Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dmz 2020. 10. 17. 01:19
Előzmény: #24231  PusztaPutyin
#24240
Az ezzel a gond, hogy velem nem erről beszéltél. Auguszusban rendszeresen elhangzott egy állításod, hogy nincs miért védekezni, mert ez a vírus azóta "szarrá mutálódott", higgyük el neked bemondásra, csak mert jól viselik a húszévesek. Erre jeleztem, hogy semmiféle bizonyítékod nincs arra, hogy mutálódott volna és korai félvállról venni a dolgot. Majd abban maradtuk, hogy meglátjuk, lesznek-e itthon halálozások, ha eléri a középkorú vagy idősebb korosztályt, krónikus betegeket. Egy darabig még vissza is számoltál, aztán amikor megjöttek az itthoni halálozások, akkor témát váltottál. Abban van igazam, hogy nem lett más ez a vírus és jelentős számban halnak meg emberek. Nem tudom kivel beszéltél tavaszi karanténról, de az nem én voltam. Nálam a védekezés nem karantént jelentett soha és pláne nem az egészségügy lezárását, betegek hazaküldését. Én elsősorban a maszkviselést és zárt légtérben létszámstopokat mondtam minden alkalommal, és többször leírtam, hogy lélegeztetőgépek árából inkább maszkokat vettem volna. Ha valakin számonkérsz, akkor először ugyanazt magadon végezd el.
apocca
apocca 2020. 10. 17. 00:57
Előzmény: #24236  apocca
#24238
David Nabarro, a WHO koronavírusügyi megbízottja szerint: "Nem támogatjuk, hogy a rengeteg korlátozás, lezárás legyen a vírus elleni védekezés elsődleges eszköze. A rengeteg korlátozás pusztító hatással volt a társadalomra, gazdaságra, melynek következtében felütötte a fejét a szegénység, az éhínség, munkanélküliség, amely kiemelkedően érinti a turizmust."
dmz 2020. 10. 17. 00:51
Előzmény: #24233  Törölt felhasználó
#24237
Véletlenül pont olyasvalakit találtál meg, aki szánt erre figyelmet és pénzt. Emiatt bevállalom látatlanban igen az összehasonlítást. Ha valakiben nincs EQ ebben a topikban, az pont te vagy, miután az összes  áldozatot -méghozzá úgy, hogy a számukról fogalmad sem lehet- rendszeresen zárójelbe teszed azzal, hogy nem olyan nagy dolog ez, haltak már meg mások is.  
apocca
apocca 2020. 10. 17. 00:17
Előzmény: #24233  Törölt felhasználó
#24236
nekem az jut az egészről eszembe, hogy egyszerűbb egy lóval közös imát elmormolni, mint déemzével "párbeszédet" folytatni. Nem is feltétlen olvassa el mit írnak neki, értelmezni nem is akarja, illetve csak saját mondókájához transzformál valami részt belőle. Az egészet pedig kiemeli azzal, hogy folyamatosan kivetíti a szövegértelmezési problémát a topik társakra.
Törölt felhasználó 2020. 10. 17. 00:14
#24235
70 év alatti egészséges embereknél az IFR 0,05%.
https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf
Törölt felhasználó 2020. 10. 17. 00:06
Előzmény: #24232  algore
#24234
Ez valós probléma sajnos.
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 23:44
Előzmény: #24205  dmz
#24233
Látatlanban bemondod? 💪👏
Nincs több kérdésem.
A személyeskedő arrogancia (amit itt előadsz) és az irónia (amivel próbáltalak erre a tényre ráébreszteni) pedig két különböző dolog. Igaz kell(ene) hozzá EQ, hogy különbséget tudj tenni a kettő között.
algore 2020. 10. 16. 23:17
Előzmény: #24165  Peterbond
#24232
Ugyanez pepitaban, hogy a daganatos beteg a covidos (intezkedesek) miatt nem jut ellatashoz. Nem afrika, hanem egyazon fejlett allam 2 polgara. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 16. 23:16
Előzmény: #24227  dmz
#24231
Szerényen kiosztod az igazak díját magadnak de érzésem szerint azt se követed hogy én pontosan miről szoktam beszélni, csak nem arról mint te és ez idegesít. Szóval még nem érzem hogy megértetted volna, mivel van itt páraknak problémája, de ahhoz képest neked van igazad. Nem tudod miben, de van. Na ezt hívják a kollégák is arroganciának. Nem látom igazolva hogy megéri azt csinálni amit, szerintem nem jelentheted ki hogy igazad lett. Nem tudjuk mennyi közvetlen, el nem látottságból adódó egyéb halál keletkezett az egészségügyben, csak találgathatunk a továbbgyűrűző munkaerőpiaci satöbbi hatásokat illetően, na nem akarom felsorolni oldalakon át a sok bajt amit magunkra vettünk, szóval minimum kétséges hogy jó ötlet volt-e és hogy ami még mindig tart annak így kellett-e lennie. Nyilván te se tudod, miért kellett állampolgáronként harmincikszezer adóforintból tízezres nagyságrendben megvenni széttúlárazott lélegeztetőgépeket, például. Miért kellett húszezer beteget kizavarni a kórházakból és nem ellátni betegeket, hónapokig. És így tovább. Igazad volt? Azt se követed, miről beszélünk.
apocca
apocca 2020. 10. 16. 23:15
Előzmény: #24225  dmz
#24230
akkor fuss neki és nézd meg, itt vannak az írások a belépődtől kezdve.
algore 2020. 10. 16. 23:14
Előzmény: #24131  Peterbond
#24229
Azt fogadd el, hogy lezarasok nelkuli allamban a fertozes szam 11%-kal alacsonyabb, mig a halalozas 75%-kal. 11%. 75%.
algore 2020. 10. 16. 23:12
Előzmény: #24162  Peterbond
#24228
Az amerikai lezarasok miatt nem jut el az amerikai adomany, az amerikai onkentes, az amerikai vakcina, az amerikai gyogyszer, az amerikai eredetu bertomeg az afrikai ehezokhoz es betegekhez. Ilyen egyszeru az osszefugges.
Szerinted afrikaban hogyan van tbc oltas kampany es hiv gyogyszer kampany? 
dmz 2020. 10. 16. 22:55
Előzmény: #24226  PusztaPutyin
#24227
Nem nagyon fogok ezzel mit kezdeni. A topik bő egyharmada abból áll, hogy néhányan nem értik a magyar nyelvet, ebből adódóan félreértelmeznek és ha már, akkor még gúnyolódnak is. És ez az egyharmad sajnos nem torz arány, hanem leképezi a társadalmi valóságot. Egyszerűbb lett volna sok minden, ha ez a vírus valóban ártalmatlanná vált volna, de úgy tűnik, hogy kettőnk akkori párbeszédében sajnos nekem lett igazam. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 16. 22:43
Előzmény: #24225  dmz
#24226
Pontosan emlékszem a nagybelépődre, mert akkor már szerintem a kályháig érdemes visszamenni. Velem volt talán az első afférod ha visszaemlékszel. Akkor is határtalanul osztottad az eszet, én is szépen kaptam az ívet. Van hogy az ember nem találja meg elsőre a hangnemet de utána ha szorult belé illem akkor igazodik a környezetéhez. Úgy látom, nálad ez hullámzik, van hogy jobban megy, de amikor elsülsz akkor újra a régi leszel. Nem kell ezt elfogadni, nem lettünk spanok, nem akarlak megmenteni satöbbi, csak zavarnak ezek a rossz hullámok, azért szólok, aztán vagy kezdesz vele valamit, vagy nem. Előírni nem fogom, majd te eldöntöd egyénileg.
dmz 2020. 10. 16. 22:34
Előzmény: #24223  PusztaPutyin
#24225
Szerintem az időrendeket érdemes hozzánézni, hogy ki csesztet kit elsőként. Barackvirág és apóca is előbb talált meg, azokra reagáltam.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 16. 22:28
Előzmény: #24221  dmz
#24223

off
ne baszogasd már ilyen helytelen stílusban
on
 
akkor már csak két eset lehetséges, hogy borzgir bejött némán kavarni a kis vote-jaival, vagy meghajlott az igazság szövete. mindkettő picit epic
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 16. 22:25
Előzmény: #24218  dmz
#24222
Ezek nem olyan bonyolult dolgok. De nyugodtan lehet az embereket tanácsokkal segíteni, az sose árt.
dmz 2020. 10. 16. 22:11
Előzmény: #24219  apocca
#24221
Én meg a butaságot unom, és azt te képviseled itt néhány emberrel egyetemben. Én nem adok magamnak egy pluszt sem, mert hidegen hagynak az óvodás dolgok. Te viszont alapból vagy mínusz.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek