Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2020. 11. 09. 09:54
#26840
Mi a fenétől van, hogy egyik nap 100, a másikon meg 50 ember hal meg? Furcsa ekkora ingadozás (vagy platóztunk szombaton, és elkezdett dolgozni a nyájimmunitás).
badsector1
badsector1 2020. 11. 09. 09:23
#26839
"Egyre hosszabbak a várólisták az influenza elleni oltásra, a vakcina miatt aggódnak az orvosok"
"Sok körzetben kétséges, hogy jut-e vakcina a krónikus betegeknek."
  
Influenza vakcina kevés, de kaphat helyette lélegeztetőgépet.
euler 2020. 11. 09. 07:42
#26838
A csehek jelenleg világelsők az egy főre eső halálozásban. Az idősorokból az látszik, hogy két hetes késéssel követjük őket, jelenleg a hatodik helyen állunk és most a második hullámban Kelet-Közép Európában a legrosszabb a helyzet.
A régióban már mindenki sokkal szigorúbb intézkedéseket hozott mint mi.
"A magyar kormány viszont a jelek szerint megpróbál a végsőkig kivárni. Az egészségügyi rendszerünk száguld a fal felé, és a kormányt úgy kellene félrerántani, hogy a mozdulat és a valódi elfordulás között 3-4 hetes csúszás van"
Komoly szigorítások nélkül beszűkült a mozgásterünk, a kormány mégis kivárásra játszik
Knight Tyris 2020. 11. 09. 01:35
Előzmény: #26835  Törölt felhasználó
#26837

Kedves Virág,
.
sokan idézik, hogy nincs többlethalálozás Magyarországon. Ezzel kapcsolatban az alábbi ábra részletesen bemutatja mért. A kulcs, hogy januártól március utolsó hetéig jelentősen kevesebben haltak meg mint előző évben.
.
Aztán, ahogy tavasszal elért minket a coronavírus kb. 5 hetes folyamatos többlethalálozás alakult ki. Utána nincs trend, de az újbóli felfutás még ezen az ábrán nincs rajt.
.
https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/h/a/l/halalozasi-tobblet-hetente201028-408468.png.
Jól látható, hogy már a minimális év eleji fertőzésnek is volt hatása.
(Az aggregált adatokból történő következtetések levonását, pedig az első közel 3 hónap miatt el kell felejteni).
dmz 2020. 11. 09. 00:26
Előzmény: #26835  Törölt felhasználó
#26836
Szeptemberig bezárólag valóban. Azért külön pluszpont jár, ha valaki szerint egy éppen felfutóban levő járványnál a halálozásokat év elejétől aggregáltan érdemes nézni. 
algore 2020. 11. 08. 23:26
Előzmény: #26808  tevelygo1
#26834
En ertem, amit irtal, csak nincs ertelme :)
Szerinted sincs ertelme, hogy igy abrazoljak, de ugy gondolod megis errol van szo. Feltetelezed, hogy a 'srac', aki egesz eleteben statisztikazott, ilyen alap hibat ejt, es te, bar ossze-vissza kevered a halmazokat, de eszreveszed. Nem szamoltal utana, az hogy "szerintem nem azt abrazolta" az nem igazan utanaszamolas :) 
Ha tenyleg utana akarsz gondolni, a kulonbozo halmazokat az odatartozo ICD diagnozisok alapjan tudod jobban kovetni. Akkor talan nem fogsz halmazelmeletileg elbukni, bar nem valoszinu. A megoldast megadtam. 
U. I: pont errol szol a CDC statisztikazas, ne legyen egyszeruen attekintheto, mondjuk neked, es egy adatbanyasz szakember kell hogy atlassa jobban a szamokat. Ahelyett hogy eleve attekinthetoen biztositanak mindenki szamara. 
TBSC 2020. 11. 08. 23:22
Előzmény: #26827  Törölt felhasználó
#26833
Azok az orvosok nem értik, akiket amúgy kilóra megvesznek a gyógyszercégek, hogy csinálják meg ezeket a study-kat nekik éppen csak (és akkor még nagyon udvariasan fogalmaztam) a kívánalmaknak megfelelő betegeket bevonva?
tevelygo1 2020. 11. 08. 22:51
Előzmény: #26830  Törölt felhasználó
#26832
Az sejtem, melyik gyógyszer, láttam a vitákat, hogy igazából nem túl hatásos egyes tanulmányok szerint.
tevelygo1 2020. 11. 08. 22:50
Előzmény: #26826  Törölt felhasználó
#26831
Igen, az lehet, hogy másképp látjuk valamiért. Én úgy gondolom, hogy fontos kérdés, melyik intézkedés életszerű, és nem mindegy a költség/haszon aránya, stb. Amúgy ha másképp gondoljuk, az önmagában abszolút nem gond, és részemről oké az eszmecsere/információcsere, ha bizonyos színvonalat sikerül megtartani (tehát nincs személyeskedés) :)
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 22:47
Előzmény: #26825  tevelygo1
#26830

Volt egyszer egy gyógyszer amelyet kifejlesztettek egy betegségre és nem működött.
Most eladták véletlenül egy másik betegségre, mert arra működik, hát biztosan nagyon jó.
Arra jó volt, hogy 7 dollárról 3600 dollárra menjen az ára.
tevelygo1 2020. 11. 08. 22:44
Előzmény: #26769  euler
#26829
Mert csak az lehet h mi és a csehek elrontották a nemtommit :)
Tavasszal meg mi csináltuk jól, pedig csak mázlink volt :) Akkor nálunk még nem jött be úgy az 1. hullám, mint nyugaton, amikor ugyanúgy lezártunk mint a többiek. Most éljük át, amit máshol tavasszal átéltek.
Szóval ja tuti mindent elrontottunk pedig esetleg annyiról van csak szó h ez egy ilyen vírus, ami túl új és nem triviális számunkra...? És nincs értelme túlzottan életszerűtlen intézkedéseket hozni?
Az országos teszteléses megoldás mondjuk még nem életszerűtlen.
Az viszont lehet, hogy az életszerűtlen elvárás, hogy úgy csináljuk a kontaktkutatást rögtön, mint a tapasztalattal rendelkező ázsiai országok. Persze tök jó lenne ha tudnánk úgy már most!!
De minek a depis hibáztatósdi?
De attól még persze lehet idegesnek lenni, hogy olyat se lépnek meg, amit tényleg meg lehetne. (Én is ideges tudok lenni amiatt.) Pl. hogy nem is informálódnak arról, mit csinálnak az ázsiai országokban, vagy országos tesztelés, idősek karanténja, stb.
Nekem csak az nem tetszik, ha automatikusan arra a hirtelen, átgondolatlan és érzelmileg elfogult következtetésre ugrunk, hogy "valamit nagyon elrontottunk". Mert a depizés sehova nem vezet.
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 22:44
Előzmény: #26825  tevelygo1
#26828
Az elejére pedig olyan szívesen válaszolnék, mert bizsergeti az ujjamat :), de nem teszem.
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 22:42
Előzmény: #26825  tevelygo1
#26827

"Abban az összeesküvéselméletben meg nem nagyon hiszek h direkt nem foglalkoznak vele, mert túl olcsó lenne és nem lenne haszna a gyógyszergyáraknak rajta"
Sajnos pedig orvosok nem értik, hogy egy bizonyos gyógyszergyártó csoport miért rendel meg bizonyos gyógyszerekről amelyek hatástalanok tanulmányokat, mintha működnének.
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 22:38
Előzmény: #26824  tevelygo1
#26826
Lockdown párti vagyok, de nem gondolom, hogy tagadod a vírust. Inkább úgy gondolom, hogy az egészségügy problémáit a vírusból adódóan nem méred fel elég pontosan. Másképp látjuk teljesen. 
tevelygo1 2020. 11. 08. 22:37
Előzmény: #26821  Törölt felhasználó
#26825

Értem, akkor mégse biztos h jó és hatásos a gyógyszer
Mert ha esetleg sok a súlyos mellékhatása akkor nyilván nem jó és az alapján amit írtál ez egyáltalán nincs kizárva róla egyelőre.
Abban az összeesküvéselméletben meg nem nagyon hiszek h direkt nem foglalkoznak vele, mert túl olcsó lenne és nem lenne haszna a gyógyszergyáraknak rajta :))
tevelygo1 2020. 11. 08. 22:34
Előzmény: #26768  Törölt felhasználó
#26824

Hát ők tavasszal már átestek igazi első hullámon, ők már átélték amit mi most élünk át. Ezért lehet extra szar érzés most, mert mi tavasszal ezt megúsztuk:) Nem is tudom, vajon jobb lett volna ha tavasszal éljük át mi is. Én leginkább csak örülök, h nem telt be minden kórház és h nem pl 1000-es nagyságrendű a napi halálozási szám, az durva és biztosan vállalhatatlan lenne. Igaz az azt jelentené, hogy kb. napi legalább 100e ember fertőződik meg, és az ekkora csúcs max pár hétig tartana ekkora létszámú országot tekintve + többi körülményt tekintve. De azért ez is elég rémes lenne. Persze lehet még rosszabb is de... Én ennél rosszabb forgatókönyvet igazából nem nagyon tudok elképzelni ezeket figyelembe véve, de ez saját vélemény. Nem mintha ez nem lenne jó rossz..... de hogy lockdown nem kell a megelőzéséhez, abban kb biztos vagyok. Jöhetnék Tajvannal ugye, ahol szintén nem kellett, de még a svédeknél se :)
De ugye a LÉNYEG: miért hiszik az emberek automatikusan, hogy aki a lockdown-t ellenzi, az TUTI a vírust is tagadja, vagy a járvány létét, stb stb. Miért nem jut eszükbe, hogy az ellenzők (egy része) egyszerűen csak célszerűbb&célzottabb intézkedéseket akarnak? Én legalábbis azt.
Például abban mi a racionalitás, hogy teljes lockdown az egész társadalomra (ahol ráadásul a kormány élelmez mindenkit), mintha azt könnyebb és olcsóbb lenne kivitelezni, mint a veszélyeztetett csoportok karanténját (őket még élelmezni is lehetne)? ????
Ezt írja le valaki esetleg....
pitcairn2 2020. 11. 08. 22:30
Előzmény: #26822  pitcairn2
#26823
bár mondjuk ez már a BLM ökörségeknél is egyértelmű volt...
pitcairn2 2020. 11. 08. 22:30
#26822
meglepően flexibilisen lehet használni ezt az izét...
Is The Pandemic Over? Liberals Rally To Celebrate Media Projecting Biden's Victory
Törölt felhasználó 2020. 11. 08. 22:21
Előzmény: #26820  tevelygo1
#26821
Ameddig nincs rá kormányzati készség, hogy meghallgassák azt, aki az EMMI-t is megjárta ezért és annyit mondtak neki, hogy köszönjük, addig sajnos felesleges megnevezni és értekezni róla. Azt meg nem akarom, hogy mindenki elkezdjen kutakodni utána és esetleg ha mégis történik vele valami negatív "ne adj isten", baj legyen.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek