Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maxwax
maxwax 2020. 09. 05. 17:30
Előzmény: #19578  maxwax
#19580
meg egy pici adalek: Kincses Gyula, Magyar Orvosi Kamara elnoke: "Most egy veszélyhelyzet, egy kockázat van. Nem tudjuk, hogy ez most egy csúcs, ami le is cseng, egy idő után, aztán majd október-novemberben támad újra, vagy egy exponenciális fejlődés miatt máris ráömlik az egészségügyi ellátó rendszerre. Több esélyes még a meccs. Ez fogja eldönteni a stratégiát" 
cintanyer 2020. 09. 05. 17:27
Előzmény: #19575  Törölt felhasználó
#19579
Ha már egy évtizedet visszaléptél, akkor a teljesség kedvéért:
https://weborvos.hu/egeszsegpolitika/h1n1-nincs-bal-vagy-jobboldali-virus-171826
Most Trumpnak pont az volt a szívfájdalma, hogy nem szóltak időben.
maxwax
maxwax 2020. 09. 05. 17:17
Előzmény: #19576  fatihszultan
#19578
 Kemenesi Gábor virologus:"A szkeptikusok, maszk-, vírus- és miegyéb tagadói személyes szabadságjogaik korlátozására hivatkoznak. Nekem viszont az jelenti szabadságjogaim korlátozását, hogy a hanyagok miatt féltenem kell a szeretteimet és mindenki mást.Ha valaki nem hajlandó járvány idején az alapvető, bizonyítottan működő védelmi stratégiák és eszközök alkalmazására, az alapjaiban rendíti meg, hogy adott helyzetből kihozhassuk a maximumot. Munkanélküliség, szorongás, félelemérzet, minden negatív hatás a vírus legyőzésével orvosolható, a tagadással viszont épphogy ezeket segítjük – ez a hozzáállás talán a legelkeserítőbb az egész helyzetben."
maxwax
maxwax 2020. 09. 05. 17:13
Előzmény: #19575  Törölt felhasználó
#19577
A H1N1 jarvanyt szerintem ne hasonlitsd a mostanihoz. Europaban - nem EU-t irtam - pillanatnyilag 3.760.000 kozeli a fertozottek szama, az elhunytake pedig 209.756 eddig. Vilagszerte pedig 26.887.000 fertozott es 880.441 elhunyt. Nem szep szamok. 
fatihszultan 2020. 09. 05. 17:07
#19576
Éppen most indulunk megint fürdeni a Balatonba. Ezúton kívánok további jó rettegést! Viszont azért kérném a tisztelt rettegőket: tizenkét éves ikreim vannak, akik most kezdték a 6. osztályos gimnáziumot. Nagyon sok időt, energiát fektettek bele, hogy felvegyék őket. Tehát, aki akar, nyugodtan rettegjen a ráktól, ebolától, migránsok terrortámadásátol, bármitől, csak azt kérném, hogy ne vigyék már vissza az emberiséget a korlátozásokkal az ókorba! Hadd legyen a gyerekeimnek is normális élete! Aki fél, zárkózzon be a házába, lakásába és akár évekig ne jöjjön elő. Kíváncsi vagyok, mi lesz vele pár hónap után. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 05. 17:03
#19575
Az Európai Parlament plenáris ülése kedden elfogadta a H1N1 vírus okozta járvány uniós kezeléséről szóló jelentést, amely szerint az EU túlreagálta a valódi veszélyt. Az állásfoglalás fő üzenete, hogy az uniónak a jövőben nagyobb függetlenségre, átláthatóságra és több együttműködésre van szüksége a hasonló helyzetek megfelelő értékeléséhez – írja Áder János európai parlamenti képviselő sajtóközleménye.
Áder János a tegnapi plenáris vitához benyújtott írásbeli felszólalásában az emberek bizalmának súlyos megrendülését tartotta a sertésinfluenza-botrány legfőbb tanulságának. A néppárti politikus élesen bírálta az Egészségügyi Világszervezetet (WHO), amely “farkast kiáltott” és hisztériakeltő előrejelzéseivel olyan lépésekre késztette a tagállamokat, amelyek nem álltak arányban a H1N1 járvány tapasztalt és ismert súlyosságával. A képviselő rámutatott arra, hogy az H1N1 influenza következtében végül lényegesen kevesebb ember betegedett meg és hunyt el világszerte, mint egy közönséges szezonális influenza esetében, mialatt az egyes országok hihetetlen mennyiségű közpénzt költöttek el az átlagosnál kétszer-háromszor is drágább oltóanyagok beszerzésére. Mint ismeretes, a WHO 2009 májusában kijelentette, hogy a H1N1 enyhe lefolyású betegséget okoz, majd egy hónappal később a legmagasabb fokozatú pandémiás riasztást rendelte el. A tagállamok ennek következtében igen költséges intézkedéseket hoztak. Egyes becslések szerint Nagy-Britannia 1300 millió eurót, Franciaország pedig 990 millió eurót költött oltóanyagok beszerzésére, mialatt egy szezonális influenza esetében az átlagosan felmerülő költség 87 millió euró. Az Európai Betegségmegelőzési és Ellenőrzési Központ adatai szerint 2010 áprilisáig 2900 halálos áldozatot követelt a sertésinfluenza Európában, míg a szezonális influenza áldozatainak a száma egy átlagos évben 40 000, szélsőségese esetben akár 220 000 is lehet. Áder szerint Lengyelország esete jól érzékelteti a profitérdekek által befolyásolt pánikhelyzetet. A lengyel kormány ugyanis nem oltatta be a lakosságot az influenza elleni vakcinával, a halálozási arány mégsem volt magasabb, mint azokban az országokban, ahol ez megtörtént. Mindennek hátterében pedig az állt, hogy az oltóanyagot gyártó cég nem volt hajlandó felelősséget vállalni a vakcina mellékhatásaiért, így a lengyelek saját járványügyi értékelésükben bízva elálltak az ügylettől. “Súlyosan elítélendő dolog az emberek félelmével, családtagjaik és szeretteik iránti felelősségérzetével aljas profitérdekekből visszaélni. Az, hogy mindehhez a WHO megalapozatlan pandémiás riasztásaival még asszisztált is, olyan dolog, ami ellen a leghatározottabban kell fellépnie az Uniónak. A tanulságokat le kell vonni és az EU-nak nagyobb fokú függetlenséget kell biztosítani a H1N1-hez hasonló járványgyanús helyzetek értékeléséhez” – fogalmazott Áder János.
apocca
apocca 2020. 09. 05. 17:02
Előzmény: #19573  maxwax
#19574
már éjjel egyre alpáribban írt, és azt se tudja ki mit írt, vagdalózik. Pl nekem (is) hiába adresszálja, hogy "veszélytelenné vált a vírus", mert nagyitóval se lelne ilyen tartalmú írást tőlem.
maxwax
maxwax 2020. 09. 05. 16:34
Előzmény: #19572  apocca
#19573
off
Nem igazan ertem, milyen okbol latszik az en nickemnel, hogy 2019. januari a regisztracio -o, bar emlekeznek ra, hogy mikor volt -, hiszen konkretan emlekszem, valos ideju adatok miatt regeltem, de ez nagyon a ketezres evek eleje lehetett, a portfolio pedig talan meg '99-ben indult.  Akkor a lanyomnak volt egy foxija, innen a nev. Igaz, 2015 utan par evig nem irtam.
on
Az teny, dmz kicsit modorosan, kioktatoan ir, csodalom is az utobbi kifakadasanak stilusat, de neki is el kellene fogadnia, hogy demokracia van, azaz mindenki azt gondol es ir le - termeszetesen etikai szabalyok betartasaval -, amit akar. 
apocca
apocca 2020. 09. 05. 16:14
Előzmény: #19568  PusztaPutyin
#19572
kérkedett a 20 éves regijével, szerencsére 376 hozzászólása volt ez idő alatt, az utóbbi kb 20-ért meg kár volt. Otthon dumáljon az egyre elegánsabb stílusában. Viszont nem is fog túlságosan gyarapodni az amúgy is igen csekély kommentjeinek száma.
dmz 2020. 09. 05. 16:04
Előzmény: #19570  PusztaPutyin
#19571
Valódi érved, válaszod ugyan nem volt arra, amivel a dezinformációidat cáfoltam, így először eltanácsoltál a fórumozástól, majd fórumképtelennek nyilvánítottál, mint valami óvodás és ehhez csatlakozott a többi droid. Engem ez mind hidegen hagy, mert legfeljebb röhögnék rajtad, ha nem lenne nagyon kártékony, amit itt művelsz, de sajnos az. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 05. 15:56
Előzmény: #19569  dmz
#19570
Ha te olyan intelligens vagy (nyilván nem) mint amilyennek tartod magad, akkor hogy csak egy túlkapásodat emeljem ki nyilván különbséget tudsz tenni a pofádat befogod és aközött hogy valaki egy arrogáns faszt bocsánat majnot arrogáns majomnak nevez. Úgyhogy ne is próbáld a kettőt egymás mellé tenni. Szezon nem egyenlő faszom. Másrészt emlékeztetlek hogy te szálltál bele mindenkibe, ez se mellékes mielőtt itt megint észosztó üzembe helyezed magad bélám.
dmz 2020. 09. 05. 15:50
Előzmény: #19568  PusztaPutyin
#19569
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 05. 15:48
Előzmény: #19567  apocca
#19568
Szerintem ehhez a tirpák hangnemhez semmi joga amit előad, így beszéljen az anyjával ha az hagyja.
apocca
apocca 2020. 09. 05. 15:41
Előzmény: #19565  PusztaPutyin
#19567
Döntött, már éjjel fel volt neki ajánlva
impudent 2020. 09. 05. 15:36
Előzmény: #19564  dmz
#19566
Végre egy reális hang
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 05. 15:36
Előzmény: #19564  dmz
#19565
Jelentősen moderációs alapelvekbe ütközöl.
dmz 2020. 09. 05. 15:20
Előzmény: #19562  apocca
#19564
Öreg, ezúton jelzem, hogy BTK-s ügy, amit az ostoba haverjaiddal dezinformáció tárgykörben műveltek, bármilyen megalapozottság nélkül azt híresztelve, hogy veszélytelenné vált ez a járvány. Úgyhogy a pofádat befogod, az van. Vagy önszántadból teszel így, vagy némi segítséggel. 
cintanyer 2020. 09. 05. 15:17
#19563
http://medicalonline.hu/tudomany/cikk/orvosok_az_alhirek_mogott
Kiemelném:
És itt jönnek a képbe a gyógyítás hivatott képviselői. Az orvosok és a gyógyszerészek nagy többsége az autentikus orvoslás elkötelezett híve, de sajnos vannak, akiket az oktatási rendszer sikertelenül próbált a tudományos alapú és a tényszerű gondolkodásra nevelni, ezért könnyűszerrel áltudományos eszmék fogságába kerültek. Mások, talán korábban értették, miről szól a tényalapú orvoslás, de pénzügyi érdekeltségeik eltorzították elméjüket, s az igazoltan hatástalan vagy igazolatlan hatású terápiák hívei lettek. Homeopátia, akupunktúra, vitamin- és táplálékkiegészítő biznisz, valamint oltásellenesség – ezek a fő irányzatok, melyek leggyakrabban csapdába ejtik az orvosi józanságot. A koronavírus kapcsán életre kelt vírusellenesség hasonló szellemi gyökerekből táplálkozik, ezért nem okoz nagy nehézséget a fenti területekről való átjárás, de új szereplők, vagy régi motorosok új mezben is megjelentek a színen.
apocca
apocca 2020. 09. 05. 15:02
Előzmény: #19535  PusztaPutyin
#19562

Az űrállomás döntött az éjjeli ajánlásom szerint. Sőt vastagon aláhúzta a megfelelő döntését.
Jó utat neki.
dmz 2020. 09. 05. 14:32
Előzmény: #19535  PusztaPutyin
#19561
Elméleted neked van. Nekem tényadataim vannak: 
- A jelenlegi aktív fertőzöttek átlagéletkora nálunk 26 év, tavasszal 65 körül volt. 
- A több milliós adatfelvétel alapján készült, korosztályokra vetített mortalitási táblák szerint a 20-29 éves korosztály halálozási rátája tavasszal 0,2% volt, a 60-69 éves korosztályé pedig 3,6%. 
Az előzőek alapján nagyon nagy esélye van az összetétel hatásnak, szemben a hirtelen megváltozott a vírus feltételezésnek. És én itt semmit nem feltételeztem. Feltételezésed neked van, hogy a vírus mutálódott és veszélytelenné vált. Ehhez semmilyen tényadatod nincs, a saját kényelmi és átlagot meghaladó butaság faktorodon túl. Lehetsz sötét és korlátolt gyökér, az alkotmány erre lehetőséget biztosít. Az egyedüli probléma az, hogy a te tevékenységed potenciálisan emberéleteket veszélyeztet. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek