Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 16. 21:11
Előzmény: #24198  dmz
#24200
Annyira visszatetszően adod elő magad megint.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 16. 21:09
Előzmény: #24196  badsector1
#24199
Sok a hülye de azért felnőtt emberekre rá lehet bízni hogy ők döntsék el hogy akarnak egészségesek maradni vagy megküzdeni a betegségükkel.
dmz 2020. 10. 16. 21:07
Előzmény: #24186  apocca
#24198

Ha nagyon nem megy a szövegértés, akkor nem muszáj reagálni. A rend kedvéért nem azokat nem tekintem hitelesnek, akik hivatásszerűen ezzel foglalkoznak. Világosan leírtam, hogy azokról beszélek, akik eddig sem és ezután sem foglalkoznak gazdasági hatások társadalmi következményeivel, de most az egyszer belemennek ebbe. Név szerint említem akkor, hogy ide sorollak téged, barackvirágot, mert a többi álszent álérzékenykedőt. Egyébiránt miről van szó, ha nem gazdasági hatásokról? Mi okoz még éhínséget? Viccelődhetsz azon, hogy kinek milyen nickje van itt van öcsisajt, bár hozzáteszem, hogy apóca névvel max a kékosztriga bárban osztanak neked lapot.
badsector1
badsector1 2020. 10. 16. 20:58
#24197
"„Meggyőző és kiábrándító” eredményre jutott egy kutatás után az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a remdesivir gyógyszerrel kapcsolatban. A gyártó megkérdőjelezte a WHO eredményeit. A WHO pedig kétségbe vonta a gyártó őket megkérdőjelező véleményét. A WHO szerint:a remdesivir nevű hatóanyagnak nincs igazán hatása, ettől nem halnak bele kevesebben a fertőzésbe, és nem épülnek fel gyorsabban a betegek. A kutatást 30 ország 11 ezer koronavírus-fertőzöttjén végezték el, írja a CNN."
badsector1
badsector1 2020. 10. 16. 20:26
Előzmény: #24194  pitcairn2
#24196

"a hangsúly végig azon volt, hogy az esetleges védekezés kapcsán a népnél vagy ha úgy tetszik az egyénnél kell hagyni döntési kompetenciákat"
  
Magyarországon mindenki ért a focihoz és a vírus elleni vékezéshez IS. :))
badsector1
badsector1 2020. 10. 16. 20:23
#24195
"KÖZEL 20 EZER BETEGET KÜLDTEK HAZA TAVASSZAL A KÓRHÁZAKBÓL"
"Szél Bernadett féléves küzdelem után hozzájutott az adatokhoz. A kormány korábbi magyarázatai komoly csúsztatások a számok tükrében."
pitcairn2 2020. 10. 16. 19:42
Előzmény: #24184  apocca
#24194
hát ha vki vmit nem akar megérteni akkor úgysem fogja megérteni:)
megjegyzem itt senki sem mondta azt, hogy nem kéne védekezni akármilyen fertőző betegség ellen, a hangsúly végig azon volt, hogy az esetleges védekezés kapcsán a népnél vagy ha úgy tetszik az egyénnél kell hagyni döntési kompetenciákat
de hát ezt azonnal indoklás nélkül lesöprik az önjelölt igazságharcosok az asztalról mondván, hogy "nem hatékony", pedig furcsamód az egészség tekintetében mindig az egyéni döntések voltak a valóban hatékonyak...
persze semmi probléma sincsen azzal, ha mondjuk a "hivatalos szerv"" nem kötelező érvényű ajánlásokat fogalmaz meg
de ennél több nem kell
pitcairn2 2020. 10. 16. 19:36
Előzmény: #24182  dmz
#24193
ja persze, teljesen szokványosak ezek a lockdown-ok meg egyéb ínyencségek, emberemlékezet óta így élünk, nem is lehet másképp:)
pitcairn2 2020. 10. 16. 19:33
Előzmény: #24179  Peterbond
#24192
ez sajnos nem igaz, mivel az ONS statisztikai adatgyűjtés pont 2020 márciusában alakult át...
pl. addig minimum két orvosi orvosi szakvélemény kellett a halálok megállapításához
2020 márciusa óta bőségesen elegendő, ha egy doktor akár "látlelet" alapján rávezet vmit a kórlapra... 
pitcairn2 2020. 10. 16. 19:30
Előzmény: #24178  Peterbond
#24191
nevetséges, a halálozási adatokból akár évszázados idősort is lehet prezentálni bármikor
erről aztán biztosan van pontos statisztika...
felettébb beszédes, hogy ekkora kavarás van ebben a témában...
pitcairn2 2020. 10. 16. 19:28
Előzmény: #24177  Peterbond
#24190
nem is hiszem:)
pitcairn2 2020. 10. 16. 19:28
Előzmény: #24175  Peterbond
#24189
még ha ezt el is fogadjuk igaznak, akkor is úgy interpretálja mindenki ahogy akarja:)
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 18:57
Előzmény: #24186  apocca
#24188
Már tutira telezokogta a zsebkendőjét szegény Nobel béke díjas, hogy a nagy dmz nem foglalkozik vele és azzal amit mond még kevésbé. 
Talán nem is akarja megérteni a mondandóját, hogy az intézkedések és azok járulekos következményei valójában sokkal több áldozatot követelnek, mint maga a járvány.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 16. 18:51
Előzmény: #24183  Peterbond
#24187
A mostani first world korona intézkedések egészen egyértelműen hatnak az ottani életre. Csak pár példa. Ha a fejlett világ szenved, akkor nem utazik, és mondjuk nem fogyaszt olyasmit amit mondjuk az Adidas ott termelne meg. Akiknek az ottani beszállítói nem azért dolgoznak gyerekekkel mert gecik, hanem mert ott ilyen a világ. Ez egyébként is kedvelt összemosás, ha az iPhone töltő kábelvéghez olyan műanyagot használnak valahol belső Kínában amihez a sajtolószerszámot olyanról vette a Foxconn vagy akárki amit olyan cég gyártott amelyiknek a portása pedofil ügybe keveredett, akkor vannak extrém mozgalmak akik felvonulnak a pedofil Apple ellen tiltakozva. Az Adidas is nyilván így geci. Persze ha nem húszezer hanem negyvenezer lenne a megszokott Adidas lépő akkor az már nem tetszene a tudatos polgárnak, de tök jó őket fikázni. Na sokfelé elkanyarodtam. A piacba már bele se menjünk hogy miért nem annyit kap egy magyar mint egy német és nem annyit a paki. Ezek teljesen normális jelenségek, úgy mint ahogy van drága környék meg olcsóbb.
apocca
apocca 2020. 10. 16. 18:50
Előzmény: #24185  dmz
#24186
Szerinted megértetted, hogy nem gazdasági okokról van szó, gazdasági érzékenységről? Harmadszor írom ezt le. David Beasley az Élelmezési Világszervezet főigazgatója, most kaptak Nobel-békedíjat, gondolom ez nem feledteti vele most azon csalódását, hogy egy déemzé nevezetű nem tekinti hitelesnek. A Biztonsági Tanácsban pl azért meghallgatták, hogy éhínség és éhhalálozás kapcsán mit jelent a covid járvány és a járvány kapcsán hozott intézkedések.
dmz 2020. 10. 16. 18:11
Előzmény: #24184  apocca
#24185
Nem tudom ki az a David Beasley, nekem ez elég ok ahhoz, hogy ne vele foglalkozzam. Ez nem arról szól, hogy én megértem vagy sem. Megértettem és megválaszoltam a tartalmi részét. Ettől függetlenül akik most és kizárólag most jönnek elő gazdasági érzékenységgel, mert nem érdekelte őket a múltban és nem fogja érdekelni a jövőben sem, azokat én nem látom hitelesnek.
apocca
apocca 2020. 10. 16. 17:59
Előzmény: #24182  dmz
#24184

Érdekesen olvasol a who zárójelben volt, de azzal foglalkozol a válaszodban indításként, akit kiemeltem a WFP igazgatója, David Beasley-t, no azzal már nem. Nem önmagában a  gazdasági károk miatt beszél a megduplázódó éhhalálról. "A WPF igazgatója kiemelte: a gazdasági és szociális körülmények miatt Afrikában fenyegeti halál a legtöbb embert a koronavírus-járvány miatt."
De hagyjuk, ki van csukva, hogy megértsd. Jahh és a BT-ben elhangzott beszédében az éhínségről és éhhalálról beszélt, amiből fenti idézet is van.
Peterbond 2020. 10. 16. 17:14
Előzmény: #24180  PusztaPutyin
#24183
" Szívből drukkolok a pakisztániaknak hogy olyan vezetőik legyenek és úgy fejlődjenek ahogy megérdemlik, de a helyzetükről a legkevésbé az adidas tehet"
.
Ahogy a mostaniról se éppen a magyar európai vagy Usa coronavírus intézkedések. Az hogy az afrikaiak hogy döntenek milyen korlátozásokat használnak és az mennyire árt vagy használ nagyrészt teljesen független attól, hogy a BKV-n akkor most kell maszkot hordani vagy Londonban nem mehetsz sörözni 10 után. Azokat a problémákat az afrikai vezetőknek ( esetleg a WHO-nak ) lehet címezni.
.
Az Adidas esete amúgy nem ennyire egyszerű. Azért olyan olcsó mert felrúg sok olyan előírást amit itt európában bevezettünk ( pl gyermek foglallkoztatás ) vagy Kína is ami rengeteg egészségügyi és munkaszabályt amit európa alkalmaz nevetve félredob. Így tudnak olcsóbbak lenni. Mi pedig olcsó ruhát akarunk. Lehetne a pakisztáni gyereknek is európai körülményei ha hajlandóak lennénk megfizetni a munkájátés a jobb körülményeit. Persze én is tudom mi a kapitalizmus és a profit és még csak nem is ördögtől valónak tartom, hogy igen megy a következő olcsóbb lehetőség felé. De azért az kicsit önmagunk nyugtatása hogy de legalább munkát ad. Mint amikor a rómaiak úgy voltak hogy a rabszolga legalább kap rendes ételt és fedelet a feje fölé. Van benne igazság de mi azért ha választhatunk Német bért szeretnénk és igazságtalannak tartjuk ha ő többet keres nálunk, de ha a pakisztáni kap 2 dollárt naponta akkor az legalább munkát kap és nem igazságtalan.
.
Nekem pl az ilyenek miatt mindig is kettős érzéseim voltak. Közgazdászként értem a logikáját de érzem az igazságtalanságát is az ilyen dolgoknak.
dmz 2020. 10. 16. 17:09
Előzmény: #24176  apocca
#24182

Ha arról a WHO-ról beszélsz, amely január-februárban lenyilatkozta, hogy nem érdemes korlátozni a Kínából származó légiforgalmat, mert az aránytalan gazdasági károkat okozna, nos ők valóban idióták. És remélem, hogy be fogják perelni őket ezért, mert ez egyszerre BTK-s ügy és emberiség ellenes cselekedet volt. 
Kezdjük ott, hogy eddig nem használtál rendes forrást ehhez a többmilliós halálozáshoz. Folytassuk azzal, hogy jelenleg nagyon kevés helyen limitált a kórházi, szakorvosi ellátás. Ahol mégis, az kényszerhelyzetből adódik (tehát nem bármiféle döntés, hanem kényszerű szakemberhiány), a kényszerhelyzet oka pedig a járvány. Harmadsorban pedig az indirekt kimutatott számaid (nekem kell utánamennem, mert te nem teszed meg, hogy honnan mit idézel) gazdasági károkból származó halálozásokról beszélnek. 
Ne keverjük össze a járvány elleni védekezésből származó áldozatokat a gazdasági károkkal. Mert ilyen elven minden egyes alkalommal beírhatod, hogy amikor esett vagy éppen emelkedett valamilyen termény ára, akkor az arra érzékeny falvakban éheztek az emberek. És ez így van sokszáz éve a rézérctől, a tápiókán át a guanóig. Máskor nem számszerűsítenéd a gazdasági hatásokból származó halálozásokat érdekes módon. Ezt az egészet azért hívják demagógiának, mert Bill Gatest, aki valaha a legtöbbet tette az éhínségek és a járványok felszámolásáért, mindeközben támadják a vírusszkeptikus idióták, hogy előre tudott a jelenlegi járványról, sőt ő okozta. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 16. 17:05
Előzmény: #24165  Peterbond
#24181
A jó cselekedet nem feltétlenül abból áll hogy pénzeket utalunk különféle helyekre, bár ez is hozzátartozik, vannak társadalmak ahol jobban, van ahol kevésbé. De például mindenki sokat tehet olyan dolgokban amik nem kerülnek közvetlenül pénzbe. És helyben vannak. Például munkaadóként adok esélyt olyan jelentkezőnek, akiről tudom hogy volna kettővel jobb pályázó, de baromira szüksége van a munkára. És minden nap extra kihívás lesz vele dolgozni, kevésbé leszünk hatékonyak, de megteszem érte. Egy sima esélyegyenlőség sok embernek ma Magyarországon csak ábránd. Kicsit elkanyarodtunk amúgy.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek