Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dmz 2020. 09. 04. 22:15
Előzmény: #19498  apocca
#19500
Nem tudom, hogy mi a szakmád, de kezdjük ezt akkor a magyar nyelvvel. Katasztrófával fenyegető jelentése, hogy ha nincs érdemi változatás, akkor bizonyos szcenáriókban katasztrófával is járhat. Az elmúlt hetekben jópáran elmondták, pl Jakab Ferenc, Kemenesi Gábor, Falus Ferenc, hogy ha nem változtatunk a nyáron felvett rossz szokásokon, akkor gond lesz ebből. Neked is valamiért fontosabb, hogy nemcsak tartalmi, hanem szövegszerű átfedést keress az orvosi kamara és egy virológus mondatai között, mint hogy felvegyél egy db maszkot és ezzel megtedd, amit a szakemberek kértek. El lehet ezt játszani még egy ideig, hogy homokba dugjuk a fejünket és úgysem lesz gond, mert tavasszal sem volt. De ezt semmi nem garantálja, magyarán az itteni okoskodók orosz rulettet játszanak, méghozzá laikusként. Egyébként tessék egy egészen hasonló idézet Kemenesi Gábortól: 
„Ez nem vicc, nem egy nátha, rendívül súlyos megbetegedést képes okozni. Lehet, hogy én simán átvészelem, de ha továbbadom, akkor eljut a nagymamához, bejut egy idősotthonba, vagy megfertőz egy 25 éves cukorbeteg fiatalt, akik kórházba kerülnek. Ha pedig ez halmozódik egy területen, akkor konkrétan káoszba dönti a régiót”
https://hvg.hu/itthon/20200826_Kemenesi_Gabor_koronavirus_oltasellenesseg
infin 2020. 09. 04. 22:10
Előzmény: #19495  dmz
#19499

Most már akkor tényleg kuss neked, én már két hozzászólással előbb ki akartam szállni, mondtam h nem akarok veled beszélgetni. Szerinted kit érdekel, hogy mit gondolsz rólam.
apocca
apocca 2020. 09. 04. 21:56
Előzmény: #19497  dmz
#19498
melyik virológustól tudsz idézni aki katasztrófával fenyegető második hullámról beszélt volna, így kijelentő módban (az elmúlt egy hét fertőzés adatai alapján). Szakmámból kifolyólag bizton állíthatom neked jövőre vonatkozólag egyetlen szakmában  tudományos területen senki nem fogalmazhat explicit kijelentő módban bármit is. Főleg nem használhat benne bulváros katasztrófa kifejezést pl.
dmz 2020. 09. 04. 21:44
Előzmény: #19491  apocca
#19497
Nemcsak az orvosi kamara beszél erről, hanem számos virológus is. Az is vicces már, hogy néhány ember egója valamiért úgy van huzalozva, hogy teljes laikusként orvosokat, virológusokat felülbírál. De hogy egy egész kamarát, ahol a közlemény előtt nyilván volt egyeztetés? Az orvosi kamara egyelőre nagyobb rálátással bír arra, hogy pontosan milyen helyzetet szeretne elkerülni.
pitcairn2 2020. 09. 04. 21:43
Előzmény: #19495  dmz
#19496
nem tartasz attól, hogy ez az epizód az egészségügy deregulálásával és privatizálásával fog végződni?!
dmz 2020. 09. 04. 21:40
Előzmény: #19490  infin
#19495
Őszintén szólva nem nagyon érdekel. Hiszti egyelőre nálad van és olyan mértékben, ami a szövegértésedet is nehezíti. Pont ezért nem érdekel, mert tudomásul veszem, hogy vannak olyan emberek, akik nem képesek információt feldolgozni, helyiértéken kezelni és náluk a valóság csúszkál annak megfelelően, ahogyan a sértett egójuk igényli. Ne beszélgess velem, ez pl jó ötlet. 
pitcairn2 2020. 09. 04. 21:29
Előzmény: #19492  upgrayeddAKS
#19494
a legtöbb helyen még teszt sem kell ehhez, pl. az UK-ban elég ha egy orvos bemondásra ezt írja rá a kórlapra
márciusban változtatták meg a korábbi szabályozást
addig minimum két vélemény kellett
és van egy olyan érzésem, hogy vmi teszt is...
szóval kb. ott tartunk, hogy az így összeálló hivatalos adatok a "koronavírussal halt meg" kitételt tartalmazzák és az elhunytak átlagéletkorát tekintve általában rendkívül közel vannak az egyébként is várható élettartamhoz
de vannak olyan helyek ahol még ezt is felülmúlják...
Revealed: Average age of Covid-19 victims is OLDER than life expectancy in Scotland as stark figures show 'it is predominantly a disease that strikes the elderly'
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8470843/The-average-Covid-19-victim-OLDER-age-people-usually-die-Scotland.html
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 04. 21:21
Előzmény: #19484  apocca
#19493
Azért ez nem ennyire 1xű... az idősebb korosztályból kb. mindenki véresen komolyan vette egy idő után a pandémiát. Fertőtlenítettek ezerrel, stb. Biztosan akadtak "tamáskodók" eleinte, aztán egy részük belehalt, egy másik részük megijedt...
Egyébként a dolgoknak abban az olvasatában is lehet valami, hogy a vírus már enyhébb (tüneteket) okoz, hiszen állítólag Arizonában a lakosság 1/4-e már vírusos, még sincs több tízezer ember kórházban ilyen meg olyan tünetekkel... talán közelítünk a nyájimmúnitás felé. (Most ide írhatnék pár disclaimert, hogy mennyire nem vagyok otthon eléggé a témában ahhoz, hogy szakértője legyek, ergo ez az egész csak magánvélemény a publikus infók alapján...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 04. 21:13
Előzmény: #19489  pitcairn2
#19492
"bizony ezt így fogalmazzák meg... nem azt írják, hogy miatta, hanem azt, hogy koronavírussal... jelentsen is bármit ez...) szóval a koronavírussal bekövetkezett halálozások"
Azon 1xű okból kifolyólag fogalmaznak így, mert amikor meghal vki, és kimutatják a szervezetében a vírust, akkor az a korrekt, ha nem feltételezik automatikusan, hogy abba halt bele. Pont (részben) ezért volt gond eleinte azzal, hogy különböző országok különféle stat. módszereit, eljárásait stb. akarták összehasonlítgatni...
apocca
apocca 2020. 09. 04. 21:06
Előzmény: #19488  dmz
#19491
az orvosi kamara nem egy búvár lap, hogy dobálózzon kijelentő módban katasztrófával fenyegető második hullámról
infin 2020. 09. 04. 21:01
Előzmény: #19418  dmz
#19490
Írtam, hogy nem beszélgetek veled tovább, mert nem voltál képes reflektálni arra, amit írtam eredetileg teljesen normális stílusban jelezve, hogy mi az ami nem tetszik. Arra meg végképp nem voltál képes már az elején sem, hogy azon túllépj, és elolvasd a többit is amit írtam eredetileg, ahol a te által hozott adatokra reagáltam, és maximálisan tényszerűen figyelembe vettem, amiket arról írtál. Szóval ezt a hisztit légyszíves ne folytasd, mert csak magadból csinálsz egyre nagyobb hülyét.
pitcairn2 2020. 09. 04. 20:50
Előzmény: #19484  apocca
#19489
én eszméletlenül fel lennék háborodva ha idősotthon lakóként bezárnának egy szobába
mindenkinek joga van a napfényhez, a szabad levegőhöz és az emberi kapcsolatokhoz!!!
ráadásul a lockdown szcenárió még az idősotthonok kapcsán is csúfosan megbukott
az EU-ban a hivatalos adatok szerint a koronavírussal (bizony ezt így fogalmazzák meg... nem azt írják, hogy miatta, hanem azt, hogy koronavírussal... jelentsen is bármit ez...) szóval a koronavírussal bekövetkezett halálozások több mint 40%-a idősotthonban következett be
ezekben az otthonokban egyébként is átlagosan 20 hónap a túlélés...
nem kéne ezt a rövid időt is tönkretenni...
a szobafogság is kártékony...
az izolálás is kártékony...
és világvége hangulat sem túlzottan jó...
békén kéne hagyni ezeket az embereket is...
dmz 2020. 09. 04. 20:50
Előzmény: #19486  apocca
#19488
Mivel nem nyilvános a fertőzöttek adatbázisa, ezért olyasmikre nincs rendes válasz, hogy valami miért nem történt meg. De ha a random szembejövő híreket megnézed, akkor történtek kisebb csoportos fertőzések jégkorong, foci és vízilabda csapatban, vívóknál, gólyatáborokban, egyetemeken, ez mind nem az a korosztály, amely idősekkel közvetlen napi kapcsolatban van. És lehet, hogy annyi csak a történet, hogy mivel az idősotthonokban nincs légkondi, ezért nyitva voltak 30 fokban az ablakok, egy hónap múlva pedig már nem lesznek és tavasszal sem voltak.
Az orvosi kamarát én azért nem szólnám le, mert egyrészt ha valaki, akkor ők tudják, hogy miről beszélnek. És azt is pontosan tudják, hogy a járvány olyan, mint egy futótűz, nem akkor kell lépni, amikor ég minden. És azt is pontosan tudják, hogy a saját munkájukat nehezíti meg aránytalan mértékben, ha nincsenek megfelelő időben tett lépések, mert utána krízishelyzetben hiába kapcsoljuk fel a fehér díszkivilágítást a Lánchídon, ha addig nem törődtünk azzal, hogy az egészségügyi dolgozók munkája ne legyen rémálom. 
badsector1
badsector1 2020. 09. 04. 20:42
Előzmény: #19485  apocca
#19487
Nem érted, arra lennék kíváncsi, hogy honnan veszed a tutinak hitt adatokat, amiket állítólag tudsz elemezni.
apocca
apocca 2020. 09. 04. 20:36
Előzmény: #19481  dmz
#19486

más veszélyesnek tartottad kollégánk vírus mostani enyheségére való utalását. Hát én az alábbit 10 nagyságrenddel veszélyesebbnek tartom, sőt jöhet a pánik lisztvásárlás, stb.
"A Magyar Orvosi Kamara közleménye így hangzik:
Legmélyebb szakmai meggyőződésünk szerint az újabb, katasztrófával fenyegető második hullám indulását jelző legújabb számok ismeretében..."
apocca
apocca 2020. 09. 04. 20:31
Előzmény: #19483  badsector1
#19485
értem, ezek szerint nem is tudod mihez szóltál hozzá:):)
apocca
apocca 2020. 09. 04. 20:29
Előzmény: #19481  dmz
#19484
miért nem jutott be az idősek otthonába, kórházakba nyáron úgy a virus mint tavasszal mikor még le is zárták ezeket az intézményeket?
badsector1
badsector1 2020. 09. 04. 20:29
Előzmény: #19480  apocca
#19483

Milyen adatsorra gondolsz?
maxhell 2020. 09. 04. 20:27
#19482
On: moziban voltam, Tenet :) csak megkockáztattam... Megelőző intézkedések nem voltak a moziban, (vidéki filmszínház). Se lázmérés, se kötelező maszk viselés, pedig ugye zárt tér. Jegyet bárhová lehet választani, semmi korlátozás, vagy távolságtartás. Aki akar majszolni és innivalót is vehet. Szerencsére a 200 fős nagy termben voltunk vagy 20-an... Így aztán távol ültem mindenkitől, magam részéről maszkot vettem fel. Szóval, azért egy tele teremnél, nem lettem volna nyugodt teljesen a fenti helyzetben. Nem igazán értettem, mert ezek a megelőző intézkedések indokoltak lennének.
Off: maga a film, nem ért meg ekkora kockázatot... :D Meg lehet nézni. De, aki csak emiatt nézné moziban, nyugodtan megvárhatja az online megjelenést. 
dmz 2020. 09. 04. 20:15
Előzmény: #19478  apocca
#19481
Nézd, onnantól kezdve, hogy 26 év a jelenlegi aktív fertőzöttek átlagos életkora, szinte mindegy, hogy hogyan kapták el. Abban nincs semmi ráció, hogy úgy változott volna meg a vírus, hogy a fiatalok elkapják, az öregek nem, tehát lesznek idősebb betegek is és emiatt sajnos lesz magasabb halálozás a jelenleginél. Egy másik mutató, ami torzít a halálozási statisztikán, hogy aki végül belehal, nem rögtön teszi hanem kb 3 héttel később, tehát a hirtelen esetszám-megugrásoknál mindig lemegy a halálozási ráta és később látjuk csak, hogy mennyi áldozat volt köthető az adott betegszámhoz.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek