Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 22:24
Törölt hozzászólás
#28340
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 22:24
Törölt hozzászólás
#28339
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 22:24
Törölt hozzászólás
#28338
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 22:24
Törölt hozzászólás
#28337
tevelygo1 2020. 11. 24. 22:22
Előzmény: #27563  dmz
#28336
Erre is válaszolok még. De, kieshet több orvos stb., én azt írtam, hogy nem érdemes automatikusan egyenes arányosságot feltételezni...  Az nem bizonyított, hogy mennyire fertőz tünetek nélkül lappangási idő alatt, az sem, hogy aeroszollal mennyire fertőz, de mondjuk ha utóbbi igaz, akkor szinte felesleges a textilmaszkok viselése sajnos. Még egyszer mondom, nem a tökéletességre kell törekedni, lehet külön kezelni egy fokig, és az már elég. Nem kell A meg B csoport azon túl. Logisztikailag legalább ugyanannyira megoldható, mint a lockdown, azt is kiviteleztük nemde? (Most nem arra gondolok h ismételten már nem kivitelezhető hosszú távon.) A 40% egy nevetséges szám, messze nem ennyi, te elvileg intelligens  embernek tartod magadat ugye, viszont nem kéne ilyen számokkal jönnöd akkor. A Diamond Princess amire jó példa, az pont, hogy mennyire felülbecsülték az elején a halálozást. Közösségi gyorsteszteléssel semmi bajom, az a kérdés, hogy ez a jobb megoldás vagy a Barrington, ezt már nem az én tisztem eldönteni, hogy melyik. Esetleg lehet a kettő együtt. Csak az a biztos, hogy mindkettő jobb, mint az ismételt lezárósdi :)) A közösségi gyorstesztelés is kockázatos, ha mellette nem védjük eléggé az öregeket és az igazán súlyos betegeket (akiknek az aránya NEM 40%).
tevelygo1 2020. 11. 24. 22:12
Előzmény: #28334  Törölt felhasználó
#28335
Értem, hogy más az értékrendszered. Nekem is más, én nem szeretném a napomat virtuális dolgokkal, videójátékokkal tölteni. Kompromisszumok persze kellenek, de az nem a lockdown. Az fenntarthatatlan ebben a formában. Ha valamilyen változtatásra, kompromisszumra szükség van a gazdaságban, azt nem így kell megoldani. Pl. kibocsátás csökkentése, az rendben van. Ismételgetett lockdown nem. Sajnos szerintem igenis elég rossz "megoldás", és nem pánik, hanem logikus átgondolás eredménye, hogy így látom. Ja, és nekem az túl fekete-fehér hogy a járvány előtti élet az csak "fogyasztás" meg "utazgatás".
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 22:09
Előzmény: #28331  tevelygo1
#28334
Sok a kérdés nem fogok tudni mindre válaszolni, de igyekszem.
Nem vagyok orvos csak a hírek alapján tájékozódom, főleg cnn és spiegel. WHO szerint nagyon jó, de sajnos csak rövid ideig fog védelmet nyújtani, egyelőre nem is tudni pontosan, hogy mennyi ideig. Lehetnek mellékhatások, amelyek nem sokkal gyengébbek, mint maga a vírus jó pár esetben. Nem én vagyok a célpont, időseknek valszeg jobb, de ott is kell majd figyelni, hogy mikor kinek, hisz nagyobb a krónikus betegségek száma, ezekről sincs még pontos infó. Minden vegyi anyag bevitele elváltozást okoz, a maszk nem.
Durva lezárások alatt nem a mostanit értettem, hanem inkább a tavaszit. És igen időnként szükség van rá, amíg nincs megfelelő infó a vakcináról, amihez nekem évek kellenének. Addig minél ritkábban szükségszerűen zárni kell és életstílusnak átalakulni.
Én is kérdezek: miért kell azonnal pánikszerűen ragaszkodni a járvány előtti élethez? Fogyasztunk és utazgatunk, majd rinyálunk, hogy egyre jobban tönkretesszük a környezetünket, ennek van értelme? Háborúba torkolló erőforráshiánynak van értelme?
Ennyi embert eltartani nem lehet már kompromisszumok nélkül és nekem egy digitális világban a lokális erőforrásokra épülő rendszer sokkal szimpatikusabb.
Válassz te is problémát és rájössz, hogy a mostani igazából nem is olyan vészes.
tevelygo1 2020. 11. 24. 22:07
Előzmény: #27559  dmz
#28333
Látom válaszoltál nekem a múltkor, akkor erre még válaszolok. Ne haragudj, de erre a kérdésedre csak visszakérdezni lehet... milyen okunk lenne azt gondolni, hogy tudna pont még háromszorozni innen, illetve mennyi idő alatt történne ez meg? Az nem válasz, hogy eddig mi történt a múltban, nem lehet azt feltételezni automatikusan, hogy a jövő is pontosan ugyanúgy fog kinézni. Konkrét feltételekről kérdeztelek, mi alapján modelleznéd így. Mert pár darab számból nem lehet, az túl fekete-fehér modell, és nem életszerű. Az atombombához hasonlítva se lehet "modellezni". :)) De gondolom, hogy nem vagy járványügyi szakértő.
Mondjuk beszélhetünk arról, hogy pl. az USA-ban sem lett extrémgyors exponenciális terjedés annak ellenére, hogy nem voltak ott tavasz óta lezárások. Tesztelés se sokkal több ott, mint itt, stb. Svédeknél se volt soha olyan a járvány terjedése.
És egyáltalán nem mindegy, hogy mit feltételezünk, főleg, ha lezárásokkal akarják "megoldani" a dolgot....ha sokkal hamarabb zárnak le mindent, mint, hogy tényleg olyan nagyon elterjedt volna a járvány, az nagyon nem jó.A többiről. Én elég nevetségesnek tartom azt a gondolkodásmódot, hogy mindent az emberi butaságra kellene fogni. Ott kezdődik a dolog, hogy eleve nem egyformán óvatosak az emberek személyiségvonás szintjén, nem egyforma az emberek értékrendszere, nem egyformák a prioritások/nem mindenkinek ugyanaz a fontos, nem is mindenkire vonatkozik ugyanakkora kockázat. Ennek semmi köze az intelligenciához. De azt észrevettem, hogy elég egysíkúan nézed az embereket itt a fórumon és en bloc a népességet is lebutáztad, tehát pusztán, mert ideges vagy valami miatt, már jogosnak tartod az arrogancia gyakorlását. Védeni szeretnéd az embereket a vírustól? Mert fontosak számodra az emberek? Akkor miért hülyézel le annyi embert, aki nem úgy cselekszik, mint te szeretnéd, illetve miért nem tisztelsz senkit, aki más szempontokat hoz fel úgy, hogy nem elég "technikai" az érvelése? Nyilván vannak idióta emberek is, de biztos, hogy mindenki aki szembemegy veled az autópályán az már buta, hülye? Pusztán, mert épp ideges vagy? Esetleg gondolkozz el azon, hogy következetesebb és korrektebb értékrendszert alakíts ki. Ha már fontosak neked annyira az emberek, hogy egy fórumon sok-sok hozzászólást írj arról, hogy szerinted hogyan kellene védeni őket a vírustól.
tevelygo1 2020. 11. 24. 21:36
Előzmény: #28261  Törölt felhasználó
#28332
A 2-3 hét durva lockdown semmire nem jó, utána folytatódik megint a vírus terjedése. Az oltással lehet csak megállítani teljesen, vagy le lehet szarni, hogy meghal sok öreg (sok, vagy kicsit kevesebb, ha van pár intézkedés pl tesztelés). Lehet választani. Mert az nem opció, hogy még sok ismételt lockdown.
tevelygo1 2020. 11. 24. 21:30
Előzmény: #28207  Törölt felhasználó
#28331

Mi bajod az oltással? Neked nem elég, hogy több tízezer, százezer emberen tesztelték már? Mi lenne mégis elég neked? Ki mondta neked, hogy szar az oltás, csak azért, mert nem tíz évig fejlesztették? Mégis mennyire értesz hozzá? Orvos vagy, netán kutató?
Vagy másképp kérdezem: Maszkot bírsz viselni, de az oltást nem bírod beadatni magadnak?? Ebben mi is a logika? Azt elhiszed, hogy maszkviselésnek van értelme, de azt nem, hogy az oltásnak is van értelme? Meg a "kis szabadságkorlátozás" oké, de az oltás nem?? Mi alapján döntöttél így mégis?
Oltás nélkül mégis hogy képzeled el a továbbiakat, 10 évig legyenek még rendszeres lezárások??
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 24. 19:31
Előzmény: #28329  Törölt felhasználó
#28330
Valószínű a többség tudna infót nyújtani.
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 19:26
Előzmény: #28328  Shut-up
#28329
Azért kösz, gondoltam egy gazdasági fórumon ez is megmozgatja az embert, de mégsem, akkor jegeljük.
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 24. 18:37
Előzmény: #28323  Törölt felhasználó
#28328
Hát erre én nem tudok statisztikát nyújtani, soha nem volt hitelem.
totoro
totoro 2020. 11. 24. 18:23
#28327
65 éves korában elhunyt Böröndi Tamás – tudatta Facebookon a Vidám Színpad társulata  - az első hírekben még nem szerepelt, de ő is koronavírus fertőzés miatt vesztette életét.
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 17:31
#28325
nem engedem az oltást a magyaroknak és aki magyar nem oltat,aki bujt aki nem megyek
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 17:26
#28324
Kellemetlen mellékhatásai lehetnek a koronavírus-vakcináknak, mégis fontos, hogy fölvegyük az oltástés halált is okoz a mellékhatás,gyerünk csináljuk meg ugyis sokan vagyunk,éljen lkjen a nemzeet.
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 15:39
Előzmény: #28320  Shut-up
#28323
:)
Kiszámoltam, hogy eddig kb 7 napot volt távol az ovitól a gyerek a covid miatt, ebből kb 5-t lett volna távol várhatóan egyéb betegségek miatt, amit az alacsony létszám és egyéb miatt valszeg megúszutt, szóval nem oly durva az arány. Persze ehhez jön még majd hozzá a mostani 5.
Egy másik statisztikára is kíváncsi lennék. Kinek, mennyire jött jól a moratórium? 
Nekem eddig kb. 1 milla maradt a számlán és nem volt rá szükségem, simán törlesztettem volna enélkül is, moratórium vége nem lesz gond. Céges és egyéb érintettségek nincsenek.
Megköszönném, ha megírnátok. Nem titkolt szándékom, hogy megértsem a mostani tőzsdei szárnyalást illetve megsaccoljam, mi várható a moratórium feloldása utáni helyzetet.
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 15:32
Előzmény: #28320  Shut-up
#28322
ov eröszakkal beadatja .megbukik mert nem szavaznak rá,amugy ha mégis a magyar kibuvik belöle,orvosokak kapnak hálapénzt hogy ne oltsák be
Törölt felhasználó 2020. 11. 24. 15:25
Előzmény: #28320  Shut-up
#28321
magyarok többsége nem adatja be,ugyan birka itt mindenki ,de nem annyira mint a többi ország népei,

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek