Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dmz 2020. 10. 19. 22:15
Előzmény: #24539  pitcairn2
#24540
Nem tudom mennyire volt meg, de én itt a konkrét állításaival kapcsolatos, részletesen felsorol csúsztatásokról beszélek. Ha ezeket cáfolni szeretnéd, akkor az adott pontnál lehet tenni egy konkrét próbát. Ha továbbra is mellébeszélni szeretnél, akkor jó az eddigi irány. 
pitcairn2 2020. 10. 19. 22:08
Előzmény: #24535  dmz
#24539
felettébb jó társaságban leledzik abban a "hiedelemvilágban":)
The Great Barrington Declaration
https://gbdeclaration.org
dmz 2020. 10. 19. 22:07
Előzmény: #24537  pitcairn2
#24538
Ehhez képest most adtad elő a remek ötletedet, hogy mennyire remek és valós alternatíva alapfokú vagy középfokú oktatás helyett egy ipad. Jól láthatóan nem zavar, hogy a te teóriád nagyságrendekkel jár távolabb a valóságtól, mint amit én valaha leírtam. 
pitcairn2 2020. 10. 19. 22:03
Előzmény: #24536  dmz
#24537
te mindössze az agyrémeidet akarod kötelező jelleggel másra erőszakolni
bármilyen szakterületen...
dmz 2020. 10. 19. 21:59
Előzmény: #24498  pitcairn2
#24536
Szerinted én létezem álomvilágban, mert közös védekezésről beszélek megalapozatlanul, amikor te meg beírsz ilyeneket, hogy az oktatást egyéni igények szerint át lehet állítani. Az alap- és középfokú oktatás Magyarországon nem egyenlő az információhoz jutással. Fejnehéz bürokratikus szervezetekről van szó, amely még a veszélyeztetett pedagógusoknak sem engedte meg, hogy ne tartsanak órákat. Ugyanígy a krétabeszerzés is központilag történik. 
dmz 2020. 10. 19. 21:50
Előzmény: #24527  algore
#24535
Úgy látom, kitart a csúsztatás és az algore féle alternatív hiedelemvilág tényként bemutatása. 
1. Bár tavasszal valóban voltak számottevő korlátozások, de jelenleg nem jellemző, hogy kizárólag adminszitratív korlátozások miatt jelentős számban ne látnának el betegeket. 
2. Ha magánkórházakba nem mentek betegek, annak az oka a járvány, illetve ahhoz kapcsolatosan a járvány miatti félelem volt. Ez nem lockdown, mert nem adminisztratív korlátozásról, vagy bezárásról van szó. 
3. Ha a magánkórházak közül emiatt csődbe ment egynéhány, az még mindig a kereslet elmaradozása miatt történt és nem adminsztratív korlátozások miatt. Ez továbbra sem lockdown, akármennyire is annak mutatnád be.
4. Az influenza, tüdőgyulladásos és covid eseteket összevont kimutatása a reggeli feltételezéseddel szemben nem a tudatos manipuláció miatt történik. Tömeges előfordulás és a várhatóan párhuzamosan futó két járvány miatt egyszerűen nem lehet megfelelő megalapozottsággal szétválasztani a következő időszakban a covid és influenza eseteket. Statisztikai értelemben sokkal nagyobb hiba keletkezne abból, ha a bizonytalan eseteket vagy együttes fertőzéseket hasra tennék ebbe vagy abba a halmazba. Aki kicsit is képben van, az összehasonlítás során a bázisidőszaki számokban fogja ezt a korrekciót végrehajtani.
badsector1
badsector1 2020. 10. 19. 20:50
#24534
"Megugróban a kórházban és lélegeztetőgépen lévők száma, a háttérben már készítik a tartalékokat"
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 19. 20:38
Előzmény: #24531  algore
#24533
Igen, tőle a be utaló kell. De most nem szabad veszélybe sodornom őt, hiszen lehet hogy van vírusom, nem igaz?
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 20:04
Törölt hozzászólás
#24532
algore 2020. 10. 19. 19:51
Előzmény: #24529  PusztaPutyin
#24531
A haziorvos az alapellato, tovabbi ellatast nem kapsz, ha nem ad beutalot tovabb. 
De ne aggodj, csak kepzelodsz. Majd elmagyarazzak neked, hogy nem a sajat szemednek kell hinni. Minden rendben, ezek csak kitalaciok es a kepzelet szulemenyei.
badsector1
badsector1 2020. 10. 19. 18:22
Előzmény: #24527  algore
#24530
Biztosan állíthatom, hogy a János kórház fül-orr-gégészete nem fosott be covid-tól,fogadnak betegeket.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 19. 17:59
Előzmény: #24527  algore
#24529
Nálunk a háziorvos telefonja nonstop foglalt, nem lehet elérni. A mailre nem válaszolnak. Odamenni csak bejelentkezés után lehet, de nem tudsz bejelentkezni. Ezután odamész, nincs ott senki a váróban, bentről nem szűrődik ki semmi telefonálás hang, bekopogsz, kinéz a doki a fejével, semmi félretett telefon, csak kinéz az ajtón a nagy semmi közben, hogy mi van ki vagy. Mondod hogy írja fel a vényköteles akármit neked, de nem vagy bejelentkezve mondja. Mert képtelenség, mondod. Hát de miért. És akkor mondod hogy nem veszik fel a telefont. Mert napi 300 telefonjuk van. És, gondolod. Mailt is írtál, mondod. Azt arra tartják fenn, ha valakinek távdiagnózishoz képet kell küldenie, pár naponta nézik és csak az ilyeneket dolgozzák fel. WTF gondolod. Érzi ő is hogy nonszensz és felírja a vényköteles vitaminodat amit a lányodnak mentél megszerezni, de csak 20 szemet. Szerencsére találtál swarc dílert aki szerez majd neked többet. A hátadban érzel fél éve egy lassan tojás méretű valamit a lapockád alatt, a tülörben is látod, bízol benne hogy csak zsírcsomó és azt már szóba se hozod. Várod ennek az egésznek a végét.
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 17:23
#24528
mi lesz 3. án trump gyözptt és utána ? na ez már durva
algore 2020. 10. 19. 17:21
Előzmény: #24525  Peterbond
#24527
"Nem a vakbel muteteket meg a traumatologiat zarjak be."
Pedig de. Az USA-ban rengeteg magankorhaz ment csodbe, mert nem ment beteg. Te kis tetelben fogadod el, ok meg valosagosan csodbe mentek, mert a betegek otthon maradtak. A briteknel a teljes maganegeszsegugy le lett allitva. Valoszinuleg kis yetelnek fogafod el ezt is, pedig ez mindket orszagnan azt jelenti, hogy az egeszsegugy jelentos resze zart be. Vakbel es traumatologia is. 
El nem hinned mi mindennel maraftak otthon betegek. Par het alatt szepen szetrohadtak belulrol, es mar cseszhetik. 
A briteknel nem parazas miatt nem mentek sugarkezelesre, hanem BEZARTAK a sugarkezelest. 
Mert ne fertozzon meg senkit ott egy esetleges Covidos. 
Jo reggelt, hogy igy 6-7 honap utan kezd esetleg eljutni hozzad, hogy milyen hulyeseg netovabbjai mennek a vilagban. 
Bezartak vagy csodbe vittek a traumatologiakat. Bezartak vagy csodbe vittek a sugarkezeleseket.
En eleg komoly lockdownnak erzem, ahol az egeszsegugy harmada-negyede tovabbra is be van zarva. 
Ott ahol en vagyok, egy maganklinika bezaratodott 4 mutovel. Ezek nogyogyaszati daganatokat, es vakbeleket operaltak. 7 honapja nem. 
Egy masik maganklinika is bezaratodott. A neveben benne van, hogy 'traumatologia' 
3 mutovel dolgoztak, kozben az allami szfera se nem birja a terhelest, eszement covid szabalyok miatt, ugyanannyi muto a korabbi muteti szam felet tudja csak biztositani. 
Ezert allami mutoben dolgozik mar a 'traumatologia' maganklinika csapata is, heti 2 napon. A heti 6 nap futott 3 mutojukbol, lett 1 muto heti 2 napon. 
9 millio mutet maradt el eddig a briteknel. 
Szerintem kis tetel. 
Hanyan lakjak azokat a szigeteket? 
Es bizony, a 9 millioban van vakbel, emlodaganat, de van csonntores is, amitmeg sem probalnak mutobe juttatni, konzervativ kezeles. A 21. szazadban. 
Egy honap alatt 6 beteg jott kritikus allapotban mert hetekig nem mert korhazba menni a talyoggal a feneken. 
Intenziv osztalyon volt mindegyik. Segg talyog miatt, amit hetekig hanyagolt, mig szetrohadtak szerencsetlenek belul. 
Az USA-ban a 65 feletti hospitalizaltak koreben ujabban vezeto felveteli diagnozis a 'starvation'. 
Mert ki sem mer menni otthonrol, de lehet hogy nem is lenne hova menni bevasarolni. Mert a kozeli bolt szinten bezart, orokre. 
Ilyenekrol nem ir az ujsag. A CDC se. Bar a CDC elkezdett jajveszekelni. De csak 'kis tetelben'. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 19. 17:06
Előzmény: #24515  algore
#24526
A portfolio oldalan mar ott vannak az eurostatos adatok mennyivel haltak meg tobben az elmult evekhez viszonyitva. Ja ez is biztosan a lockdown miatt volt. 
Peterbond 2020. 10. 19. 16:57
Előzmény: #24508  algore
#24525
"En a hivatalos CDC statisztikat hoztam neked, mert te eddig mindig arra hivatkoztal, meg a tobblet halalozasokra. Ha kotozkodni akarsz vele, az tenyleg nagyon kotozkodes szagu :)"
.
Én csak bemutattam hogy mi az amit én kapok vissza ha adatokkal jövök. Igen ilyen kötözködést hozok. Amikor 3 hét alatt 140%-ra ugrott az USA heti halálozási adata akkor az "bármi" lehet nem a vírus. Most 110%-on a teljes 110% az biztos a lezárása miatt van. Én nem vontam kétségbe a CDC adatait érdekes ha neked tetszik akkor az az adat oké ami meg nem az egyből lehet "bármi".
.
"Az egeszsegugy nem akadozik, hanem bezartak, ugyanugy es ugyanazon logikaval amiert az NBA-t, vagy ettermeket. Ez az egyik problema, a masik hogy panikkeltes van, mindenki maradjon otthon. Emiatt nem megy korhazba."
.
Kis tételben elfogadom hogy van olyan már elnézést "hülye" aki inkább szívrohamot kap otthon de nem megy kórházba. De azért normális ember ha komoly baj van hív mentőt és kórházba megy. A fenti felhívás arra szól hogy nem sürgős esetekkel ne menj kórházba. Akkor már inkább aggályos lenne a kórház kiürítéses dolog mint ami itthon volt. 40% uzsgyi haza akármilyen állapotban vagy. Oszt mégse ugrott meg a halálozási mutató pedig ez inkább volt felelőtlen dolog mint az hogy maradj otthon ( amúgy egy felhívásban sincs hogy KÓRHÁZBA ne menj. Ahogy munkába se tiltják hogy menj, akkor pont azt tiltanák hogy komoly bajban kezeltesd magad? ). Szóval ami kórházaknál is főleg van az a látogatási tilalom, illetve lefújnak HALASZTHATÓ dolgokat. De nem a vakbél műtéteket meg a traumatológiát zárják be.
.
A lockdownok még a durvább helyeken is arról szólnak hogy ne mászkálj egészségesen tömeg közé szórakozóhelyekre. 1000 fős gyárak kb pár hétre leálltak majd újranyitottak és azóta is működnek. Akkor pont attól tiltanának meg meg attól paráznának emberek hogy a sugárkezelésére bemehet-e vagy sem. Ha tényleg így volna az tényleg a hülyeség netovábbja lenne.
.
Mellesleg már bocs de milyen lockdown-okról beszélünk egyáltalán. igazi lockdown Kínában volt. Olyat sehol máshol se vezettek be mint Vuhanban. Usában is tavasszal voltak komoly lock-downok. Most egyáltalán mi is van? Szeptemberben is olyan cikkek vannak hogy Legyen-e újabb lockdown ( és szinte mind azt mondja hogy ne és nem is valószinű hogy lesz akármilyen szintű korona fertőzés esetén ) nem azt hogy oldjuk fel a lockdownokat. Én nem vagyok kint és annyira pontosan nem is tudom mi az államok jelenlegi helyzete de érdekelne mi is a jelenléegi Lock down ami ellen harcolunk? Mert ahogy én elnézem ezen a honlapon:
.
https://www.nytimes.com/interactive/2020/us/states-reopen-map-coronavirus.html
.
a legtöbb államban már május óta kinyitottak és a legjoban érintett államok is mint New York vagy California ezeket zárta csak le:
.
"Food and drink Indoor dining in some areas; Outdoor dining in some areas
.
Personal care Personal care businesses in some areas; Non-essential businesses in some areas
.
Entertainment Movie theaters; Amusement parks
.
Outdoor and recreation Gyms in some areas."
.
Ezek lezárása vagy feloldása miben is változtat a halálozásokon?
pitcairn2 2020. 10. 19. 16:51
Előzmény: #24520  PusztaPutyin
#24524
javul a moderáció:)
pitcairn2 2020. 10. 19. 16:48
Előzmény: #24521  Phylaxa
#24523
de úgy összességében nem hiszem, hogy feleslegesen pazarolta el a vég nélküli "zongorakalapálással" a gyermekkorát:)
pitcairn2 2020. 10. 19. 16:47
Előzmény: #24521  Phylaxa
#24522
ezért írtam, hogy a motiváció és a kitartás a kulcs
megjegyzem a mai "kötelezően adagolt vegyessaláta" rendszer sem feltétlenül jó
elvégre mindenki szívesebben koncentrál arra amihez tehetsége, kedve van
anno Liszt Ferencnél olvastam, hogy állítólag bánta, hogy szinte semmilyen formális oktatásban nem vett részt
de úgy összességében nem hiszen feleslegesen pazarolta el a vég nélküli "zongorakalapálással" a gyermekkorát:)
Phylaxa 2020. 10. 19. 16:40
Előzmény: #24517  pitcairn2
#24521
Nem érdekli őket a neten levő jó minőségű és több szempontbóli tananyag. Rendszeresen töltök fel nekik, hátha segít, megnézhetik, tanulhatnak belőle, de nincs meg az a hatásuk, hogy felkapják a fejüket. Ezt csak úgy érhetem el, ha közöttük járok és mondom, kérdezem, tehát bevonom őket. Még így is nehéz egyébként, de ez a feladat. Na de elmentem másfelé, viszont a vírus miatt aktuális ez ebben a topicban is.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek