Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 11. 21. 13:34
Előzmény: #28028  Shut-up
#28080
szerintem a kutya sem olvassa a mocskos szájú személyeskedéssel vegyített áltudományos ömlengéseit:)
pitcairn2 2020. 11. 21. 13:33
Előzmény: #28025  dmz
#28079
no még egyszer:
a szikár valóság kb. az lenne, hogy un. "koronavírussal elhalálozott" kategóriában mindenütt ugyanannyi az átlagéletkor mint a születéskor várható átlagos élettartam és ezzel kb. mindent elmondtunk erről az izéről...
pitcairn2 2020. 11. 21. 13:32
Előzmény: #28025  dmz
#28078
+ még annyi lenne a valóság, hogy a 2008 óta tartó pénznyomtatás egészen szürreális fokozatba kapcsolt március óta, de hál istennek ez már senkit sem érdekel mivel itt van ez az izé:)
+ az un. "korlátozások" miatt árinfláció sincs..
hisz mindenki otthon kuksol akár akar akár nem...
pitcairn2 2020. 11. 21. 13:29
Előzmény: #28025  dmz
#28077
a szikár valóság kb. az lenne, hogy un. "koronavírussal elhalálozott" kategóriában mindenütt ugyanannyi az átlagéletkor mint a születéskor várható átlagos élettartam és kb. mindent elmondtunk erről az izéről...
dmz 2020. 11. 21. 13:23
Előzmény: #28075  algore
#28076
Akkor elmondom én helyetted, megnéztem a cikket és a semmit ragozod. Három óra orvosi maszkhasználat után a mért eltérés nagyon csekély és a cikk konklúziója szerint a felhasználhatósága limitált, mivel nem elég nagy mintán végezték. Tehát akkor hogyan lesz ebből fizikai terhelés nélkül oxigénhiányos állapot? Nagy a csend.
algore 2020. 11. 21. 13:09
Előzmény: #28066  dmz
#28075
Az a baj ezzel a stilussal, ahogy alazni igyekszel masokat, hogy rohadtul ciki am, amikor kiderul, hogy akit szemelyeskedve alaztal, megis jobban tudta nalad. Mert ha en hulye, szenne alazott fogalmatlan vagyok, akkor te ezek fenyeben megis micsoda? :))
Na, eleg volt az illemtanarsagbol, ugyis hiabavalo a te esetedben. 
Tovabbi jo alazodast magadban. Over and out. Remelem nem baj, hogy nem fogok mar reagalni rad, minden le van irva, ami a temaban relevans. Tudom, hogy te vegtelen mennyisegben tudnal ezen meg erolkodni, es fogsz is :) 
dmz 2020. 11. 21. 13:05
Előzmény: #28070  algore
#28074
Ebben a tanulmányban messze nem volt ilyesmiről szó, másrészt ha van is ilyen, ebből pont nem derült ki a legfontosabb, mindennek a mértéke. A mai méréstechnológiával ki tudjuk mérni egy pohár vízről is, hogy üvegpohárban tartották-e, pedig az üveg elvileg kb oldhatatlan. Senkit nem érdekel, hogy ki tudjuk-e mérni, ha nincs tényleges élettani hatása. Ismeretterjesztés szintjén arról mesélj, hogy terhelés nélkül hogyan lesz ebből oxigénhiányos állapot, mert azt nem sikerült megértened, hogy a kardiológiai és laboreltéréseket az okozta. És akkor azt már meg sem kérdezem, hogy ha ez a hatás a maszknál is kérdéses, akkor a maszklevétel után állítólagosan bekövetkező másodlagos töredék hatásokra hogyan lesz majd igaz hétköznapi helyzetekben, ami nem atlétákat jelent.  
algore 2020. 11. 21. 12:57
Előzmény: #28071  algore
#28073
Van boven egyeb szakirodalom a temaban, en az ismeretterjesztesi szakaszt ezzel lezartam, gugli segit barkinek, ha el akar melyedni. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 21. 12:56
Előzmény: #28070  algore
#28072
Ha meg ez igaz akkor nyilván nem volt igazam hogy azt mondtam hogy nyílván igaza van. Na el is húzok :))
algore 2020. 11. 21. 12:56
Előzmény: #28070  algore
#28071
Jo, segitek, tessek, ez pl 2014, journal of lung and resp research.
Conclusion
In conclusion, there is an increase of nasal resistance upon removal of N95 respirator and surgical facemask after 3hours wearing which potentially due to nasal physiological changes, instead of the size of nasal airways. The nasal resistance was not recovered even after 1.5hours removal of respirator/facemask
algore 2020. 11. 21. 12:49
Előzmény: #28062  dmz
#28070
Joszandeku ismeretterjesztes celjabol:
Tobbszor mondtam, nezz utana, olvass utana. Morfologiai valtozasok es egyeb elettani valtozasok jonnek letre, elsosorban az orrban, es orrnyalkahartyaban, amelyek 1,5 oraval a maszk levetele utan is megmaradnak es kimutathatoak. Igen, egy kis szovetdarab hatasara, barmilyen hihetetlenul is hangzik neked. Nem fogom tobbszor elmondani, nagyfiu vagy, megtalalod a vonatkozo kutatasokat. En pontosan ertem, mirol beszelsz, ezert pontosan tudom hogy nem vagy tisztaban a tudomanyos eredmenyekkel. 2011-tol ismert ez a dolog, viszonylag uj. Elsore nekem is meglepo volt. Neked is az lesz. Ha nem nezel utana, biztos nem fogod belatni es megerteni. 
Ugyan guglizd mar meg... 
dmz 2020. 11. 21. 12:45
Előzmény: #28068  PusztaPutyin
#28069
Egyelőre nem tartunk ott, hogy olyasmit beidézzek, ami nem volt leírva. Tehát így volt, ha nélkül. Én ritkán kezdek továbbra is suttyóban nyomod felütéssel stilisztikai tanácsadást és ritkán mondok tartalmi részekre vonatkozó egyértelmű állásfoglalást, ha azokat nem is olvastam el. De te biztosan jobban csinálod ezeket. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 21. 12:31
Előzmény: #28066  dmz
#28068
Ha így volt akkor nyilvánvalóan ebben neked van igazad. Mindent nem fogok elolvasni, akkor se ha szerinted nevetségessé válok, mert nekem nem ér annyit hogy ne váljak nevetségessé a szemedben, hogy itt olvassam a férfias tusátokat egész nap. Nevetséges elvárás volna a részedről, nem? Stilisztikai tanáccsal szerettelek volna ellátni, hát istenem, arra meg nincs igény, én ezt túlélem. Na további szép napot.
dmz 2020. 11. 21. 12:29
Előzmény: #28065  PusztaPutyin
#28067
Nem hozzád, hanem a konkrét teljesítményedhez. Ha két hozzászólásban az összes kifogásolható fordulat felét találod meg és azt csak az egyik félnél, akkor szerintem jogosan méltattam ezt
dmz 2020. 11. 21. 12:27
Előzmény: #28064  PusztaPutyin
#28066
Tedd meg saját magadnak azt a szívességet, hogy ha már beleszólsz valamibe, akkor előtte azt végigolvasod, hogy pontosan mibe. Ha ezt nem teszed meg, akkor nevetségessé válsz. 
Idézem akkor, hogy mit nem ért a szakértőnk: 
"es mint irtam, ez a legzesi ellenallas novekedes a maszk levetele utan minimum 1,5 oraval is kimutathato!"
Szerintem itt már nyugodtan lehet röhögni, mert ezzel nem lehet mást tenni. Nyilván emlékezett valamire, de aki érti is, hogy miről beszél, az pontosan tudja, hogy legfeljebb a relatív oxigénhiányos állapotra vonatkozhatott ez. Aki csak nagyképűsködik vele, az meg így jár, hogy szénné alázza magát. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 21. 12:26
Előzmény: #28063  dmz
#28065
köszönöm hogy hozzám is van pár rossz szavad, mi mindig olyan faszákat beszélgetünk
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 21. 12:15
Előzmény: #28062  dmz
#28064

Látom továbbra is suttyóban nyomod és azon az se segít ha szakszerűnek tűnő szavakat használsz. Ha a maszkot leveszik a levegőáramlás helyreáll, de lehetnek megmaradó hatások. Ez nem bonyolult. Ha valaki három percig kurvaerősen szorítja a nyakadat, olyankor például ha abbahagyja akkor elmúlik a szorítás, de te már nem leszel a régi. Nem olvastam el az összes faszkardozásodat, úgyhogy nem elemeztem a részleteket, de ez szemet szúrt.
Na csövi.
dmz 2020. 11. 21. 12:13
Előzmény: #28060  PusztaPutyin
#28063
Nem felejtettél el kigyűjteni néhány szót? Pl kispofa, pofátlan, vergődni, nyomorult, okoska. Objektív látásmóddal téged sem sújtott az élet. 
dmz 2020. 11. 21. 12:07
Előzmény: #28057  algore
#28062
Az a legnagyobb baj, hogy nem is érted, amiről beszélsz. Az orvosi maszk esetében több szövetrétegen keresztül lélegzünk. Hogy a fenébe ne csökkentené ez adott légzési munka mellett az effektív levegőáramlást? Ha leveszed a maszkot, akkor ez a hatás viszont az összehordott ostobaságod ellenére sem fog megmaradni, mert nem légzőszervi morfológiai eltérés okozta, hanem egy külső faktor, egy száj elé kerülő szövet áramlási ellenállása, ami értelemszerűen nem marad meg maszk nélkül. A csökkent effektív levegőáramlás esetében pedig terhelésre megjelennek olyan kardiológiai és anaerob folyamatokat jelző laboreltérések, amik az elégtelenné váló oxigénáramlás okozatai. Ezek viszont nem jelennek meg, ha nem keletkezik az oxigénellátásban szük keresztmetszet. Kb olyan szinten nyomod, mint amikor a rendszerváltáskor az orosztanárokat átképezték angoltanárnak és jobb híján bemagolták azt, amit nem teljesen értettek. 
algore 2020. 11. 21. 11:42
Előzmény: #28060  PusztaPutyin
#28061
Tutira. De nem enged, es nem engedi el. Es nem lesz parbeszed. Velem sem. Az utolso mohikan is meghalt :) 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek