Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2020. 09. 11. 20:35
Előzmény: #20369  Phylaxa
#20380
nem, de nem is érdekel
én speciel csak egészséges életmódban, az immunrendszeremben és az egyéni és önkéntes megoldásokban hiszek
dmz 2020. 09. 11. 20:35
Előzmény: #20355  infin
#20379
Orr takarása nélkül a maszkviselés keveset ér, több mint a semmi, de nem sokkal.
dmz 2020. 09. 11. 20:33
Előzmény: #20357  pitcairn2
#20378
Nem, ez olyan mint amikor szoft terelgetjük valamilyen irányba a lakosságot, itt-ott kommunikálunk róla, de nincs szankció. Anélkül nem jutunk sehová, ha nincs kimondva, hogy maszkviselés hiánya az szabálysértés, ami minden esetben mérlegelés nélkül helyszíni bírságolást jelent. Betenni minden plázába öt rendőrt, van még egy csomó biztonsági ember egyébként is, akik jelzik ezt. Ott a helyszínen kiosztják a bírságokat és ennyi a történet.
infin 2020. 09. 11. 20:30
Előzmény: #20169  Törölt felhasználó
#20377
Ja ez kimaradt:) Szóval válaszolok erre is neked, ha csak annyi lenne, hogy hordjuk a maszkot, mossunk kezet, és ha nem zavar be másba (!), akkor 2 méteres távolságot tartani, illetve otthon maradni ha beteg az ember, akkor nekem az égvilágon semmi gondom nem lenne:).
infin 2020. 09. 11. 20:26
Előzmény: #20375  Phylaxa
#20376
Nem, nemcsak azt írtad sajnos. És én arra a részére írtam, hogy (saját magad számára) kelted a pánikot. Kívülállóként rálátva ez nagyon egyértelmű. De én is kiszálltam amúgy, mert úgyse tudom megmutatni ezt neked.
Phylaxa 2020. 09. 11. 20:25
Előzmény: #20371  infin
#20375
Pánikkeltés? Semmi szükség rá. Ha bemész zárt közösségbe, akkor tegyél fel maszkot és fertőtlenítsd a kezeidet! Ezt írtam.
      
A vakcináról semmit sem írtam és nem is fogok. Örülök, hogy nagyon sok mindent tudsz a vírusról, az elkövetkező években viszont rengeteget meg fogsz róla tudni valószínűleg. E így működik és mindig is így működött. Kiszállok, mert csak a véleményemet írtam, nem tudok vitatkozni arról, amit nem ismerek. Üdv. 
infin 2020. 09. 11. 20:24
Előzmény: #20372  Phylaxa
#20374

Szóval a pánik fogságában vagy, értem. Majd talán pár év múlva visszaolvasod magadat, vagy csak leesik neked hirtelen, hogy a 0,0000001% eséllyel bekövetkező apokalipszistól féltél csak.
Ha maszkban van az ember, akkor is csak akkor nyúlhat a szeméhez, ha nem fogdosta előtte össze a maszkot, amikor fel- meg levette. Az utolsó mondatod, már ne is haragudj, de szép is lenne, ha túl egyszerű lenne.
infin 2020. 09. 11. 20:21
Előzmény: #20367  pitcairn2
#20373

Igazad van abban, hogy egyáltalán nem úgy használják, mint a tanulmányokban. Sál, meg textildarabka, meg fel-le húzogatják és összefogdosnak mindent vele, utána pedig pl. a szeméhez nyúl adott emberke anélkül, hogy észrevenné, még mielőtt kezet mosott volna. Ezt pedig rendszeresen. Stb
Képtelenség az ideális feltételeket betartani ja
Túl szép is lenne ha igaz lenne:))
Azt nem tudom, mire gondoltál a tovagyűrűző hatásokkal stb:)
Phylaxa 2020. 09. 11. 20:20
Előzmény: #20370  infin
#20372
Csak és kizárólag erről a vírusról beszéltem. Koreában már leközölték fél évvel ezelőtt. Ha nincs higiénia, akkor az immunrendszer magára marad. Segíteni kell neki. Mindenki hozzányúlhat a szemeihez és a füleihez, ha maszkban van. Ha nincs rajta maszk akkor pedig a szájához és az orrához is. Tudom túl egyszerű, de ez van.
infin 2020. 09. 11. 20:18
Előzmény: #20369  Phylaxa
#20371

Várjál a 2. és 3. mondatod komoly??? Mi az h nem tudunk sok mindent még a vírusról??? Ember, már kb 50 vakcinát fejlesztenek rá, és már működik is elég sok! Te azt komolyan gondoltad, hogy esetleg holnaptól hirtelen egész osztályok tele lesznek súlyos beteg gyerekekkel? Mindenki tudja, hogy gyerekekre a legkevésbé veszélyes ez a vírus
De most komolyan, amikor azt írod, hogy "Sok mindent nem tudunk még erről a vírusról", az nekem a totál felesleges pánikkeltés és félelemkeltés, és nagyon irritál már.
Maradjunk a valóság talaján légyszi, ne 0,0000000001%-os esélyeken izguljunk és terjesszük a pánikot erről!
Van egy ismerősöm, aki hasonló 0,000000001% eshetőségeken ragad le és órákat rágódik rajtuk naponta, és teljesen élhetetlen élete van. És én is emiatt jelenleg kevesebbet tudok csak beszélni vele, mert iszonyatosan lehúz amikor belemegy ilyenekbe részletesen, és sztem mást is. Pedig amúgy semmi baj nincs az emberkével, csak sztem szorongásoldót kéne szednie, de rendesen. Sztem neked is.
infin 2020. 09. 11. 20:13
Előzmény: #20362  Phylaxa
#20370

Ezt most valahogy tök jól összefoglaltad. A kérdés csak az, hogy az első mondatot is a koronavírusra értetted. Mert nem reális. Nem ez a hatása neki. (Szerencsére.) Szóval, innen máris jön az általánosabb kérdés, az hogy aki maszkot visel, az azért viseli mert 1) kötelező 2) mert fél, pánikol, még ha tudat alatt is, eltúlozza a vírus veszélyességét?
Tkp a 2. rettentő szubjektív, mert maga a maszkviselés az nyilván macera, de mindenki más mértékben érzi macerának. Én pl kibírom, hiszen sokan hordják, mert ezt kérték, és amíg nem derül ki esetleg, hogy teljesen felesleges hordani, én vállalom a macerát.
Tehát indokaim a maszkviselésre: 1) talán van valamennyi értelme, ha nem is annyira csodaszer sajnos a tanulmányok szerint sem (csak ha speci jó maszkot viselne mindenki, akkor igen, csodaszer) 1b) képes vagyok ennyi macerát vállalni, csak ne legyen teljesen felesleges:)) 2) társadalmilag már elfogadott olyan mértékben, hogy nem furcsa dolog (bár nem akarom, hogy ázsiai kultúrát felvegyük, nem akarom, hogy japánokká váljunk a nagyon sok és így fura távolságtartással és visszahúzódással ami ott megy, nekem ez nagyon idegen, de amúgy tetszik Japán, csak ez nem) 3) most már pénzbüntetés is jár ha nem viseled:)
Phylaxa 2020. 09. 11. 20:11
Előzmény: #20364  pitcairn2
#20369
Te tudod, hogy ki a szuperfertőző? Hogy lehet egy egész osztály romokban? Sok mindent nem tudunk még erről a vírusról. A fokozott higiénia nagyon fontos. HA egy szuperfertőző megkapja és tünetmentes, fingja sincs róla, hogy az, akkor megy és fertőz. Nem hiszem, hogy ebbe bele lehet kötni. Észben tartani viszont lehet. 
pitcairn2 2020. 09. 11. 20:06
Előzmény: #20366  infin
#20368
azaz mindenki megtalálja azt amit akar
egyébként a helyi aldinkban is csak a látszattal törődnek, pl. az összes eladónak kint van az orra...
a padlóra festet jelzésekkel meg a kutya sem törődik...
pitcairn2 2020. 09. 11. 20:04
Előzmény: #20365  infin
#20367
azt mondom, hogy a többség tessék lássék megfelel neki látszólag, mert kell
de olyan módon ami nem igazán van összhangban az állítólagos céllal
és persze vannak "nem szándékolt következmények", "tovagyűrűző hatások" és "perverz ösztönzők" is... 
infin 2020. 09. 11. 20:03
Előzmény: #20361  pitcairn2
#20366

A sarki kisboltban eddig se foglalkozott vele a kutya sem, tavasszal sem:)). Annyi volt átmenetileg, hogy egyszerre 1 ember tartózkodhat bent (nagyon kicsi a bolt). Aztán mire már majdnem vége volt a korlátozásoknak tavasszal, de még kötelező volt elvileg, kilazítottak, és mentek be az emberek többen is. Azóta meg főleg, és maszkviselés sincs persze. De amúgy az ajtó nyitva van ott is.
Lidl, Aldi meg hasonlókban betartják elég jól
infin 2020. 09. 11. 20:00
Előzmény: #20361  pitcairn2
#20365

Tehát végül is aztmondod h a nép úgy döntött h nem éri meg ez a vírus a maszkviselést sem
Végül is nem látják h hullanak körülöttük az emberek, mint a legyek:)
Én tudok túl sok macerát vállalni néha sajnos, és nem tudom h a maszkviselés ez a kategória vagy sem (viselem, és most már úgyis lesz pénzbüntetés ha nem, de eddig is hordtam).
pitcairn2 2020. 09. 11. 19:58
Előzmény: #20362  Phylaxa
#20364
senkinek sincs immunrendszere?
mindenki romokban hever?
infin 2020. 09. 11. 19:58
Előzmény: #20156  dmz
#20363

A matek világos, nyilván nem *pusztán* önmagában azért nő meg az esetszám, mert több a tesztek száma, viszont egyáltalán nem mindegy, hogy kiket tesztelnek most, akiket korábban esetleg nem. Én azt találom érdekesnek, hogy a kormány 48 órán belül az első picit megugró (73, még nem több száz, a korábbi 20-40 esethez képest erre még rá lehetett volna fogni, hogy csak most így jött össze a nap) esetszám után máris kihirdette, hogy határzár lesz 1-jétől.
Szóval korábban is érkeztek haza külföldről, és emellett nekem a közösségi terjedés elve sem magyarázza a hirtelen ugrást, hiszen mivel pontosan ugyanakkor kezdtek több tesztet is végezni, egyértelmű, hogy ez befolyásolta az esetek számát. Nem fogom azt mondani, hogy a kormány akart direkt több esetet megtalálni, de azért érdekes. Csak példa arra, hogy pár grafikonból még nem lehet tudni, hogy mi is történik igazából:).
Na de a konkrét kérdésről, azért is emelkedhet a pozitív tesztek aránya, mert más csoportokat tesztelnek, mint addig. Pl. vírusnak jobban kitett csoportokat. Nagyon nem mindegy, milyen adatokat is nézünk valójában. Szóval nem elég a pár grafikon, na.
Még példa akkor erre: kicsit több most a kórházba kerültek száma, ugyanakkor van hír is arról, hogy a tünetmentes időseket is beviszik az idősotthonokból. Tehát itt ez befolyásolja az arányokat.
Phylaxa 2020. 09. 11. 19:56
Előzmény: #20360  pitcairn2
#20362
Megjelenik valahol egy szuperfertőző és egy egész osztály otthon marad magas lázzal és szamárköhögéssel. Azonkívül, hogy felveszel egy maszkot és fertőtleníted a kezeidet, semmit sem tehetsz. Ezt kell megérteni és tisztában tartani. Ha ez sikerül, akkor kisebb veszteséggel ússzuk meg és kevesebb lesz a kár.
pitcairn2 2020. 09. 11. 19:52
Előzmény: #20359  infin
#20361
a konkrétumokért ugorj dmz #20353-as kommentjére:)
egyébként én is járok olyan boltba ahol a kutya nem foglalkozik az egésszel
talán a "nyitva van az ajtó, azaz nem zárt légtérben vagyunk" kiskaput használják
vagy már annyira elegük van az egészből, hogy a bezárás veszélye sem érdekli őket... 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek