről is bőven adódik kérdés.
Egyelőre inkább vigyázok magamra és nem kell, hogy más vigyázzon rám.
dmz 2020. 11. 28. 09:39
Előzmény: #28621  totoro
#28623
Sajnos nagyon sok a dezinformáció, ami rossz irányba viszi el az értékítéletet. Egyébként fatihszultán és shut-up rettegőzése után érdemes lenne bevezetni az oltásrettegők fogalmat. Ami ráadásul jóval indokoltabb elnevezés, ha a valóságot nézzük. Ez a járvány bizonyítottan ölt meg többezer magyar embert és az elvégzett több tízezer fős és folyamatosan bővülő klinikai tesztek alapján a legcsekélyebb okunk sincs feltételezni, hogy az oltás komolyabb mellékhatásokat okozna. Információhiány és a közösségi média együtt csodákra képes, ha az egyébként sem éppen objektív emberi döntéshozatal minőségét kell tovább rongálni.
totoro
totoro 2020. 11. 28. 09:29
Előzmény: #28601  algore
#28622
Senki nem vitatta, hogy az ivermectin egy rendkívüli szer. Rendkívül hatékony féreghajtó, milliók életét mentette és menti meg a trópusokon. De attól még én továbbra is azt mondom, hogy ha hatásos lenne a covid ellen, akkor már rég használnák szélesebb körben. Ezek az eredmények amikre a cikkek is hivatkoznak (és amelyek jó része minden tudományosságot nélkülöző megfigyelés) zömmel tavasziak, ha valósak lettek volna, akkor pillanatok alatt robbanásszerűen elterjedt volna, legalább a hivatkozott országokban, és legalább azokban már széles körben használnák. Már november van, de semmivel sem jutott előrébb a történet.
totoro
totoro 2020. 11. 28. 09:24
#28621

A mai 152 halotthoz sajnos sokat nem lehet hozzáfűzni.
Más: Feleségem (kétdiplomás) büszkén újságolta, hogy felmérték a munkahelyükön (állami szféra) hogy hányan igényelnek oltást. A 18 főből 1 mondta, hogy ő igen. Megkérdeztem, hogy remélem te voltál az az egy. "Hát ő nem hülye, mit képzelek én". Sok mindent megmutatott ez a járvány, többek között az ország szellemi állapotát is (feleségemről eddig is tudtam, hogy érzelmi lény, a szakmájában nagyon jó, de néhány dologban nagyon nőből van, de azért így is mellbevágott a korlátoltsága a témában, kb. jó ideje olyan ez a kérdés nálunk mintha Shut-uppal élnék együtt, örök harc :) ). Szóval, ezek után mit csodálkozom én, ha százszor is megválasztják Orbánt, és szép lassan királysággá alakulunk, az lenne furcsa ha nem így történne.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek