Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 19:46
Előzmény: #25377  Törölt felhasználó
#25380
olyan mint az egész kormányzásuk egy nagy "konzultáció", a Tv-be ültetett bábukkal. 
_Macika_
_Macika_ 2020. 10. 29. 19:46
#25379
Miután az ezerfős Szentpéterfán az elmúlt héten három olyan ember halt meg, akinek pozitív lett a koronavírustesztje, önként bezárkózott a falu, számolt be az RTL Klub Híradója. Az osztrák határnál fekvő községben nem nyitnak ki a vendéglők, kocsmák, nem működik az óvoda és a bölcsőde sem. A település polgármestere szerint kritikus a járványhelyzet a faluban, amin nem tudnak úrrá lenni, de segítséget nem kapnak a hatóságoktól. Még azt sem árulják el a településvezetőnek, hogy hány koronavírussal fertőzött van jelenleg Szentpéterfán.  
antaltibor2 2020. 10. 29. 19:44
Előzmény: #25375  tevelygo1
#25378

 Nem torzítok, hanem javítottalak. Nem 80 felett  veszélyes, hanem súlyosan veszélyes már 60 felett is!
40 felett is jelentős a kockáazt, ha van alapbetegség (és ebbe értsd bele a túlsúlyt is). Nem torzítottam amit mondtál, hanem javítottalak, hoyg szerintem 60 felett már komoly probléma  és max. csak 20 éves kor alatt mondanám, hogy elvétve veszélyes.
És mindenkinek:
És ne értsétek félre, nektek van igazatok, akik nem pánikoltok, hiszen minden nap a szeretteinkkel, amikor felkel a nap, szép az idő, ajándék és nem szabad, hogy bárkinek is a gondolkodását ez a szar eluralja.Amíg valaki betartja a kötelező/ajánlott járványügyi előírásokat, minden tiszteletem, ha valaki épp ésszel, sőt optimista felfogással tud ezzel együtt élni. Ezért is jöttem ide, mondtam el hogy én félek, mert sokan az erős, macso, "mindig igazam van" oldalukat mutatják és csak a feketét és a fehéret látják. Én nem.
Szerintem a fehér sem igaz, hogy le kell szarni ami van és nincs is veszély, de a fekete sem, hogy valaki be van fosva. De én bevallom, a fekete felé mentem el és félek És nem azért, mert nincs ma este meleg lakás, finom vacsi, puha ágy, hanem a bizontalan jövőtől, hogy mikor lesz az, ogy újra felülhetek a repülőre és félelem nélkül elmehetek a Berlini barátomhoz meginni egy sört? Mikor nyaralhatok nyugodtan, élvezhetem más emberek közelségét? Mikor élvezhetem a tengerparton hogy pöpec seggű csajok sétálnak körülöttem, úgy hogy nem kell félni hogy X nap múlva a korházban fogok szuszogni ?
Persze, sok pszichologiai cikket olvastam, selfness, bullshit-ek hogy élvezzem a természetet, kirándulást, menjek el evezni. MÁrcius ota mind megvolt, köszönöm! egyéb jotanácsok?
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 19:43
Előzmény: #25364  antaltibor2
#25377
Az elsődleges baj, hogy nem tájékoztatnak normálisan. Nem a kezelőorvosok diktálnak akiknek van valamilyen gyógymódjuk. Ugyanúgy elengedték azt is, mint az egész járványkezelést. 
Van protokoll amit érdemes betartani.
Nem írják le, hogy egyáltalán mi az amivel megelőzheted. Mit szedjél !
Nem írják le, hogy az első 5 nap a leglényegesebb a betegség szempontjából és addig kell legyőzni a szervezetednek. Nem írják le, hogy a véroxigén szinted nem süllyedhet 94% alá, mert akkor mentőt kell hívni.
Semmit nem írnak le, feltették a kezüket ! Csak Cecília "tájékoztat" és teszik a látszólagos, semmilyen lépéseket ! Az  5. nap után már szteroidot is szedni kell, senki nem tájékoztat ! Ki fogja egyáltalán felírni a gyógyszereket ? Kész tervük sincs arra, hogy megvédjenek. Nekem az a véleményem, hogy bíróság elé kell majd állítani ezeket a gazembereket !
antaltibor2 2020. 10. 29. 19:41
#25376

És ne értsétek félre, nektek van igazatok, akik nem pánikoltok, hiszen minden nap a szeretteinkkel, amikor felkel a nap, szép az idő, ajándék és nem szabad, hogy bárkinek is a gondolkodását ez a szar eluralja.
Amíg valaki betartja a kötelező/ajánlott járványügyi előírásokat, minden tiszteletem, ha valaki épp ésszel, sőt optimista felfogással tud ezzel együtt élni. Ezért is jöttem ide, mondtam el hogy én félek, mert sokan az erős, macso, "mindig igazam van" oldalukat mutatják és csak a feketét és a fehéret látják. Én nem.
Szerintem a fehér sem igaz, hogy le kell szarni ami van és nincs is veszély, de a fekete sem, hogy valaki be van fosva. De én bevallom, a fekete felé mentem el és félek És nem azért, mert nincs ma este meleg lakás, finom vacsi, puha ágy, hanem a bizontalan jövőtől, hogy mikor lesz az, ogy újra felülhetek a repülőre és félelem nélkül elmehetek a Berlini barátomhoz meginni egy sört? Mikor nyaralhatok nyugodtan, élvezhetem más emberek közelségét? Mikor élvezhetem a tengerparton hogy pöpec seggű csajok sétálnak körülöttem, úgy hogy nem kell félni hogy X nap múlva a korházban fogok szuszogni ?
Persze, sok pszichologiai cikket olvastam, selfness, bullshit-ek hogy élvezzem a természetet, kirándulást, menjek el evezni. MÁrcius ota mind megvolt, köszönöm! egyéb jotanácsok?
tevelygo1 2020. 10. 29. 19:38
Előzmény: #25370  antaltibor2
#25375
ne torzíts LÉGYSZíVES!!!! nem 60 hanem 80. és azt írtam h NEM CSAK NÉHA.... fiataloknál CSAK NÉHA van halálozás. ezt ugye te sem vitatod????
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 19:38
Előzmény: #25370  antaltibor2
#25374
Az életmód betegségek nem a vírustól vannak. A 2 együtt csinálja a bajt. Hétvégén folytatják az ország tesztelését Slovakiában. Abból is okossabbak leszünk. 
tevelygo1 2020. 10. 29. 19:38
#25373

CIKK pontosan erről: The Role of Experts in the Covid-19 Pandemic and the Limits of Their Epistemic Authority in Democracy
link: https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpubh.2020.00356/full
tevelygo1 2020. 10. 29. 19:37
Előzmény: #25371  tevelygo1
#25372
na jó ezt az előző hozzászólásomat sikerült összeömlesztenie a gépemnek sorry. remélem azért olvasható maradt. a LÉNYEG az volt h teljesen el vannak tévedve akik eü szakértők elképzeléseit a gazdaságra, társadalomra akarják ráhúzni, suszter maradjon a kaptafánál!!
tevelygo1 2020. 10. 29. 19:36
Előzmény: #25366  antaltibor2
#25371
jah és a 4 hónap lockdown az a leggazdagabb országok kiváltságafőleg ha ismételni kellszóval nem ez a megoldás hanem az eü fejlesztése, eü problémáról van szó, akkor eü fejlesztéseket kell végrehajtani, nem ilyen faszságokkal játszaniteljesen el vannak tévedve akik eü szakértők elképzeléseit a gazdaságra, társadalomra akarják ráhúzni,suszter maradjon a kaptafánál!!
antaltibor2 2020. 10. 29. 19:33
Előzmény: #25365  tevelygo1
#25370

Súlyosan veszélyes 60 felett a vírus!
60 alatt is vannak súlyos esetek. Nézd meg a koronavirus.gov.hu oldalon hogy hány fiatal elhunyt van. És olyan alapbetegségek vannak feltüntetve sok esetben, hogy "tüdőgyulladás", ami egyértelműen a vírustol van.
vagy túlsúly/elhízás? 30-40 százalékunk elhiízott. Magas vérnyomás? 40 százalékra áll.
Soroljam?
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 19:32
#25369
tevelygo1 2020. 10. 29. 19:31
Előzmény: #25366  antaltibor2
#25368
majd lesz megint ott is eset :D amint megnyitják a határokat. és?
tevelygo1 2020. 10. 29. 19:31
Előzmény: #25364  antaltibor2
#25367
B: olvass jó híreket is, mert abból is sok van. ennyi. kezeld a pánikodat
antaltibor2 2020. 10. 29. 19:29
#25366
De persze lehet hogy ez is vaklárma mint a G mutácio, amit korábban felfedeztek és kiderült hogy nincs hatása az antitestek-re, immunitásra, de az biztos, hogy (és tudom hogy ezért sokan meg fognak kövezni a forumon és azt fogják mondani hogy KUSS, meg ismerjük már ezt a filmet) a súlyos korlátozások jelentik  tuti megoldást. Nézzétek meg, Melborune-ban 4 honap lockdown után NULLA az új eset és szabadon, boldogan tudnak élni.
tevelygo1 2020. 10. 29. 19:27
Előzmény: #25360  antaltibor2
#25365
figya azt te - meg a hozzád hasonlók - felfogtad h a pánik torzítja a gondolkodásod?mert amikor még járványügyi szakértő is akkora bakit lő h azt nyilatkozza a felgyógyult betegek 40%-a (!!!!!!!!!!!!) krónikus szövődményekkel küzd erősen akkor az neked mi ha nem PÁNIK és PÁNIKKELTÉS?én nagyon dühös vagyok emiatt.
meg komolyan amikor már nyugi lenne akkor elkezdenek nemcsak ilyeneket nyilatkozni hanem mindig próbálnak vmi negatívat előhúzni a kalapból pl a fenti 40% mellett azt h "jaj nem tudjuk h milyen hosszú távon ez a vírus" "nem tudjuk mennyien fognak meghalni"
jajmár. mi ez az apokalipszishangulat de komolyan?
mi a faszért kényszerítene minket "térdre" ez a "szar"?
mondj már egy 1db valós tényt ami alapján ez lenne a helyzet.
az h a kórházak megtelnek az semmi, annyi h kell felhúzni járványkórházakat, kiképezni kezelőszemélyzetet, szal nem érdekel a riogatás, ez logisztikai kérdés és nem érzelmi, és nem az a válasz a logisztikai kérdésre h  egész országot, világot lezárni hónapokra. édesjézusom.
még ha az lenne h a 80 éveseken kívül másokra is komoly mértékben (ÉS NEM CSAK NÉHA) veszélyes lenne akkor igen megérteném de így NEM!!
szóval elment minden pánikolónak a józan esze?? és másra is terjeszteni próbálják a hülye pánikot? na kapnak cserébe dühöt és logikus érvelést.
antaltibor2 2020. 10. 29. 19:19
Előzmény: #25362  Törölt felhasználó
#25364

Decis. Együtt kell élni vele, ezzel nincs is gond, ezt senki sem mondja, hogy felszámolhato, miutn ennyire elterjedt.
De nem mindegy, hogy élünk vele együtt:
A. : Kontrollált a vírus jo gyogymodokkal, vakcina, nyájimmunitás végett és beszelidül a sima megfázások sorába a vírus idővel, úgy, hogy nem foglalkoznk vele, mert kevés az eset és még kevesebb a halálozás.
B.: Minden évben ilyen súlyos a járvány, mint most és tartosan térdre kényszerít minket.
Bízom benne, hogy A verzio lesz, de ha az ember sok híreket olvas és elmerül a témában, könnyen érzi, hogy B lesz. Toxikusak a hírek és a média.
antaltibor2 2020. 10. 29. 19:16
Előzmény: #25359  PusztaPutyin
#25363
Putyin: sajnos, az nem megoldás, ha azt mondjuk magunknak , hogy ez  csak egy influenza. Attol még sajnos tele vannak a korházak és halnak meg sorban az emberek. Persze, lehet azt mondani hogy felvesszük a szemellenzőt és azt mondjuk hogy nincs baj , nem is kell félni, de nem ez a megoldás a válságra, hogy meghal mellettünk öt ember és zat mondjuk hogy "áhh, nem is volt bajuk".
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 19:16
Előzmény: #25360  antaltibor2
#25362
Nem egészségesen fogsz meghalni, kezdj el megbarátkozni a gondolattal.
Most még az elején vagyunk, ezért jobban tartunk tőle, mint a többi szartól, amikor még az elején voltunk, majd ezzel is együtt fogunk élni, csak másképp, nem lesz closing point.
Törölt felhasználó 2020. 10. 29. 19:11
Előzmény: #25356  antaltibor2
#25361
Éhséglázadások? Hagyjuk már!
Kereslet - kínálat majd megtalálja a helyét, csak a munkaerő szabad áramlását kellene biztosítani és nem fenntartani a fenntarthatatlant.
Majd többen dolgoznak az eüben, személyi edzőként, sportszergyártóként, lovasoktatóként meg ilyenek.
MO itt viszont nagyon rosszul áll, de ez már egy másik fórum.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók