Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maxwax
maxwax 2020. 09. 05. 10:37
Előzmény: #19539  gazmber
#19540
Legyen ugy! Mihamarabb tudjuk magink mogott ezt a kaoszt! Legyen akar tobbfele, de hatasos vakcina, legyen nyajimmunitas, kevesen haljanak bele es legyen mar gazdasagilag jobb eletunk! 
gazmber 2020. 09. 05. 10:33
Előzmény: #19532  maxwax
#19539
más, ha nem is a ~20-on éves korosztály átfertőződésével lesz bőven plazma-donor az idősebb korosztály kezeléséhez ...(?) szvsz
maxwax
maxwax 2020. 09. 05. 10:28
Előzmény: #19537  PusztaPutyin
#19538
Azert ha igazan oszinte vagyok, meglettem volna ennek a virusnak a terjedese es a kovetkezmenyei nelkul. Es ha hinnek a kinai asztrologiaban - remelem jol fejezem ki magam -, akkor elkeserito lenne, ha a kovetkezo 12 evet ez hatarozna meg, mivel ez a kinai ev - patkany, meg a neve is jo - a kezdo eve a ciklusnak. Szoval en nagyon pozitivan indultam ennek az evnek, es nagyon beleronditottak az evembe, de sajnos mindenkiebe. Szerencsesek a kevesek, akik jol jonnek majd ki belole gazdasagilag. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 05. 10:19
Előzmény: #19536  maxwax
#19537
Dehát előre tudtuk hogy ez lesz. Kialakul egy teljesen más vírus, nekünk meg lesz egy retro oltóanyagunk meg egy lebombázott civilizációnk. De legalább a fürkészportyázók és a tesztelők meg majd az oltóanyagosok nagyot szakítanak.
maxwax
maxwax 2020. 09. 05. 10:15
Előzmény: #19534  sanka
#19536
Az reszben jo lenne, de reszben rossz es ez utobbira mar sajnos vannak esetek: „Minél változóbb a vírus, annál valószínűbb a már egyszer kihordott koronavírus- betegség után az újrafertőződés kockázata, és nehezebb lesz nyájimmunitást és hatásos vakcinát kialakítani. A változó vírus érvénytelenítheti az eddigi teszteket is, mivel változnak az antitestek, és az ezek mérésére épülő tesztek tévesek lesznek” – hívja fel a figyelmet a reális kockázatra a szakértő (Szendi Gábor)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 05. 10:12
Előzmény: #19532  maxwax
#19535
Nem a vélemények feszültek egymásnak az este hanem jött egy arrogáns majom aki előadta hogy mindenki fogyatékos analfabéta és csak ő űrállomás. Már nem is csak simán helikopter. Van neki elmélete amit ténynek hív, arra hivatkozik közben. Különben meg jövő hét végére úgyis látni fogjuk, hogy  űrállomás kolléga elmélete mennyire megalapozott, addig mindenkit visszafogottabb kommunikációra intenék ha szabad ilyet tennem.
sanka 2020. 09. 05. 10:07
Előzmény: #19532  maxwax
#19534
Mutálodott kisebbek a tünetek.
badsector1
badsector1 2020. 09. 05. 10:04
Előzmény: #19513  Törölt felhasználó
#19533
"Katasztrófával fenyegetHET vagy fenyegetNE az feltételes mód. "
  
A fenyeget szó feltetételes módja valóban  fenyegetHET vagy fenyegetNE, de itt nyilván nem a fenyegetés bekövetkezése bizonytalan, hanem a katasztrófáé.
Tehát a katasztrófával fenyeget az valóban kijelentő mód, de ettől még a fenyeget szó pontosan az jelenti, hogy a katasztrófa bekövetkezése nem biztos.
maxwax
maxwax 2020. 09. 05. 09:49
#19532
Latom, kicsit egymasnak feszultek a velemyenek, csak ne legyen szemelyeskedes, az az ervek kifogyasakor vagy akkor kovetkezik be, ha keptelenek vagyunk elfogadni, hogy a masik allaspontja hajlithatatlan.
Nos, 510 uj fertozott - sajnos harman elhunytak -, csunya a gorbe. Talan nem baj, ha most elengedik a jarvanyt, meglatjuk, mi jon ki belole.
dmz 2020. 09. 05. 02:16
Előzmény: #19530  apocca
#19531
Hidd azt, hogy te most okos, művelt és erős vagy, mert ugyan nem tudod leírni azt, hogy hanem és ez jól láthatóan okkal van így, de hát együtt szavaznak még veled öten vagy heten az összes érdektelen témában. Az, hogy mennyi szemetet fúj össze a szél, max egy vállvonogatást ér. Rohadtul nincs közöd ahhoz, hogy mit és hová írok, maradjunk ennyiben. 
apocca
apocca 2020. 09. 05. 01:26
Előzmény: #19528  dmz
#19530

igen, igen itt sok a sötét, funkcionális analfabéta:):)
Tudod, az okos ember visszavonul egy olyan környezetből, ahol nem értik meg. Nem akarja ilyen környezetben bizonygatni az igazát, és az okos és egyben intelligens ember nem hibáztatja a környezetet (topikot) ezért. Most gyorsan eldöntheted, a reakcióddal, hova tartozol.
infin 2020. 09. 05. 01:17
#19529
"Kemenesi Gábor virológus szerint a védekezés társadalmi kérdés, a koronavírus pedig nem vicc. Ha halmozódik egy területen, káoszba dönti a régiót."
Ezzel csak az a baj, hogy akkor is káoszba dönti a régiót, ha nem halmozódik:))) Na jó, nem olyan vicces.
dmz 2020. 09. 05. 01:06
Előzmény: #19527  apocca
#19528
Én azt írtam, amit közölni akartam és nem azt, amit te beleláttál. Mivel a kettő nem ugyanaz, sajnos van némi esélye, hogy funkcionális analfabéta vagy
apocca
apocca 2020. 09. 05. 01:00
Előzmény: #19526  dmz
#19527
Ember, ez is mekkora zöldség volt, "nem hiszem, hogy butaságot írtam ide". Nem az írás írójának hite dönti el, hogy az butaság-e, ha nem az írás olvasóinak véleménye fogalmazhat meg ilyet.
dmz 2020. 09. 05. 00:52
Előzmény: #19523  apocca
#19526
Nem hiszem, hogy butaságot írtam ide. Pár embernek belerondítottam a kényelmessé vált világképébe, ha már az orvosi kamara szóhasználatát is rajtam kéri számon, de ez van. Az, hogy az általam leírt cáfolatok objektív kétségbe vonása helyett szánalmas felszínes vagadalkozás a válasz erre,  jól jelzi, hogy elfogytak a valódi érvek, szimpátia kérdésben meg nem érdekel, hogy mi a vélekedés rólam addig, amíg az itt leírt butaságokat cáfolom. Viszont ami ebben a topikban valóságferdítés megy, az szépen rímel arra a sötétségre, ami BKV járatokon, boltokban visszaköszön és pontosan látható, hogy elsősorban saját magunk miatt probléma ez a járvány. 
infin 2020. 09. 05. 00:51
Előzmény: #19519  Törölt felhasználó
#19525
Igen. Mivel az nem a konkrét helyzetről beszél. Ami ugye az, hogy biztosan közeleg a katasztrófa, ha nem teszünk valamit. A konkrét helyzet, hogy biztosan közeleg, már úton van... (Legalábbis a kamara álláspontja így lett kifejtve ugye)
infin 2020. 09. 05. 00:46
#19524
Ez a cikk nagyon jó. https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200904/koronavirus-nemcsak-azonnali-szigoritas-kell-magyarorszagon-hanem-penzinjekcio-is-447344
Azon vagyok ki, amikor azt nyomják, h szigorítani kell a korlátozásokat, de arról egy szó nem esik, hogyan kell ezt ellensúlyozni gazdaságilag, mert ki akarja azt, hogy a vírusra adott válaszunknak rosszabb következményei legyenek, mint ami a járvány eredeti hatása lett volna.
Pl. ez a cikk kivágja a biztosítékot nálam: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200904/a-koronavirus-vilagjarvany-masodik-fazisaban-van-most-magyarorszag-447294
Azzal, hogy szerinte reális opció még mindig az úgynevezett első fázisba visszalépni. (Vagy hogy ezt meg lehet akadályozni azáltal, hogy "kisebb járványokat" "felszámolunk".) Ahol bizony lezárunk mindent ....és kit érdekel ugye, hogy annak meg milyen következményei lesznek, ha egy már megrogyasztott gazdaságba még egy nagyot rúgunk? A matekba ez vajon miért nem fér bele? Miért nem lehet ezt is szépen kiszámolni a csoda modellekben? Ezeket a következményeket. Elvégre ezek is a járvány miatt lennének, nemdebár :) "Csak" másodlagos, nem elsődleges következmény...
De az első cikk nagyon jól fókuszál erre a problémára, és konstruktív. Csak az zavar, hogy a pénzt sem lehet örökké előhúzni a zsebből, hogy stimuláljuk a gazdaságot. Egy darabig igen, de aztán elfogy, ha nincs termelés mögötte a részlegesen vagy egészben leállt gazdaság miatt. Vicces amúgy, hogy mindkét cikk mai dátumú.
apocca
apocca 2020. 09. 05. 00:46
Előzmény: #19520  dmz
#19523
szörnyű vagy. És sajnos nem tudom érzékeltetni veled,  hogy milyen, amikor csökönyös butasággal találkozik az ember. Az viszont abszolút jellemző és erősíted is a szabályt, minél többen mondják az illetőnek, hogy hagyja már a bull shit-et, annál inkább mondja. Ja és kifejti őt aztán mennyire nem érdekli ezen vélemények, sajnos mennyi ilyet láttam már, tipikus.
dmz 2020. 09. 05. 00:39
Előzmény: #19515  PusztaPutyin
#19522
Nem érdekel. Tényleg nem. Nem csevegni vagyok itt. Ez elvileg egy tematikus topik és te ideírtál megalapozatlan szubjektív állításokat a vírus mutálódásáról és veszélytelenné válásáról. Én arra módszertanilag védhető, objektív adatokra épülő cáfolatot adtam. Vagy elhiszed, vagy nem hiszed el. Az a te dolgod. Az én dolgom annyi volt, hogy cáfolom, amit meglapozatlanul összehordasz. Hasonló minőségű adatokra támaszkodó válaszod nem volt, talán nem véletlenül. Az, hogy sértett vagy, vagy nem vagy sértett, vagy hogy a többes számban vélsz felfedezni bármi erőt vagy igazságot, nekem aztán teljesen érdektelen.
dmz 2020. 09. 05. 00:31
Előzmény: #19519  Törölt felhasználó
#19521
Igen, tehát nem gondolják mindenképpen bekövetkező eseménynek, csak a kockázata, valószínűsége adott. És mégis azt írták a címben, hogy katasztrófa fenyeget. Furcsa, nem?
Klasszikus példa ez a topik arra, hogy a belterjessé vált vélekedéssel szemben van egy ellenvélemény és azt olyan hetedrangú dolgokkal támadjátok, ami őszintén nevetséges. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek