Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
babyboy 2020. 10. 13. 10:02
Előzmény: #23738  fatihszultan
#23740
Pontosan ezt mondom, hogy így is kevesen vagyunk... Szerinted ennek így kell lennie? Szerinted ez jól van így? Nekem is volt olyan tanárom a 80-as években, aki tesómnak még oroszt tanított, aztán egy nyár alatt átképezte magát angolossá. 5-ös voltam, csak épp megszólalni sem tudtam.  Ha még többen elmennek másik ágazatba - legyen az akár bolti eladó, titkárnő, de akár alpinista (gyengébbek kedvéért írom, nem személyesen neked: most nem sorolom fel az összes többi szakmát, de tudom, hogy létezik) - akkor még ennél is kevesebben leszünk.
Shut-up
Shut-up 2020. 10. 13. 09:52
Előzmény: #23737  babyboy
#23739
Vírus miatt mentek el? Tanult pedagógusok lehettek. Az ember azt gondolná, hogy a tanárok józan gondolkodásúak, de hát az élet nem olyan egyszerű...
fatihszultan 2020. 10. 13. 09:49
Előzmény: #23737  babyboy
#23738
Ennek semmi köze a vírushoz. Gyerekeim tavalyig, a 6 osztályos gimi előtt egy kis, falusi iskolába jártak. A falu Hy-Magy.o. megyeszékhely közvetlen szomszédja. Tehát nem egy elhagyatott, elnéptelenedő régió!. Nem volt tornatanáruk - igaz felesleges lett volna, mert a penészes mennyezet a tornateremben amúgy is leszakadt. Ezért soprt témájú filmeket néztek ősztől tavaszig a kb. 20 m2-es tantermükben tornaóra címsz alatt. Az oszt. főnökük - magyar-filozófia szakos, egyébként nagyszerű pedagógus, a gyerekek szertték - tartotta a matekot, informatikát, meg még pár órát. Saját elmondása szerint 1-2 órával járt a gyerekek leőtt.
Soroljam még?
Ja, mondom, nem Borsod, Szabolcs, Belső-Somogy, Baranya, stb. egyes részeiről beszélünk, hanem az ország egyik legfejletteb, legpörgőbb régiójáról!
babyboy 2020. 10. 13. 09:24
Előzmény: #23730  pitcairn2
#23737
A gond ezekkel a kijelentésekkel az, hogy màr így is kevesen vagyunk. Tudok pedagógusokról, akik a vírus miatt mentek el màshovà. Remélem, hogy majd ha nem lesz óvónő az óvodàkban, pszichológus, gyógypedagógus, aki ellàtja a magatartàsi, tanulàsi zavaros gyereket, és a képesítés nélküli énektanàr tartja az informatikàt meg a matekot, akkor is így fogod gondolni... 
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 09:12
Törölt hozzászólás
#23736
pitcairn2 2020. 10. 13. 09:12
Előzmény: #23734  babyboy
#23735
esetleg elmehetsz kommandósnak:)
de van még egy pár teljesen veszélytelen szakma:)))
babyboy 2020. 10. 13. 09:12
Előzmény: #23728  PusztaPutyin
#23734
Tudod... "tanerő", tehàt pedagógusok nem csak iskolàban vannak, és nem csupàn róluk beszélek... Léteznek még óvodák, speciàlis óvodàk és iskolàk, szakszolgàlatok is... Oda is gyerekek jàrnak. Hozzàm pl. jàr óvodàs gyerek, de érettségi előtt àlló fiatal is. De van kollégàm, aki pl. 2-4 évesekkel foglalkozik.
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 09:11
Törölt hozzászólás
#23733
pitcairn2 2020. 10. 13. 09:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#23732
:)
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 09:10
Törölt hozzászólás
#23731
pitcairn2 2020. 10. 13. 09:09
Előzmény: #23721  babyboy
#23730
menjenek el mondjuk ipari alpinistának:)
ott garantált a jó levegő, ergo a mai "normalitás" szerint teljesen veszélytelen:)
ott nem kell tartani ettől a dögvész-pestis-fekete-haláltól:)
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 09:01
Törölt hozzászólás
#23729
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 10. 13. 08:00
Előzmény: #23721  babyboy
#23728
Az milyen suli ahol a tanerő fújja a gyerek orrát? Nem bölcsi?
badsector1
badsector1 2020. 10. 13. 07:48
#23727
"Egyelőre nem lehet tudni, meddig tartja fenn a kormány a határzárat – az ezt szabályozó rendelet hatálya mindig az adott hónap végéig szól. Tehát elvileg november elsejétől kinyithat az ország. Vagy újabb módosítással még egy hónapra zárva marad. Utána már az lesz a kérdés, lesz-e bármilyen változás karácsonykor.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a Csipkerózsika-szerű álomba zuhant reptér eladását befolyásolja-e a határzár vagy sem. Az biztos, hogy a potenciális vevők tárgyalási pozícióját erősíti ez a helyzet, korai lenne ugyanakkor eldöntöttnek tekinteni ezt a meccset. "
szieszta 2020. 10. 13. 07:02
Előzmény: #23724  Törölt felhasználó
#23726

Véletlenül nem ennek az oldalnak a tulajdonosa vagy? Vagy csak olvasója?
http://www.pokolraveluk.com/content/
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 06:43
Törölt hozzászólás
#23725
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 05:14
#23724
Kovid kapcsán meg annyi addig lesz még rocsildék el nem érik azt amit akarnak, egyszerü a képlet ez lehet egy év vagy őt kérdezzék meg szabadkömives ov t és sorost, biztos megmondják, van egy öt éves terv hogy nemzetkőzi vé é lesz a világ, egy uralkodik a tronon mindenekfelett.és ha megvan a hét csapás bevégeztetett, ezek összessége szép idők lesznek a halálra a többség hiveinek, ezt vélasztották szabad akaratbol, amen a kevés többiek meg az életet választották az előzők megkapják önszántukból a bélyeget az utóbbiak elpecsételödnek még most.ámen.és ezer év után itt a vége fussel véle, vége, elözöek mennek a nennybe meghalva elvesztve öntudatukat az utóbbiak mennek élve öntudatosan a kiskapun beengedik öket.a másik nagy csoport pedig nagy kapu elött áll és lobogokkak bemennének de nem engedik, mert az ajto zár.ezért irják keskeny ut és keskeny ajto ott várják szeretettel a z Igazságban megváltódtakat.🌍 👫😉a másik csoportnál a hamisak lucifer hivőknél meg majd szól egy hang,  jön a  'NEM AKARTÁTOK😂💀☹😢😞😠😬⛔. ÁMEN.
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 04:47
Előzmény: #23721  babyboy
#23723
Minek tanulni, ugyis mindent elfelejt, ráadásul, felesleges a nagyrésze nem kell az élethez, középiskola már talán egy része a szakma miatt fontos kivétel a gimnázium, egyetem meg inkább szskmailsg a többi felesleges, csak agynyomorékok lesznek.lásd uj világrend bevezetése, bele is pusztul az emberiség , ja ezt ők vélasztották, lelkük rajta amen, azok a kevesek akik nem azok legalább túlélik és végre megszabadulnak ezektől, és jöhet a hamis aranykor helyett, az ezeréves birodalom, amit ir a biblia de nostradamus is.amen.
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 04:39
#23722
Be kéne vezetni kőtelezőre a szkafandert.
babyboy 2020. 10. 13. 02:44
Előzmény: #23714  Törölt felhasználó
#23721
Màsik szakmàk? Mesélj nekem arról, melyik màsik szakma az, ahol 0 védelemmel (mert ugye nincs maszk az óràn a gyerekeken) ölelgetsz embert, hajolsz oda hozzà közel, fújod az orràt, stb. Fura, de életem soràn kevés postai vagy kereskedelmi dolgozót làttam, akik jöttek volna utànam, hogy megtöröljék az orrom, és nekem sem jutott eszembe, hogy ölelgessem őket 39 évem soràn. Most meg plàne nem. Főleg nincsenek összezàrva az ügyfelekkel maszk nélkül, szűk helyen.
Jelenleg itthon vagyok, betegszabin. Nem iskolàban dolgozom, hanem màsfajta àllami intézményben. A múlt héten két gyereket is hoztak hozzàm, mindkettő taknyos volt. Az egyik taknyàból ràm is jutott, mert megfogtam valamit, amit ő is. Jelenleg én vagyok betegszabin. Elmaradnak az óràim, van olyan szülő, akinek màr màsodjàra van lemondva az időpontja, mert két hete màsik kollégàhoz volt beosztva, de beteg lett, így került hozzàm. Ha online oktatàs lenne, mindez nem történt volna meg. A gyerek és a szülő most újabb két hetet vàr. És ez csak egy gyerekről szól...  És tökmindegy, hogy covidos vagyok, vagy sem (amúgy nem kért tesztet a hàzidoki, aki telefonon rendel, tehàt őt szintén nem tettem ki veszélynek), nekem otthon kell maradnom...A fél intézményünk volt màr betegàllomànyban, ez mennyi kiesett óràt jelent? Biztos, hogy ez megéri?  Egy iskolàban pedig úgy megy, hogy alig van tanàr, így is beosztottàk az énektanàrt, hogy helyettesítse mondjuk az infót vagy a törit, ez most halmozottan igaz. Mi az értelme? Tanul az a gyerek valamit? Nem hiszem. Többet tudna tanulni, ha ugyan online, de meg lenne tartva a szaktanàrtól? Tuti. Tudok olyan tanàrról, aki a héten ment először dolgozni, mert annyiszor volt karanténban vlmi miatt. Nem irigylem a végzős osztàlyàt, jó nagy hàtrànnyal indulnak majd neki az érettséginek... De amúgy minden rendben....

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek